Jump to content

[Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 462
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Amazon Γερμανιας πήγα τελικά και το παρήγγειλα απ' το ίδιο το Amazon με αποτέλεσμα να το πληρώσω με ένα μικρό καπέλο, στα 758€.

Κατά τα άλλα, δεν θα καθίσω να αιτιολογήσω την επιλογή μου για το γερμανικό Amazon και όχι κάποιο ελληνικό skroutz-ομάγαζο.

Όταν το παραλάβω με το καλό θα γράψω εντυπώσεις στο αντίστοιχο νήμα.

 

Επέλεξα συνειδητά να αγοράσω το μονόκαρτο, άλλο ένα στοιχείο που με διαφοροροποιεί απ' τους περισσότερους εδώ. :p

Link to comment
Share on other sites

Amazon Γερμανιας πήγα τελικά και το παρήγγειλα απ' το ίδιο το Amazon με αποτέλεσμα να το πληρώσω με ένα μικρό καπέλο, στα 758€.

Κατά τα άλλα, δεν θα καθίσω να αιτιολογήσω την επιλογή μου για το γερμανικό Amazon και όχι κάποιο ελληνικό skroutz-ομάγαζο.

Όταν το παραλάβω με το καλό θα γράψω εντυπώσεις στο αντίστοιχο νήμα.

 

Επέλεξα συνειδητά να αγοράσω το μονόκαρτο, άλλο ένα στοιχείο που με διαφοροροποιεί απ' τους περισσότερους εδώ. :p

 

Το ισπανικό το είχε 650 ευρώ αρχική νομίζω. Γιατί γερμανικό ? Κάνε αλλαγή με ακύρωση αν θες, μπορείς

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Amazon Γερμανιας πήγα τελικά και το παρήγγειλα απ' το ίδιο το Amazon με αποτέλεσμα να το πληρώσω με ένα μικρό καπέλο, στα 758€.

Κατά τα άλλα, δεν θα καθίσω να αιτιολογήσω την επιλογή μου για το γερμανικό Amazon και όχι κάποιο ελληνικό skroutz-ομάγαζο.

Όταν το παραλάβω με το καλό θα γράψω εντυπώσεις στο αντίστοιχο νήμα.

 

Επέλεξα συνειδητά να αγοράσω το μονόκαρτο, άλλο ένα στοιχείο που με διαφοροροποιεί απ' τους περισσότερους εδώ. :p

 

Φίλε μου, δεν σου ζήτησε κανένας να αιτιολογησεις οτιδήποτε.

Προσωπικά μου φάνηκε παραξενη η επιλογή σου από την στιγμή που δεν κερδίζεις κάτι στην τιμή και μου φαίνεται ακόμη πιο παράξενο τώρα που δίνεις και 110€ καπέλο. Εννοείται πως ο καθένας κάνει ότι νομίζει καλύτερο χωρίς να "απολογείται" σε κανέναν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ισπανικό το είχε 650 ευρώ αρχική νομίζω. Γιατί γερμανικό ? Κάνε αλλαγή με ακύρωση αν θες, μπορείς

Μπορείς να μου βάλεις ένα link ;

https://www.amazon.es/dp/B074PBH2P4/ref=twister_B077G45ZNL?_encoding=UTF8&psc=1

 

Γιατί εδώ μου βάζει ότι δεν στέλνει Ελλάδα και οι εναλλακτικές δεν είναι φτηνότερες του γερμανικού Amazon.

 

Ελλάδα η μικρότερη τιμή στα 720 στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου βάλεις ένα link ;

https://www.amazon.es/dp/B074PBH2P4/ref=twister_B077G45ZNL?_encoding=UTF8&psc=1

 

Γιατί εδώ μου βάζει ότι δεν στέλνει Ελλάδα και οι εναλλακτικές δεν είναι φτηνότερες του γερμανικού Amazon.

 

Ελλάδα η μικρότερη τιμή στα 720 στο skroutz.

644 έχει Ελλάδα. Το skroutz είναι για τα πανηγύρια

 

3fd88dc2f0141df33cc2776b715a62e8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tου κολλητού μου το παραγγείλαμε από kiniti.net μέσο κατάθεσης. Το κινητό έκανε 650 euro. Στο skroutz έκανε 750 euro. Σε μιση μέρα το κινητό του είχε έρθει και μένει εκτος αθηνας. Το έχει τώρα 1 μηνα full. Ζητήσαμε unbranded και ήρθε unbranded. Αμα πας και το παρεις μεταχειρισμένο 650 με 670 εχει. Nτροπή. Οσο αναφορά τα μαγαζιά τον ξένων χορών. Και αυτά σκρουτσομαγαζα είναι. Και το amazon σκρουτσομαγαζα έχει. Και το ebay το ίδιο. Aυτή την στιγμή το Note8 στην Eλλάδα είναι φθηνότερο από όλα τα amazon κατά 100 euro+ αυτή από τα amazon από εμάς το αγοράζουν. Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Και το amazon σκρουτσομαγαζα έχει. Και το ebay το ίδιο. Aυτή την στιγμή το Note8 στην Eλλάδα είναι φθηνότερο από όλα τα amazon κατά 100 euro+ αυτή από τα amazon από εμάς το αγοράζουν.

