Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια η εφαρμογη «Shortcuts» ποτε θα ειναι διαθεσιμη;

(Συγνωμη αν ειπωθηκε ηδη, εψαξα λιγο τις σελιδες και δεν ειδα κατι)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα ήδη iOS 12 σε iPhone 6S και σε X. Επισης κατεβάζω watchos 5.0 στο Apple Watch series 3.

Λογω αυξημένης κινησης, το downloading κράτησε λίγο παραπάνω, αλλα δεν πειράζει ..... :D

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Iphone X , ipad mini 4 , ipad pro 10.5 πανε σφαιρα .

Επισης η εφαρμογη Συντομεύσεις ειναι στο app store

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να τσιμπησω iphone x η να περιμενω να παρω το χr;;

 

Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι.

Χ καλύτερη οθόνη, ατσάλινο σώμα και διαχειρίσιμο μέγεθος.

Χr καλύτερη αυτονομία, επεξεργαστής και περισσότερα χρώματα.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

S ασυζητητί.

 

Καταλάθος είχα γράψει Χs

Eννοούσα το Χ.

 

Το Xs ξεφεύγει αρκετά σε τιμή σχέση με αυτά που δίνει (για τα προσωπικά μου στάνταρντς).

Link to comment
Share on other sites

Το Χ και απο εμενα, πιο διαχειρίσιμη συσκευη και αν συνδυαστει με τα AirPods θα λατρεψεις το πακετο. :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να τσιμπησω iphone x η να περιμενω να παρω το χr;;

 

Νομίζω καλύτερα ένα μεταχειρισμένο X

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καταλάθος είχα γράψει Χs

Eννοούσα το Χ.

 

Το Xs ξεφεύγει αρκετά σε τιμή σχέση με αυτά που δίνει (για τα προσωπικά μου στάνταρντς).

 

Θα πέσει μέχρι τα Χριστούγεννα λόγω υψηλής τιμής. Θα πρότεινα να περιμένεις!

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το χ ρε Φώτη να σου φύγει και το γινάτι. Από πέρσυ το ζαχαρώνεις.

Το κακο ειναι οτι ζαχαρωνω κ τα καινούργια iphone εκτός του xs max(ειναι αρκετά μεγαλο για μενα) κ την τρελα μου ειναι τα πιο ομορφα κινητά εκεί εξω!!Ακομα παντος κ το xr δειχνει πανέμορφο κ το κοκκινο τα σπαει!!Η οθονη λογικα παρολο που ειναι LCD δειχνει γ@μ@τη!!:) Το xs ειναι ανώτερο αλλα εχει λιγο πιο μικρη οθονη κ λογικα αυτονομια..

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Πόσο γ@μ@τη μπορεί να είναι μια οθόνη ips 6.1 ιντσών με αυτήν την αστεία ανάλυση 828x1792 pixels και τα 329 ppi; Γελάνε και τα τσιμέντα.

Και εννοείται ότι δεν υπάρχει επαφή με τις οθόνες τω x xs και xs max.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πόσο γ@μ@τη μπορεί να είναι μια οθόνη ips 6.1 ιντσών με αυτήν την αστεία ανάλυση 828x1792 pixels και τα 329 ppi; Γελάνε και τα τσιμέντα.

Και εννοείται ότι δεν υπάρχει επαφή με τις οθόνες τω x xs και xs max.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Φαίνεται ότι είσαι fun των amoled αλλά και αυτές οι ips lcd μια χαρά είναι

Και η ανάλυση μια χαρά είναι δεν έχουν όλοι τις ίδιες απαιτήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω πω ότι είμαι fun των amoled μια και έχω προτιμήσει στο παρελθόν και πολλές φορές ips panel βέβαια στο επίπεδο που έχουν φτάσει σήμερα τις θεωρώ εκτός ανταγωνισμού στις ακριβές συσκευές . Αλλά όταν μιλάμε για ένα κινητό που κοστίζει 1000 ευρώ και έχει αυτήν την οθόνη τότε το θεωρώ κοροϊδία. Αν κόστιζε τα μισά τότε ναι θα ήταν μια χαρά.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω πω ότι είμαι fun των amoled μια και έχω προτιμήσει στο παρελθόν και πολλές φορές ips panel βέβαια στο επίπεδο που έχουν φτάσει σήμερα τις θεωρώ εκτός ανταγωνισμού στις ακριβές συσκευές . Αλλά όταν μιλάμε για ένα κινητό που κοστίζει 1000 ευρώ και έχει αυτήν την οθόνη τότε το θεωρώ κοροϊδία. Αν κόστιζε τα μισά τότε ναι θα ήταν μια χαρά.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Δεν είναι μόνο η οθόνη σε μια συσκευή ούτε πληρώνεις μόνο για αυτήν

Επίσης δεν έχουν όλοι γνώσεις σαν μερικούς για τέτοια πράγματα. Το 90% των καταναλωτών δεν θα πάρει χαμπάρι πέρα από την μια κάμερα αντί για δυο, τις διάφορες μεταξύ του xr και xs

Έτσι κι αλλιώς και οι δυο συσκευές είναι πολύ ακριβές και δεν αξίζουν αυτα τα χρήματα οποτε δεν φταίει μόνο η οθόνη

Κάτι τελευταίο

Η μεγάλη μάζα δεν γνωρίζουν τι μπαταρία έχει, πόση ram έχει, ποσά megapixel έχει, τι οθόνη έχει, τι ανάλυση έχει, τι επεξεργαστή φοράει, τι κάρτα γραφικών φοράει, σε ποσά nm είναι ο επεξεργαστής και όλα αυτά τα τεχνικά

