Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός από το BangGood, υπήρχε και το GearBest που είχε και αυτό έναν τρόπο που έστελνε χωρίς ελληνικό τελωνείο, αλλά το κατήργησε αυτήν τη βδομάδα. Είχε χρέωση γύρω στα 25€ και χρειαζόταν λίγο ψάξιμο για να δεις από ποιο μαγαζί σε συμφέρει.

Υπάρχει και το lightinthebox.com στο οποίο μπορείς να πληρώσεις μια "ασφάλεια" όπου αν περάσει τελωνείο, τους στέλνεις την απόδειξη και σου πληρώνουν ό,τι πλήρωσες. Δε θα το εμπιστευόμουν... Είχα ψωνίσει παλιότερα (χρόνια πριν που δεν είχαμε θέματα με τελωνεία) και δεν έμεινα ευχαριστημένος, οπότε δε θα τους προτιμούσα. Διαβάζω ότι και τώρα είναι ασυνεπείς και δεν υπάρχει και ιδιαίτερο support...

 

Δεν το κατεργησαν εγώ που παρειγγηλα είχε 10 με 15 το priority line και ειναι κανονικά αλλά νομίζω κάτω τον 2 κιλών δεν ενεργοποιηται αν προσθεσης κάνα 2 πράγματα ακόμα φθηνά θα βγάλει την επιλογή priority line.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το κατεργησαν εγώ που παρειγγηλα είχε 10 με 15 το priority line και ειναι κανονικά αλλά νομίζω κάτω τον 2 κιλών δεν ενεργοποιηται αν προσθεσης κάνα 2 πράγματα ακόμα φθηνά θα βγάλει την επιλογή priority line.

 

Σωστός!!! Υπάρχει ακόμα πάνω από τα 2 κιλά...

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood έχει βάλει πινακίδα ότι από τις 23/10 στέλνει με global. Το παρήγγειλα 25/10 και ήρθε μ' αυτήν.

 

Το Mix μου ακόμα μου κάνει κόλπα. Σήμερα μου έκανε και επανεκκίνηση μόνο του. Δοκίμασα το αποτύπωμα και δεν άνοιγε. Όταν το άνοιξα από το κουμπί μου ζήτησε τα pin... Ποιος ξέρει πόση ώρα με είχε αφήσει εκτός δικτύου:(.

Η πλάκα είναι ότι το προηγούμενο κινητό το άφησα για δύο λόγους που μου κάνει το τωρινό. Αφού του άδειασαν ένα δίσκο με χυμούς και καφέδες άρχισε να κάνει 2 επανεκκινήσεις την ημέρα και το bluetooth δε λειτουργούσε για πάνω από μισή ώρα (καλά, αυτό και πριν κοβόταν μετά από 20-30 ώρες λειτουργίας οπότε μικρή η διαφορά).

Απεγκατέστησα 3-4 εφαρμογές που έτσι κι αλλιώς έπρεπε να βγάλω και ελπίζω...

 

<<Αφού του άδειασαν ένα δίσκο με χυμούς και καφέδες άρχισε να κάνει 2 επανεκκινήσεις την ημέρα>> Τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

<<Αφού του άδειασαν ένα δίσκο με χυμούς και καφέδες άρχισε να κάνει 2 επανεκκινήσεις την ημέρα>> Τι εννοείς?

 

Μια σερβιτόρα έκανε ακροβατικά με το δίσκο και μας τον άδειασε ολόκληρο!! Το τραπέζι -χωρίς υπερβολή- είχε 2-3mm καφέδες και χυμούς. Για ένα λεπτό το στράγγιζα το άμοιρο το κινητό μου (Jiayu S3)... Δε συνήλθε ποτέ... Το άνοιξα για καθάρισμα αλλά δε βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα κινητά πάνω στο τραπέζι φόρα παρτίδα στον καθένα και στο απρόοπτο περιβάλλον ποτέ δεν το κατάλαβα.

 

Κρίμα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση για να είμαι σίγουρος, απο banggood μπορώ να παραγγείλω χωρίς να μπλέκω με τελωνεία?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση για να είμαι σίγουρος, απο banggood μπορώ να παραγγείλω χωρίς να μπλέκω με τελωνεία?

 

Ναι μπορείς αδερφέ αλλά είπαμε ρωτά σε λάθος νημα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς αδερφέ αλλά είπαμε ρωτά σε λάθος νημα.

Σε ευχαριστώ Πανο, ζητώ συγνώμη, έψαξα αλλα δεν βρήκα το σωστο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Πανο, ζητώ συγνώμη, έψαξα αλλα δεν βρήκα το σωστο νήμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 εδώ θα πας.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο σκρουτζομαζαγο....εχει την global, μου εβγαλε αμεσως αναβαθμιση για miui9...μολις τελειωσει ξεκιναω το σεταρισμα και επανερχομαι με εντυπωσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο σκρουτζομαζαγο....εχει την global, μου εβγαλε αμεσως αναβαθμιση για miui9...μολις τελειωσει ξεκιναω το σεταρισμα και επανερχομαι με εντυπωσεις.

