Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο εννοεις ? Απο amazon γλυτωνω το φπα γιαυτο κοιταζω

Το καλυπτει η infoquest?

ναι αυτο εννοω. δε ξερω τι εννοεις με το ΦΠΑ. Tωρα αν παθει κατι το στελνεις ισπανια. παντως εχω αλλαξει τοσα τηλεφωνα ποτε δε επαθαν κατι. πιο πιθανο ειναι στα τηλεφωνα γενικα ειναι να σου σπασει η οθονη παρα να χαλασει κατι στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω εταιρια με ευρωπαικο αφμ και αφαιρειται ο φπα απο τα ηλεκτρονικα(κινητα, λαπτοπ κλπ). Στο amazon απο 400 μου βγανει 320 το κινητο.

Εστειλα email να δω αν μπορουν να αφαιρεσουν το φπα.

Η Infoquest δηλαδη μονο στα κινητα αγορασμενα απο ελλαδα κανει service?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. κάτοχος mi max και βλέπω να πηγαίνω στο mi mix 2. Από που μου προτείνεται να το πάρω.. τι παίζει με εγγυήσεις και τέτοια.. Δεν έχω και πολύ χρόνο λόγω δουλειάς να ψαχτώ καλύτερα για αυτό οποίος μπορεί συνοπτικά να μου πει και να μου προτείνει 2-3 σάιτ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. κάτοχος mi max και βλέπω να πηγαίνω στο mi mix 2. Από που μου προτείνεται να το πάρω.. τι παίζει με εγγυήσεις και τέτοια.. Δεν έχω και πολύ χρόνο λόγω δουλειάς να ψαχτώ καλύτερα για αυτό οποίος μπορεί συνοπτικά να μου πει και να μου προτείνει 2-3 σάιτ.

 

Εγώ το αγόρασα από banggood με priority line για αποφυγή τελωνείου.για εμένα είναι το πιο αξιόπιστο καταστήματα αυτήν την στιγμή

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μηπως ξερει καποιος να προτεινει κανενα site που μπορουμε να βρουμε ζελατινα, οχι temperred glass. Ευχαριστω.
Γιατί να ψάξεις ζελατίνα όταν το nillkin h+ pro κάθεται τέλεια.... Θα χασεις σε αφή... Κορυφαίο ψάξε το το φέρνουν και ελληνικά μαγαζιά

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. κάτοχος mi max και βλέπω να πηγαίνω στο mi mix 2. Από που μου προτείνεται να το πάρω.. τι παίζει με εγγυήσεις και τέτοια.. Δεν έχω και πολύ χρόνο λόγω δουλειάς να ψαχτώ καλύτερα για αυτό οποίος μπορεί συνοπτικά να μου πει και να μου προτείνει 2-3 σάιτ.

 

https://www.xn--miespaa-9za.es

Gear best, bangood, lightinthebox.

Κάνουν προσφορές. Ανάλογα από που σε συμφέρει το παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. κάτοχος mi max και βλέπω να πηγαίνω στο mi mix 2. Από που μου προτείνεται να το πάρω.. τι παίζει με εγγυήσεις και τέτοια.. Δεν έχω και πολύ χρόνο λόγω δουλειάς να ψαχτώ καλύτερα για αυτό οποίος μπορεί συνοπτικά να μου πει και να μου προτείνει 2-3 σάιτ.

Να κάτσεις στα αυγά σου φίλε και να περιμένεις το μαξ3

Ήμουν κάτοχος τον mi max & mi max 2 το mi mix εντυπωσιακό και γρήγορο αλλά μέχρι εκεί.

Φωτογραφική χάλια μπαταρία καλή αλλά εφόσον έρχεσαι από Μαξ θα σε απογοητεύσει, και γενικά δεν νομίζω ότι θα κερδίσεις πολλά με αυτή την αλλαγή, λίγα θα χάσεις και λίγα θα κερδίσεις... Αξίζει;!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

με τη λογικη αυτη κανεις δε θα επερνε τηλεφωνο γιατι σε 2 ή 5 μηνες η δε ξερω ποσο καποιο καινουργιο μοντελο θα κυκλοφορησει.

αμα γουσταρεις κατι το παιρνεις γιατι απλα το γουσταρεις. μετα απο καιρο μπορει να σου γυαλισει κατι αλλο.

