Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Η εγγύηση θα είναι ένα έτος παγκόσμια με την απόδειξη αγοράς.

 

...με την ημερομηνία ενεργοποίησης (όχι την απόδειξη αγοράς).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...με την ημερομηνία ενεργοποίησης (όχι την απόδειξη αγοράς).

Εξαρτάται από που το έχουν αγοράσει. Στο ΗΒ ζητούν πιστοποιητικό αγοράς που είναι η απόδειξη αγοράς. Αν όμως το έχεις αγοράσει από Apple Store έχουν περασμένο στο σύστημα το πιστοποιητικό αγοράς (την απόδειξη).

 

Για κάθε ενδεχόμενο, και νομικά αποδεκτό σε περίπτωση αμφισβήτησης, χρειάζεσαι το πιστοποιητικό (η απόδειξη) αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφοριες!!!

Αξίζει πάντως...περίπου 400 € φθηνότερα από Ελλάδα το 256GB (1149$=979€).

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφοριες!!!

 

Αξίζει πάντως...περίπου 400 € φθηνότερα από Ελλάδα το 256GB (1149$=979€).

 

 

 

Σχετικό αυτό! Ο αδελφός μου το πήρε χθες με 967€ Χωρίς το ΦΠΑ βέβαια λόγο του νόμου 39

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό αυτό! Ο αδελφός μου το πήρε χθες με 967€ Χωρίς το ΦΠΑ βέβαια λόγο του νόμου 39

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Προφανώς μιλάς για τα 64 GB.

H τιμη που ανέφερα παραπάνω αφορά το 256GB

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις πληροφοριες!!!

Αξίζει πάντως...περίπου 400 € φθηνότερα από Ελλάδα το 256GB (1149$=979€).

 

βαλε και το TAX κάθε πολιτείας. Η τελική τιμή είναι ~ +8%. Και πάλι συμφέρει βέβαια......

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, αν το παρω απο Ουασιγκτον, θα πληρωσω $1149 + 8% (WDC taxes) = $1240,92 (1,055.44EUR) :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα!

Μια φίλη μου θα πάει Αμερική και σκέφτηκα να μου φέρει IPhone X. Εκτός της επιλογής του unlocked πρέπει να προσέξω κάτι αλλο;

Θα έχω θέμα με το εγχώριους παροχους; Ευχαριστώ εκ των προτερων!!

 

Ξεκλείδωτη συσκευή από Apple store, και δε θα έχεις πρόβλημα!

Αν βάλει οποιος το φέρει μια οποιαδήποτε κάρτα μεσα για να το ενεργοποιήσει, για τη μεταφορά μέχρι Ελλάδα (ωστε να φαίνεται ότι είναι προσωπική συσκευή), θα υπάρχει μετά πρόβλημα όταν θα βάλω ελληνική κάρτα μεσα ? Δεν πιστεύω να κλειδώνει στην αρχικο φορέα με τον οποιο ενεργοποιήθηκε η συσκευή ....

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Οι ξεκλείδωτες (unlock) συσκευές είναι αυτό που υπονοεί το όνομά τους. Ξεκλείδωτες.

Βάζεις οποιουδήποτε φορέα δικτύου την κάρτα SIM θέλεις ή την αλλάζεις οποτεδήποτε.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τελεια, ευχαριστώ. Και γω δεν το πίστευα, αλλα είπα να το ρωτήσω για να φύγει κάθε υποψία. Οποτε προχωράω κανονικά ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει οποιος το φέρει μια οποιαδήποτε κάρτα μεσα για να το ενεργοποιήσει, για τη μεταφορά μέχρι Ελλάδα (ωστε να φαίνεται ότι είναι προσωπική συσκευή), θα υπάρχει μετά πρόβλημα όταν θα βάλω ελληνική κάρτα μεσα ? Δεν πιστεύω να κλειδώνει στην αρχικο φορέα με τον οποιο ενεργοποιήθηκε η συσκευή ....

 

Δεν κλειδώνει στον αρχικό φορέα

Δεν γίνονται τέτοιοι έλεγχοι........Δεν θα πάρει κανένας το τηλέφωνο να δει τίνος κάρτα έχεις μέσα. Στην τελική, δεν έχει ο καθένας το δικαίωμα να βάλει ότι κάρτα θέλει??? Στη θέση σου δεν θα έβαζα καμία κάρτα, απλά θα το ενεργοποιούσα με ελληνική κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Δεν κλειδώνει στον αρχικό φορέα

Δεν γίνονται τέτοιοι έλεγχοι........Δεν θα πάρει κανένας το τηλέφωνο να δει τίνος κάρτα έχεις μέσα. Στην τελική, δεν έχει ο καθένας το δικαίωμα να βάλει ότι κάρτα θέλει??? Στη θέση σου δεν θα έβαζα καμία κάρτα, απλά θα το ενεργοποιούσα με ελληνική κάρτα

 

Νομίζω οι δυο μεγάλες εταιρείες κινητής στην Αμερική πουλάνε τηλέφωνα που δουλεύουν μόνο μεν δικές τους κάρτες

Οποίας άλλης εταιρείας και να βάλεις δεν λειτουργεί

Γι αυτό στα σίγουρα πρέπει να έχεις unlocked συσκευή όταν αγοράσεις από Αμερική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι δυο μεγάλες εταιρείες κινητής στην Αμερική πουλάνε τηλέφωνα που δουλεύουν μόνο μεν δικές τους κάρτες

Οποίας άλλης εταιρείας και να βάλεις δεν λειτουργεί

Γι αυτό στα σίγουρα πρέπει να έχεις unlocked συσκευή όταν αγοράσεις από Αμερική

 

αυτά που ανέφερα αφορούν αποκλειστικά τη συσκευή A1901. Tο A1865 είναι κλειδωμένο σε Sprint αν το πάρεις από εκεί.

