Jump to content

Sony Xperia XA1 Ultra DS


dimitrismi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Txfpr64

 

Γενικά Στοιχεία

 

Μοντέλο Κινητού: Xperia XA1 Ultra Dual G3212

3G Δίκτυο: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

2G Δίκτυο: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

Dual Sim: Ναι

Κατασκευαστής: Sony

Πυρήνες: 8

HZ: 2300MHz

MEMORY: 4GB

Εγγύηση: 2 Χρόνια

Χρώμα: Μαύρο

Δυνατότητες

 

Μηνύματα: SMS (threaded view), MMS, Email, IM, Push Email

Λειτ. Σύστημα: Android OS, v7.0 (Nougat)

Κάμερα: 23 MP, f/2.0, 24mm, Υβριδική αυτόματη εστίαση, Γρήγορη εκκίνηση και λήψη, Φωτογράφιση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού: ISO 6400, Ευρυγώνιος φακός 24 mm f2,0, Ζουμ ευκρινούς εικόνας 5x, SteadyShot™, Αισθητήρας εικόνας 1/2,3” Exmor RS™ για κινητές συσκευές, Δευτ Κάμερα 16 MP, Αισθητήρας εικόνας 1/2,6" Exmor R ™ για κινητές συσκευές, Φωτογράφιση σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού: έως ISO 6400, Ευρυγώνιος φακός 23 mm f2,0, Λειτουργία OIS (οπτικός σταθεροποιητής εικόνας), Έξυπνο φλας για selfie.

GPS: Ναι

Παιχνίδια: Ναι

Ραδιόφωνο: Ναι

Εξτρα Λειτουργίες

 

Έξτρα Λειτουργίες: Accelerometer, gyro, proximity, compass, microSD ως 256 GB, NFC

Ήχοι

 

Ποσότητα Ήχου: Download

Τύπος Ήχου: MP3, WAV Ringtones

Δόνηση: Ναι

Μέγεθος Ιντσες

 

Πλάτος (χιλιοστά): 79,00

Ύψος (χιλιοστά): 165,00

Μήκος (χιλιοστά): 8,10

Βάρος (γραμμάρια): 188,00

Μεταφορά Δεδομένων

 

GPRS: Ναι

3G: Ναι

Ασύρματο Δίκτυο: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Dual-Band, Wi-Fi Hotspot

Υπέρυθρες: Όχι

Bluetooth: Ναι, v4.2 με A2DP, EDR

Μνήμη

 

Κάρτα Μνήμης: MicroSD

Κατάλογος Ονομάτων: Ναι

Λίστες Κλήσεων: Ναι

Μνήμη Τηλεφώνου: 32 GB , 4 GB RAM

Μπαταρία

 

Χρόνος Αναμονής (Ώρες): Ως 658 (2G) / Ως 708 (3G)

Χρόνος Ομιλίας (Λεπτά): 312 (2G) / 288(3G)

Τύπος Μπαταρίας: Non-removable Li-Ion 2700 mAh battery

Οθόνη

 

Τύπος Οθόνης: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M Χρώματα

Διάσταση Οθόνης: 1080 x 1920 pixels, 6.0 "

Edited by dimitrismi

____________________________________________

the more you ignore me the closer I get

____________________________________________

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Για πείτε εντυπώσεις για το συγκεκριμένο τηλέφωνο όσοι το έχετε και αν θέλετε. :)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μόνη παρατήρηση, όταν ακούω μουσική και ενεργοποιήσω ή απενεργοποιησω την οθόνη, κάνει μια ανεπαίσθητη διακοπή η κόλλημα στην αναπαραγωγή. Πράγματικα ανεπαίσθητη όμως.

Σε σχέση με το G3 32gb που είχα πριν?

Πολύ μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας, αν και περίμενα το αντίθετο.

Μηδέν θερμοκρασίες, είτε με 4G είτε WiFi και φουλ χρηση(το G3 ψηνόταν...)

Ωραία οθόνη, υποδεέστερη από το G3 σε ανάλυση, αλλά πιο μεγαλη και σε καμία περίπτωση δεν υστερεί.

2καρτο και πολύ εμφανώς ανώτερες κάμερες.

Μετά από 1 μήνα χρήσης νομίζω πως ήταν μια καλή αγορά.

Αν έχω κάτι νεότερο θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μόνη παρατήρηση, όταν ακούω μουσική και ενεργοποιήσω ή απενεργοποιησω την οθόνη, κάνει μια ανεπαίσθητη διακοπή η κόλλημα στην αναπαραγωγή. Πράγματικα ανεπαίσθητη όμως.

Σε σχέση με το G3 32gb που είχα πριν?

Πολύ μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας, αν και περίμενα το αντίθετο.

Μηδέν θερμοκρασίες, είτε με 4G είτε WiFi και φουλ χρηση(το G3 ψηνόταν...)

Ωραία οθόνη, υποδεέστερη από το G3 σε ανάλυση, αλλά πιο μεγαλη και σε καμία περίπτωση δεν υστερεί.

2καρτο και πολύ εμφανώς ανώτερες κάμερες.

Μετά από 1 μήνα χρήσης νομίζω πως ήταν μια καλή αγορά.

Αν έχω κάτι νεότερο θα επανέλθω.

