Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!τις προάλλες το κλείδωσα και ήταν σαν σβηστό...τι έβαλα τον φορτιστή τι το έβαλα σε υπολογιστή ήταν σαν νεκρό....σήμερα γυρνώντας από ένα τραπέζι και λόγου του ότι ήταν ΣΚ(είχα σκοπό Δευτέρα να το παω info quest) ξαφνικά το έπιασα στα χέρια μου και πάτησα συνδυασμούς πλήκτρων όπως έκανα και τις προηγούμενες μέρες και ξαφνικά μου έδειξε οτι δεν είχε μπαταρία.το έβαλα και φόρτισε και τώρα σας γράφω από αυτό!να το παω Δευτέρα info quest;θα μου το αλλάξουν;τι να κάνω τελικά;ήταν λες και έπαθε sudden death

 

hard block επαθε απλα δεν ειναι σαν το 7 και πισω στα 8 και στο x δεν κανεις τοσο απλα hard reset........... θελει ειδικο τροπο (διαβασε στο net)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Θα ήθελα να ρωτήσω λίγο εμπειρία χρήσης με τη μπαταρία !! Προέρχομαι από iPhone 7 Plus και με το iPhone X με έχει απογοητεύσει πολύ η μπαταρία !! Έχει iOS 11.2.0 το έχω συνδεμενο με watch 2 και μου βγάζει με το ζόρι μιάμιση μέρα με μέτρια χρήση χωρίς data χωρίς background refresh !! Χθες το άφησα σπίτι σε airplane mode χωρίς καθόλου χρήση και σε 13 ώρες έπεσε από 100 σε 80% η μπαταρία !! Είναι λογικά αυτά ή έχω προβληματική μπαταρία ; Ευχαριστώ

 

Κάνε ένα hard reset και θα είσαι οκ μετά.

Link to comment
Share on other sites

Το κορυφαίο είναι ότι εδώ και δυο ώρες πολεμάω να κάνω update από 11.2 σε 11.2.2 και μου βγάζει συνεχώς σφάλμα επαλήθευσης ενημέρωσης !!!!!! Να ανησυχήσω περισσότερο ;; Μάλλον δεν γλιτώνω το hard reset !!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Το κορυφαίο είναι ότι εδώ και δυο ώρες πολεμάω να κάνω update από 11.2 σε 11.2.2 και μου βγάζει συνεχώς σφάλμα επαλήθευσης ενημέρωσης !!!!!! Να ανησυχήσω περισσότερο ;; Μάλλον δεν γλιτώνω το hard reset !!

Αν δεν τα κατάφερες ακόμα με ΟΤΑ, δοκίμασε update μεσω iTunes.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες τι ανέφερα παραπάνω.

Δεν φταίει μόνο το s3. Τα ίδια μαύρα χάλια γίνονται και με LG watch urbane 2nd gen...

Λογικά είναι θέμα του ios 11 και πιθανώς θα λυθεί σε επόμενη αναβάθμιση

 

Εγω παντως με Garmin Fenix 5 δεν εχω το παραμικρο προβλημα ουτε σε θεματα συνδεσεων ουτε σε battery drain.

Μαλιστα λειτουργει πολυ πιο σταθερα απο το προηγουμενα android κινητα. Μιλαμε παντα για συνδεση 24/7.

Μηπως φταινε lg/samsung κλπ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με Garmin Fenix 5 δεν εχω το παραμικρο προβλημα ουτε σε θεματα συνδεσεων ουτε σε battery drain.

 

Μαλιστα λειτουργει πολυ πιο σταθερα απο το προηγουμενα android κινητα. Μιλαμε παντα για συνδεση 24/7.

 

Μηπως φταινε lg/samsung κλπ?

 

 

 

Και μένα σε 7plus και fenix 3 με το 11.2.2 λειτουργεί υποδειγματικά.