Δλδ το Amazon αγοράζει απ΄τα ελληνικά.... σκρουτζομάγαζα ; Ενδιαφέρον ;

 

Έχεις κάποιο link ή πρέπει να βασιστούμε στα λεγόμενά σου ;

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το Amazon αγοράζει απ΄τα ελληνικά.... σκρουτζομάγαζα ; Ενδιαφέρον ;

 

Έχεις κάποιο link ή πρέπει να βασιστούμε στα λεγόμενά σου ;

 

Τύπου σκρουτζομαγαζα εννοεί φίλε μου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το Amazon αγοράζει απ΄τα ελληνικά.... σκρουτζομάγαζα ; Ενδιαφέρον ;

 

Έχεις κάποιο link ή πρέπει να βασιστούμε στα λεγόμενά σου ;

 

Aπό τα Ελληνικά όχι. Εννοω σκρουτσομαζα και τις εταιρίες παραγωγής του κάθε προϊόντος τους μεσαζοντες και ολα. Είσαι σίγουρος πως τα παίρνει από τις original αντιπροσωπείες ολα και τα πουλα? Τέτοια τιμή που έχει στο bestprice η χρηστες του amazon αγοράζουν από το bestprice εννοώ, αντί για το amazon γιατι είναι 100+ euro φθηνότερο σε Ελλαδα απο οτι στα amazon. Εσύ που θες να πλήρωσης extra 100 euro+ εν γνώση σου αντί κερδίσεις 100 euro+ είσαι εξαίρεση. Οι πλειοψηφία θα πάρει από Ελλάδα όση το ξέρουν τέλος πάντων αυτο.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να το παρω από best price, όσοι έχετε πάρει έχετε δει του περίεργο στις.συσκευες??

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει ουτε bestprice ουτε σκρουτζ. Αυτα ειναι πλατφορμες, δεν πουλανε οι ιδιοι, ουτε και ελεγχουν αξιοπιστια. Υπαρχουν μαγαζια, γι αυτα πρεπει να ρωτατε αν ειναι αξιοπιστα.

Ειναι σαν να ρωτατε αν ο "χρυσος οδηγος" ειναι αξιοπιστος μπογιατζης ή ηλεκτρολογος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει ουτε bestprice ουτε σκρουτζ. Αυτα ειναι πλατφορμες, δεν πουλανε οι ιδιοι, ουτε και ελεγχουν αξιοπιστια. Υπαρχουν μαγαζια, γι αυτα πρεπει να ρωτατε αν ειναι αξιοπιστα.

Ειναι σαν να ρωτατε αν ο "χρυσος οδηγος" ειναι αξιοπιστος μπογιατζης ή ηλεκτρολογος.

 

Γνωρίζω πολύ καλά τι είναι τόσο το Σκρουτζ, όσο και το best price, απλά για συντομία αναφέρω τις πλατφόρμες και όχι τα μαγαζιά που είναι μέσα στις πλατφόρμες αυτές...

Και δεν πιστ3υω ότι υπάρχει κάποιος που δεν καταλαβα8νει αυτό που έγραψα...

Έχεις άποψη για τα μαγαζια που έχουν μικρότερη τιμή σε σχέση με τα άλλα, η απλά έγραψες για να γράψεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σκέφτομαι να το παρω από best price, όσοι έχετε πάρει έχετε δει του περίεργο στις.συσκευες??

Ευχαριστώ

 

Oχι δεν έχουν θέμα τα μαγαζιά του. Aπλά τυχαίνει στο best price το Note8 να είναι σε εξαιρετική τιμή στα καταστήματα που το έχουν. Eνώ στο skroutz για γέλια. Aμα θες πάρτο από το kiniti.net top μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν έχουν θέμα τα μαγαζιά του. Aπλά τυχαίνει στο best price το Note8 να είναι σε εξαιρετική τιμή στα καταστήματα που το έχουν. Eνώ στο skroutz για γέλια. Aμα θες πάρτο από το kiniti.net top μαγαζί.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, απλά με πονηρεψε λίγο η διαφορά τιμής...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, απλά με πονηρεψε λίγο η διαφορά τιμής...

