Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα πήγα στη document και μπήκε διαγνωστικό. Καθαρό το κινητό δεν έχει αλλαχτεί οθόνη. Αυτό που μου απάντησε ο υπάλληλος ήταν ότι το κινητό λόγω ισπανικής προέλευσης μάλλον δεν έχει True Tone. Αρχικά μου είχε πει ότι είναι χαρακτηριστικό του iOS 12!!!!!!! Θα με τρελάνουν στο τέλος!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήγα στη document και μπήκε διαγνωστικό. Καθαρό το κινητό δεν έχει αλλαχτεί οθόνη. Αυτό που μου απάντησε ο υπάλληλος ήταν ότι το κινητό λόγω ισπανικής προέλευσης μάλλον δεν έχει True Tone. Αρχικά μου είχε πει ότι είναι χαρακτηριστικό του iOS 12!!!!!!! Θα με τρελάνουν στο τέλος!

 

Χαμός γίνεται: https://discussions.apple.com/thread/8541421

 

Πάντως εδώ που τα λέμε οι περισσότεροι χρήστες το είχαν απενεργοποιημένο λόγω του τραγικού yellow tint που είχε η οθόνη.

Τον ίδιο δρόμο (προς τον καιάδα) θα ακολουθήσει και το 3D touch μάλλον στο iOS 13...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και από infoquest. Επίσης δεν είχαν ιδέα... Μου είπαν να αφήσω τη συσκευή για τουλάχιστον 3 μέρες και αν χρειαστεί αντικατάσταση θα περιμένω άλλες 2. Σύνολο μια εβδομάδα. Το σκέφτομαι αν θα την αφήσω αύριο γιατί μια εβδομάδα είναι μεγάλο διάστημα. Μου είπαν ότι ίσως διορθωθεί με κάποιο update.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς το κινητό ελέγχθηκε και από infoquest και δεν βρέθηκε βλάβη. Οπότε μου το επιστρέφουν χωρίς να μπορούν να κάνουν κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Είπα μετά από ένα χρόνο να το βγάλω από τη θήκη και την πρώτη ημέρα μου έπεσε. Ευτυχως δεν επαθε ζημιά σε οθόνη και πλάτη. Το μόνο που έπαθα είναι μια γρατσουνια μικρή στο περιβλημα και μου μπηκε λίγο μέσα η σίτα από το ένα ηχείο κάτω. Λέτε να έχω θέμα με την αδιαβροχοποιηση και τη σκόνη;

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,συγνωμη που ενοχλω και ισως να ειμαι εκτος θεματος,κια ερωτηση μοκο και αν μπορει καποιος να με βοηθησει,εχω το iphone x και μου παρουσιαζει το ghost screen,ξαφνικα δηλαδη εκει ποθ βλεπω κατι στο utube βγαινει στην οθονη η ενδειξη pause του βιντεο μονη της χωρις να την ακουμπαω.....γνωριζει κανεις κατι να με βοηθησει? Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Μια από τα ίδια. Το σίγουρο είναι ότι δεν το έκανε παλιά. Θα δοκιμάσω να παίξω με την ρύθμιση "απαίτηση προσοχής"

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Το σίγουρο είναι ότι δεν το έκανε παλιά. Θα δοκιμάσω να παίξω με την ρύθμιση "απαίτηση προσοχής"

δεν πρεπει να εχει να κανει με την συσκευη αλλα να ειναι θεμα λογισμικου/εφαρμογης γιατι εχω το ιδιο φαινομενο και στο x αλλα και στο 7+ που εχω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν πρεπει να εχει να κανει με την συσκευη αλλα να ειναι θεμα λογισμικου/εφαρμογης γιατι εχω το ιδιο φαινομενο και στο x αλλα και στο 7+ που εχω.

 

Έτσι είναι... Το ίδιο συμβαίνει και στο YouTube στο Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πάντως το face unlock μου φαίνεται πολύ γρήγορο. Είχα το κινητό όταν είχε βγει και με είχε απογοητεύσει η συγκεκριμένη λειτουργία.

Τώρα έπεσε πάλι στα χέρια μου ή συσκευή και έμεινα έκπληκτος από την βελτίωση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάνει κάποιος group facetime call με το 12.1; Προσπαθώ να προσθέσω δεύτερο άτομο στην κλήση και όλες οι επαφές είναι γκρι (δεν μπορούν να επιλεγούν). Πιο πολύ για θέμα ios φαίνεται παρά της συσκευής...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάνει κάποιος group facetime call με το 12.1; Προσπαθώ να προσθέσω δεύτερο άτομο στην κλήση και όλες οι επαφές είναι γκρι (δεν μπορούν να επιλεγούν). Πιο πολύ για θέμα ios φαίνεται παρά της συσκευής...

 

Δεν το έχω προσπαθήσει αλλά σίγουρα πρέπει και ο συνομιλητής σου να έχει 12.1 περασμένο για να παίξει το εν λόγω χαρακτηριστικό

Edited by energetic

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Μεταφερθηκαν μηνυματα που ειχαν σχεση με διαθεσιμοτητα iPhone στο παρακατω θεμα.

 

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε ολους.

Παρατηρω οτι η καμερα ειδικα στο μεσσεντζερ οταν τραβαω με φλας εχει ενα περιεργο μπλε χρωμα το φως . Εβγαλα την θηκη , τπτ ( λογικο) .

