Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενός γνωστού μου το iPhone x όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και τον παίρνουν τηλ δεν χτυπάει ενώ άμα είναι ξεκλείδωτη κανονικά οι κλήσεις...παιζει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Ενός γνωστού μου το iPhone x όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και τον παίρνουν τηλ δεν χτυπάει ενώ άμα είναι ξεκλείδωτη κανονικά οι κλήσεις...παιζει κάτι?

 

Πες τον να βγάλει το μην ενοχλείται.

Link to comment
Share on other sites

Ενός γνωστού μου το iPhone x όταν είναι κλειδωμένη η οθόνη και τον παίρνουν τηλ δεν χτυπάει ενώ άμα είναι ξεκλείδωτη κανονικά οι κλήσεις...παιζει κάτι?

Κλήσεις δικτύου ή από κάποια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Κλήσεις δικτύου ή από κάποια εφαρμογή;

 

Από το κέντρο ελέγχου απλά το έχει τσεκαρισμενο. Σέρνει με το δάκτυλο από κάτω προς τα επάνω. Ένα σήμα σαν μισοφέγγαρο.

Link to comment
Share on other sites

Από το κέντρο ελέγχου απλά το έχει τσεκαρισμενο. Σέρνει με το δάκτυλο από κάτω προς τα επάνω. Ένα σήμα σαν μισοφέγγαρο.

Γνωρίζω πως είναι το μην ενοχλείτε.

 

Ρώτησα το χρήστη που αντιμετοπίζει το αναφερθέν πρόβλημα, αν γίνεται σε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή, γιατί όσες εφαρμογές δεν έχουν υλοποιήσει το ειδικό kit κλήσεων της Apple έχουν θέματα με τη διαχείρηση κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά θεματα το x δυστυχώς, πράσινες γραμμές παγωματα οθόνης κτλ.

Εκτός αυτού ο χρόνος να φορτιστεί είναι αστεία αργός, το σαμσουνγκ μου φορτιζε στο ίδιο power bank στη μισή ώρα κ με μεγαλύτερη μπαταρία!!!

Και ή οθόνη ρε παιδιά σε βίντεο ούτε 5 ίντσες δεν πρέπει να είναι

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανείς SwiftKey? Μου παγώνει ώρες ώρες και χάνεται και σαν default κάποιες φορές

 

εγω. δεν εχω παρατηρησει κατι μεχρι στιγμης

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανείς SwiftKey? Μου παγώνει ώρες ώρες και χάνεται και σαν default κάποιες φορές

 

Στο 6ς που το εχω, το κανει αρκετα συχνα και παιζει να είναι πρόβλημα της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Χρήση μπαταριας με υπόλοιπο 25% ;)

 

mjH1UbG.png

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Χρήση μπαταριας με υπόλοιπο 25% ;)

 

mjH1UbG.png

 

https://s9.postimg.org/uwfsy12wv/26856198_10215128741472757_87108960_n.jpg

 

Eγω εδώ ειμαι χωρίς φόρτιση ενδιάμεσα βέβαια εστω 1%

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Πολλά θεματα το x δυστυχώς, πράσινες γραμμές παγωματα οθόνης κτλ.

Εκτός αυτού ο χρόνος να φορτιστεί είναι αστεία αργός, το σαμσουνγκ μου φορτιζε στο ίδιο power bank στη μισή ώρα κ με μεγαλύτερη μπαταρία!!!

Και ή οθόνη ρε παιδιά σε βίντεο ούτε 5 ίντσες δεν πρέπει να είναι

 

Ότι να ναι. Τελείως άκυρο μήνυμα από έναν που θα ήθελε πολύ να το έχει προφανώς και το κράζει.

Link to comment
Share on other sites

Χρήση μπαταριας με υπόλοιπο 25% ;)

 

 

 

mjH1UbG.png

 

 

 

Τούμπανο θα έλεγα Κώστα!!! Για κάποιους που μου λένε ότι δεν έχει αρκετή μπαταρία να βγάλει μια εργάσιμη...χαχαχαχα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο 6ς που το εχω, το κανει αρκετα συχνα και παιζει να είναι πρόβλημα της εφαρμογης.

 

Ναι πρόβλημα της εφαρμογής είναι όλα τα άλλα πηγαίνουν σφαίρα. Θα χρησιμοποιούσα το ios keyboard αλλά το ελληνικό του πληκτρολόγιο μου φαίνεται τραγικό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. πήρα πρόσφατα το iphone x και στο viber σε μυστική συνομιλία, δεν υπάρχει ο μεγεθυντικός φακός για τα gif ενώ στις φανερές συνομιλίες υπάρχει κανονικά. γνωρίζει κάποιος τι να κάνω?

