Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν φεύγει με τίποτα, μόνο αν απενεργοποιήσω τις φούσκες στο messenger.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πήγαινε εφαρμογές - messenger - άλλες άδειες - τίκαρε προβολή αναδυόμενων παραθύρων.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήγαινε εφαρμογές - messenger - άλλες άδειες - τίκαρε προβολή αναδυόμενων παραθύρων.
Τικαρισμενο είναι, τέλος πάντων έκανα μια επανεκκίνηση και έφυγε κάνα σκάλωμα έφαγε λογικά, ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαφορά του μαύρου με του λευκού είναι ότι το λευκό έχει κεραμικό υλικό μόνο η υπάρχει και άλλη διαφορά

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η διαφορά του μαύρου με του λευκού είναι ότι το λευκό έχει κεραμικό υλικό μόνο η υπάρχει και άλλη διαφορά

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι 8/128 το λευκό, δεν ξέρω αν είναι και το μαύρο αντίστοιχα.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.πρόβλημα. δεν ανοίγω καινούργιο θέμα και θα ρωτήσω εδω.

Ηρθε σε φίλο ενα mi mix 2.

Κινεζικά και αγγλικά.

Με το xiaomi mi tool του πέρασα μία rom πού μου έβγαζε με μπλε γράμματα.ολα καλά.

Λοιπόν,το πρόβλημα είναι ότι τελικά αποφάσισε να δώσει το κινητό σε άλλο φίλο και λογικά έκανε διαγραφή.

Από εκείνη την στιγμή κι επειτα.

Η συσκευή ανοίγει,την πάω στην επιλογή γλώσσας και μόλις πάω στην περιοχή κίνα,μόλις πατήσω για επιλογή,αρχίζει τα restarts...και τίποτα άλλο.

Με volume up- power button μπαίνει απλά στο μενού με τις 3 επιλογές.

Εννοείται έκανα wipe...τα ίδια.

Τι κάνουμε;

Bootloader lock.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα και εγω το ίδιο έχω πάθει. Μήπως υπάρχει καποιος φίλος από Αθήνα που να γνωρίζει να το επαναφέρει? Γιατί ειμαι τελείως άσχετος με το θέμα. Με το αζημίωτο για τον φιλο που θελει να ασχοληθεί. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πιο σωστο οταν σας ερχεται η συσκευη με κινεζικη ρομ να ξεκλειδωνετε κ σε fastboot να περνατε την global. Τωρα το πιο πιθανο που παθατε ειναι να φλασαρατε κ να εχει μεινει το κινεζικο recovery κ να brickαρε το κινητο. Γιαυτο δεν σας ανοιγει οταν κανατε factory reset... Προσπαθησε με το mi flash να περασεις κινεζικη ρομ παλι μηπως κ τα καταφερεις ειδαλως ο μονος τροπος ειναι με ανοιγμα πλατης κ test point.

Αν ηταν ξεκλειδωτο θα ηταν υποθεση 5 λεπτων....

Για βοηθεια γραψτε στο ελληνικο φορουμ κ θα σας βοηθησουν σιγουρα τα παιδια!!!

Edited by chrisnikgr

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μια ερωτηση θέλω να κάνω, επειδή απο αυτα που διαβαζω δεν καταλαβα. Θελω να παρω το κινητο αλλα θέλω οπωσδήποτε να λειτουργει η εφαρμογη του Netflix. Καπου πιο πισω διαβασα οτι δεν λειτουργει στο κινητο. Ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι με Global stable 9.6.1 και παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Έχετε κι εσείς τέτοιο θέμα;

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι με Global stable 9.6.1 και παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Έχετε κι εσείς τέτοιο θέμα;

 

Ω ναι φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε.

Μιλάμε ότι πιάνω 4,5 ώρες αναμμένη οθόνη από 8 που έπιανα πριν την αναβάθμιση (ή μάλλον υποβάθμιση).

