Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την προηγούμενη ρομ που είχαμε αρκετό καιρό, σχεδόν από το καλοκαίρι, ήμουν σχετικά καλά.

Με την τελευταία που ήρθε πριν 1-2 μήνες αν θυμάμαι καλά, γαμήθηκε πάλι

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστες φορές μου έχει παρουσιάσει θέμα με το wifi. Είμαι με την τελευταία Cosmote rom.

Έχω το κινητό 16 μήνες σχεδόν. Ήμουν από τους τυχερούς μάλλον, καθώς δεν μου παρουσίασε κάποιο πρόβλημα η οθόνη με κιτρινιλα. Με εξαίρεση το γεγονός ότι θα ήθελα πιο συχνά security patches και να είχαν δώσει τη δυνατότητα να φεύγουν τα navigation buttons χωρίς third party app, έχω κατευχαριστηθεί πραγματικά το κινητό. Οι rom είναι καλογραμμένες, ο επεξεργαστής δείχνει τη δύναμη του ακόμη και τώρα και η γενικότερη εμπειρία χρήσης είναι άψογη. Κάμερα και βίντεο είναι πολύ καλά και θεωρώ ότι στα 229€ που το αγόρασα ήταν πραγματικό vfm.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξέρουμε τιμή για αλλαγή μπαταρίας;

Τον τελευταίο καιρό δεν μας τα λέει καλά, και μάλλον μετά από 2,5 χρόνια φαίνεται ότι έχει φάει τα ψωμιά της

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Περίπου στο 30άρι πρέπει να είναι αν το κάνεις στην omnitech. Αν το πας αλλού (λογικά δεν θα είναι μετά αδιάβροχο σε αυτήν την περίπτωση), δεν ξέρω. Πάντως η μπαταρία η original σαν ανταλλακτικό, δεν έχει πάνω απο 10-12€. 2,5 χρόνια είναι πάρα πολύ καλά νομίζω. Μπορείς να μπείς στο service menu (πατάς *#*#7378432#*#*), και στο υπομενού service tests, μπορείς να δεις πόσα mah έχουν απομείνει στη μπαταρία σου, Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

2651 λέει εμένα αλλά για κάποιο λόγο δεν μπόρεσα να μπω με τον αριθμό που λέει πιο πάνω στο service μενού και έβαλα την εφαρμογή από το play store.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2651 λέει εμένα αλλά για κάποιο λόγο δεν μπόρεσα να μπω με τον αριθμό που λέει πιο πάνω στο service μενού και έβαλα την εφαρμογή από το play store.

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

*#*#7378423#*#*

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Περίπου στο 30άρι πρέπει να είναι αν το κάνεις στην omnitech. Αν το πας αλλού (λογικά δεν θα είναι μετά αδιάβροχο σε αυτήν την περίπτωση), δεν ξέρω. Πάντως η μπαταρία η original σαν ανταλλακτικό, δεν έχει πάνω απο 10-12€. 2,5 χρόνια είναι πάρα πολύ καλά νομίζω. Μπορείς να μπείς στο service menu (πατάς *#*#77378432#*#*), και στο υπομενού service tests, μπορείς να δεις πόσα mah έχουν απομείνει στη μπαταρία σου,

 

Αυτο με το service menu που το βρισκεις?

Ψαχνω τοση ωρα και δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος ο κωδικός αυτός. Ο σωστός είναι δύο ποστ επανω δηλαδή γράφεις

*#*#7378423#*#*

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι λάθος ο κωδικός αυτός. Ο σωστός είναι δύο ποστ επανω δηλαδή γράφεις

*#*#7378423#*#*

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, 2386-good no need to replace λέει

 

Έχει πέσει αισθητά. Γι αυτό βλέπεις διαφορά από τα 2750 περίπου που δίνει καινούρια. Καλό θα ήταν να την αλλάξεις.

 

 

*#*#7378423#*#*

 

Ναι παιδιά, λάθος από ταχύτητα πληκτρολόγησης.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι τόσο υψηλά τα mah σου μετά απο 1,5 χρόνο!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είπατε μπήκα και έγραψα το νούμερο αυτό. Φορτίζω με τον φορτιστή τον δικό του και 9/10 φορές είναι από 15% (εκεί που έβαλα να μπαίνει σε Stamina mode) μέχρι 90%. Μια φορά στους 3 μήνες κάνω και μια φόρτιση 0% - 100%. Δεν ξέρω αν είναι σχετικό αλλά δεν έχω ασχοληθεί με παιχνίδια (αύξηση θερμοκρασίας) ποτέ σε κανένα κινητό μου.
Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Το test του κινητού μου δείχνει στα 2.683mAh και το AccuBattery στα 2.621mAh. Το κινητό το έχω 16 μήνες. Καλά είναι θεωρώ.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγάζει 2681, το έχω 15 μήνες το κινητό.Τους πρώτους 10-12 μήνες με normal χρήση κυρίως browsing με 1 φόρτιση την ημέρα, τους τελευταίους 3-5 μήνες το φορτίζω 2 φορές την ημέρα (οχι πάντα) γιατί παίζω κάποια games.

 

Φόρτιση κάπου 7/10 φορές κυρίως 30%-80%(Λιγότεροι κύκλοι φόρτισης) και τις άλλες 3 φορές 30%-90%.Σπάνια το αφήνω να πέσει κάτω απο 30%.Μερικές φορές το έχω ξεχάσει και έχει πάει στο 100% αλλά έχω ενεργοποιημένη την φροντίδα μπαταρίας.Φορτίζω πάντα με τον δικό του φορτιστή και καλώδιο.

Edited by Leon_08
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε κανέναν με xz1 χθες το μήνυμα για τον ιό? Αν ναι, πως χτύπησε? Δεν βρίσκω τις ρυθμίσεις σε αυτό, σε αντίθεση με ένα Samsung που ήταν δίπλα μου και χτύπησε κανονικά. Η stock εφαρμογή των messages δεν φαίνεται να έχει τη ρύθμιση.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν έχω αυτή τη ρύθμιση. Customized cosmote, τελευταία rom.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...