Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2


Green_Dragon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.techadvisor.co.uk/new-product/mobile-phone/mi-mix-2-latest-rumours-release-date-uk-price-features-specifications-3654756/

 

Mi Mix 2 latest rumours - release date, UK price, features and specifications

With its 'bezel-less' display the Mi Mix shook up the smartphone market like no other, and we want more. Fortunately we could be getting that very soon, given that the Mi Mix 2 has just popped up on Geekbench. Read the latest rumours on the Xiaomi Mi Mix 2 UK price, features, specifications and UK launch date.

 

By Marie Black | 06 Jul 2017

Με μεγάλο ενδιαφέρον για τους λάτρεις των μεγάλων οθονών >6 ίντσες, αναμένεται η ναυαρχίδα της XIaomi.

 

Τι πληροφορίες υπάρχουν για την κυκλοφορία του, την τιμή του, τα χαρακτηριστικά του, την κυκλοφορία του στην Ευρώπη,

μπορούμε να παρουσιάσουμε εδώ;;;;

 

Edited

 

xiaomi-mi-mix-2-official-03.jpg

Qualcomm Snapdragon 835 SoC

6GB RAM / 64 GB - 128 GB - 256 GB Internal Memory

18:9 screen, 5.99 Inch Display

Hidden Speaker & Proximity Sensor

Sony IMX386 ISP, 1.25um Large Pixel

4-Axis OIC

4-sided curved ceramic body

7-series Aluminum Alloy Frame

Support Global LTE Bands, 6 modes, 43 bands

Battery 3400mah (Quick Charge 3.0)

 

SPECIAL EDITION

8GB RAM / 128GB Internal Memory

full ceramic body

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Απογοητευση....6' οθονη...Γιατι????
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα περισσότερα...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όπως έγραψα στο νήμα της παρουσίασης, απογοητεύτηκα και εγώ. Α ρε Xiaomi. Τώρα μένει μόνο το Mate 10 αλλά και εκεί δεν ελπίζω πολλά έτσι που τρομπάρουν όλες οι εταιρείες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα κρατησω το mi Mix 6/256 που ηδη εχω ..................

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο... Πολύ πιο δυνατό σαν σύνολο το mix 1 6/256... Μόνο κάμερα έχει βελτίωση στην ουσία το mix 2. ( που πλέον με την Google hdr camera το mix βγάζει υπέροχες φωτογραφιες). Καταστρεψαν μπαταρία και τα bezels. Αν δείτε συγκριτικά βίντεο του 1 με το 2 θα καταλάβετε. Βέβαια το 2 είναι πιο βολικό στο κράτημα αλλά αν είναι έτσι περνεις ένα άλλο κινητό της σειράς. Και η οθόνη από ότι είδα πιο ωραία χρώματα έχει του 1 και πιο φωτεινό από ότι στο mix 2.
Link to comment
Share on other sites

6αρα οθόνη και 3500mah μπαταρία. Θα κάνουμε οικονομία φέτος δεν έχει άλλο κινητό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα στο νήμα της παρουσίασης, απογοητεύτηκα και εγώ. Α ρε Xiaomi. Τώρα μένει μόνο το Mate 10 αλλά και εκεί δεν ελπίζω πολλά έτσι που τρομπάρουν όλες οι εταιρείες.

 

Πριν λίγο έγραψα στο θέμα του Note 8....παρα την τεράστια διαφορά τιμής ήταν το πρώτο δώρο που έκαναν οι Κινέζοι στην Samsung και ιδιαίτερα στο NOTE 8... 6" οθόνη με ύψος 150... Δώσε ρε καραμυτρο 160 ύψος και 6,4" οθόνη 18:9 amoled να γουστάρει ο κόσμος έστω με μια 4000 μπαταρία τώρα που έφτιαξες το ακουστικό....δεν παίρνω καλύτερα το LG V30?

