Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το παλικάρι που έχει πρόβλημα με την ειδοποίηση Led στην εφαρμογή.

*μπαίνεις στην εφαρμογή

*ρυθμίσεις

*γενικές ρυθμίσεις

*διαχείριση ειδοποιήσεων

*διάφορα

*πάντα να πάλλεται το φως ειδοποίησης

Και είσαι έτοιμος

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

- Τα δώρα (δεύτερο κινητό) ήταν πολιτική της Huawei που δεν ξέρω γιατί και πάλι δεν εφαρμόστηκε παντού.

Στο media markt ίσχυε μόνο για το γκρι. Εμένα το μυαλό μου πάει ότι τα υπόλοιπα χρώματα μπορεί να μη ήταν ελληνικής εισαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Ειχα θεμα με καμενο pixel οπως ειχα αναφερει πιο πισω.

Τελικά εννοειται προχωρησα σε αντικατασταση απο Κωτσοβολος.

Στην αρχη δε το δεχόντουσαν και λεγανε περι 3 καμενων pixel ωσπου πηρα ο ιδιος την huawei μπροστα στο τεχνικο και μου ειπαν οτι σε doa 7 ημερων παει αντικατασταση αμεσα.

Το γραφω για οσους την πατησουν οπως εγω. Να μη μασησουν.

Α και στο τελος ο τεχνικος μου κανει οτι τελικα δεν ειναι καμενο pixel αλλα σκουπιδι που μπηκε στη συναρμολογηση κάτω απο την οθονη. Φυσικα θα ειχαμε γλιτωσει και μιση ωρα να τσακωνομαστε αν το ειχε προσεξει απο την αρχη. Απαραδεκτη η εξυπηρέτηση. Τουλαχιστον βρηκα το δικιο μου.

Εν αναμονη του νεου πλεον με παραγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς υλοποιείται το Doze στο EMUI; Βλέπω κάποια διαχείρηση στο Battery -> Launch (μέσα στο μενού για τη μπαταρία) που τα έχει όλα στο auto αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι καλύτερα έτσι ή όχι.

 

Επίσης σχετικά με το WiFi during sleep έχει επιλογή always on/only when charging/never (increase data usage). Καταρχήν το during sleep πώς ορίζεται; Όταν κλείνει η οθόνη ή όταν περάσει κάποια ώρα χωρίς inactivity; Εγώ δε θέλω WiFi during sleep αλλά γιατί να έχει increased data usage αν έχει κλειστά τα data; Υποθέτω ότι κάποια applications κάνουν access σε mobile data ακόμα κι αν τα έχουμε κλειστά. Δεν υπάρχει όμως τρόπος να αποκλείσεις την πρόσβαση σε data από αυτά τα applications; Δηλαδή να είσαι σίγουρος ότι όταν τα data σου είναι κλειστά δεν υπάρχει περίπτωσει κάποιο application να καταναλώσει δεδομένα. Ο σκοπός είναι όταν βάλω το WiFi during sleep στο never να μη φοβάμαι ότι μπορεί να καταναλωθούν data (αν τα έχω κλειστά). Στα email accounts έχω βάλει παντού manual sync - βέβαια έχω sync on σε Google Keep, Google Contacts κτλ.

 

Κάτι άλλο, το Wi-Fi+ το έχετε on ή off; Γενικά θέλω ό,τι είναι καλύτερο για τη μπαταρία. Δε με απασχολεί να έχω push notifications κτλ. Προτιμώ να κοιτάζω manually.

 

Γενικά υπάρχει κάποια ρύθμιση στο EMUI που είναι καλό να απενεργοποιηθεί; Π.χ. το Power-intensive prompt το έχω απενεργοποιήσει (κάπου διάβασα ότι δεν έχει τόσο νόημα η ενεργοποίησή του).

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις WiFi during sleep στο never για αυτό που περιγράφεις ότι θες. Αν τα έχεις κλειστά τα Data δεν θα ανοίξουν. Η συσκευή θα μπει σε sleep λίγο μετά που θα κλείσει η οθόνη. Απλά έτσι δεν θα σου έρχονται μηνύματα (πχ από viber), όσο το τηλέφωνο θα είναι σε sleep. Μόλις το πατήσεις και ανοίξει, θα ενεργοποιηθεί το WiFi και θα σου έρθουν μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου με ερωτηση παλι!

