Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με κατάλαβες . Θα μπεις σε fastboot mode .

 

Εχει κ αλλα βίντεο .

Unbrick sony smartphone via pc companion , έγραψα .

 

Κανε αυτό κ πες μας .

οκ.θα το δω .σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το τηλέφωνο ξέρω έχει nfc. Μπορεί να λειτουργήσει για ανέπαφες πληρωμές σε pos όπως μια χρεωστική η πιστωτική κάρτα; Θα πάρει ο υιός αυτά τα 150€ του εμβολίου και θέλω να ξέρω αν θα μπορεί να τα χρησιμοποιήσει με αυτό το τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

τελικα δυστηχως..δεν ειναι θεμα software αλλα πλακετας δηλαδη μητρικης οπως μου ειπε ο τεχνικος..κριμα και το ειχα βολευτει παρα πολυ.πανω απο 12 χρονια εχω μονο sony κινητα..πρωτη φορα με πρόδωσε κινητο sony..το ειχα παρει πριν 3,5 χρονια σφραγισμενο
Link to comment
Share on other sites

Ωχ , πριν λιγες μέρες κανονιασε ενα xz3 εδω στο φόρουμ , πλακέτα κ εκείνο .

Από πλακέτα θα πανε ολα . Το δικο μου ειναι του 17 Σεπτέμβρη . Παει για 4 έτη . Ποντάρω στην τύχη μου κ οτι δε μου εχει χαλάσει ποτέ κινητό.

 

Κρίμα για το δικό σου , τωρα πας για άλλo κινητό αναγκαστικά.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Ωχ , πριν λιγες μέρες κανονιασε ενα xz3 εδω στο φόρουμ , πλακέτα κ εκείνο .

Από πλακέτα θα πανε ολα . Το δικο μου ειναι του 17 Σεπτέμβρη . Παει για 4 έτη . Ποντάρω στην τύχη μου κ οτι δε μου εχει χαλάσει ποτέ κινητό.

 

Κρίμα για το δικό σου , τωρα πας για άλλo κινητό αναγκαστικά.

 

σου εύχομαι να το χαρεις οσο ποιο πολυ γινετε :) ναι τωρα παω για poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1
  • 2 months later...
  • Λογω βλαβης έγινε αντικατασταση πλακετας. Οταν το ενεργοποιησα ομως παρατηρησα οτι πλεον δεν ειναι ενεργοποιημενο το VOLTE. Πριν τη βλαβη υπηρχε η συγκεκριμένη δυνατότητα ενω και η ίδια sim αν μπει σε άλλο κινητό μπορεί να το χρησιμοποιησει. Επιπλεον εχει χαθει και το splash screen της cosmote κατα την εκκινηση. Μήπως πρεπει να βαλω\εγκαταστησω cosmote specific software\rom ώστε να εχω cosmote volte?
  • Εντω μεταξυ και το θεμα ειναι διαφορετικό σε γκρι χρωμα. Μήπως και το software της πλακετας προοριζοταν για ασημι xz1?

.............................................................................................................

Μετα απο ψαξιμο βρηκα ότι εχω την customized GR ROM 1310-6362 αντι μαλλον της 1310-8715

 

Edited by gouglis
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει με το flashtool να περάσεις την rom της cosmote για να έχεις volte. Δυστυχώς σε αυτό το μοντέλο πρέπει να υπάρχει η rom για να δουλέψει. Δεν είναι τίποτα πάντως να το κάνεις..Είναι λογικό μετά την αλλαγή πλακέτας να μπει η stock rom, γι αυτό και το είδες αυτήν την αλλαγή.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Άφησα το κινητό μετά από 3μιση χρόνια δυνατής χρήσης. Μετάβαση σε ένα Samsung Galaxy A52s. Σκέφτομαι να του πετάξω μια καινούργια μπαταρία πάντως, παρά την ηλικία του το θεωρώ από τα καλύτερα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Άφησα το κινητό μετά από 3μιση χρόνια δυνατής χρήσης. Μετάβαση σε ένα Samsung Galaxy A52s. Σκέφτομαι να του πετάξω μια καινούργια μπαταρία πάντως, παρά την ηλικία του το θεωρώ από τα καλύτερα κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Εάν του αλλάξεις μπαταρία, γράψε εδώ αν μπορείς τι και πως.

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...