Jump to content

HTC U11 Plus


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλός χρόνος. Σε σχέση με το απλό u11 έχει διάφορα; Αν το u12 plus δεν αποδειχτεί καλό, με βλέπω να πηγαίνω το καλοκαίρι σε u11 plus που θα έχει πέσει κι η τιμή. Μου αρέσει που δεν έχει bezels και έχει ram στα 6gb σε σχέση με το απλό.

 

Το u11 σίγουρα έβγαζε λιγότερες ώρες οθόνης

Βέβαια όχι με android 8 οπότε δεν μπορώ να βγάλω κάποιο καλό συμπέρασμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η συσκευή είναι συμβατή με qi ασύρματη φόρτιση;

Γνωρίζει κανείς;

Θέλω να πάρω μια βάση της Rock για το αυτοκίνητο που έχει και ασύρματη φόρτιση.

 

Πιστεύω είναι ότι πιο βολικό για το αυτοκίνητο ή ασύρματη φόρτιση

Θα περάσω και το καλώδιο από κάπου εσωτερικά να μην μπερδεύετε στα πόδια μου και θα είναι πάντα κουμπωμενο στην βάση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κάτι τέτοιο έχω καταλάβει από το λίγο που έψαξα

Και τι τεχνολογία ασύρματης φόρτισης χρησιμοποιεί;

Πώς μπορώ να βρω κάποιες πληροφορίες;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καθολου ασυμαρτη φορτιση η συσκευη

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καθολου ασυμαρτη φορτιση η συσκευη

 

Σίγουρα;

Βγαίνει η συσκευή σε διαφανές χρώμα στο οποίο στην πίσω πλευρά φαίνεται εσωτερικά ότι έχει ασύρματη φόρτιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα;

Βγαίνει η συσκευή σε διαφανές χρώμα στο οποίο στην πίσω πλευρά φαίνεται εσωτερικά ότι έχει ασύρματη φόρτιση

 

Ναι σιγουρο, μην σε μπερδευει ο κυκλος που φαινεται στην πλατη ειναι το NFC

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρο, μην σε μπερδευει ο κυκλος που φαινεται στην πλατη ειναι το NFC

 

Αλήθεια;

Μάλλον έχεις δίκιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα θέμα που είχα αναφέρει για την ram βρήκα κάτι

Είχα αναφέρει ότι όταν ξεπναω το πρωί βλέπω ότι έχει καθαρίσει όλες τις εφαρμογές από το multitask

Όμως ανοίγω εφαρμογές και είναι κανονικά όπως τις είχα αφήσει από το βράδυ της προηγούμενης

Οπότε απλά καθαρίζει το multitask από συντομεύσεις δεν κλείνει τις εφαρμογές όπως αρχικά νόμιζα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα θέμα που είχα αναφέρει για την ram βρήκα κάτι

 

Είχα αναφέρει ότι όταν ξεπναω το πρωί βλέπω ότι έχει καθαρίσει όλες τις εφαρμογές από το multitask

 

Όμως ανοίγω εφαρμογές και είναι κανονικά όπως τις είχα αφήσει από το βράδυ της προηγούμενης

 

Οπότε απλά καθαρίζει το multitask από συντομεύσεις δεν κλείνει τις εφαρμογές όπως αρχικά νόμιζα

 

 

 

Από θέμα αυτονομίας η συσκευή πως είναι;

Γενικά τι σ έχει κερδίσει στη συσκευή σε ένα vs με το iPhone;

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα αυτονομίας η συσκευή πως είναι;

Γενικά τι σ έχει κερδίσει στη συσκευή σε ένα vs με το iPhone;

 

Η μπαταρία με έχει κερδίσει σίγουρα

8 ώρες οθόνη έχω βγάλει και πιστεύω μπορεί και παραπάνω

Ταχύτητα είναι σφαίρα

Φόρτιση γρήγορη

 

Κατά τα άλλα το iphone έχει καλύτερες κάμερες, ήχο, πιάσιμο, λειτουργικότητα λόγο κάποιων gestures, απεριόριστη γκάμα θηκών (δεν βρίσκω κάποιες που με βολεύουν για το htc), πιο δυνατή δόνηση, λειτουργία με το ένα χέρι παρόλο που έχουν το ίδιο μέγεθος

 

Είμαι πάρα πολλά χρόνια κάτοχος πάρα πολλών συσκευών αλλά το iphone πάντα κερδίζει στους προσωπικούς μου αγώνες.