Κατεβαζω καποιο αλλο θεμα απο την εφαρμογη της huawei αλλα βλεπω οτι δεν μου ερχονται καθολου ειδιποιησεις στην οθονη κλειδωματος.. Ενω αν βαλω ενα απο αυτα που ειχε απο την αρχη μεσα μου τις εμφανιζει κανονικα.. Μπορω να κανω εγω καποια ρυθμιση η ετσι παει?

Κι επισης κατι ακομη.. Οταν βαζω μια εικονα σε μια επαφη, υπαρχει τροπος να μην μου την εμφανιζει full screen οταν παιρνω η με παιρνει τηλ?

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου με ερωτηση παλι!

Κατεβαζω καποιο αλλο θεμα απο την εφαρμογη της huawei αλλα βλεπω οτι δεν μου ερχονται καθολου ειδιποιησεις στην οθονη κλειδωματος.. Ενω αν βαλω ενα απο αυτα που ειχε απο την αρχη μεσα μου τις εμφανιζει κανονικα.. Μπορω να κανω εγω καποια ρυθμιση η ετσι παει?

Κι επισης κατι ακομη.. Οταν βαζω μια εικονα σε μια επαφη, υπαρχει τροπος να μην μου την εμφανιζει full screen οταν παιρνω η με παιρνει τηλ?

 

Τα θέματα δεν έχουν καλές lock screen.. Όσα έβαλα εγώ τουλάχιστον.. Γύρισα πίσω στην stock.

 

Όσον αφορά τις εικόνες, έχω την εντύπωση ότι αν είναι καλής ποιότητας τις εμφανίζει full, διαφορετικά όχι.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ ευχαριστω πολυ! Θελω λιγες μερες συνηθεια ακομη:lol::lol:

Θα σας πρήξω λιγο αλλα οτι μπορειτε βοηθήστε!

Στην εφαρμογή διαχείριση συσκευής οταν παταω βελτιστοποιηση μου παει μονο μεχρι το 94%..

Ενω σε αλλα huawei που εχει δει (οχι σε mate 10 pro ομως) παει μεχρι 100%

Μεχρι εκει παει σε μας η κανω καποια χαζομαρα?

Edited by apollodelphi
Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου τα φώτα σας.

 

Δεν μου βγάζει νούμερα σε εφαρμογές όπως κλήσεις, μηνύματα & viber. Είναι κάποια ρύθμιση?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δώστε μου τα φώτα σας.

 

Δεν μου βγάζει νούμερα σε εφαρμογές όπως κλήσεις, μηνύματα & viber. Είναι κάποια ρύθμιση?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διαχείριση ειδοποιήσεων - >τρεις τελίτσες πάνω δεξιά - >ενδείξεις - >τρόπος εμφάνιση σήματος - > μη αναγν. μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

Διαχείριση ειδοποιήσεων - >τρεις τελίτσες πάνω δεξιά - >ενδείξεις - >τρόπος εμφάνιση σήματος - > μη αναγν. μηνύματα
Σ'ωραίος τα εικονίδια αλλάζουν αυτό το μεταλλικό μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τις χοντρές θήκες σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτήν. Την αντίστοιχη έχω και στο τωρινό κινητό μου και είναι ό,τι πρέπει για όσους δεν θέλουν να δίνουν όγκο στα κινητά τους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το stock θέμα του Emui μέσα από το themes γιατί κ εγώ άλλαξα από κει μέσα θέμα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τις χοντρές θήκες σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτήν. Την αντίστοιχη έχω και στο τωρινό κινητό μου και είναι ό,τι πρέπει για όσους δεν θέλουν να δίνουν όγκο στα κινητά τους.

 

Την έχω παραγγείλει από eBay σε μαύρο και κόκκινο και την περιμένω!Και μένα δεν μ αρέσουν οι χοντρές!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και άγια με το τηλέφωνο αλλά αυτό που έχει να 'σκοτώνει' τα widget, μου την σπάει.