Αν το βρεις το Α1865 sim-free σε apple store-πράγμα λίγο δύσκολο, απλά παίζει και σε συχνότητες CDMA, άχρηστες σε μας......Επομένως Α1901 είναι εγγυημένα ξεκλείδωτο

Link to comment
Share on other sites

11.2.1 the best update ever!!!

 

Καλημέρα στην κοινότητα!

 

Τι εννοείς φίλε;;

 

Παίδες από Αμέρικα εφόσον είναι 1901 παίζουν όλα στην Ελλάδα?? ρωτάω γτ είχα δει μια αγγελία και έλεγε ο τύπος λόγο ότι είναι από Αμερική δεν έπαιζαν κάποια πράγματα, νομίζω facetime ... δεν είμαι και σίγουρος.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα!

Τι εννοείς φίλε;;

Παίδες από Αμέρικα εφόσον είναι 1901 παίζουν όλα στην Ελλάδα?? ρωτάω γτ είχα δει μια αγγελία και έλεγε ο τύπος λόγο ότι είναι από Αμερική δεν έπαιζαν κάποια πράγματα, νομίζω facetime ... δεν είμαι και σίγουρος. Ευχαριστώ

Δεν γινονται αυτα που λεει ...... Το 1901 παιζει κανονικα. Το παρηγγειλα και περιμενω μεχρι Χριστουγεννα να ειναι εδω :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα!

 

Τι εννοείς φίλε;;

 

Παίδες από Αμέρικα εφόσον είναι 1901 παίζουν όλα στην Ελλάδα?? ρωτάω γτ είχα δει μια αγγελία και έλεγε ο τύπος λόγο ότι είναι από Αμερική δεν έπαιζαν κάποια πράγματα, νομίζω facetime ... δεν είμαι και σίγουρος.

 

Ευχαριστώ

Σε κοροϊδεύει τότε, είναι από Ντουμπάι ή άλλη αραβική πόλη. Όχι από Αμερική.

Στα ΗΑΕ είναι απενεργοποιημένη το FaceTime και δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί ακόμα και αν πάει σε άλλη χώρα με άλλη SIM μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Skroutz πάντως μερικά καταστήματα το έχουν ετοιμοπαράδοτο. Προχωράμε λέτε? Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα με την εγγύηση έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Στο Skroutz πάντως μερικά καταστήματα το έχουν ετοιμοπαράδοτο. Προχωράμε λέτε? Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο θέμα με την εγγύηση έτσι?

 

Η τιμη δεν επεσε ουτε λεπτο ή ειναι η ιδεα μου;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη δεν επεσε ουτε λεπτο ή ειναι η ιδεα μου;

 

Όχι δεν έπεσε. Απλώς είναι θέμα διαθεσιμότητας....

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω... Εκοψα πολλα οπως το background app refresh , τοποθεσιες λειτουργιών της apple και άλλα.. Πραγματα που ειναι ωραια μεν αλλα δεν τα χρειάζομαι.. Χτες απογευμα κατα τις 6 το φορτίζω στο 100% να κανω ενα τεστ..

Το πρωί ήταν 55% ( οταν ξύπνησα) , και έτσι.. Οπως σας ειπα έχω κλείσει την ανανεωση στο υπόβαθρο.. Αλλα οι εφαρμογές δείχνουν να ανανεώνονται ( δεν τις κλείνω απλα αλλαζω εφαρμογες ή κάνω swipe up)

Πως τα βλέπετε ρε παιδιά? ακουμε κατι 30 ωρες σε μερικούς και λέω wtf

To έχω βάλει να φορτίσει λίγο εως το 85% και θα το βγάλω.

 

25520071_10214932304321951_357332547_n.jpg

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω... Εκοψα πολλα οπως το background app refresh , τοποθεσιες λειτουργιών της apple και άλλα.. Πραγματα που ειναι ωραια μεν αλλα δεν τα χρειάζομαι.. Χτες απογευμα κατα τις 6 το φορτίζω στο 100% να κανω ενα τεστ..

Το πρωί ήταν 55% ( οταν ξύπνησα) , και έτσι.. Οπως σας ειπα έχω κλείσει την ανανεωση στο υπόβαθρο.. Αλλα οι εφαρμογές δείχνουν να ανανεώνονται ( δεν τις κλείνω απλα αλλαζω εφαρμογες ή κάνω swipe up)

Πως τα βλέπετε ρε παιδιά? ακουμε κατι 30 ωρες σε μερικούς και λέω wtf

To έχω βάλει να φορτίσει λίγο εως το 85% και θα το βγάλω.

 

25520071_10214932304321951_357332547_n.jpg

 

Έχεις κακό σήμα πρώτα απο ολα, αυτο βλέπω, ισως αυτο σου τρώει πολύ ενέργεια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...