Υπάρχουν πολλές συσκευές με ανώτερο hardware αλλά δεν φτάνει μόνο αυτό. Το πάντρεμα του software πάνω στο hardware προσωπικά μου δίνει κάποιες ευκολίες και αυτό είναι που με κερδίζει στο iphone

 

Καθαρά αντικειμενικά το htc u11+ είναι το πιο τέλειο android που έχω δουλέψει

Έχει την ταχύτητα ενός oneplus, την καλύτερη αυτονομία από όλα και ανώτερο ήχο

Πέρα από τους fanboys της samsung δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να το δουλέψει και να έχει άλλη άποψη από την δική μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το πηρα και εγω παιδες το εδωσα το v30+.μια γρηγορη ματια ειναι ποιο γρηγορο απο το v30+ οσο αναφορα την οθονη στα χρωματα η super lcd6 ειναι καλυτερη απο p_oled!φαινεται ποιο καθαρα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενα εξαιρετικο κινητο με οθονη της πλακας. Τραγικη φωτεινοτητα...

Κατα τα αλλα μια πληρης και κορυφαια υλοποιηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενα εξαιρετικο κινητο με οθονη της πλακας. Τραγικη φωτεινοτητα...

Κατα τα αλλα μια πληρης και κορυφαια υλοποιηση...

 

Η οθόνη δεν είναι καθόλου της πλάκας ποιοτικά. Μεγάλη ευκρίνεια, ωραία χρώματα. Μόνο η φωτεινότητα είναι σχετικά χαμηλή. Εμένα πάλι βέβαια δε με ενοχλεί, το έχω μόνιμα στο 50% και είμαι οκ.

Επίσης μετά το τελευταίo update αυξήθηκε η μεγιστη φωτεινότητα , έστω κατά λίγο.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη δεν είναι καθόλου της πλάκας ποιοτικά. Μεγάλη ευκρίνεια, ωραία χρώματα. Μόνο η φωτεινότητα είναι σχετικά χαμηλή. Εμένα πάλι βέβαια δε με ενοχλεί, το έχω μόνιμα στο 50% και είμαι οκ.

Επίσης μετά το τελευταίo update αυξήθηκε η μεγιστη φωτεινότητα , έστω κατά λίγο.

 

Στη φωτεινοτητα αναφερομαι κυριως. Ειναι κακιστη, με τραγικη ευκρινεια στον ελληνικο ηλιο.

Κατα τα αλλα, ναι, οπως ειπα, μιλαμε για ενα εκπληκτικο τηλεφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Στη φωτεινοτητα αναφερομαι κυριως. Ειναι κακιστη, με τραγικη ευκρινεια στον ελληνικο ηλιο.

Κατα τα αλλα, ναι, οπως ειπα, μιλαμε για ενα εκπληκτικο τηλεφωνο...

Ναι , απλά διαφωνώ στο χαρακτηρισμό "της πλάκας". Το ότι έχει χαμηλή φωτεινότητα δε σημαίνει ότι δεν είναι καλή οθόνη σε άλλους τομείς

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20180426-200005.png

Εκει που λεει (hdr screen)δεν επρεπε να ειναι στο true?ειχαν πει θα δωσουν καποιο update να ενεργοποιηθει το hdr10!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όσοι λέτε για την φωτεινότητα σε ντάλα ήλιο . Τα βάλαμε δίπλα δίπλα με u11 . Η διαφορά ήταν τόσο ελάχιστη που για εμένα είναι αμελητέα και ανάξια λόγου.

