Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα κι εγω την αναβαθμιση.

Περιμενα να ειναι διαφoρετικο το interface της καμερας οπως σε αλλες συσκευες που πηραν τη 12αρα αλλα καμια διαφορα.

Και γενικα μεχρι στιγμης ολα οκ αλλα δεν εχω δει και καμια διαφορα σε τιποτα.

Μηπως μας την εδωσαν κουτσουρεμενη τη 12αρα ?

 

Έχει τη νυχτερινή λειτουργία και τα floating windows. Εγώ αυτό με τα παράθυρα δεν το έχω βρει καν πως γίνεται. Δεν μου εμφανίζει την επιλογή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει τη νυχτερινή λειτουργία και τα floating windows. Εγώ αυτό με τα παράθυρα δεν το έχω βρει καν πως γίνεται. Δεν μου εμφανίζει την επιλογή.

Tωρα ειδα οτι αλλαξε το interface στο αλμπουμ με τις φωτο. Τελος παντων, πιο πολυ για την καμερα το περιμενα το 12αρι αλλα δε βλεπω να αλλαξε το παραμικρο.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Έχει τη νυχτερινή λειτουργία και τα floating windows. Εγώ αυτό με τα παράθυρα δεν το έχω βρει καν πως γίνεται. Δεν μου εμφανίζει την επιλογή.

 

Ναι κι εγω οσα βιντεάκια είδα για το πως λειτουργούν τα floating windows σε εμας δεν έχει την επιλογή.

Το αστείο είναι οτι στα features πριν την αναβάθμιση το διαφημίζουν κι ολας σαν νεο χαρακτηριστικό ενω είναι άφαντο!

Επίσης μετά απο κάποιες μέρες χρήσης πλέον παρατηρώ εμφανώς καλύτερη μπαταρία ή είναι ιδέα μου?

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω οσα βιντεάκια είδα για το πως λειτουργούν τα floating windows σε εμας δεν έχει την επιλογή.

Το αστείο είναι οτι στα features πριν την αναβάθμιση το διαφημίζουν κι ολας σαν νεο χαρακτηριστικό ενω είναι άφαντο!

Επίσης μετά απο κάποιες μέρες χρήσης πλέον παρατηρώ εμφανώς καλύτερη μπαταρία ή είναι ιδέα μου?

Μπαταρία ακόμα δεν έχω καταλάβει αν έχει διαφορά γιατί δεν έχω σταθερή χρήση κάθε μέρα.

 

Άρα με τα floating δεν είμαι ο μόνος που δεν τα βρίσκω χαχαχα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι η μπαταρια μου εχει γινει αισθητα χειροτερη, ιδιως οταν ειμαι με δεδομενα.

Περιμεναμε τοσο καιρο την 12αρα για να την παρουμε εντελως κουτσουρεμενη και να κανει και σε περιπτωσεις σαν τη δικη μου τη συσκευη χειροτερη μιας και η μπαταρια ειναι κατι σημαντικοτατο και πλεον εχει χειροτερεψει αισθητα.

Ελπιζω μηπως καλυτερεψει λιγο η κατασταδη γιατι τις πρωτες δυο μερες ηταν τραγικη εντελως και μετα λιγο βελτιωθηκε ομως και παλι στα προηγουμενα επιπεδα δεν εφτασε.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι η μπαταρια μου εχει γινει αισθητα χειροτερη, ιδιως οταν ειμαι με δεδομενα.

Περιμεναμε τοσο καιρο την 12αρα για να την παρουμε εντελως κουτσουρεμενη και να κανει και σε περιπτωσεις σαν τη δικη μου τη συσκευη χειροτερη μιας και η μπαταρια ειναι κατι σημαντικοτατο και πλεον εχει χειροτερεψει αισθητα.

Ελπιζω μηπως καλυτερεψει λιγο η κατασταδη γιατι τις πρωτες δυο μερες ηταν τραγικη εντελως και μετα λιγο βελτιωθηκε ομως και παλι στα προηγουμενα επιπεδα δεν εφτασε.

 

 

Πιστεύω ότι χρειάζεται μια καθαρή εγκατάσταση για να δουλέψει το κινητό σωστά αλλά ποιος κάνει από την αρχή όλο το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι χρειάζεται μια καθαρή εγκατάσταση για να δουλέψει το κινητό σωστά αλλά ποιος κάνει από την αρχή όλο το κινητό;

Δε γνωριζω αν χρειαζεται καθαρη εγκατασταση αλλα δεν θα επρεπε κιολας.

