Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά βάλτε το Huawei firmware finder, και κατεβάστε την 127. Καλύτερη μπαταρία (δεν το πίστευα ότι μπορεί να καλυτερέψει) και το bug με τις ειδοποιήσεις στο YouTube εξαφανίστηκε. Έκανα την επιλογή με το proxy και όλα άψογα.
Ποια επέλεξες γιατί βγάζει αρκετές 127

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο firmware finder επέλεξε proxy. Πήγαινε στο wifi, και κράτα πατημένο το δίκτυο που είσαι συνδεδεμένος. Επέλεξε τροποποίηση, συνθέτες, και στη χρήση διακομιστή χειροκίνητα. Στο πρώτο πεδίο βάλε localhost και στην θύρα 8080. Αποθήκευση, και πήγαινε στην ενημέρωση συστήματος κανονικά. Μόλις βρει την αναβάθμιση, πήγαινε παλι στο wifi και απενεργοποίησε τον διακομιστή. Μετά θα κατέβει και θα μπει κανονικότατα.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο firmware finder επέλεξε proxy. Πήγαινε στο wifi, και κράτα πατημένο το δίκτυο που είσαι συνδεδεμένος. Επέλεξε τροποποίηση, συνθέτες, και στη χρήση διακομιστή χειροκίνητα. Στο πρώτο πεδίο βάλε localhost και στην θύρα 8080. Αποθήκευση, και πήγαινε στην ενημέρωση συστήματος κανονικά. Μόλις βρει την αναβάθμιση, πήγαινε παλι στο wifi και απενεργοποίησε τον διακομιστή. Μετά θα κατέβει και θα μπει κανονικότατα.
Αυτή επέλεξες; Μην κάνω καμιά παταταb39b465ee69bb0aacb3a80ee41297e0f.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την full που λέει. Αλλά νομίζω θα βρει την κατάλληλη μόνο του αν εκεί επιλέξεις in app proxy και κάνεις μετά τα υπόλοιπα Edited by chros26_
Link to comment
Share on other sites

Την foul που λέει. Αλλά νομίζω θα βρει την κατάλληλη μόνο του αν εκεί επιλέξεις in app proxy και κάνεις μετά τα υπόλοιπα

Μετά θα συνεχίσει να παίρνει κανονικά ΟΤΑ επίσημες αναβαθμίσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μόλις την 127α full ota όπως είπε ο φίλος παραπάνω μέσω firmware finder in app proxy. Όλα πήγαν καλά, θα ενημερώσω για βελτιώσεις!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμος και εγώ για αγορά. Ερχομαι απο lg g3 και xiaomi redmi note 4 οποτε πιστευω θα παθω πλάκα ε;

Ο κωτσόβολος έχει την προσφορά με το p9 lite; ξέρει κανείς; γιατί που να τρέχω πλαίσιο...

Επίσης, από ότι κατάλαβα είναι η καλύτερη κάμερα σε τηλέφωνο σε αυτά τα λεφτά ή υπάρχει και άλλη επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω την έχει κ ο Γερμανός την προσφορά.

Αλλά μήπως εντέλει την έχουν όλες οι μεγάλες αλυσίδες;

Για την κάμερα οι απόψεις διίστανται. Αν δεν είναι Η καλύτερη τότε σίγουρα είναι απ τις καλύτερες.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμος και εγώ για αγορά. Ερχομαι απο lg g3 και xiaomi redmi note 4 οποτε πιστευω θα παθω πλάκα ε;

Ο κωτσόβολος έχει την προσφορά με το p9 lite; ξέρει κανείς; γιατί που να τρέχω πλαίσιο...

Επίσης, από ότι κατάλαβα είναι η καλύτερη κάμερα σε τηλέφωνο σε αυτά τα λεφτά ή υπάρχει και άλλη επιλογή;

 

Σε λιγότερα λεφτά υπάρχει το lumia 950 xl :lol:

Σε αυτά τα λεφτά όλες οι ναυαρχίδες είναι καλές, κάπου κερδίζει κάποιο κάποιο χάνει (google pixel 2, note 8, htc u11). Το iphone x δεν το βάζω γιατί φεύγει στην τιμή. Πάντως ψήνομαι κι εγώ για την αγορά. :p

Link to comment
Share on other sites

Μαζευόμαστε αρκετοί με Note! Clear cache πώς κάνουμε παιδιά;
Δεν κάνουμε ανά τόσο κάνει μόνο του στο startup
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ. Σε midnight blue.

Πανέμορφο. Το χω κ φορτίζει γιατι ήρθε με 0%.

Ερώτηση.

Έχει στην οθόνη ζελατίνη. Δεν μου φαίνεται απλό αυτοκόλλητο σαν αυτό της πλάτης. Είναι πράγματι προστασίας ή να την βγάλω;

 

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και εγώ. Σε midnight blue.

Πανέμορφο. Το χω κ φορτίζει γιατι ήρθε με 0%.

Ερώτηση.

Έχει στην οθόνη ζελατίνη. Δεν μου φαίνεται απλό αυτοκόλλητο σαν αυτό της πλάτης. Είναι πράγματι προστασίας ή να την βγάλω;

 

 

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι όντως προστασία. Αν θες ζελατίνα για προστασία, άφησε την όπως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μετά θα συνεχίσει να παίρνει κανονικά ΟΤΑ επίσημες αναβαθμίσεις;

 

Μπορούμε να το επιβεβαιώσουμε το παραπάνω; Γιατί κι εγώ την έκανα την αναβάθμιση, μέσω firmware finder, και δεν ξέρω αν βιάστηκα.