Εχω ενα τζαμακι στην καμερα ( τυπου τεμπερ) που το εχω απο πανω και ειναι τσιμα τσιμα γυρω γυρω απο το φλας. Μηπως φταιει αυτο; Δεν κρυβει το φλας απλα εχει τρυπουλα για αυτο.

 

Υ.Γ ξεχασα να πω οτι σαν φακος ειναι εκεινο το κλασικο θερμο ..δεν φαινεται να εχει καποιο θεμα.

Edited by Ribopaido
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Παρατηρω οτι η καμερα ειδικα στο μεσσεντζερ οταν τραβαω με φλας εχει ενα περιεργο μπλε χρωμα το φως . Εβγαλα την θηκη , τπτ ( λογικο) .

Εχω ενα τζαμακι στην καμερα ( τυπου τεμπερ) που το εχω απο πανω και ειναι τσιμα τσιμα γυρω γυρω απο το φλας. Μηπως φταιει αυτο; Δεν κρυβει το φλας απλα εχει τρυπουλα για αυτο.

 

Υ.Γ ξεχασα να πω οτι σαν φακος ειναι εκεινο το κλασικο θερμο ..δεν φαινεται να εχει καποιο θεμα.

 

Πιθανότατα δημιουργεί κάποια διάθλαση φωτός το τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που έχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικές εταιρείες, με όλα είχε χρωματική παραμόρφωση. Ήτανε λες και έβαζα φίλτρο στις φωτό! Οπότε τίποτα επάνω, καλή θήκη να καλύπτει την κάμερα όσο πρέπει και χρειάζεται, και όλα κομπλέ!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πιο ειναι το καλυτερο τριποδακι για το αιφον; κανω time lapse βιντεος και ολο παει να μου πεσει ιδιως σε αερα ,μιας και ενα μπλε που πηρα δεν το σταθεροποιει καλα το αιφον,
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση: Όταν στέλνω email από το Χ, βγάζει το όνομά μου στο παραλήπτη με λατινικούς χαρακτήρες ωστόσο η ρύθμιση που έχω στο gmail είναι να το βγάζει με ελληνικούς χαρακτήρες. Προφανώς υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση στο iOS το οποίο δεν έχω καταφέρει να βρω. Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ την εφαρμογή mail του iOS.

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορεί να διορθωθεί;

grsaint13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά μια ερώτηση, αγόρασα χθες ένα iPhone x Silver από το seven και όταν πήγα σπίτι και έβγαλα την ζελατινα είδα ότι στην άκρη την οθόνης είδα μια γρατζουνια.. Το γύρισα πίσω και περιμένω από Δευτέρα να ενημερώσουν τι θα γίνει.. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο παρόμοιο περιστατικό;μπορειτε να με συμβούλεψετε σε περίπτωση που το seven αρνηθεί την αντικατάσταση;

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή...μετά από πολλά χρόνια στα κινητά, σαν χρήστης, και επειδή την πάτησα κι εγώ, δεν φεύγω από το μαγαζί αγοράς, εάν δεν ανοίξω μπροστά τους την συσκευή, να τσεκαρω για τυχόν ελλατωματα ή προβλήματα που θα φαίνονται άμεσα. Έτσι γίνεται άμεση αντικατάσταση, ή παίρνω τα λεφτά μου και φεύγω!

 

Τώρα στην περίπτωσή σου, εύχομαι να μην το στείλουν infoquest ή στον προμηθευτή τους, και να περιμένεις εσύ έγκριση για αντικατάσταση...γιατί λογικά θα καθυστερήσει.

 

Ενημέρωσέ μας!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 3 μήνες με 4-5 άλλες συσκευές Android δεν γινόταν. Ξανά γύρισα iPhone να βρω την ησυχία μου
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 3 μήνες με 4-5 άλλες συσκευές Android δεν γινόταν. Ξανά γύρισα iPhone να βρω την ησυχία μου

 

Σε τι συσκευή ξανά ήρθες αν επιτρέπεται; Σε se?

Link to comment
Share on other sites

Σε τι συσκευή ξανά ήρθες αν επιτρέπεται; Σε se?

 

Όχι στο iPhone X

Για αυτό το έγραψα κιόλας εδώ στο συγκεκριμένο νήμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι στο iPhone X

Για αυτό το έγραψα κιόλας εδώ στο συγκεκριμένο νήμα

Θα κάνεις το κύκλο σου πάλι.... Δε σε φοβάμαι...

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι στο iPhone X

Για αυτό το έγραψα κιόλας εδώ στο συγκεκριμένο νήμα

 

Διάβαζα τα θέματα που είχες με το Samsung S9 και ήμουν σίγουρος ότι θα επιστρέψεις στο iOS πολύ σύντομα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα τα θέματα που είχες με το Samsung S9 και ήμουν σίγουρος ότι θα επιστρέψεις στο iOS πολύ σύντομα.

 

Με όλα τα Android είχα θέματα

Δυστυχώς δεν με γεμίζει κάτι ούτε μου κάνει την ζωή ευκολότερη. Ίσα ίσα δυσκολεύομαι παραπάνω στην καθημερινότητα μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...