Jump to content

HTC U11 Plus


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ υπερετερεί το Galaxy S6 μου, με 2550mah μπαταρία! Δεν μπορεί, απλά δεν μπορώ να το πιστέψω πως είναι σωστό αυτό το review!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά για την ιστορία να σας πω ότι χρειάστηκαν 6 μέρες και συνομιλία σε chat για να καταφέρω να ακυρώσω το pre order που είχα δώσει μέσα από το site τους. Καμία σχέση με την ευκολία και τη γρηγοράδα του Amazon. Και φυσικά η μεγάλη διαφορά στις ημέρες (14 vs 30). Ευτυχώς είχα βάλει πληρωμή με πιστωτική και όχι με paypal γιατί σε αυτή την περίπτωση θα χρεωνόμουν 750 και θα περίμενα το refund.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα θα την παραλάβω την συσκευή εφόσον δεν τραβήξει και μετά τις 10 Δεκεμβρίου και αν δω στην πράξη αυτά τα απογοητευτικά νούμερα θα την επιστρέψω.

 

Εκτός αν δω 1-2 παρόμοια απογοητευτικά review επόμενες 10 ημέρες και την ακυρώσω νωρίτερα.

 

Θα είναι κρίμα διότι η συσκευή είχε όλα τα εχέγγυα να αποδειχθεί αστέρι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα θα την παραλάβω την συσκευή εφόσον δεν τραβήξει και μετά τις 10 Δεκεμβρίου και αν δω στην πράξη αυτά τα απογοητευτικά νούμερα θα την επιστρέψω.

 

Εκτός αν δω 1-2 παρόμοια απογοητευτικά review επόμενες 10 ημέρες και την ακυρώσω νωρίτερα.

 

Θα είναι κρίμα διότι η συσκευή είχε όλα τα εχέγγυα να αποδειχθεί αστέρι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Έφαγα μεγάλη κρυάδα αλλά ας δούμε τι θα βγει μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω εδώ σύγκριση και είναι για γέλια και κλάματα μαζί.

 

Η μια συσκευή με 2700 μπαταρία και η άλλη με 3930 και η πρώτη υπερτερεί!!!!!!!!!!

Εξίσου σύγκριση με το απλό HTC U11

 

 

Απίστευτο.

 

064d6dc0488f32c1ae4cecd156e03a7a.jpg

 

8e1258f20eca2ec5f40b3cb4472a9fae.jpg

 

aa80c5c894d560071c7510fb5295ebbe.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Μπορεί ακόμα να μην έχουν φτιάξει τόσο σωστά την ROM

Δεν είναι λογικό αυτό

Το htc u11 με μικρότερη μπαταρία τα πηγαίνει καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα (λίγα) reviews που υπάρχουν στο YouTube λένε το αντίθετο.

Και μιλάμε για κανονική χρήση. Ο ένας μάλιστα έλεγε ότι προσπαθούσε με το ζόρι να εξαντλήσει τη μπαταρία για να κάνει το βίντεο.

Νομίζω ότι πανικοβάλλεστε χωρίς λόγο προς το παρόν από ένα και μόνο review. Αν υπάρξουν και άλλα ΟΚ.

Κυρίως γιατί μιλάμε για τεράστια μπαταρία και μια εταιρεία που τα καταφέρνει αρκετά καλά με πολύ μικρότερες μπαταρίες.

 

Προσωπικά λόγω της εμφάνισης που δεν μου αρέσει τόσο αποφάσισα να μην το πάρω και κατά 95% θα πάρω το Pixel 2 (όχι το XL) που και εμφανισιακά μου αρέσει, αλλά είναι και πιο περιορισμένο στον όγκο (και δεν το φτιάχνει η LG). Αλλά δεν νομίζω ότι το U11+ θα έχει προβλήματα και πιστεύω ότι τζάμπα αγχωνόσαστε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα (λίγα) reviews που υπάρχουν στο YouTube λένε το αντίθετο.

Και μιλάμε για κανονική χρήση. Ο ένας μάλιστα έλεγε ότι προσπαθούσε με το ζόρι να εξαντλήσει τη μπαταρία για να κάνει το βίντεο.

Νομίζω ότι πανικοβάλλεστε χωρίς λόγο προς το παρόν από ένα και μόνο review. Αν υπάρξουν και άλλα ΟΚ.

Κυρίως γιατί μιλάμε για τεράστια μπαταρία και μια εταιρεία που τα καταφέρνει αρκετά καλά με πολύ μικρότερες μπαταρίες.