 

Μια χαρά, ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε μου. Επανερχεσε οπότε χρειαστεί..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδες,ειπα να το δοκιμασω κι εγω,γιατι ειχα και το πρωτο και μου αρεσε.Αλλα με χαλουσε η μικρη εσωτερικη του μνημη,ενω αυτο ειναι πιο ανετο+οι 4 ραμ!!Εννοειται οτι παντου υπερτερει!!Μολις το πηρα,μου κανει 2-3 ενημερωσεις λογισμικου (ΟΤΑ),Αλλα προς το παρον,δε βλεπω να μπηκε η Ο (oreo)... Αλλα συμπερασματα:Μπαταρια,σαφως αρκετα καλυτερη!!Ηχος καθαρος και δυνατος,σα του πρωτου,ισως μισο κλικ πιο δυνατος.Σε γενικες γραμμες για τα λεφτα που το πηρα-ελαφρως μεταχειρισμενο,ενος μηνα+-αξιζει και με το παραπανω!! :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος η σύζυγος από χθες σε χρυσό. Πολύ γρήγορη συσκευή, ωραίες κάμερες, μεγάλη και ωραία οθόνη, τίμια τιμή στα 349€. Σε ένα μικρό τεστάκι ταχύτητας (με το LG V10 μου) ανοίγματος διαφόρων ιστοσελίδων με τον Chrome, το Sony ήταν 1-2 δεύτερα πιο γρήγορο σχεδόν πάντα. Μπορώ να πω πως δε το περίμενα! :D
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δούλεψα και εγώ λίγο στον ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ.Πολυ ωραιο κινητο.Για 6ιντσο σε λογική τιμή πιστεύω μονόδρομος.Αλλα γνώμη μου μόνο σε μαυρο γιατί κρύβονται τα άσχημα besels ΠΆΝΩ ΚΑΙ κάτω
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε κ το plus με 5.5 οθονη, με μεγαλυτερη μπαταρια κ σχεδον διπλασια αυτονομια, το ειδα στο gsmarena.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω εδώ και λίγες ημέρες τη συσκευή, αντιμετωπίζω όμως ένα μικρό θεματάκι, όταν ανοίγω τη συσκευή (power on), μου έχει απενεργοποιημένο το Bluetooth και πρέπει να το ενεργοποιήσω εγώ, παρόλο που κατά τον τερματισμό το είχα ενεργό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοντας τη συσκευη, εχει πολλα updates. Τα εχεις κανει;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοντας τη συσκευη, εχει πολλα updates. Τα εχεις κανει;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα έχω κάνει όλα! Ας το δοκιμάσει κάποιος από εσάς που έχετε τη συσκευή, ενεργοποιείστε το Bluetooth, τερματίστε τη λειτουργία της συσκευής και ανοίξτε τη ξανά και πείτε μου αν είναι ακόμη ενεργό. Για να ξέρω αν είναι μόνο το δικό μου ή αν είναι γενικότερο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω το απογευμα κ θα σου πω, μιας κ ειναι η συσκευη της γυναικας.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την καθυστερηση μιας ημερας. Λοιπον, σε restart μενει κανονικα ανοικτο. Το ιδιο κ σε πληρη απενεργοποιηση/επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για την καθυστερηση μιας ημερας. Λοιπον, σε restart μενει κανονικα ανοικτο. Το ιδιο κ σε πληρη απενεργοποιηση/επανεκκίνηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι συμβαίνει με το δικό μου, για κάποιο λόγο έχω και υπερβολική κατανάλωση από το Bluetooth. Ποτέ δεν έχω δει τέτοια κατανάλωση. Δοκίμασα και επαναφορά εργοστασιακών, όμως τίποτα.

Δείτε εδώ...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και Καλές Γιορτές σε όλους. Έχω παρατηρήσει πρόβλημα στο σήμα του κινητού. Σε "δυσκολα" σημεία βγαίνει εκτός δικτύου. Όταν με την ίδια σύνδεση άλλες συσκευές λειτουργούν έστω με φτωχό σήμα. Έχει παρατηρήσει κάποιος φίλος κάτι αντίστοιχο;
Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οχι αδερφε. V10 κ το Sony με cosmote κ τα 2, ειχε ελαχιστο σημα το sony εκει που το v10 ηταν εκτος δικτυου.

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρε φίλος το εν λόγο κινητό. Πολύ καλό σε γενικές γραμμές.... Ερώτηση... Always on display.... Ένα ρολόι κάτι στην οθόνη δεν έχει?Νομιζα ότι είχε η σονυ....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήρε φίλος το εν λόγο κινητό. Πολύ καλό σε γενικές γραμμές.... Ερώτηση... Always on display.... Ένα ρολόι κάτι στην οθόνη δεν έχει?Νομιζα ότι είχε η σονυ....

Δυστυχώς όχι, ούτε double tap για ξύπνημα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ενώ η κάμερα του είναι καλή, ήχος σταθεροποιηση μια χαρά, η ποιότητα του βίντεο είναι για κλωτσιές....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..θελω ενα κινητο με 6αρα και πανω οθονη..αξιζει το συγκεκριμενο κινητο??εχει καλη καμερα??μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA1 Ultra DS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...