Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη θέση της δεύτερης sim παίρνει κάρτα sd?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι φίλε μου δυστυχώς δεν παίρνει...αν έχεις θέμα με τον χώρο αποθήκευσης πας για το 128...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..ειμαι κατοχος xiaomi redmi 5 plus..βρηκα μια καλη προσφορα το mi mix 2..αξιζει η αλλαγη?
Link to comment
Share on other sites

Λόγω του ότι στο νήμα του mi mix έχει πέσει νεκρα ίσως μια βοήθεια από εδώ.

Πήρα χτες το mi mix 6/256 Από αγγελία, το παλικάρι έχει περάσει την epic rom και δεν μου αρέσει πολύ.

Μπορώ να περάσω την official; και αν ναι πως ακριβώς; (Την έχω κατεβάσει ήδη στο κινητό) Δεν έχω καθόλου σχέση με root και roms.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να εχει περάσει τη επικ σημαίνει ότι έχει ξεκλειδώσει το τηλέφωνο και έχει βάλει twrp. Αρα απλά πήγαινε στο ρεκοβερυ κάνε ένα backup για καλό και κακό, κάνε factory reset και μετά φλας τη ρομ που έχεις κατεβάσει
Link to comment
Share on other sites

Για να εχει περάσει τη επικ σημαίνει ότι έχει ξεκλειδώσει το τηλέφωνο και έχει βάλει twrp. Αρα απλά πήγαινε στο ρεκοβερυ κάνε ένα backup για καλό και κακό, κάνε factory reset και μετά φλας τη ρομ που έχεις κατεβάσει

 

Έκανα backup, factory reset από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων? Αν κάνω factory reset δεν θα χάσει και η rom που κατέβασα?

Link to comment
Share on other sites

οπως εκανες τα υπολυπα απο το ρεκοβερυ θα κανεις και το factory reset. οχι δε θα χασεις τα αρχεια σου. μονο τις εφαρμογες.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην ομάδα, έχω το xiaomi mi mix 2 global version, 1η φορά με xiaomi οπότε δεν ξέρω σε γενικές γραμμές.

το πρόβλημα π αντιμετωπίζω είναι ότι 2 φορές που το έβαλα για φορτιση (βράδυ) και τις 2 φορές τν άλλη μέρα το πρωί που ξύπνησα σαν να ειχε κανει restart το κινητο (αν εκανε restart, δεν το ξερω) και μου ζητάγε κωδικό pin της sim (μια σιμ χρησιμοποιώ στο 2o slot). Υποθέτω είναι κάποια εξοικονόμηση ενέργειας και Μ ζήτησε κωδικο? Συν ότι έκανε κ μόνο του αναβάθμιση λογισμικού.

 

EDIT: βρηκα αυτο το αρθρο το οποιο φαινεται ναναι κτ παρομοιο με το MI6 βεβαια θαδειξει στην επομενη μου φορτιση μιας και με το νεο update λενε οτι λυνει το προβλημα.

Yποψην η συσκευη ειναι MDE5 αγορασμενο απο ινδια

 

Τα φώτα σας παρακαλώ πολύ :)

Edited by neokosmitis
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρηγγειλα το τηλεφωνο. μεχρι να ερθει εχετε να προτεινετε καμια καλη θηκουλα; και tempered glass φυσικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Yποψην η συσκευη ειναι MDE5 αγορασμενο απο ινδια

ποσο το αγορασες απο ινδια και απο ποιο σαιτ;

Link to comment
Share on other sites

9.5.6.0 Μόλις μου έσκασε μύτη πρωί πρωί με τρεις διορθώσεις για να δούμε....
Link to comment
Share on other sites

9.5.6.0 Μόλις μου έσκασε μύτη πρωί πρωί με τρεις διορθώσεις για να δούμε....

Και σε μένα,την έβαλα πρωί πρωί. Τώρα το ξανά γύρισα φουλσκριν να δω πως τα πάει!

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία είναι νωρίς να σας πω κ εγώ τώρα που έχω χρόνο θα το γυρίσω σε φουλ να δουμε
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... Τι προβλημα ειχατε στο full screen? Και στην 9.5.4 και τωρα στην 9.5.6 το εχω full screen. Full εννοειτε οτι το δουλευετε με gestures και οχι με τα onscreen buttons, σωστα?
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

σημερα παρηγγειλα το τηλεφωνο. μεχρι να ερθει εχετε να προτεινετε καμια καλη θηκουλα; και tempered glass φυσικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποσο το αγορασες απο ινδια και απο ποιο σαιτ;

 

450 οχι απο σαιτ, συγγενικο προσωπο που ειναι ναυτικος, ετυχε το καραβι και πηγε ινδια και το τσιμπησε

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια... Τι προβλημα ειχατε στο full screen? Και στην 9.5.4 και τωρα στην 9.5.6 το εχω full screen. Full εννοειτε οτι το δουλευετε με gestures και οχι με τα onscreen buttons, σωστα?

 

Εγώ προσωπικά αυτό που αντιμετωπίζω με το φουλ σκριν είναι ένα τύπου λαγκ ειδικά όταν γράφω στο πληκτρολόγιο για μνμ χάνει καποια γράμματα κ κάποια πατήματα κάτι που βλέπω ότι δεν έστρωσε με την καινούργια αναβάθμιση ίσως μια μικρή βελτίωση αλλά όχι ότι δουλεύει σωστά όταν πας πίσω όχι σε φουλ σκριν τότε όλα στην αφή είναι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

450 οχι απο σαιτ, συγγενικο προσωπο που ειναι ναυτικος, ετυχε το καραβι και πηγε ινδια και το τσιμπησε

οκ αν και νομιζω οτι το πηρε ακριβα. 330 ευρω μαζι με τα μεταφορικα εδωσα

 

ασχετο. εχει θηκη η συσκευασια η να παραγγειλω μαζι με το tempered glass;;;

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά αυτό που αντιμετωπίζω με το φουλ σκριν είναι ένα τύπου λαγκ ειδικά όταν γράφω στο πληκτρολόγιο για μνμ χάνει καποια γράμματα κ κάποια πατήματα κάτι που βλέπω ότι δεν έστρωσε με την καινούργια αναβάθμιση ίσως μια μικρή βελτίωση αλλά όχι ότι δουλεύει σωστά όταν πας πίσω όχι σε φουλ σκριν τότε όλα στην αφή είναι κανονικα

Το ίδιο αντιμετωπίζω κ γω παιδιά.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

οκ αν και νομιζω οτι το πηρε ακριβα. 330 ευρω μαζι με τα μεταφορικα εδωσα

 

ασχετο. εχει θηκη η συσκευασια η να παραγγειλω μαζι με το tempered glass;;;

την 128gb εκδοση, snapdragon? τι να σου πω... Εχει και θηκη και ζελατινα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Κοιταζω το mi mix 2 απο amazon ισπανιας. Μιλησα με αντιπροσωπο χθες και μου ειπε οτι καλυπτεται απο 2 ετη εγγυηση της Xiaomi. Αν βγαλει προβλημα καιι το στειλω infoquest θα μου αρχισουν τις ιστοριες οτι δεν το καλυπτουν?

Βεβαια μου ξεκαθαρισε οτι σε περιπτωση προβληματος αν δεν μου το καλυψει η αντιπροσωπεια το στελνω πισω ακομα και μετα τις πρωτες 30 μερες και μου δινουν αντικατασταση η τα λεφτα πισω.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε το παιρνεις απο xiaomi ισπανιας που εχει 2 χρονια εγγυηση και τιμη 355 ευρω μαζι με τα μεταφορικα;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...