Στις lg συσκευες που ειχα πριν το mix2 δεν εκανα ποτε καθαρη εγκατασταση και λειτουργουσαν ολα μια χαρα.

Επισης, φιλος με mix 2s που εκανε καθαρη εγκατασταση εχει κι αυτος τραγικα χειροτερη μπαταρια, οποτε δεν εχω πειστει οτι θα βελτιωνοταν σημαντικα η κατασταση.

 

Γενικα παντως αηδια εχει καταντησει η κατασταση με τα updates κι οχι μονο με την xiaomi.

8 στις 10 οι συσκευες γινονται χειροτερες απο πριν. Κατα τ'αλλα κοπτομαστε για αναβαθμισεις χωρις να βλεπουμε την ουσια, αν τελικα κανουν καλυτερη την εμπειρια χρησης ουσιαστικα ή οχι.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καμια βδομαδα που εχω κανει την αναβαθμιση η μπαταρια ειναι περιπου στα προτερα επιπεδα, ακομα υστερει καπως αλλα σε καμια περιπτωση το χαλι των πρωτων ημερων.

Καποια ουσιαστικη αλλαγη θετικη δεν εχω δει βεβαια με την αναβαθμιση αλλα λιγο πιο smooth εχει γινει η συσκευη (και πριν αψογη ηταν για τα χρονια της βεβαια), οποτε ουτε γατα ουτε ζημια σε γενικες γραμμες.

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, εδώ και μέρες δεν μπορώ να κάνω αυτήν την αναβάθμιση και βγάζει μνμ αδυναμία λήψης. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα και πως μπορώ να το λύσω; Να γράψω ότι δεν έχω αλλάξει κάτι στο λογισμικό του κινητού. 816f58644b71cb93527cdc2453dba548.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάτα αγνοήση γιατί την έχει ανανεώσει και δεν το αναγνωρίζει.Το έκανε και σε εμένα και μόλις έλεγξα την έκδοση είναι η ίδια .
Link to comment
Share on other sites

Πάτα αγνοήση γιατί την έχει ανανεώσει και δεν το αναγνωρίζει.Το έκανε και σε εμένα και μόλις έλεγξα την έκδοση είναι η ίδια .
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα. Δυστυχώς μετά από 3.5 χρόνια κατοχής του mi mix 2 special edition έσπασε η οθόνη του και δεν δουλεύει και η οθόνη αφής. Η συσκευή δουλεύει κανονικά και τα μηνύματα και οι κλήσεις μου έρχονται κανονικά στο ρολόι. Δεν έχω κλείσει τη συσκευή. Το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να πάρω τα αρχεία από μέσα και δεν μπορώ. Συνδέω τη συσκευή στον υπολογιστή, ακούω τον ήχο του pop up παραθύρου στο κινητό που με ρωτάει αν θέλω να κάνω μεταφορά αρχείων αλλά δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα λόγω σπασμένης οθόνης και digitiser. Υπάρχει άλλος τρόπος να πάρω τα αρχεία από μέσα, μέσω υπολογιστή?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ανοιχτό το USB debugging και έχεις εγκεκριμένη συσκευή ίσως μπορείς να τα πάρεις με adb pull. Αν έχεις εικόνα στην οθόνη αλλά δε δουλεύει το touch μπορείς ίσως με USB OTG να συνδέσεις ένα ποντίκι και να κάνεις τα απαραίτητα clicks. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angmar said:

Αν είναι ανοιχτό το USB debugging και έχεις εγκεκριμένη συσκευή ίσως μπορείς να τα πάρεις με adb pull. Αν έχεις εικόνα στην οθόνη αλλά δε δουλεύει το touch μπορείς ίσως με USB OTG να συνδέσεις ένα ποντίκι και να κάνεις τα απαραίτητα clicks. 

Νομίζω το είχα ανοιχτό  αλλά δεν είμαι σίγουρος.  Δοκίμασα κάποιες οδηγίες  από YouTube αλλά δεν κατάφερα  να το δει ο υπολογιστής  μέσα από κάποιες εφαρμογές 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Για αλλαγή μπαταρίας που πάμε? Μόνο Infoquest?

Είμαι τρομερά ευχαριστημένος απο την συσκευή αλλά μετα απο 3+ χρόνια έχει αρχίσει να φαίνεται η διαφορά στη διάρκεια της μπαταρίας οπότε ψάχνω μέρος να βάλω καταρχήν γνήσια μπαταρία αλλά και να γίνει σωστή δουλειά προφανώς.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...