Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίες φαίνονται πάντως. Ξέρω ότι θα χάσω στο κομμάτι της φωτογραφίας αλλά θα την κάνω τη μετάβαση. Κερδίζω όμως σε οθόνη, ταχύτητα, υποστήριξη που η lg μας έχει ξεχάσει, ψάχνω και δίκαρτη συσκευή πλέον οπότε μου φαίνεται πλέον μονόδρομος.

 

Φίλε μου εγώ έκανα την μετάβαση από s7 edge.Στο μόνο που έχασα είναι οι photo και οθόνη ,άλλα δεν είμαι της φωτογραφίας όποτε δεν με χάλασε καθόλου. Σε ΟΛΑ τα άλλα το mix2 είναι ανώτερο του s7(τουλάχιστον στα δικά μου τα μάτια )

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το τηλέφωνο είναι απίθανο και η οθόνη σύμφωνα με τεστ είναι η πιο σωστή με τα πιο πιστά χρώματα. Δεν έχει αυτό το κορεσμό που έχει η Samsung. Δεν είναι amoled αλλά οκ. Μια χαρά είναι.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι απίθανο και η οθόνη σύμφωνα με τεστ είναι η πιο σωστή με τα πιο πιστά χρώματα. Δεν έχει αυτό το κορεσμό που έχει η Samsung. Δεν είναι amoled αλλά οκ. Μια χαρά είναι.

 

Ναι δεν είπα ότι το μιχ2 έχει χάλια οθόνη άπλα εάν δουλεύεις με amoled οθόνη και πας σε lcd σου είναι κάπως τις πρώτες μέρες.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την κάρτα που ζητάει pin και πήγαινε στα settings additional settings privacy κάνε tap στην κάρτα που ζητάει pin και πατά το διακόπτη να μην ζητάει pin. Το έχω αγγλικά για αυτό στα λέω έτσι.

 

Για δεςec9a9e570504be12daaafb38ed983498.jpg

Τέλεια...το έκανα...

Σε ευχαριστώ πολύ...!!!

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τρεις ημέρες χρησης και με ενδιαμεσο ΣΚ (αρα το παιθανα στην χρηση) τα συμπεράσματα εως τωρα απο την χρηση του ειναι...

 

--> αισθηση - σου δινει την αισθηση πολυτέλειας στο χέρι για εμενα εχει σωστο βαρος για να μην ειναι σαν να μην το κρατάς

--> μεγεθος - παροτι 6ιντζες ειναι οσο και το προηγουμενο μου κινητο OnePlus 1, τοσο ιδιο στο μέγεθος που δεν μου κανει καθολου διαφορά και ειναι ενα μεγεθος που συμφωνα με μεγεθος χεριων μου για εμενα ειναι ιδανικο, μπαινει και στο ιδιο pouch που ειχα το προηγουμενο

--> Χρηση 2 Sim - ηταν ενα απο τα κριτηρια για να προχωρησω στην αγορά του ωστε να εχω εταιρικο και προσωπικο μαζι. Πανευκολη χρηση των δυο καρτων μπορεις να ορισεις ευκολα απο το που να παιρνει data και απο που να περνεις τηλεφωνο οποτε ολα καλα...

Για να μπορεις να διαχωρισεις απο ποιο νουμερο να καλεις πρεπει στο setup των καρτων να βάλεις επιλογη (make calls) σαν No Set οποτε καθε φορά που πας να καλεσεις να σου δινει την επιλογη απο ποιο νουμερο να καλέσει.