 

Μην ανησυχείς το φθηνότερο δεν σημαίνει πως είναι και χειρότερο. H πως είναι φθηνό για να μας εκμεταλλευθούν. Aπλά φαντάζει λίγο ψεύτικο και περίεργο σήμερον ημερα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Kανε την αγορά άφοβα. Εχουμε αγοράσει Note8 από το bestprice στο kiniti.net πολύ επαγγελματίες. Tους αξίζει να πάνε τα λεφτά σε αυτούς. Aς κάνουν αλλα μαγαζιά στο Skroutz 100 euro+ κάτω να πάμε εκεί. Προς το παρόν πριν το πάσχα το ανέβασαν 60 euro όλα. RIP Skroutz.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς το φθηνότερο δεν σημαίνει πως είναι και χειρότερο. H πως είναι φθηνό για να μας εκμεταλλευθούν. Aπλά φαντάζει λίγο ψεύτικο και περίεργο σήμερον ημερα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Kανε την αγορά άφοβα. Εχουμε αγοράσει Note8 από το bestprice στο kiniti.net πολύ επαγγελματίες. Tους αξίζει να πάνε τα λεφτά σε αυτούς. Aς κάνουν αλλα μαγαζιά στο Skroutz 100 euro+ κάτω να πάμε εκεί. Προς το παρόν πριν το πάσχα το ανέβασαν 60 euro όλα. RIP Skroutz.

 

Να σαι καλά, για την απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Από kiniti.net το πήρα κι εγώ, στην αρχή είχα κάποιες αναστολές επειδή δεν το ήξερα αλλά οι άνθρωποι είναι τυπικότατοι και πολύ καλοί επαγγελματίες, γρήγοροι, ευγενικοί και αποτελεσματικοί (τους ζήτησα και το IMEI και μια χαρά όλα). Στη αγορά που έκανα έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το έν λόγω μαγαζί το αγόρασα πριν ένα μήνα μάλιστα πήγα ο ίδιος από εκεί είναι όλα οκ προχωρά .

 

Είναι τέλειο που υπάρχουν αξιοπιστα οικονομικά μαγαζιά αλλά μήπως πρέπει να κάνετε κάποιες αξιολογήσεις αν γίνεται η ας μεριμνουσαν τα μαγαζιά να ζητάνε ώστε να τα εμπιστεύεται ο κόσμος πιο εύκολα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είναι τέλειο που υπάρχουν αξιοπιστα οικονομικά μαγαζιά αλλά μήπως πρέπει να κάνετε κάποιες αξιολογήσεις αν γίνεται η ας μεριμνουσαν τα μαγαζιά να ζητάνε ώστε να τα εμπιστεύεται ο κόσμος πιο εύκολα

 

εγώ έκανα στο kiniti.net

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από kiniti.net το πήρα. Νομίζω ότι δεν υπάρχει κάτι να φοβάστε όσοι θέλετε να το πάρετε

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπήρχε και πριν, αλλα βλεπω ότι το kiniti.net δίνει εκπτωση 5% αν το πληρώσεις με ταπεζική κατάθεση. Βγαίνει περίπου στα 590. Με τέτοια τιμή σου φωνάζει " αγόρασέ με ". Δεν θα μπορέσω να αντισταθώ, θα δώσω το s8+ και θα προβώ αμεσα στην αγορά του.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπήρχε και πριν, αλλα βλεπω ότι το kiniti.net δίνει εκπτωση 5% αν το πληρώσεις με ταπεζική κατάθεση. Βγαίνει περίπου στα 590. Με τέτοια τιμή σου φωνάζει " αγόρασέ με ". Δεν θα μπορέσω να αντισταθώ, θα δώσω το s8+ και θα προβώ αμεσα στην αγορά του.

 

Tο κάνουν πολλά καταστήματα αυτό πλέον. Tο είχε ανέκαθεν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπήρχε και πριν, αλλα βλεπω ότι το kiniti.net δίνει εκπτωση 5% αν το πληρώσεις με ταπεζική κατάθεση. Βγαίνει περίπου στα 590. Με τέτοια τιμή σου φωνάζει " αγόρασέ με ". Δεν θα μπορέσω να αντισταθώ, θα δώσω το s8+ και θα προβώ αμεσα στην αγορά του.

 

Είσαι σίγουρος για το 5%; Γιατί νομίζω είναι 5 ευρώ και θα κοστίσει 614. Και πάλι όμως σούπερ τιμή για το τούμπανο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...