Όσα calendar widget και εάν εγκατέστησα, δουλεύουν στην αρχή και μετά τίποτα :angry:

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το stock θέμα του Emui μέσα από το themes γιατί κ εγώ άλλαξα από κει μέσα θέμα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Την έχω παραγγείλει από eBay σε μαύρο και κόκκινο και την περιμένω!Και μένα δεν μ αρέσουν οι χοντρές!

Ναι ρε συ και γω μαύρο και κόκκινο! Ο λόγος που παίρνω μαύρα κινητά. Ταιριάζουν με όλες τις θήκες. Για παράδειγμα το μπλε θα έδειχνε άσχημο στα γούστα μου σε μαύρη θήκη. Πόσω μάλλον σε κόκκινη.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ποτέ δεν τα πήγαινα καλά με τις χοντρές θήκες σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτήν. Την αντίστοιχη έχω και στο τωρινό κινητό μου και είναι ό,τι πρέπει για όσους δεν θέλουν να δίνουν όγκο στα κινητά τους.
Την έχει το skroutz 11 αξίζει για 2€ αναμονή?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα καλά και άγια με το τηλέφωνο αλλά αυτό που έχει να 'σκοτώνει' τα widget, μου την σπάει.

Όσα calendar widget και εάν εγκατέστησα, δουλεύουν στην αρχή και μετά τίποτα :angry:

Εμένα το Google calendar δουλεύει μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Την έχει το skroutz 11 αξίζει για 2€ αναμονή?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα το Google calendar δουλεύει μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν την είχα δει! Σωστός.

Επειδή θα πάρω 3-4 θήκες και γυαλακι ίσως τα παραγγειλω όλα από Αμαζον να ξεμπερδεύω.

Πάντως δεν έχει και μεγάλη γκάμα ακόμα

 

Στάλθηκε από το Mi MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβγήκε το παζάρι, τρέξτε!

 

Αφήνει το το "χρυσό" 687.14€, το μπλε 663.17€ και το γκρι 623.22€

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση, μόλις παρέλαβα το γκρι στα 623 από κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι το Huawei RCS; Μου το έβγαλε στην εφαρμογή μηνυμάτων.

 

Υ.Γ . Το παρέλαβα χθές και το στήνω τώρα. :D

Είμαι ερωτευμένος!!!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση, μόλις παρέλαβα το γκρι στα 623 από κατάστημα.

 

Φιλε joe ποτε εκανες την παραγγελια και παρελαβες σημερα? Αθηνα βρισκεσαι?

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Την έχει το skroutz 11 αξίζει για 2€ αναμονή?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα το Google calendar δουλεύει μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google calendar κι εδώ. Χρηση Widget , αλλα και της εφαρμογης για ολο το PIM μου. Συνεργάζεται εξαιρετικα και με νοβα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Google calendar δουλεύει μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις δοκιμάσει κάποια εφαρμογή calendar widget από το play store, εκτός του Google calendar και σου δουλεύει το widget;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι είναι το Huawei RCS; Μου το έβγαλε στην εφαρμογή μηνυμάτων.

 

Δες εδώ.... http://www.techgear.gr/rcs-android-messages-118379/

Link to comment
Share on other sites

Παντως στεναχωριεμαι που δεν προλαβαν την προσφορα ατομα που το θελαν πολυ, και βλεπω ηδη αγγελιες απο ατομα που πηραν το κινητο στα 660 και 620, να το δινουν σφραγισμενο στα 700 και 730... Και χωρια το δωρο... Και ατομα που ειναι και πολλα χρονια στο φορουμ κιολας

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και άγια με το τηλέφωνο αλλά αυτό που έχει να 'σκοτώνει' τα widget, μου την σπάει.

Όσα calendar widget και εάν εγκατέστησα, δουλεύουν στην αρχή και μετά τίποτα :angry:

Είχα το ίδιο θέμα και το έψαξα αρκετά... Το πρόβλημα εμφανίζεται στα widget που scroll-αρουν... Όσα ημερολόγιο κι αν έβαλα (και το Google calendar), όταν διάλεγα daily view, to do, lists και άλλα παρόμοια, σταμάταγαν οι ενημερώσεις μετά από λίγο... Μόλις έβαλα ένα widget με στατικό μηνιαίο ημερολόγιο, λειτουργεί κανονικότατα! Το widget του SofaScore πχ δε λειτουργεί ακόμα γιατί είναι scroll...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...