τουλαχιστο τα τηλεφωνα ειναι φθηνα σχετικα γουστα......:)

Link to comment
Share on other sites

με τη λογικη αυτη κανεις δε θα επερνε τηλεφωνο γιατι σε 2 ή 5 μηνες η δε ξερω ποσο καποιο καινουργιο μοντελο θα κυκλοφορησει.

αμα γουσταρεις κατι το παιρνεις γιατι απλα το γουσταρεις. μετα απο καιρο μπορει να σου γυαλισει κατι αλλο.

τουλαχιστο τα τηλεφωνα ειναι φθηνα σχετικα γουστα......:)

 

Εγώ την άποψη μου είπα μιας κ είχα όλα αυτά τα τηλέφωνα. Από κει κ πέρα ο καθένας πράττει ανάλογα. Σίγουρα για να έχει το μι μαξ έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις ο φίλος γιατί είναι ένα ιδιαίτερο τηλέφωνο λόγο μεγέθους, δεν θα το παιρνε ο καθένας.

 

Εγώ πάντως περιμένω το Μαξ 3 που λογικά σε λιγότερο από μήνα θα βγει..

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την άποψη μου είπα μιας κ είχα όλα αυτά τα τηλέφωνα. Από κει κ πέρα ο καθένας πράττει ανάλογα. Σίγουρα για να έχει το μι μαξ έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις ο φίλος γιατί είναι ένα ιδιαίτερο τηλέφωνο λόγο μεγέθους, δεν θα το παιρνε ο καθένας.

 

Εγώ πάντως περιμένω το Μαξ 3 που λογικά σε λιγότερο από μήνα θα βγει..

 

Η αλήθεια είναι ότι το μι μαξ είναι το μόνο κινητό που κράτησα σχεδόν 1.5 χρόνο... Είμαι πολύ ευχαριστημένος και σίγουρα η μεγάλη οθόνη έπαιξε μεγάλο ρόλο καθώς την απολαμβάνω σε όλα. Ιντερνέτ βίντεο επεξεργασία word excel. Ψάχνοντας λίγο κατέληξα στο mi mix πιο πολύ λόγω design και miui που με έχει βολεψει πολύ. Κάμερα και από του μι μαξ είμαι πολύ ευχαριστημένος στις φωτογραφίες μέρας. Νύχτα δεν βγάζει καλά αλλά εντάξει δεν είναι κάτι τόσο σημαντικό για μεμα... Αφού λες ότι το μι μαξ 3 βγαίνει τόσο σύντομα μάλλον θα περιμένω λίγο να δω τι παίζει... Ίσως πέσει κι άλλο το μι μιξ 2 μέχρι τότε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά αυτό που αντιμετωπίζω με το φουλ σκριν είναι ένα τύπου λαγκ ειδικά όταν γράφω στο πληκτρολόγιο για μνμ χάνει καποια γράμματα κ κάποια πατήματα κάτι που βλέπω ότι δεν έστρωσε με την καινούργια αναβάθμιση ίσως μια μικρή βελτίωση αλλά όχι ότι δουλεύει σωστά όταν πας πίσω όχι σε φουλ σκριν τότε όλα στην αφή είναι κανονικα

 

παιδια εβαλα την τελευταια developer απο xiaomi-miui.gr [8.4.13] Xiaomi Mi-MIX 2

και οταν ανοιγει το τηλεφωνο μου βγαζει device is locked και για το ενεργοποιησω πρεπει να ανοιξω το wi-fi

και οταν παω να πληκτρολογησω δεν μου ανοιγει το πληκτρολογιο...

ξερει κανεις τι φταει?και την λυση?δοκιμασα και την τελευταια epic rom 8.4.13(19) OREO Global for Xiaomi MIX 2 (Chiron) MIUI.AM Base και μου εκανε και αυτη το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που σου ανοίγει να βάλεις τον κωδικό πληκτρολόγησε τον κωδικό του wifi . Με λίγη προσπάθεια θα σε αφήσει να κάνεις copy paste πατώντας παρατεταμένα πάνω του. Μετά κάνε paste τον κωδικό εκεί που σου ζητάει το wifi. Και είσαι έτοιμος

 

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το map my walk για το περπάτημα η τρέξιμο που κάνω καθημερινά.

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή σε καμμία άλλη συσκευή δε μου έκανε θέμα είτε iOS είτε Android.

 

Κανονικά πατάς εκκίνηση και αυτό καταγράφει την άσκηση μέσω δορυφόρου.Μαλιστα όταν κλειδώνει το κινητό στη lockscreen σου έχει ένα σύντομο preview της άσκησης μέχρι εκείνη τη στιγμή.Στο Xiaomi αφού πατήσω start στη lockscreen δε δείχνει τίποτα,ανα χιλιόμετρο που πρέπει να ακούγεται η φωνή εδώ πάλι τίποτα ενώ η μέτρηση που κάνει είναι εντελως λάθος...