 

Προσωπικά λόγω της εμφάνισης που δεν μου αρέσει τόσο αποφάσισα να μην το πάρω και κατά 95% θα πάρω το Pixel 2 (όχι το XL) που και εμφανισιακά μου αρέσει, αλλά είναι και πιο περιορισμένο στον όγκο (και δεν το φτιάχνει η LG). Αλλά δεν νομίζω ότι το U11+ θα έχει προβλήματα και πιστεύω ότι τζάμπα αγχωνόσαστε.

 

Κι εγώ έτσι πιστεύω

Πολλά κιόλας είναι πληρωμένα δεν τα πιστεύω.

Μόνο αν πάρει κάποιος από εδώ μέσα την συσκευή στα χέρια του θα ξέρουμε ακριβώς την αλήθεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απλά για την ιστορία να σας πω ότι χρειάστηκαν 6 μέρες και συνομιλία σε chat για να καταφέρω να ακυρώσω το pre order που είχα δώσει μέσα από το site τους. Καμία σχέση με την ευκολία και τη γρηγοράδα του Amazon. Και φυσικά η μεγάλη διαφορά στις ημέρες (14 vs 30). Ευτυχώς είχα βάλει πληρωμή με πιστωτική και όχι με paypal γιατί σε αυτή την περίπτωση θα χρεωνόμουν 750 και θα περίμενα το refund.

 

Αργυρη και εγω με πιστωτικη το εχω παραγγειλει.Για πες τι κανουμε για να ακυρωσουμε???

το αποφασισα. Θα ακυρωσω και θα περιμενω amazon αν και εφοσον δεν ισχυουν ολα τα παραπανω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στα (λίγα) reviews που υπάρχουν στο YouTube λένε το αντίθετο.

Και μιλάμε για κανονική χρήση. Ο ένας μάλιστα έλεγε ότι προσπαθούσε με το ζόρι να εξαντλήσει τη μπαταρία για να κάνει το βίντεο.

Νομίζω ότι πανικοβάλλεστε χωρίς λόγο προς το παρόν από ένα και μόνο review. Αν υπάρξουν και άλλα ΟΚ.

Κυρίως γιατί μιλάμε για τεράστια μπαταρία και μια εταιρεία που τα καταφέρνει αρκετά καλά με πολύ μικρότερες μπαταρίες.

 

Προσωπικά λόγω της εμφάνισης που δεν μου αρέσει τόσο αποφάσισα να μην το πάρω και κατά 95% θα πάρω το Pixel 2 (όχι το XL) που και εμφανισιακά μου αρέσει, αλλά είναι και πιο περιορισμένο στον όγκο (και δεν το φτιάχνει η LG). Αλλά δεν νομίζω ότι το U11+ θα έχει προβλήματα και πιστεύω ότι τζάμπα αγχωνόσαστε.

Για αυτο μου κανει τρομερή εντύπωση διοτι ξερω η HTC κανει πολυ καλη διαχείριση αυτονομιας ακομα και με σχετικα μικρη χωρητικότητα.

Πάντως θυμαμαι και το Mate 10 Pro πριν κυκλοφορήσει στην αγορά ειχε τεράστιο battery drain οπου ομως η Huawei άμεσα ελυσε προτού φτάσουν οι συσκευές προς πώληση.

 

Ελπίζω στην χειρότερη να ισχύει αυτό το σεναριο

 

Δεν διανοείται με τέτοια χωρητικότητα μπαταρίας παρα να εχει εφαμιλλη του S8 plus.

 

Αλλα μου κανει εντύπωση εξισου να μην εχει σε auto ρύθμιση φωτεινότητας το αναλογο boost που εχει το απλό u11.

Διότι με 309nits δεν γίνεται δουλειά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μην δίνετε σημασία στο battery test του GSMarena, μια ζωή πίπες γράφουνε σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Αργυρη και εγω με πιστωτικη το εχω παραγγειλει.Για πες τι κανουμε για να ακυρωσουμε???

το αποφασισα. Θα ακυρωσω και θα περιμενω amazon αν και εφοσον δεν ισχυουν ολα τα παραπανω

 

https://shop.eu.htc.com/store?Action=DisplayContactFormPage&Env=BASE&Locale=en_IE&SiteID=htcemea&ThemeID=39873600

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Την στέλνω και όλα εντάξει?

Θα έχω απάντηση στην απάντηση και πάει λέγοντας Αργύρη?

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Την στέλνω και όλα εντάξει?

Θα έχω απάντηση στην απάντηση και πάει λέγοντας Αργύρη?

