Jump to content

Huawei p10 plus or Galaxy S8?


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ξεχωρισει το p10 plus και το S8.

 

Τι λετε?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς s8.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα P10 Plus. Αλλά τι σ' ενδιαφέρει περισσότερο στη συσκευή; Για πες μερικές λεπτομέρειες για το τι έχει μεγαλύτερη σημασία για σένα για να μπορούμε να δώσουμε πιο εμπεριστατωμένη άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα P10 Plus. Αλλά τι σ' ενδιαφέρει περισσότερο στη συσκευή; Για πες μερικές λεπτομέρειες για το τι έχει μεγαλύτερη σημασία για σένα για να μπορούμε να δώσουμε πιο εμπεριστατωμένη άποψη.

 

φωτογραφιες οκ, οχι τρελα πραγματα, αλλα κυριως ιντερνετ ειτε με wifi ειτε 4G

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη επιλογή δεδομένου ότι το καθένα έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του. Συμπλήρωσε αν θες αυτό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα χρηματων, ειναι καθαρα θεμα λειτουργικοτητας!

και ηχειου σιγουρα διοτι ακουω αρκετα μουσικη, ειτε σε hf ειτε ανοιχτη ακροαση.

θεωρω οτι σε φωτογραφιες ειναι τα ιδια πανω κατω.

μπαταρια θελω, ιντερνετ γρηγορο, εναλλαγη εφαρμογων γρηγορη.

 

ps. ειχα ip7 και τωρα εχω ενα mls προσωρινα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία μάλλον κερδίζει το p10 plus. Από ταχύτητα πάλι το p10 plus κυρίως λόγο emui. (ειδικά με το touchwiz δεν συγκρίνονται) Edited by _Alexandros37
Link to comment
Share on other sites

Είναι φορτωμένο με σαβούρες. Δεν μιλάω μόνο για το bloatware αλλά και για άλλα πράγματα π.χ όταν πας ρυθμίσεις > αποθ. χώρος αντί να δεις αυτό που βλέπεις σε όλα τα android κινητά, βλέπεις το μενού του clean master στα χρώματα του touchwiz και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πατήσεις "βελτιστοποίηση", κάτι που πρακτικά δεν κάνει τίποτα. Πήγα να κάνω wipe cache στο s7 edge ενός φίλου και δεν υπήρχε πουθενά επιλογή!!!!! (αναγκαστικά το έκανα από recovery)
Link to comment
Share on other sites

Εμφάνιση /design s8, s8 plus. Smoothness οτιδήποτε κορυφαίο ειναι καλύτερο απο σαμσουνγκ με τοσο bloatware που βαζει. Οχι οτι δεν ειναι μια χαρα και ετσι, απλα τα υπολοιπα ειναι ταχυτερα. Χρονια τωρα παιρνω σαμσουνγκ αποκλειστικά για hardware /design, κανω ροοτ απο την 1η ωρα μεταξυ αλλων και για να αφαιρέσω το bloatware. Μονο ετσι εχεις την τελια λυση.
Link to comment
Share on other sites

Είναι φορτωμένο με σαβούρες. Δεν μιλάω μόνο για το bloatware αλλά και για άλλα πράγματα π.χ όταν πας ρυθμίσεις > αποθ. χώρος αντί να δεις αυτό που βλέπεις σε όλα τα android κινητά, βλέπεις το μενού του clean master στα χρώματα του touchwiz και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πατήσεις "βελτιστοποίηση", κάτι που πρακτικά δεν κάνει τίποτα. Πήγα να κάνω wipe cache στο s7 edge ενός φίλου και δεν υπήρχε πουθενά επιλογή!!!!! (αναγκαστικά το έκανα από recovery)

Αυτό που λες στην τελευταία πρόταση δεν ισχύει.

Υπάρχει κανονικά η επιλογή για καθαρισμό cache απλά ίσως δεν το έψαξες πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες στην τελευταία πρόταση δεν ισχύει.

Υπάρχει κανονικά η επιλογή για καθαρισμό cache απλά ίσως δεν το έψαξες πολύ.