 

Σε Android άστο καλύτερα... άπειρες αποσυνδέσεις χωρίς προφανή λόγο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω με fenix 3 κανένα θέμα :)

Φυσικά το τρίο Apple watch -iPhone -airpods λειτουργεί υποδειγματικα -αυτό έλειπε άλλωστε :p

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα, εκτός φυσικά του apple watch, με το pebble steal και το xiaomi band 2/amazfit pace, δουλεύει άριστα το Χ, χωρίς καμία αποσύνδεση, κανένα πρόβλημα με υπερκατανάλωση μπαταρίας...τί να πω....και ταυτόχρονα συνδεδεμένα τα airpods και η ανοιχτή ακρόαση του αυτοκινήτου...τόσο τυχερός είμαι; Το ίδιο δούλευαν όλα τα παραπάνω και στο 7, και στο 7plus, και στο 8 plus.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η λάμψη led στις ειδοποιήσεις καίει μπαταρία ; Χαλάει το led ;

 

Ωραίο σαν εφέ...

Πως μπαίνει αυτό;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνει αυτό;

 

Ρυθμίσεις/γενικά/προσβασιμότητα

Λάμψη led σε ειδοποιήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το γνησιο καλωδιο usb-c 2 μέτρα όμως και επιτελους δουλευει η γρηγορη φορτιση. Οποτε προσοχη στα καλωδια αν χρειαστει να παρει κανεις, μονο γνησια γιατι μονο αυτα δουλευουν για γρηγορη φορτιση (υπαρχουν και "γνησια" σε κουτια αλλα ειναι μαϊμου)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και με τα Anker δουλεύει η γρηγορη φορτιση ............. Έχω πάρει τα κοκκινα από Amazon. Πολύ καλη κατασκευή, συσκευασία, γρηγορη φόρτιση..... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το έβλεπα συχνά αυτό και νόμιζα ότι ήταν κάποιο έξτρα προγραμμα.

Αυτό με το usb c καλώδιο τι είναι πάλι ;

Εγώ δεν έβγαλα καν το φορτιστή του Χ από το κουτί του και το φορτίζω με αυτόν του 6splus που είχα πριν και το καλώδιο usb to lightning

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω σμρ το usb-c και το φορτισα με το φορτιστή του macbook pro. Είναι κατα 5' πιο γρήγορη η φόρτιση απ ότι με απλό usb to lightning καλώδιο. Αν δεν έχετε ήδη φορτιστή usb-c δεν αξίζει τον κόπο να αγοράσετε το (πανάκριβο) καλώδιο και νέο φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και γω σμρ το usb-c και το φορτισα με το φορτιστή του macbook pro. Είναι κατα 5' πιο γρήγορη η φόρτιση απ ότι με απλό usb to lightning καλώδιο. Αν δεν έχετε ήδη φορτιστή usb-c δεν αξίζει τον κόπο να αγοράσετε το (πανάκριβο) καλώδιο και νέο φορτιστή.

 

Πόσα watt είναι ο φόρτισης σου; Δεν είναι μόνο 5 λεπτά πιο γρήγορη...η διαφορά είναι πιο μεγάλη. Πόσο πήρες το καλώδιο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πόσα watt είναι ο φόρτισης σου; Δεν είναι μόνο 5 λεπτά πιο γρήγορη...η διαφορά είναι πιο μεγάλη. Πόσο πήρες το καλώδιο;

 

61W. Μπορεί να έχεις δίκιο γιατί η μπαταρία χθες δεν ήταν τόσο άδεια όσο όταν συγκρινα με απλό fast charger χωρίς power delivery. Το καλώδιο 39€ αν θυμάμαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τον φορτιστή του iPad 12w και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την ταχύτητα φόρτισης.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τον φορτιστή του iPad 12w και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την ταχύτητα φόρτισης.

 

καλά έκανες, είναι πολύ μικρή η διαφορά στην απόδοση για να δικαιολογεί τόσα χρήματα επιπλέον.

Link to comment
Share on other sites

καλά έκανες, είναι πολύ μικρή η διαφορά στην απόδοση για να δικαιολογεί τόσα χρήματα επιπλέον.

 

Αυτό το βίντεο με παρότρυνε από το να πάρω αυτόν με τα 12W γιατί όντος η διαφορά δεν αξίζει την διαφορά στην τιμή. 23 ευρώ μου βγήκε

 

Link to comment
Share on other sites

Την περνάω τώρα ................ :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται σαν να βελτιώθηκε λίγο η μπαταρία. Έφτιαξε και αυτό που μου έδειχνε την χρήση και την αναμονή στα ίδια νούμερα διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...