Jump to content

Sony Xperia XZ1


bill_thes
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό προσωπικά το θεωρώ κορυφή για τα χρήματά του αν και ήδη 2 γενιές πίσω σε επεξεγαστή σε σχέση με τον φετινό κορυφαίο. Γνώμη μου είναι ότι στέκεται πολύ καλύτερα απο τα φετινά mid range κινητά με cpu σειράς 6xx συγκρινόμενο με διάφορα κινητά που βλέπω σε φίλους. Και λέω midrange γιατι η τιμή του εκει είχε φτάσει. Προσωπικά άνετα βγάζω άλλη μια χρονιά και χωρίς το 10αρι επάνω.

 

Επεξεργαστικα σίγουρα είναι καλύτερο απ όλα τα midrange. Το θέμα είναι ότι τα midrange πλέον τα γεμίζουν με ένα σωρό χαρακτηριστικα κυρίως για το εφέ. Δεν υστερεί κάπου το κινητό ακόμα και σήμερα. Εγώ πέρυσι το πήρα δεν έχω σκοπό να το αλλάξω για 1-2 χρόνια ακόμα, εκτός χτυπά ξύλο αν πάθει κάτι. Τις φωτογραφίες μου τις βγάζω, τα παιχνίδια μου τα παίζω πιο άνετα από κάθε midrange. Οπότε οι 3 κάμερες που έχουν μερικά δε μου λένε κατι

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι ειδοποιησεις στο messenger facebook σας ερχονται? αναβει την οθονη?γιατι σε μενα οχι...στο viber ειναι ολα οκ...θελει καποια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

δε το χρησιμοποιω αλλα μηπως θελει καποια ρυθμιση μεσα απο το app;

εαν οχι πηγαινε και βγαλε τα απο την βελτιστοποιηση της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

δε το χρησιμοποιω αλλα μηπως θελει καποια ρυθμιση μεσα απο το app;

εαν οχι πηγαινε και βγαλε τα απο την βελτιστοποιηση της μπαταριας.

 

τα εκανα ολα αλλα τιποτα παλι...παραξενο

Link to comment
Share on other sites

Oυτε σε εμενα ανάβει η οθόνη στο messenger, παρα μόνο το led. Αν και προσωπικά λόγω χρήσης smartwatch δε με ενοχλει που δεν ανάβει, αφου βλέπω την ειδοποίηση με κομμάτι του μηνύματος απο το ρολοι
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κατεβάσει το glimpse notification και ανάβει η οθόνη σε οποιαδήποτε ειδοποίηση.

 

 

Sent from my iPhone pro max using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Βάζει το κινητό η γυναίκα μου να φορτίσει,το βρίσκει κλειστό,δεν ανοίγει με τίποτα.Της είπα να πατήσει τα +- μαζί με το power και πήρε μπρος.Τη ς το έχει ξανακάνει κάποιες φορές...Τι φταίει καμία ιδέα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

back up μεσο google ετοιμασε ενα παλιο τηλεφωνο και οταν θα ξακλεισει και μουλαρωσει μη το ανοιξει να φυγει για εγγυηση.

δεν εχεις ομως τιποτα να χασεις να κανεις ενα repair μεσα απο το pc companion,υπαρχουν tutorial στο youtube αναλυτικα.

αν και δε νομιζω να ειναι software ,αλλα μια προσπαθεια απο τον χρηστη δεν παει χαμενη .

Link to comment
Share on other sites

Βάζει το κινητό η γυναίκα μου να φορτίσει,το βρίσκει κλειστό,δεν ανοίγει με τίποτα.Της είπα να πατήσει τα +- μαζί με το power και πήρε μπρος.Τη ς το έχει ξανακάνει κάποιες φορές...Τι φταίει καμία ιδέα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μου το έχει κάνει εμένα δυο φορές την ίδια μέρα. Στη δεύτερη φορά κατάλαβα ότι το κινητό είχε φάει τρελό σκάλωμα από κάποια εφαρμογή, ήταν ανοιχτό και απλά η οθόνη κλειστή (και εγώ νόμιζα ότι είχε κλείσει).