 

Για 10 λεπτά που έψαχνα εγώ κι άλλα τόσα ο φίλος μου, δεν το βρήκαμε πουθενά. Κάποια στιγμή παλιότερα το είχαμε βρει αλλά αυτή τη φορά όχι. Και εννοείται πως κοιτάξαμε στα ίδια μέρη με τότε. Ενδιάμεσα, είχε κάνει τουλάχιστον ένα update, οπότε υποπτευθήκαμε ότι η Samsung έκανε πάλι το θαύμα της.

Link to comment
Share on other sites

Για 10 λεπτά που έψαχνα εγώ κι άλλα τόσα ο φίλος μου, δεν το βρήκαμε πουθενά. Κάποια στιγμή παλιότερα το είχαμε βρει αλλά αυτή τη φορά όχι. Και εννοείται πως κοιτάξαμε στα ίδια μέρη με τότε. Ενδιάμεσα, είχε κάνει τουλάχιστον ένα update, οπότε υποπτευθήκαμε ότι η Samsung έκανε πάλι το θαύμα της.

 

Υπήρχε και πριν και μετά.

Μάλλον δεν ψαξατε σωστά.

 

Ρυθμίσεις, διαχείριση, αποθήκευση, οι τρεις τελίτσες πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για 10 λεπτά που έψαχνα εγώ κι άλλα τόσα ο φίλος μου, δεν το βρήκαμε πουθενά. Κάποια στιγμή παλιότερα το είχαμε βρει αλλά αυτή τη φορά όχι. Και εννοείται πως κοιτάξαμε στα ίδια μέρη με τότε. Ενδιάμεσα, είχε κάνει τουλάχιστον ένα update, οπότε υποπτευθήκαμε ότι η Samsung έκανε πάλι το θαύμα της.

Ότι σου γράφει ο Μάριος ισχύει :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε και πριν και μετά.

Μάλλον δεν ψαξατε σωστά.

 

Ρυθμίσεις, διαχείριση, αποθήκευση, οι τρεις τελίτσες πάνω.

 

Ότι σου γράφει ο Μάριος ισχύει :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οκ παιδιά, ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα s8+ με μονο αρνητικό το δακτυλικό αποτύπωμα οσο για τον twz μια χαρά είναι εαν θέλεις μπορείς να απενεργοποιησεις σαβούρα της samsung η βαζεις nova.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα s8+ με μονο αρνητικό το δακτυλικό αποτύπωμα οσο για τον twz μια χαρά είναι εαν θέλεις μπορείς να απενεργοποιησεις σαβούρα της samsung η βαζεις nova.

 

να σε πω κι εγω εκει τεινω.. βλεπω οτι πολλοι απο s8 θελουν s8+ και ενω ειναι τα ιδια τηλεφωνα δεν εχω καταλαβει τον λογο!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

να σε πω κι εγω εκει τεινω.. βλεπω οτι πολλοι απο s8 θελουν s8+ και ενω ειναι τα ιδια τηλεφωνα δεν εχω καταλαβει τον λογο!

 

εχω το + και γνωστος μου το μικρο οπου το δουλεψα αρκετα, πιο ανετη και χορταστικη οθονη στο + και βεβαιως αρκετη διαφορα στην μπαταρια.

 

το μονο θετικο του μικρου ειναι το πιο ανετο πιασιμο με το ενα χερι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aν το S8 σου πεσει κατω κλαις..Στα τεστ ειχε 6 στα 6 σπασιματα (στις πτωσεις που τσκεαραν απολες τις πλευρες)>

Εγω ειμαι αναμεσα απο p10 plus και Lg g6 να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Aν το S8 σου πεσει κατω κλαις..Στα τεστ ειχε 6 στα 6 σπασιματα (στις πτωσεις που τσκεαραν απολες τις πλευρες)>

Εγω ειμαι αναμεσα απο p10 plus και Lg g6 να σου πω...

 

αυτο που λες λυνεται πολυ απλα, ασφαλεια με 22 ευρω και εισαι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...