--> οθονη - για τα γουστα μου πολυ καλη προσωπικά απο φιλων S8 το προτιμώ μιας και δειχνει τα χρωματα ποιο ρεαλιστικά

--> Κάμερα - Για οσο την χρησιμοποιησα και σε μεσους φωτισμούς με χρηση Αυτο και HDR τα αποτελέσματα ειναι πολυ καλα...προσωπικά δεν ειμαι κανενας μεγάλος γνωστης στο θέμα αλλα οτι βλέπω σαν αποτελεσμα ειναι πολυ καλό

--) Αποδοση - τι να πω δεν δειχνει να κολλάει πουθενα οσες εφαρμογες και να εχω ανοικτες και μεγάλη διαφορά εναντι του προηγουμενου δεν ζεστενεται με τιποτα...το προηγουμενο ειχε ενα θεματάκι στο θεμα ζεστης απο την χρηση

 

Συνολικά θεωρω οτι εκανα μια πολυ καλη αγορά, και θα το προτεινα ανεπιφυλακτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και να το χαρείς το θηριάκι. :)

 

Καλορίζικο φίλε

 

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

 

Ευχαριστω παλικαρια...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσα τον bootloader και βλέπω ότι δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή του netflix.wtf?? υπάρχει κανένας τρόπος να την κάνω εγκατάσταση?
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

το ειδα σημερα και το επεξεργαστηκα. πολυ ωραια συσκευη αλλα εχω 2αποριες

στην οθονη κλειδωματος εχει στις ειδοποιησεις να κανεις ευαισθητο το περιεχομενο της ειδοποιησης οπως σε ολα τα αλλα ανδροιδ?? εψαξα αλλα δεν το βρηκα πουθενα.

 

το led ειδοποιησεων ειναι multicolour??? ειναι δυνατο?

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο πας... Ρυθμίσεις _οθόνη κλειδώματος και κωδικός_συνθετες ρυθμίσεις _στο κλείδωμα οθόνης... Και επιλέγεις.

 

Όσον αφορά το led, είναι μόνο άσπρο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Υπάρχει τρόπος να σώσω τα themes και μετά από factory reset να τα επαναφέρω;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλείδωσα τον bootloader και βλέπω ότι δεν μπορώ να κάνω εγκατάσταση την εφαρμογή του netflix.wtf?? υπάρχει κανένας τρόπος να την κάνω εγκατάσταση?

 

Την original εφαρμογη για netflix ξεχνα την καθως μαλλον το κινητο μας δεν ειναι πιστοποιημμενο απο netflix για να παιζει. Αν ψαξεις θα βρεις καμια σπασμενη να κανεις την δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Την original εφαρμογη για netflix ξεχνα την καθως μαλλον το κινητο μας δεν ειναι πιστοποιημμενο απο netflix για να παιζει. Αν ψαξεις θα βρεις καμια σπασμενη να κανεις την δουλεια σου.

 

Άρα δεν φταίει που ξεκλείδωσα τον bootloader αλλά το κινητό μας.ηξερα ότι εάν έχεις root το κινητό δεν παίζει το netflix.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Σε τι;

Μήπως φταίει το ξεκλείδωμα του bootloader;

Δοκίμασε να κατεβάσεις από το apkmirror μια έκδοση του νετφλιξ να δεις αν σου παίξει. Αν σου παίξει λογικά πρέπει να έχει σχέση ο bootloader

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mix 2 με locked bootloader. Έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα αλλά ενώ μου έχει έρθει κωδικός για κάποιο λόγο δε δουλεύει.

Προσπάθησα λοιπόν να βάλω την τελευταία developer και ενώ ξεκινάει κανονικά μπαίνει σε bootloop. Μπορώ να μπω σε fastboot η σε recovery mode αλλά ότι δοκίμασα που βρήκα εδώ μέσα η αλλού στο Internet δε προχωράει. Προσπάθησα να φλασαρω την fastboot rom αλλά και πάλι τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα ή πάει για πέταμα; Μπορεί κάποιος από εδώ να βοηθήσει από κοντά

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mix 2 με locked bootloader. Έχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα αλλά ενώ μου έχει έρθει κωδικός για κάποιο λόγο δε δουλεύει.