 

Πριν κανα μήνα αυτό, απο τότε δεν είχα ξανα θέμα, ούτε έκανα κάτι διαφορετικό

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

back up μεσο google ετοιμασε ενα παλιο τηλεφωνο και οταν θα ξακλεισει και μουλαρωσει μη το ανοιξει να φυγει για εγγυηση.

 

δεν εχεις ομως τιποτα να χασεις να κανεις ενα repair μεσα απο το pc companion,υπαρχουν tutorial στο youtube αναλυτικα.

 

αν και δε νομιζω να ειναι software ,αλλα μια προσπαθεια απο τον χρηστη δεν παει χαμενη .

Να μην το ανοίξει και να φύγει για εγγύηση, αλλά και στο service,μήπως κάνουν απλά αυτό που κάνω εγώ και μου πούνε ότι είναι οκ...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη πιθανότητα, συνήθως έτσι γίνεται βασικά παντού.

Τρως το φορμάτ εκεί στο δίνουν κάνει τα ίδια ξανάπας και το κοιτάνε καλύτερα.

Για αυτό εάν επαναληφθεί και δε λυθεί έτσι απλά, όπως είπε ο φίλος από πάνω, σου λέω κάνε εσύ πρώτα ένα repair μπας και.

Link to comment
Share on other sites

νεα ενημερωση συστηματος σημερα σε 47.2.A.11.228
Λες και με διάβασαν..

Security patch Σεπτεμβρίου.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Βάζει το κινητό η γυναίκα μου να φορτίσει,το βρίσκει κλειστό,δεν ανοίγει με τίποτα.Της είπα να πατήσει τα +- μαζί με το power και πήρε μπρος.Τη ς το έχει ξανακάνει κάποιες φορές...Τι φταίει καμία ιδέα;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα , την πρώτη φορά που το πήγα μου κάνανε φορματ το ξαναπαρουσιασε και μου αλλάξανε την πλακετα σε εγγυηση .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά έχετε πάρει κάποιον γρήγορο φορτιστή που να αξίζει; υποστηρίζει μέχρι 3Α το τηλέφωνο έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Έχω power bank που υποστηρίζει QC 3.0 της Xiaomi το 10αρι και ένα της blitzwolf καθώς και τον QC του leeco. Αξίζει ναι. Φορτίζει μέχρι 15-16w έχω μετρήσει και αρκετά γρήγορα μέχρι το 80%. Mετα πέφτει σε κανονικη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με cosmote firmware????

Οχι.Και το προηγούμενο security patch άργησε λίγες ημέρες να έρθει σε σχέση με άλλους 2-3 ημέρες, αυτό ακόμα πιο πολλές.

Νομίζω πως αργούν μόνο σε συσκευές με cosmote firmware σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Η 47.2.A.11.228 έχει έρθει σε cosmote δεν έχει έρθει ακόμα σε customized GR

Εδώ μπορείτε να παρακολουθείτε τα firmwares

https://xpericheck.com/device/G8341

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Και το προηγούμενο security patch άργησε λίγες ημέρες να έρθει σε σχέση με άλλους 2-3 ημέρες, αυτό ακόμα πιο πολλές.

Νομίζω πως αργούν μόνο σε συσκευές με cosmote firmware σωστά;

 

οχι..με cosmote firmware έρχονται πιο γρηγορα εχω την εντυπωση..εγω cosmote εχω

Link to comment
Share on other sites

ZΕΡΒΑΣ ΚΥΡ. ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ 29 (ΚΥΨΕΛΗ) ΑΘΗΝΑ 210-8229811

COMETRON ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ Ε.Π.Ε Β.ΓΕΩΡΓΙΟΥ 11 & ΣΟΥΡΗ ΧΑΛΑΝΔΡΙ

210-6824564

210-6450363

OMNITECH Α.Ε. ΚΛΕΙΣΘΕΝΟΥΣ 231 ΓΕΡΑΚΑΣ 210-6619010

Link to comment
Share on other sites

Omnitech είχα άψογη εξυπηρέτηση. Ένα καμένο πιξελ τέρμα γωνία (ίσως και το πρώτο πιξελ μετά το bezel) και μου άλλαξαν οθόνη.

Να λέμε και τα καλά όχι μόνο τα άσχημα.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...