Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξερει κανενας τι γινεται νε την ενημερωση του λειτουργικού σε emui 9 (android pie)?

Λογικά θα την πάρουμε μέχρι το τέλος του μήνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πήρε πρόσφατα φίλος το mate 10 pro και είναι ακόμα στην έκδοση 137, γιατί του αργούν τόσο οι αναβαθμίσεις?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πήρε πρόσφατα φίλος το mate 10 pro και είναι ακόμα στην έκδοση 137, γιατί του αργούν τόσο οι αναβαθμίσεις?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Να βαλει καρτα SIM και να παει στην εφαρμογη Ενημερωση συστηματος και να πατησει πανω δεξια στις 3 τελιτσες και ληψη πληρους πακετου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να βαλει καρτα SIM και να παει στην εφαρμογη Ενημερωση συστηματος και να πατησει πανω δεξια στις 3 τελιτσες και ληψη πληρους πακετου.
Έχει κάρτα SIM , το δουλεύει το τηλέφωνο 2 βδομάδες τώρα!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάρτα SIM , το δουλεύει το τηλέφωνο 2 βδομάδες τώρα!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Ωραια πατησε στις 3 τελιτσες και μετα ληψη πληρους πακετου;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ωραια πατησε στις 3 τελιτσες και μετα ληψη πληρους πακετου;
Πήρε την 157, ευχαριστώ!! Υπέθεσα θα του έβγαζε μήνυμα update, δε γίνεται λέω 2 βδομάδες να μην εκανε ούτε μια αναβάθμιση!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Στην 137 έχει face unlock πουθενά;

Τώρα περιμένω να κατέβει η 157. Αυτή έχει;

Ναι έχει, υπήρχε από προηγούμενη έκδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την 137 παει να πει οτι ειναι καινουρια η συσκευη και εχω να σας προτεινω να κανετε την αναβθμιση σε 157 μετα μια πληρη επαναφορα και στηστε την συσκευη μια και καλη μεχρι να ερθει η 9.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πετραν καλορίζικο το κινητό ... Πως είναι οι πρώτες εντυπώσεις?

 

 

Ευχαριστώ!

Εγώ το είχα και πριν 3 μήνες και το άλλαξα πάνω στη βδομάδα επειδή δεν μου άρεσε καθόλου μα καθόλου το EMUI. Το βρήκα εξαιρετικά πολύπλοκο χωρίς λόγο. Αυτήν την φορά το πήρε η κοπέλα μου και είναι ευχαριστημένη. Σαν συσκευή το προτείνω σε αυτήν την τιμή σε όποιον δεν έχει θέμα με το android skin της Huawei. Σε μπαταρία - οθόνη - κάμερα που τα θεωρώ τα σημαντικότερα σε μία συσκευή, παίρνει άριστα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το τηλέφωνο 2 μέρες, προηγούμενο τηλέφωνο S6. Χωρίς παρεξήγηση θεωρώ το S6 πιο όμορφο, στο χέρι μου τουλάχιστον.

 

Από το τηλέφωνο ζητάω επιδόσεις ( ταχύτητα, αποθ. χώρο κλπ ) και καλή μπαταρία και νομίζω ότι το 10 pro για τις δικές μου ανάγκες είναι μια χαρά.

Κατά τ'άλλα το menu ρυθμίσεις θέλει μια εξοικίωση και ... ψάξιμο ενώ το format του, οθόνη, apps κλπ δε βλέπω κάποια διαφορά από το S6 ( με την έννοια ότι λειτουργούν με την ίδια φιλοσοφία )

 

Αυτό που δε μπορώ να βρω είναι πως συγχωνεύεις δύο τηλεφωνικές επαφές. Ας πούμε δύο που θέλω να 'ενώσω' μου βγάζει ότι είναι συγχωνευμένες και οι δύο, μετά όταν τη μία τη διαχωρίζω μου βγάζει κάτι ...κινέζικα.

Αυτά παθαίνεις όταν αλλάζεις εταιρεία. Πολύ μικρές και ίσως για κάποιους ασήμαντες λεπτομέρειες που σου κάνουν τη ζωή στην αρχή δύσκολη ( κάποιες επιλογές ίσως να μην υπάρχουν και καθόλου στο νέο τηλέφωνο ) και πρέπει να συμβιβαστείς.

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε την 137 παει να πει οτι ειναι καινουρια η συσκευη και εχω να σας προτεινω να κανετε την αναβθμιση σε 157 μετα μια πληρη επαναφορα και στηστε την συσκευη μια και καλη μεχρι να ερθει η 9.

 

Για ποιο λόγο το προτείνεις αυτό αδερφέ;

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο το προτείνεις αυτό αδερφέ;

 

Γιατι απο την 137 μεχρι την 157 πολλα εχουν αλλαξει. Μια παλλια ρυθμιση της 137 μπορει να δημιουγησει προβλημα στην 157.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μπα τπτ ακόμη....

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει νόημα να ρωτάτε 2-3 φορές τη μέρα αν ήρθε η 9; Όταν έρθει λέτε δε θα το γράψει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ρώτησε 2-3 φορες?