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μια ερωτηση θέλω να κάνω, επειδή απο αυτα που διαβαζω δεν καταλαβα. Θελω να παρω το κινητο αλλα θέλω οπωσδήποτε να λειτουργει η εφαρμογη του Netflix. Καπου πιο πισω διαβασα οτι δεν λειτουργει στο κινητο. Ισχυει?
Σε εμένα λειτουργεί. Τώρα δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε κάποια εξειδικευμενη λειτουργία...
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πρώτη φορά ήρθε ενημέρωση μιουι 10 η 8.6.28. Τη έχει βάλει κανείς;
Ναι έχει κάποια bug κυρίως στις ειδοποίησεις στην οθόνη κλειδώματος αλλά γενικά είναι πολύ καλή.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,εχει περασει κάνεις κάποια custom rom να μου πει εντυπώσεις.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρα από το public το 6/64 σε μαύρο. Δεν είμαι tech master οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν φοράει ζελατίνα οθόνης και δεύτερο αν θα πάρει android oreo.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει κάποια bug κυρίως στις ειδοποίησεις στην οθόνη κλειδώματος αλλά γενικά είναι πολύ καλή.

Από μπαταρία πως πάει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε.

Μιλάμε ότι πιάνω 4,5 ώρες αναμμένη οθόνη από 8 που έπιανα πριν την αναβάθμιση (ή μάλλον υποβάθμιση).

Και εγώ τόσο πιάνω γύρω στις 4 ώρες.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρα από το public το 6/64 σε μαύρο. Δεν είμαι tech master οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν φοράει ζελατίνα οθόνης και δεύτερο αν θα πάρει android oreo.
Ήδη έχει πάρει oreo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από μπαταρία πως πάει;
Μπαταρία μια χαρά καλύτερη από miui9 Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνα δίωρο που το έβγαλα από το κουτί του και βάζω τις ρυθμίσεις μου. Ξεκίνησε τις ενημερώσεις αλλά προς το παρόν έχει την 7.1.1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μια ερωτηση θέλω να κάνω, επειδή απο αυτα που διαβαζω δεν καταλαβα. Θελω να παρω το κινητο αλλα θέλω οπωσδήποτε να λειτουργει η εφαρμογη του Netflix. Καπου πιο πισω διαβασα οτι δεν λειτουργει στο κινητο. Ισχυει?
Καλησπέρα δουλεύει κανονικά ,νομίζω δεν πρέπει να έχει γίνει root6351b0b0da4f913a56c27a5721ad1d63.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Το Netflix κανονικά λειτουργεί αλλά όχι σε high definition γιατί λείπει ένα codec της Google.

Παρεμπιπτόντως έβαλα την 10 eu miui και προς το παρόν καλά τη βλέπω τη συσκευή. Battery drain δεν είχα το βράδυ.

Πολύ ωραίο περιβάλλον, κάποια καινούργια animations. Γενικά μου αρέσει

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jor1ge
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Είμαι με Global stable 9.6.1 και παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.

Έχετε κι εσείς τέτοιο θέμα;

 

Α δεν είμαι ο μόνος. Ειδικά σε idle, την ρουφάει απίστευτα γρήγορα. Πότε πήραμε αυτό το update, θυμάστε; Περιμένουμε fix προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Α δεν είμαι ο μόνος. Ειδικά σε idle, την ρουφάει απίστευτα γρήγορα. Πότε πήραμε αυτό το update, θυμάστε; Περιμένουμε fix προφανώς.

Πρέπει να έχουν περάσει 10 μέρες από όταν πήραμε το update. Άστα να πάνε.

Θα περιμένω κι εγώ λίγες μέρες μέχρι να το διορθώσουν αλλιώς είτε θα γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση ή θα περάσω miui 10.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Από τις χειρότερες συσκευές που έχουν περάσει από τα χέρια μου σε θέμα αυτονομίας,μου θυμίζει εποχές lg g5.28040c063c9bdaf90c674a72791bdbdb.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...