Ο κόσμος την δουλειά του θέλει ν κάνει και αυτή η συσκευή για κάποιον που θα δώσει 1000€ μια χαρά θα την κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η οθόνη σε μια συσκευή ούτε πληρώνεις μόνο για αυτήν

Επίσης δεν έχουν όλοι γνώσεις σαν μερικούς για τέτοια πράγματα. Το 90% των καταναλωτών δεν θα πάρει χαμπάρι πέρα από την μια κάμερα αντί για δυο, τις διάφορες μεταξύ του xr και xs

Έτσι κι αλλιώς και οι δυο συσκευές είναι πολύ ακριβές και δεν αξίζουν αυτα τα χρήματα οποτε δεν φταίει μόνο η οθόνη

Κάτι τελευταίο

Η μεγάλη μάζα δεν γνωρίζουν τι μπαταρία έχει, πόση ram έχει, ποσά megapixel έχει, τι οθόνη έχει, τι ανάλυση έχει, τι επεξεργαστή φοράει, τι κάρτα γραφικών φοράει, σε ποσά nm είναι ο επεξεργαστής και όλα αυτά τα τεχνικά

Ο κόσμος την δουλειά του θέλει ν κάνει και αυτή η συσκευή για κάποιον που θα δώσει 1000€ μια χαρά θα την κάνει

Συμφωνώ στα περισσότερα αν και θεωρώ ότι το πρώτο πράγμα σε ένα smartphone είναι η οθόνη και μετά όλα τα άλλα.

Από εκεί και πέρα όπως λες θα κάνει τη δουλειά του μια χαρά και φυσικά θα την κάνει όπως βέβαια θα την κάνει και με το X που εκτός του επεξεργαστή που δεν θα καταλάβει ο μέσος χρήστης διαφορά είναι παντού πολυ καλύτερο από το xr. Θεωρώ το xr μια κακή επιλογή κυρίως λόγο της τιμής του. Οπότε αν κάποιος δεν μπορεί οικονομικά να πάει σε xs/max να πάει σε X. Το άλλο το θεωρώ υπερυπερκοστολογινενο.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στα περισσότερα αν και θεωρώ ότι το πρώτο πράγμα σε ένα smartphone είναι η οθόνη και μετά όλα τα άλλα.

Από εκεί και πέρα όπως λες θα κάνει τη δουλειά του μια χαρά και φυσικά θα την κάνει όπως βέβαια θα την κάνει και με το X που εκτός του επεξεργαστή που δεν θα καταλάβει ο μέσος χρήστης διαφορά είναι παντού πολυ καλύτερο από το xr. Θεωρώ το xr μια κακή επιλογή κυρίως λόγο της τιμής του. Οπότε αν κάποιος δεν μπορεί οικονομικά να πάει σε xs/max να πάει σε X. Το άλλο το θεωρώ υπερυπερκοστολογινενο.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Κι εγώ το είχα αναφέρει ξανά ότι το xr είναι μια λάθος επιλογή σε αυτά τα χρήματα

Το Χ είναι πολύ ανώτερο

Στα 700€ ίσως άξιζε να το πάρει κανείς κάτι μεταξύ δηλαδή 8 plus και X έπρεπε να είναι η τιμή

Βέβαια το Χ σταμάτησε να παράγεται οποτε σε λίγο καιρό δεν θα μπορεί κάποιος να το βρει. Ίσως εκεί αναγκαστικά πάρει το xr

Θα δούμε πως θα πάει η αγορά αν και εγώ θα έπαιρνα ένα iPhone X

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Aκόμα και στην επίσημη τιμή των 929€, εγώ προσωπικά θα το πάρω χωρίς ΦΠΑ, δηλαδή στα 749 (Το Xr).

Αν προτιμήσω skroutz/bestprice που θα είναι ακόμα χαμηλότερη σε 1-2 μήνες, πάλι χωρίς ΦΠΑ υπολογίζω να βγει κάτω από 700.

To X είναι ωραίο, αλλά νομίζω πως σε έναν μήνα δεν θα υπάρχει σε διαθεσιμότητα.

Aν αγόραζα ΤΩΡΑ, θα έπαιρνα το Χ.

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα και στην επίσημη τιμή των 929€, εγώ προσωπικά θα το πάρω χωρίς ΦΠΑ, δηλαδή στα 749 (Το Xr).

Αν προτιμήσω skroutz/bestprice που θα είναι ακόμα χαμηλότερη σε 1-2 μήνες, πάλι χωρίς ΦΠΑ υπολογίζω να βγει κάτω από 700.

To X είναι ωραίο, αλλά νομίζω πως σε έναν μήνα δεν θα υπάρχει σε διαθεσιμότητα.

Aν αγόραζα ΤΩΡΑ, θα έπαιρνα το Χ.

 

Στα 700€ καλά είναι ότι και να πάρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η ανάλυση αυτή. Ας μην μένουμε στους αριθμούς απλά γιατί από ένα σημείο και μετά καταντάει ανούσιο να κυνηγάμε τα υψηλότερα specs.

 

Το θέμα είναι να είναι τα χρώματα ωραία και να αποδίδει σωστά σε κάθε χρήση.

 

Επίσης, όσο ανεβαίνει η ανάλυση επηρεάζει αρνητικά την αυτονομία. Δεν είναι τυχαίο που σε όσες ναυαρχίδας υπάρχει υπερυψηλη ανάλυση δίνεται η δυνατότητα στον χρήστη να την μειώσει.

 

Ας το δούμε και από κοντά βέβαια και τότε θα έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.

 

Εξάλλου η τιμή της συσκευής δεν πάει μόνο στην οθόνη αλλά στο συνολικό πακέτο μαζί με το λειτουργικό και το περιβάλλον εφαρμογών που είναι ότι καλύτερο για κάποιον που θέλει να είμαι παραγωγικός.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...