Προσπάθησα λοιπόν να βάλω την τελευταία developer και ενώ ξεκινάει κανονικά μπαίνει σε bootloop. Μπορώ να μπω σε fastboot η σε recovery mode αλλά ότι δοκίμασα που βρήκα εδώ μέσα η αλλού στο Internet δε προχωράει. Προσπάθησα να φλασαρω την fastboot rom αλλά και πάλι τίποτα. Έχετε καμιά ιδέα ή πάει για πέταμα; Μπορεί κάποιος από εδώ να βοηθήσει από κοντά

Δεν βάζει κανένα κωδικό να ξεκλειδώσεις. Τρέχεις το miunlock tool και εφόσον έχεις συνδέσει στο tool το mi account που έχεις και στο τηλέφωνο. Επίσης πρεπει στα advanced setting να έχεις ανοίξει τα developer options και να έχεις κάνει bind το account σου στο oem unlocking . Δεν θυμάμαι πως είναι ακριβώς στα γράφω από μνήμης. Εκεί αν δεν σου κάνει bind το account που έχεις μέσα θα χρειαστείς κάποιο VPN για να συνδεθείς με ip China. Έτσι θα ξεκλειδώσεις. Δεν ξέρω τι έχεις κάνει από όλα αυτά.. Μας λοιπόν και βλέπουμε. Αν είσαι Αθήνα έλα στον Πειραιά να το φτιάξουμε και από κοντά
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ρουτ όταν σου ανοίγει το παράθυρο με το ποια εφαρμογή θες να ψάξεις το ringtone θα πατήσεις π.χ τον Root explorer η solid η es file explorer και θα πας στο Root φάκελο στη διαδρομή που σου δίνω στο screenshot. Εκεί θα επιλέξεις τον ήχο που θες και θα αλλάξει. Αλλιώς αν δεν θες από τα κατεβασμένα που έχεις πάντα θα έχει επιλεγμένο τον default ήχο του τηλεφώνου.

 

Αν δεν είσαι ρουτ τότε θα πρεπει με κάποιον τρόπο να κατεβάσεις ...δεν ξέρω ....ένα ringtone και να τον περάσεις στο music φάκελλο του εσωτερικού σου χώρου.2046c5ef8bc8cec71ac114eee4400495.jpg

 

Χάχαχαχχα εγώ έχω την china version είναι μαμά το κινητο και δεν έχει κανένα πρόβλημα με τα ringtones βάζω σε όποια εφαρμογή θέλω το ήχο που θέλω.ΥΓ. Είμαι χωριό ροοτ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα oreo stable China

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Πανο πως σου φαίνεται?

 

 

Εγώ να πω πως η τελευταία eu Dev δείχνει πολύ καλή σε μπαταρία. Νωρίς βέβαια αλλά μερικές κάνουν μπαμ από την αρχή. Ειδικά με 4g και ράδιο είδα κατανάλωση αντίστοιχη της nougat. Αυτό σημαίνει ότι γίνεται δουλειά.. Άντε γιατί η Oreo είναι ακομα πιο battery friendly

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Πανο πως σου φαίνεται?

 

 

Εγώ να πω πως η τελευταία eu Dev δείχνει πολύ καλή σε μπαταρία. Νωρίς βέβαια αλλά μερικές κάνουν μπαμ από την αρχή. Ειδικά με 4g και ράδιο είδα κατανάλωση αντίστοιχη της nougat. Αυτό σημαίνει ότι γίνεται δουλειά.. Άντε γιατί η Oreo είναι ακομα πιο battery friendly

 

Βλέπω ακόμα ποιο καλή διαχείριση μνήμης και ποιο πολυ μνήμη στην εκκίνηση. Ακόμα και μετά από εκτεταμένη χρήση όταν κάνω εκκαθάριση μένει ποιο πολυ μνήμη. Εμένα με nougat 2 μέρες κρατάει η μπαταρία μου. 4g+ wifi multitasking serfing fb Viber messenger call και πολλά άλλα εκτός από τα παιχνίδια.

 

Όσο για το telegram μπορείς να αλλάξεις τους ήχους

 

Screenshot_2018_03_09_20_16_12_471_android.png Screenshot_2018_03_09_20_16_01_629_android.png

 

Ένα ακόμα που με βόλεψε στην oreo πολύ είναι τα gesture παιδιά κάνεις multitasking serfing πολυ γρήγορα.

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...