 

Το έψαξα πολύ...Κοίταξα να μην υπάγεται στο battery saver και πολλά αλλά αλλά μάταια...

 

Σας έχει τύχει?Καμμια ιδεα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δε εχω ακομη το τηλεφωνο (το περιμενω) αλλα εχω note 2. η εφαρμογη που λες δε δουλεψε και σε μενα. ουτε και η endomondo.

μου δουλεψε ομως καλα η walkmeter.

Link to comment
Share on other sites

δε εχω ακομη το τηλεφωνο (το περιμενω) αλλα εχω note 2. η εφαρμογη που λες δε δουλεψε και σε μενα. ουτε και η endomondo.

μου δουλεψε ομως καλα η walkmeter.

Τη χρησιμοποιώ ρε γμτ εδώ και 4 χρόνια κρίμα είναι να την αλλάξω...Άραγε να υπάρχει κάποια ρύθμιση κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,το παρηγγηλα κι εγω το εργαλειακι απο E-Global Central Europe,ηθελα να ρωτησω,με τη rom που θα το στειλουν,που πιθανον δεν θα ειναι αγγλοκινεζικη,εφοσον ερχεται απο Ευρωπη,θα μπορω να ξεκλειδωσω bootloader?η θα μπλεξουμε με ανοιγματα τηλεφωνου για edl και test point?με global δηλαδη αν ερθει,ξεκλειδωνει?με την αναμονη εννοειτε των 72 ωρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,το παρηγγηλα κι εγω το εργαλειακι απο E-Global Central Europe,ηθελα να ρωτησω,με τη rom που θα το στειλουν,που πιθανον δεν θα ειναι αγγλοκινεζικη,εφοσον ερχεται απο Ευρωπη,θα μπορω να ξεκλειδωσω bootloader?η θα μπλεξουμε με ανοιγματα τηλεφωνου για edl και test point?με global δηλαδη αν ερθει,ξεκλειδωνει?με την αναμονη εννοειτε των 72 ωρων

 

Εγώ με global το αγόρασα και το ξεκλείδωσα κανονικά,απλά περίμενα 72 ώρες.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με global το αγόρασα και το ξεκλείδωσα κανονικά,απλά περίμενα 72 ώρες.
Οποτε μαλλον κι εγω οκ θα ειμαι.Ναι για τις 72 ωρες το ξερω εννοειτε.Να σαι καλα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα καλη πρωτομαγια και καλο μηνα.Απο e global central europe σε ποιο site παρακολουθουμε την παραγγελια?νομιζω δεν γινεται με 17track.Στελνουν tracking number κι αυτοι?οπως και οι Κινεζοι? Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Παλιά περίμενες από Κίνα να φτάσει Αγγλία και μετά έδιναν track με dpd UK. Που σημαίνει εδώ με acs. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Παλιά περίμενες από Κίνα να φτάσει Αγγλία και μετά έδιναν track με dpd UK. Που σημαίνει εδώ με acs. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.
Εχω κανα 5αμηνο να ψωνισω απο κει και μου ειχε ερθει με ενα φορτηγακι UPS αλλα δεν θυμαμαι που το εβλεπα το δεμα(σε ποιο site) Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα εχω περασμενη την εκδοση 9.5.6.0 κ εχω το εξης προβλημα δεν ξερω αν το αντιμετοπιζεται κ εσεις το ιδιο προβλημα εμενα το κινητο μου κανει το εξης βαζω ξυπνητηρι το βραδυ κ ενω φαινεται κανονικα το ρολογακι περναει η ωρα κ δεν χτυπαει ευτυχως μεχρι να το παρω χαμπαρι οτι συμβαινει αυτο ευτυχως που βαζω παντα κ το ταμπλετ μετα απο επανεκινηση χτυπαει μετα παλι τα ιδια κ δεν μπορω κ να το ρισκαρω οποτε βαζω παντα κ το αλλο το εχει παρει κανενας αλλος χαμπαρι η μονο το δικο μου το κανει ;
Link to comment
Share on other sites

Αν συνέβαινε και στο δικό μου, θα με είχαν διώξει από την δουλειά.

Αφού το τηλέφωνο είναι το μοναδικό ξυπνητήρι που βάζω...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...