 

Nikos Oneplus 5t

 

Και ο Θεός μαζί σου.Παρακολούθησε το μερικές μέρες από εδώ https://shop.eu.htc.com/store?Action=help&Env=BASE&Locale=en_IE&SiteID=htcemea

 

και κάποια στιγμή θα πρέπει να σου γράψει κάτω από την παραγγελία

 

•Quantity Cancelled: 1

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο μου κανει τρομερή εντύπωση διοτι ξερω η HTC κανει πολυ καλη διαχείριση αυτονομιας ακομα και με σχετικα μικρη χωρητικότητα.

Πάντως θυμαμαι και το Mate 10 Pro πριν κυκλοφορήσει στην αγορά ειχε τεράστιο battery drain οπου ομως η Huawei άμεσα ελυσε προτού φτάσουν οι συσκευές προς πώληση.

 

Ελπίζω στην χειρότερη να ισχύει αυτό το σεναριο

 

Δεν διανοείται με τέτοια χωρητικότητα μπαταρίας παρα να εχει εφαμιλλη του S8 plus.

 

Αλλα μου κανει εντύπωση εξισου να μην εχει σε auto ρύθμιση φωτεινότητας το αναλογο boost που εχει το απλό u11.

Διότι με 309nits δεν γίνεται δουλειά.

 

Ναι η φωτεινότητα φαίνεται να είναι θέμα με βάση το review. Για την μπαταρία πάντως θα περίμενα παραπάνω reviews. Επίσης να πω ότι γενικά το GSMArena δεν το εμπιστεύομαι στα τεστ μπαταρίας του. Συν ότι δεν ξέρουμε και τι συσκευή είχαν στα χέρια τους. Πόσο review unit ήταν ή επίσης αν ήταν λετζίτ συσκευή για το μέρος που βρίσκονται (βλέπω αρκετούς να παίρνουν HK συσκευές για ΗΠΑ κ.ο.κ.).

Αν και έξω από το χορό, αν ήμουν στη θέση σας δεν θα ακύρωνα παραγγελία με βάση απλά ΕΝΑ review.

Link to comment
Share on other sites

Την στέλνω και όλα εντάξει?

Θα έχω απάντηση στην απάντηση και πάει λέγοντας Αργύρη?

 

Nikos Oneplus 5t

Ενημέρωσε Νίκο οταν πάρεις οριστική απάντηση.

Ναι η φωτεινότητα φαίνεται να είναι θέμα με βάση το review. Για την μπαταρία πάντως θα περίμενα παραπάνω reviews. Επίσης να πω ότι γενικά το GSMArena δεν το εμπιστεύομαι στα τεστ μπαταρίας του. Συν ότι δεν ξέρουμε και τι συσκευή είχαν στα χέρια τους. Πόσο review unit ήταν ή επίσης αν ήταν λετζίτ συσκευή για το μέρος που βρίσκονται (βλέπω αρκετούς να παίρνουν HK συσκευές για ΗΠΑ κ.ο.κ.).

Αν και έξω από το χορό, αν ήμουν στη θέση σας δεν θα ακύρωνα παραγγελία με βάση απλά ΕΝΑ review.

Οχι δεν ακυρώνω τωρα αλλά ουτε θα αφήσω να τραβήξει και μετα τις 10 Δεκεμβρίου διότι εορταστική περίοδο θα μπει για τα καλα και μην εχουμε παρατραγουδα αν θελήσω να επιστρέψω ουτε να εχω άγχος απο το πουθενά.

Πάντως ολα τα review ήταν εως τώρα ειτε κινεζική ειτε ταϊβανέζικη version.

 

Ευρωπαϊκή όχι για αυτο και δεν χάνω τις ελπίδες μου εντελώς.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το αιτημα εγινε και περιμενω να δω την απαντηση τους.

Παντως ακομα και τωρα σε τιμη την ιδια προσφορα εχει παιδια

719 για αποστολη στην ελλαδα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

το αιτημα εγινε και περιμενω να δω την απαντηση τους.

Παντως ακομα και τωρα σε τιμη την ιδια προσφορα εχει παιδια

719 για αποστολη στην ελλαδα

Ναι τελευταία ημερα σήμερα η προσφορά οπως έλαβα διαφημιστικο email από HTC:p

Ωραία ενημέρωσε όταν έχεις οριστική απόφαση.

 

Παντως διαβάζω χρηστες σε gsmarena που χουν την συσκευή που αμφισβητούν έντονα τις μετρησεις του review που εχουν την συσκευή στα χέρια τους(ασιατες όλοι τους μιας και μονο εκει εχει κυκλοφορήσει προ το παρον) και ασκούν καυστική κριτική στο gsmarena.

 

Άντε βγάλε άκρη.