 

Δεν μιλαει για σενα συγκεκριμενα αλλα γενικα που ρωτανε για την 9 αλλα δεν φταινε και αυτοι, φταινε τα διαφορα sites που πηραν την "ειδηση" οτι το EMUI9 θα κυκλοφορησει στις 10 Νοεμβριου η οποια αφορουσε τις κινεζικες εκδοσεις και το παρουσιασαν σαν global για ολες.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαει για σενα συγκεκριμενα αλλα γενικα που ρωτανε για την 9 αλλα δεν φταινε και αυτοι, φταινε τα διαφορα sites που πηραν την "ειδηση" οτι το EMUI9 θα κυκλοφορησει στις 10 Νοεμβριου η οποια αφορουσε τις κινεζικες εκδοσεις και το παρουσιασαν σαν global για ολες.

 

Σωστά, δεν απευθύνθηκα σε κάποιον προσωπικά, αλλά στα τελευταία 100 μηνύματα έχει γίνει 4 φορές η ίδια ερώτηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Ξέρει κανείς τι θα φέρει η 9αρα; Μήπως θα βελτιώσει το βίντεο;Ας πούμε να γίνει στα 60fps και το 4k?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Κάτοχος και εγώ ενός mate 10 pro εδώ και δύο μήνες περίπου! Αυτό που με απασχολεί είναι το εξής: Προσπαθώ να συνδεθώ ασύρματα με το λάπτοπ μου (φυσικά στο ίδιο δίκτυο wi-fi το τηλέφωνο και το λάπτοπ), μέσω της εφαρμογής Αρχεία -> Περιοχή δικτύου. Η εφαρμογή Αρχεία βρίσκει το λάπτοπ μου και όταν πατάω να συνδεθεί εμφανίζεται κατευθείαν πως η σύνδεση απέτυχε. Στο λάπτοπ δεν έχω κωδικό προσβασης οπότε αφήνω το αντίστοιχο πλάισιο κενό. Επίσης δοκίμασα και με ανώνυμη σύνδεση άλλα πάλι το ίδιο. Κυρίως με ενδιαφέρει μεταφορά φωτό από και προς το λάπτοπ. Έχει καταφέρει κανείς από εσάς να συνδεθεί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Κάτοχος και εγώ ενός mate 10 pro εδώ και δύο μήνες περίπου! Αυτό που με απασχολεί είναι το εξής: Προσπαθώ να συνδεθώ ασύρματα με το λάπτοπ μου (φυσικά στο ίδιο δίκτυο wi-fi το τηλέφωνο και το λάπτοπ), μέσω της εφαρμογής Αρχεία -> Περιοχή δικτύου. Η εφαρμογή Αρχεία βρίσκει το λάπτοπ μου και όταν πατάω να συνδεθεί εμφανίζεται κατευθείαν πως η σύνδεση απέτυχε. Στο λάπτοπ δεν έχω κωδικό προσβασης οπότε αφήνω το αντίστοιχο πλάισιο κενό. Επίσης δοκίμασα και με ανώνυμη σύνδεση άλλα πάλι το ίδιο. Κυρίως με ενδιαφέρει μεταφορά φωτό από και προς το λάπτοπ. Έχει καταφέρει κανείς από εσάς να συνδεθεί;

 

Δοκιμασε την εφαρμογη AirMore, μπορεις απο την εφαρμογη αυτη να κανεις πολλα περισσοτερα απο απλη μεταφορα αρχειων και ολα αυτα χωρις προβλημα συνδεσης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Κάτοχος και εγώ ενός mate 10 pro εδώ και δύο μήνες περίπου! Αυτό που με απασχολεί είναι το εξής: Προσπαθώ να συνδεθώ ασύρματα με το λάπτοπ μου (φυσικά στο ίδιο δίκτυο wi-fi το τηλέφωνο και το λάπτοπ), μέσω της εφαρμογής Αρχεία -> Περιοχή δικτύου. Η εφαρμογή Αρχεία βρίσκει το λάπτοπ μου και όταν πατάω να συνδεθεί εμφανίζεται κατευθείαν πως η σύνδεση απέτυχε. Στο λάπτοπ δεν έχω κωδικό προσβασης οπότε αφήνω το αντίστοιχο πλάισιο κενό. Επίσης δοκίμασα και με ανώνυμη σύνδεση άλλα πάλι το ίδιο. Κυρίως με ενδιαφέρει μεταφορά φωτό από και προς το λάπτοπ. Έχει καταφέρει κανείς από εσάς να συνδεθεί;

 

Ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα. Κατεληξα (μετα απο πολυ ψαξιμο, εχω Windows 10 Pro) στο οτι για να συνθεθεις πρεπει οπωσδηποτε να εχεις και κωδικο για να συνδεθεις στον εκαστοτε υπολογιστη. Οποτε βαλε ενα κωδικο, και αν δεν θες καθε φορα που ανοιγει ο υπολογιστης να τον πληκτρολογεις, googlαρε το και θα βρεις την λυση ειναι πολυ ευκολο. Επισης εχε το νου σου αφου το κανεις αυτο, οτι υπαρχει περιπτωση το antivirus για καποιο λογο να σου μπλοκαρει την συνδεση, οποτε αν δεν μπορεις να μπεις ουτε ετσι, δοκιμασε να απενεργοποιησεις το antivirus σου. Επισης επειδη δοκιμασα και την μαμα εφαρμογη του κινητου, και μια αλλη του Playstore, και συγκεκριμενα την File Manager +, η τελευταια συνδεται ακαριαια, ενω η "μαμα" καθυστερει χαρακτηριστικα και δεν μπορω να εξηγησω το γιατι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...