 

Sent from my HTC U11 plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
επιτελους κατοχος και εγω του u11+ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης με την συσκευη ειμαι φαν του ηχου γαυτο και επελεξα το συγκεκριμενο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

επιτελους κατοχος και εγω του u11+ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης με την συσκευη ειμαι φαν του ηχου γαυτο και επελεξα το συγκεκριμενο κινητο.

 

Πο όσο θυμάμαι είχε και πολύ καλή αυτονομία

Το είχα κρατήσει καμιά δέκα μέρες και είχα μείνει απόλυτα ευχαριστημένος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι το μονο προβλημα του κινητου ηταν οτι η οθονη του δεν ηταν και η πιο φωτεινη κατω απο τον ηλειο.

Η μπαταρια του ειναι αρκετα μεγαλη και την ριξαμε στο επομενο U12+.

 

Μια ερωτηση μονο στον συμφορουμιτη,αν του ειναι ευκολο να μας πει την εκδοση του android που εχει και το επιπεδο ασφαλειας γιατι η Htc διαβαζω τωρα τελευταια οτι εχει μεγαλο θεμα κυριως με τα security updates.

 

Στο U11 λεγανε αρκετοι οτι εχουν μεινει παρα πολλους μηνες χωρις update.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι το μονο προβλημα του κινητου ηταν οτι η οθονη του δεν ηταν και η πιο φωτεινη κατω απο τον ηλειο.

Η μπαταρια του ειναι αρκετα μεγαλη και την ριξαμε στο επομενο U12+.

 

Μια ερωτηση μονο στον συμφορουμιτη,αν του ειναι ευκολο να μας πει την εκδοση του android που εχει και το επιπεδο ασφαλειας γιατι η Htc διαβαζω τωρα τελευταια οτι εχει μεγαλο θεμα κυριως με τα security updates.

 

Στο U11 λεγανε αρκετοι οτι εχουν μεινει παρα πολλους μηνες χωρις update.

 

Άμα δεν κατεβάζεις APK από όπου να ναι δεν έχεις πρόβλημα και android 4.4 να έχεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα το U11 και πέρασα στην απογοήτευση του p20 pro και τώρα το ψήνω για htc u11+

Είναι τόσο χοντρό κομμένο όσο λένε;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι το μονο προβλημα του κινητου ηταν οτι η οθονη του δεν ηταν και η πιο φωτεινη κατω απο τον ηλειο.

Η μπαταρια του ειναι αρκετα μεγαλη και την ριξαμε στο επομενο U12+.

 

Μια ερωτηση μονο στον συμφορουμιτη,αν του ειναι ευκολο να μας πει την εκδοση του android που εχει και το επιπεδο ασφαλειας γιατι η Htc διαβαζω τωρα τελευταια οτι εχει μεγαλο θεμα κυριως με τα security updates.

 

Στο U11 λεγανε αρκετοι οτι εχουν μεινει παρα πολλους μηνες χωρις update.

1 δεκεμβριου 2017 λεει εμενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το U11 και πέρασα στην απογοήτευση του p20 pro και τώρα το ψήνω για htc u11+

Είναι τόσο χοντρό κομμένο όσο λένε;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μια χαρα ειναι πολυ ομορφο ψηλο αλλα δεν το λες χοντροκομενο ποιοτικη οθονη αλλα σκοτεινη οπως το u11 αλλα στα λεφτα που ειναι ακομη και να κοψεις τιμολογιο δεν ξερω αν αξιζει λενε οτι θα παρει και android 9 εγω το πηρα μεταχειρισμενο και τα λεφτα ηταν αρκετα αλλα επειδη εχω τρελα με τον ηχο τα εδωσα αλλιως οχι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...