 

Ελπιζω μεσα στο επομενο 10ημερο βγουν παραπανω review μπας και βγάλουμε ακρη τι παίζει και παραπανω χρηστες παραλαβουν την συσκευη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα από το review του Android central για την μπαταρία.

Ναι πιο ισορροπημένο απο ολες τις πλευρές και μάλλον πιο κοντά στην πραγματικοτητα.

Ενταξει εβγαζε ματια το review του GSM στανταρ προβληματική παρτίδα είχαν ειτε προ παραγωγης που την προμηθευτικαν απο Ασια μεριά κινεζική η ταϊβανέζικη version 100%

 

Ούτε καν την συσκευασία είχαν και μας έδειξαν την συσκευασία απο το απλό 11 να φανταστείς.

 

Εκτέθηκαν στην βιασύνη τους να προλάβουν άλλους reviewer.

 

Εντάξει ανέφεραν οτι δεν πιάνει τα επίπεδο φωτεινότητας Note 8 πράγμα λογικό και ουτε θα ειχα απαίτηση σε αυτό αλλά αρκούντως ικανοποιητική φωτεινότητα εχει για LCD οθόνη.

 

Μπαταρία ελαφρώς χειρότερη απο Mate 10 Pro που εχει top και καμία σχεση με τις αποκαρδιωτικες μετρήσεις του GSM.

Μονο αν ολη μέρα με LTE βλέπεις βίντεο και στριμαρεις μουσική μονο τοτε δεν θα φτάσει η μπαταρία αλλά εδω που τα λέμε ποια συσκευή θα κρατήσει μέχρι αργά το βραδυ με συνεχή χρήση data.

 

Καμιά.

 

Σε όλες τις άλλες παραμέτρους δεν περίμενα τίποτα αλλο απο top επίπεδο οπως κάμερα,ήχος και ηχεία απο ακουστικά,smoutness υλοποίηση λογισμικού που μας παρέχει απλόχερα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ήλπιζα και περίμενα και εγώ. Αναμένουμε την παραλαβή λοιπόν.

Είμαι σίγουρος οτι ολοι οι υπόλοιποι reviewer θα κυμανθούν τα συμπεράσματα τους στο ιδιο πνεύμα με android central όπως και χρήστες που θα παραλάβουν δεν νομίζω κανείς να ειναι παραπονεμενος απο την πληρότητα και επιδόσεις σε όλους τους τομείς με βαση αυτα που μπορούσε να προσφέρει η HTC.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η οθόνη του σε σύγκριση με Note 8

Και πολυ βαθυ μαυρο εχει για LCD

HTC U11+ versus Samsung Galaxy Note 8: speedtest

 

Μας δουλεύουν χοντρά στο GSM

Αν ηταν 309 nits η φωτεινότητα θα έπρεπε να έχει τεράστια διαφορά στο μάτι με Note 8,ενώ μικρή είναι στην πράξη σε εξωτερικές συνθήκες.

 

Όσον αφορά το test για το μοντέλο με 4gb ram τα πήγε εξαιρετικά απέναντι στο Note,φαντάζομαι αυτο με τα 6 για Ευρώπη θα τα πηγαίνει ακόμα καλύτερα.

 

Εδω συγκριση με Oneplus 5 και Google pixel 2 οσον αφορα οθονη.

 

Εδω υπερέχει και των 2 το HTC.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση μήπως και... Στα specs της συσκευής, βλέπω πως υποστηρίζει VoLTE και Wi-Fi Calling. Παρόλα αυτά, στην Ελλάδα και το δίκτυο της Cosmote, αν δεν την υποστηρίξει και η Cosmote από την μεριά της δεν πρόκειται να δουλέψει αυτό, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση μήπως και... Στα specs της συσκευής, βλέπω πως υποστηρίζει VoLTE και Wi-Fi Calling. Παρόλα αυτά, στην Ελλάδα και το δίκτυο της Cosmote, αν δεν την υποστηρίξει και η Cosmote από την μεριά της δεν πρόκειται να δουλέψει αυτό, σωστά;

 

Ναι αυτά μαζί πηγαίνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και η απάντηση στο αίτημα μου για cancel της παραγγελίας.

Οπότε αύριο μεθαύριο θα φανεί και επίσημα.

Εγώ παιδιά θα το παραγγείλω αν και εφόσον από το Amazon για όλες τίς ευκολίες που προσφέρει.

Πάντως η διαδικασία ακύρωσης φαίνεται ότι είναι οκ εκεί στην htc.

Edit

Σήμερα ήρθε και η θήκη που είχα παραγγείλει.

Χαχαχαa6fef727c4c854233104557c7c8d73b2.jpg

 

Nikos Oneplus 5t

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...