Και λέω το πρώτο δώρο γιατί έρχεται και το δεύτερο από την Huawei με το Mate 10... Μάλλον και εκεί πάνε για maximum 6"ιντσες.... Κοίτα ρε που δεν θα πειραματιστουμε φέτος... Τραγικοί...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το note 8 δεν εχει αντιπαλο.ειδικα με το πενακι.αυτοι που εχουν απο αρχη σειρα note δυσκολα το αποχωριζονται!για εμενα καλα εκαναν και το κατεβασαν στις 5.99 .οχι σαν το αλλο που ηταν καδρο!για να δουμε τι θα κανει με τον αισθητηρα sony imx 386 αν και το βλεπω δυσκολο να πιασει τον ανταγωνισμο.ποιο ωραιο και ποιο ολοκληρωμενο φαινεραι το v30!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το note 8 δεν εχει αντιπαλο.ειδικα με το πενακι.αυτοι που εχουν απο αρχη σειρα note δυσκολα το αποχωριζονται!για εμενα καλα εκαναν και το κατεβασαν στις 5.99 .οχι σαν το αλλο που ηταν καδρο!για να δουμε τι θα κανει με τον αισθητηρα sony imx 386 αν και το βλεπω δυσκολο να πιασει τον ανταγωνισμο.ποιο ωραιο και ποιο ολοκληρωμενο φαινεραι το v30!
Εντάξει τώρα, γενικότητες... Μια χαρά το αποχωρίζεσαι αν βλέπεις ότι η εταιρεία σου πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Είχα και το Note 2 και το Note 3 και το Note 4. Μια χαρά πήγα και σε LG (V10) και σε Lenovo (Z2 Pro) και σε Xiaomi (Max, Max 2, Mi Note Pro, MI Note 2)και σε HUAWEI (Mate 8)

Τα Note δεν τα παίρναμε μόνο για το πενάκι αλλά και για τις δυνατότητες τους. Άπαξ και άρχισε να κόβει features, γεια σας.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει οθόνη oled τελικά; Με ενδιαφέρει η έκδοση με τα 8gb ram. Πότε θα κυκλοφορήσει και από που προτείνετε να το παραγγείλω;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Oled απ ότι διάβασα, καλύτερα κιόλας, το μόνο που ας πούμε με χάλασε είναι η μπαταρία, θα ήθελα 4000
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Εδώ του τύπου από το the verge του έπεσε το full κεραμικό και έσπασε στην γωνία λες και ήταν αυγό!!!

 

Είναι δυνατόν;

Τι να το κάνεις το κεραμικό τότε , μόνο για τις γρατσουνιές και το φοβερό σχεδιασμό που καμπυλώνει ως την οθόνη;

 

Το άλλο που έχει μεταλλικό πλαίσιο και κεραμική πλάτη θεωρώ πως θα είναι πολύ καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το κεραμικο σπάει πιο εύκολα λόγω μη ελαστικοτητας σε σχέση με το μεταλλο.

 

Sent from my MHA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξει ο τίτλος. Ούτε θηρίο είναι ούτε 6.44"

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να αλλάξει ο τίτλος. Ούτε θηρίο είναι ούτε 6.44"

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός!!

Απορώ πως είχε διαρρεύσει για οθόνη 6,44':mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

xiaomi-mi-mix-2-official-03.jpg

Qualcomm Snapdragon 835 SoC

6GB RAM / 64 GB - 128 GB - 256 GB Internal Memory

18:9 screen, 5.99 Inch Display

Hidden Speaker & Proximity Sensor

Sony IMX386 ISP, 1.25um Large Pixel

4-Axis OIC

4-sided curved ceramic body

7-series Aluminum Alloy Frame

Support Global LTE Bands, 6 modes, 43 bands

Battery 3400mah (Quick Charge 3.0)

 

SPECIAL EDITION

8GB RAM / 128GB Internal Memory

full ceramic body

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφη συσκευή έκαναν άψογη δουλειά!!!Επιτέλους B20, δύναμη φακο και 4axis!!!Ο σχεδιασμός άψογος κλασσικά MIX με σιγουρα καλύτερο δέσιμο στο χέρι!! Αναμένουμε παραλαβή απο κάποιον φιλο να μας πει την εμπειρία του με αυτο το κόσμημα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω με ανυπομονησία το πακέτο. Είναι καθ οδόν. :)

Θα ενημερώσω μόλις το παραλάβω για τις πρώτες μου εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω με ανυπομονησία το πακέτο. Είναι καθ οδόν. :)

Θα ενημερώσω μόλις το παραλάβω για τις πρώτες μου εντυπώσεις.

ναι φιλαράκι αναμένουμε την κινηταρα!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τιμή? Έρχεται στην Ελλάδα?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

499€ από Gearbest με κουπόνι. Για αποστολή επιλέγουμε priority air mail.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...