 

Καλορίζικο μα το χαρείς

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα απο σκρουτζομαζαγο....εχει την global, μου εβγαλε αμεσως αναβαθμιση για miui9...μολις τελειωσει ξεκιναω το σεταρισμα και επανερχομαι με εντυπωσεις.

 

Πόσα €€€??

Link to comment
Share on other sites

Πόσα €€€??

 

Αμα πήρε το 6/64 το λιγότερο 530 ευρώ απο έξω γλιτώνεις από 80 έως και πάνω από 100 ευρώ αλλά αυτά είναι πόσο κάποιος έχει την υπομονή να περιμένει η τις γνώσεις για να παραγγείλει από έξω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αμα πήρε το 6/64 το λιγότερο 530 ευρώ απο έξω γλιτώνεις από 80 έως και πάνω από 100 ευρώ αλλά αυτά είναι πόσο κάποιος έχει την υπομονή να περιμένει η τις γνώσεις για να παραγγείλει από έξω.

 

525.....γιατι δεν μπορουσα να περιμενω ποτε θα ερθει απο εξω...ηθελα να το εχω για τις γιορτες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

525.....γιατι δεν μπορουσα να περιμενω ποτε θα ερθει απο εξω...ηθελα να το εχω για τις γιορτες.

 

Ναι σε καταλαβαίνω αδερφέ ξέρω είναι στον άνθρωπο καποιοι μπορούν να περιμένουν κάποιοι όχι. Καλορίζικο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε καταλαβαίνω αδερφέ ξέρω είναι στον άνθρωπο καποιοι μπορούν να περιμένουν κάποιοι όχι. Καλορίζικο.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου....:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με τροποποιήσεις; Υπάρχουν άλλες ROM; Μπορεί κάποιος να φλασάρει κάποια πιο vanilla Android ROM πχ αν δεν του αρέσει η MIUI;

Ευχαριστώ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να βλέπω την εφαρμογή του messenger όπως σε όλα τα Android δηλαδή να πετάει το εικονίδιο τύπου σφαιρίδιο και οχι να το εμφανίζει στην μπάρα πάνω
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά τα παράπονά μου σχετικά με το κινητό μου.

Τελικά για τα "σπασίματα" στην κίνηση, τα κολλήματα και τις επανεκκινήσεις έφταιγε το launcher της Yandex που είχα περάσει!

Σε παλιότερο κινητό (android 4) είχα μια άλλη έκδοση του που πέταγε.

Πλέον με το miui δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα!! Πλήρως ικανοποιημενος και εγώ τώρα...

Πάντως αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι το πως θα δημιουργήσω φακέλους στην επιφάνεια εργασίας για την ομαδοποίηση εφαρμογών. Επίσης, πως σβήνω εφαρμογές από την επιφάνεια εργασίας χωρίς να τις απεγκαταστήσω;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά τα παράπονά μου σχετικά με το κινητό μου.

Τελικά για τα "σπασίματα" στην κίνηση, τα κολλήματα και τις επανεκκινήσεις έφταιγε το launcher της Yandex που είχα περάσει!

Σε παλιότερο κινητό (android 4) είχα μια άλλη έκδοση του που πέταγε.

Πλέον με το miui δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα!! Πλήρως ικανοποιημενος και εγώ τώρα...

Πάντως αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι το πως θα δημιουργήσω φακέλους στην επιφάνεια εργασίας για την ομαδοποίηση εφαρμογών. Επίσης, πως σβήνω εφαρμογές από την επιφάνεια εργασίας χωρίς να τις απεγκαταστήσω;

 

Πότε δεν είχε η έχει πρόβλημα το δικό μου. Αλλά αδερφέ με το συμπάθιο δηλαδή γιατί πειράζεις το κινητο? Αν δεν σου άρεσε γιατί το πήρες τότε συγνώμη κιόλας.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να βλέπω την εφαρμογή του messenger όπως σε όλα τα Android δηλαδή να πετάει το εικονίδιο τύπου σφαιρίδιο και οχι να το εμφανίζει στην μπάρα πάνω

 

Αυτό γίνεται μέσα από τις ρυθμίσεις του Messenger. Ενεργοποιείς την επιλογη "Εικόνες συνομιλητών"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@ Panos314

Νομίζω δε σε κατάλαβα. Έχεις το Yandex και δε σου κάνει πρόβλημα; Ή με ρωτάς γιατί έβαλα άλλον launcher?

Edited by Selespeed
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πως μπορώ να βλέπω την εφαρμογή του messenger όπως σε όλα τα Android δηλαδή να πετάει το εικονίδιο τύπου σφαιρίδιο και οχι να το εμφανίζει στην μπάρα πάνω

Εφαρμογή "Ασφάλεια"- Διαχείριση εφαρμογών - Messenger - Δικαιώματα - Προβολή αναδυόμενου παράθυρου. Τσέκαρε τα όλα και στις ειδοποιήσεις (είναι πάνω από τα δικαιώματα).

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε nova να δεις μήπως δεν το κανει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@kyrgeo1978 μήπως δίπλα στο miui.gr πρεπει να ανοιξουμε ενα θέμα για το κινητο μας...Δεν έχει νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να καμία ιδέα που μπορώ να βρω αντιχαρακτικο γυαλί για την οθόνη του;

Έχετε υπόψη κανένα ελληνικό κατάστημα;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...