Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογω μεγάλης αποχης από το ios 11.2.1, μια βοήθεια ....

Πως μπορούμε να σώσουμε φωτός και βιντεος που είναι συνημμένα σε mails, κατευθείαν στη συσκευή μας, ώστε να έχουμε προσβαση αργότερα ?

Ψαχνω και δεν το βρίσκω, μάλλον τα ξέχασα ..... :confused:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει πάρει ένα φίλος το κινητό και του βγάζει την selfie ανάποδη ενώ μέχρι χθες τους τις έβγαζε κανονικά ξέρει κανένας γιατί?
Link to comment
Share on other sites

όχι ρε συ.... :p απλά όταν βγάζει selfie αυτός που είναι δεξιά πάει στα αριστερά και το αντίστροφο αυτός που είναι στα αριστερά όταν προβάλει την φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμότητα στην Αθήνα για το iPhone X 256 GB Space Gray, γνωρίζει κάποιος? Κατά προτίμηση Γερμανός, Cosmote.
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλα

Θέλω να μου πείτε για το θέμα σήματος.. Περα οτι δεν έχω τόσο καλό σήμα.. Τι μπορώ να κάνω .. το wifi assist το έχω κλειστό..

Να κάνω κάποια ενημέρωση ρυθμίσεων για την vodafone?

βλέπετε εχω το Α1901 με το ιντελ τσιπ :/ (Φαντάζομαι οι περισσότεροι? )

Τι μπορεί να γίνει?

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Λογω μεγάλης αποχης από το ios 11.2.1, μια βοήθεια ....

Πως μπορούμε να σώσουμε φωτός και βιντεος που είναι συνημμένα σε mails, κατευθείαν στη συσκευή μας, ώστε να έχουμε προσβαση αργότερα ?

Ψαχνω και δεν το βρίσκω, μάλλον τα ξέχασα ..... :confused:

 

Πατάς συνεχόμενα πάνω στη φωτογραφία, σου βγάζει κάποιες επιλογές, αυτή που μας ενδιαφέρει λέει για αποθήκευση.

 

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλα

Θέλω να μου πείτε για το θέμα σήματος.. Περα οτι δεν έχω τόσο καλό σήμα.. Τι μπορώ να κάνω .. το wifi assist το έχω κλειστό..

Να κάνω κάποια ενημέρωση ρυθμίσεων για την vodafone?

βλέπετε εχω το Α1901 με το ιντελ τσιπ :/ (Φαντάζομαι οι περισσότεροι? )

Τι μπορεί να γίνει?

 

Προφανώς φταίει η περιοχή. Μπορεί να βοηθήσει η συσκευή "Full σημα” του παρόχου σου, αλλά έχει κάποιο κόστος. Και όπως είπε ο φίλος πάνω, η άλλη επιλογή είναι ν αλλάξεις εταιρία.:D

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω. Σε καμια ωρα θα το ανοιξω... λεω να αγορασω κανενα DBrand ή καμια θηκη. Εχετε καμια ιδεα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω. Σε καμια ωρα θα το ανοιξω... λεω να αγορασω κανενα DBrand ή καμια θηκη. Εχετε καμια ιδεα;

 

Εγώ το πήρα χθες, το κινητό είναι σε άλλο επίπεδο. Εγώ σου προτείνω αυθεντική θήκη, κάνει 45 ευρώ αλλά μπροστά σε αυτά που δώσαμε αξίζει την προσοχή μας.

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω. Σε καμια ωρα θα το ανοιξω... λεω να αγορασω κανενα DBrand ή καμια θηκη. Εχετε καμια ιδεα;

Πήρα την κλασική δερμάτινη της apple saddle brown η οποία είναι όντως πολύ καλή αλλά το κρύβει και είναι πολύ όμορφο. απόφασισα λοιπόν επειδή σχεδόν ποτέ δεν μου πέφτει το κινητό και επειδή ποτέ δεν έχω πάθει ζημιά να πάρω μια διάφανη εντελώς λεπτή στα 0,3 χιλιοστά puro η οποία δεν φαίνεται καθόλου ότι υπάρχει δεν το κρύβει , έχει άριστο grip και έχω και ένα τζαμάκι και όλα άριστα! Το κινητό όντως τα σπάει!!!

Link to comment
Share on other sites

Και καμια ιδεα για fast charge? (καλώδιο και μετασχηματιστή; )
Καλωδιο και wireless charger Anker (απο amazon.de). Πολυ καλη ποιοτητα, με πολυ καλα reviews απο ελληνες χρηστες (σε αλλο forum) :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται και το extra καλώδιο για το wireless charger που προτείνεται παραπάνω?
Oxi, έτσι κι αλλιώς έχουμε ήδη καλώδιο, το μανισιο .....

Τα καλώδια εγώ τα πηρα extra, μια και οι Apple συσκευές είναι λίγο επιλεκτικες στα 3rd party αaccessories, και κάποια δεν μου τα αναγνωρίζει (πχ φόρτιση στο αυτοκίνητο, στο γραφείο κλπ). Οποτε πηρα αυτά που τα αναγνωρίζει για να έχω σε κάθε μερος που θέλω φόρτιση ..... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε ενσυρματο;

Χρησιμοποιώ ένα φορτιστή 27W της Anker. Γίνεται χρήση και της δυνατότητας fast charging της συσκευής μιας και φορτίζει αισθητά πιο γρήγορα.

https://www.amazon.co.uk/dp/B01MXXOQTE/

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με cosmote μονο φυσικα...και μαλιστα στο σπιτι, κλεινω εντελως το σημα της cosmote, και εξοικονομω μπαταρια, χωρις να χανω τιποτα, ουτε κλησεις, ουτε μηνυματα, τιποτα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας βγαζε καποιο σηματακι; Γιατι εμενα δεν βγαζει τιποτα...

Στο WiFi Calling αλλάζει το όνομα του δικτύου. Στο VoLTE δεν αλλάζει κάτι.

 

Και στα δύο, πήγαινε Settings > General > About και πάτησε πάνω στο Carrier. Αν αλλάξει σε IMS Status είσαι συνδεδεμένος σε ένα από τα δύο.

 

Στην Ελλάδα που παρέχεται μόνο από την COSMOTE προς το παρών θέλει ενεργοποίηση με μήνυμα. Και φυσικά να είναι ενεργό και στις ρυθμίσεις της συσκευής

Settings > Mobile Data > WiFi Calling: On

και Settings > Mobile Data > Monile Data Options > Enable 4G > Voice & Data

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις. Τωρα οσον αφορα τον ταχυφορτιστη, παραγγειλα αυτόν... και θα παρω και ενα καλωδιο usb-c to lightning
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...