(ξέρω δεν είναι και σοβαρό πρόβλημα, απλά το πρόσεξα και είπα να δω αν γίνεται)

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, κάτοχος Χ τις τελευταίες 20 μέρες. Ενώ στην αρχή είχα πάθει πλάκα με την μπαταρία και την διάρκεια, βλέπω από το 1ο update και ενώ έχω κάνει και το 2ο, αλλαγή προς το χειρότερο. Είναι δυνατόν το βράδυ σε διάστημα 6-7 ωρών (ενώ κοιμάμαι) χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε wifi/δεδομένα και καμία εφαρμογή, στην ουσία σε αδράνεια να πέφτει η μπαταρία 10%; Μήπως να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και δεν έκατσαν καλά οι αναβαθμίσεις; Υπάρχουν παρόμοια προβλήματα σε άλλους χρήστες;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, κάτοχος Χ τις τελευταίες 20 μέρες. Ενώ στην αρχή είχα πάθει πλάκα με την μπαταρία και την διάρκεια, βλέπω από το 1ο update και ενώ έχω κάνει και το 2ο, αλλαγή προς το χειρότερο. Είναι δυνατόν το βράδυ σε διάστημα 6-7 ωρών (ενώ κοιμάμαι) χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε wifi/δεδομένα και καμία εφαρμογή, στην ουσία σε αδράνεια να πέφτει η μπαταρία 10%; Μήπως να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και δεν έκατσαν καλά οι αναβαθμίσεις; Υπάρχουν παρόμοια προβλήματα σε άλλους χρήστες;

 

Μετά από κάθε αναβάθμιση να κάνεις και ένα hard reset ή επανεκκίνηση. Έτσι λύνονται πάντα τα προβλήματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα. Ρε παιδία υπάρχει ρύθμιση να εμφανίζει ποσοστό μπαταρίας ;

 

Το ποσοστό φαίνεται μόνο αν κατεβάσεις τη μπάρα του Κέντρου Ελέγχου. Δυστυχώς δε χωράει να μπει μόνιμα στην αρχική.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό φαίνεται μόνο αν κατεβάσεις τη μπάρα του Κέντρου Ελέγχου. Δυστυχώς δε χωράει να μπει μόνιμα στην αρχική.

 

Aυτο με χαλαει παρα πολυ ρε γμτ...:(

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από εχθές και εγώ κάτοχος ενός silver 64gb με την θήκη της apple τη δερμάτινη σε μαύρο χρωμα. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να το φορτίσω με το fast charger του galaxy s8; Και επίσης ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνεται κάποιες AR εφαρμογές όχι για κάποια συγκεκριμένη δουλειά απλά για χαβαλέ. Και κάτι που παρατήρησα με κάποιες εφαρμογές όπως clips-numbers-pages κλπ ότι δεν λειτουργούν και το μόνο που κάνουν όταν της τις ανοίγω είναι να πηγαίνει να ανοίξει η εφαρμογή, δεν εμφανίζει περιεχόμενο κι με πετάει πάλι στην αρχική. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by th0d0ris567
Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάθε αναβάθμιση να κάνεις και ένα hard reset ή επανεκκίνηση. Έτσι λύνονται πάντα τα προβλήματα αυτά.

 

Πράγματι μ' ενα hard reset έστρωσε!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο με χαλαει παρα πολυ ρε γμτ...:(

 

Δεν σε χαλάει το κλείσιμο των ανοιχτών εφαρμογών που είναι τα τα πρώτα Android?

Φιλικά το λέω οχι προσωπικά, έμενα αυτό με ενοχλεί, θα μπορούσε να το κάνει όπως τα άλλα. Οχι να πατάς μια μια, είναι κάπως ενοχλητικό νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε χαλάει το κλείσιμο των ανοιχτών εφαρμογών που είναι τα τα πρώτα Android?

Φιλικά το λέω οχι προσωπικά, έμενα αυτό με ενοχλεί, θα μπορούσε να το κάνει όπως τα άλλα. Οχι να πατάς μια μια, είναι κάπως ενοχλητικό νομίζω.

 

Σε εχασα λιγακι... τι εννοεις;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε χαλάει το κλείσιμο των ανοιχτών εφαρμογών που είναι τα τα πρώτα Android?

Φιλικά το λέω οχι προσωπικά, έμενα αυτό με ενοχλεί, θα μπορούσε να το κάνει όπως τα άλλα. Οχι να πατάς μια μια, είναι κάπως ενοχλητικό νομίζω.

 

Θα μπορούσαν να το αφήσουν όπως ήταν μέχρι τώρα...Έχεις δίκιο ....που να κάθεσαι να σημαδεύεις το χ:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...