Link to comment
Share on other sites

είμαι έτοιμος και εγώ για αγορά. Ερχομαι απο lg g3 και xiaomi redmi note 4 οποτε πιστευω θα παθω πλάκα ε;

Ο κωτσόβολος έχει την προσφορά με το p9 lite; ξέρει κανείς; γιατί που να τρέχω πλαίσιο...

Επίσης, από ότι κατάλαβα είναι η καλύτερη κάμερα σε τηλέφωνο σε αυτά τα λεφτά ή υπάρχει και άλλη επιλογή;

Έχει διαφήμιση η Huawei για την προωθητική ενέργεια, οπότε φαντάζομαι σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες!

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό κάνει release η Huawei μεγαλύτερη έκδοση από την 127 που βάλαμε, και γίνει διαθέσιμη στην Ελλάδα, θα την πάρουμε.

Δεν κάνει κάτι ο Proxy, απλά κάνει το κινητό να φαίνεται σαν να είναι σε άλλη χώρα στους Server της Huawei. (χώρα στην οποία την έκανε release). Οπότε, αν κάποιος δεν βάλει και τις επόμενες με το Firmware Finder, μόλις ξεπεραστεί η έκδοση του, θα την πάρει OTA.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια τεστ, έχει overall την καλύτερη μπαταρία από τα κινητά του 2017. Ειδικά στη γρήγορη φόρτιση παίζει χωρίς αντίπαλο. https://www.androidauthority.com/best-of-android-2017-battery-822802/

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό κάνει release η Huawei μεγαλύτερη έκδοση από την 127 που βάλαμε, και γίνει διαθέσιμη στην Ελλάδα, θα την πάρουμε.

Δεν κάνει κάτι ο Proxy, απλά κάνει το κινητό να φαίνεται σαν να είναι σε άλλη χώρα στους Server της Huawei. (χώρα στην οποία την έκανε release). Οπότε, αν κάποιος δεν βάλει και τις επόμενες με το Firmware Finder, μόλις ξεπεραστεί η έκδοση του, θα την πάρει OTA.

1) Ποτε την περνουμε ΟΤΑ ακριβως ;

2) Τις κανουμε ολες χειροκινητα εμεις ;

3) Αλλαξει το CSC αναλογα με την ενημερωση που περνει και γινεται σε εκεινη την χωρα διαθεσιμο ως την επομενη ;

4) Κατεβαζουμε το ΟΤΑ ή το Full ;

5) Ξερουμε αν υπαρχει η επιλογη να ανοιγει η οθονη στην καμερα και να περνει ολο το περιεχομενο και να στενευει οταν το ξεπατησεις το κουμπακι αυτο ; Κατι σαν το LG G6 που υπαρχει στην καμερα του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα παρέλαβα και εγώ! Έρχομαι από LG G4. Με μια λεξη: φοβερό!

 

Θετικά

Design

Αίσθηση στο χέρι

Θήκη και ζελατίνα (από ποιότητα και δεν λένε πολλά άλλα αρκεί που είναι μέσα στην συσκευασία)

Μπαταρία από 86%-> 60% είχε τουλάχιστον 2 ώρες sot

Fingerprint άμεσο

Camera

Πληκτρολόγιο (SwiftKey)

Καταληκτική οθόνη πάρα την ανάλυση

Αρκετές ρυθμίσεις

 

 

Αρνητικά

Βάρος

Πολλές εφαρμογές Google που δεν αφαιρούνται πχ photos

6dfa8f6ddf929192bbc1540aa80ae928.jpg

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Καλοριζικο και σε σενα :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ringtone δεν μπορείς να βάλεις δικό σου ή έχω ξεχάσει πως γίνεται? :)
Settings > Sound > Sim 1 phone ringtone

 

Μπορείς να ορίσεις και αρχείο δικό σου.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια τεστ, έχει overall την καλύτερη μπαταρία από τα κινητά του 2017. Ειδικά στη γρήγορη φόρτιση παίζει χωρίς αντίπαλο. https://www.androidauthority.com/best-of-android-2017-battery-822802/

Τι τρελο inconsistency ειναι αυτο; Μate 10 vs 5T gaming και browsing, ενω υποτιθεται 1080p amoled και τα 2

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, μολις το πηρα και ξεκιναω το στησιμο της συσκευης :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Settings > Sound > Sim 1 phone ringtone

 

Μπορείς να ορίσεις και αρχείο δικό σου.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

εκεί βλέπω μόνο τα δικά της και δεν βρίσκω να έχει κάπου να πάω να ορίσω το δικό μου...

τι να πω...στραβός είμαι..

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με τον συγχρονισμό της Google.

Δεν συγχρονίζει μαιιλ κ επαφές.

Και το Inbox app δεν καλό-λειτουργεί.

Βέβαια όλα αυτά είναι θέμα oreo μάλλον.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με τον συγχρονισμό της Google.

Δεν συγχρονίζει μαιιλ κ επαφές.

Και το Inbox app δεν καλό-λειτουργεί.

Βέβαια όλα αυτά είναι θέμα oreo μάλλον.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και σε μένα το ημερολόγιο κάνει τα δικά του. Εάν π.χ. σβήσω κάποιο ημερήσιο γεγονός από το Google ημερολόγιο με τον υπολογιστή, αυτό δεν σβήνει πάντα από την εφαρμογή στο τηλέφωνο. Γενικά έχει θέματα. Μακάρι να τα διορθώσουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...