Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To έχω ακριβώς μία εβδομάδα. Είναι πολύ καλή η αυτονομία του κινητου. Κάπως καλύτερη από το 7plus που είχα. Μετά από μία ημέρα χρήσης, το βράδυ πριν τον ύπνο έχω υπόλοιπο περίπου 50% ή και λίγο περισσότερο ανάλογα με τη χρήση, όταν με το plus είναι περίπου 30%. Εχθές το φόρτισα με 65% το βράδυ , αλλά με λιγότερη χρήση. Την προηγούμενη πλήρη φόρτιση που έκανα και δεν το είχα φορτίσει το βράδυ αλλά το απόγευμα της δεύτερης ημέρας είχα 8 ώρες χρήσης και 15% υπόλοιπο. Με το που αφαίρεσα το κινούμενο wallpaper και έβαλα ένα στατικό νομίζω αυξήθηκε αισθητά η αναμονή. Το σίγουρο είναι ότι δεν σε προβληματίζει για 1,5 ήμέρες , δηλαδή για 38 ώρες καθόλου όποια κι αν είναι η χρήση σου. Να επισημάνω ότι δεν παίζω παιχνίδια , αλλά ιντερνετ, δεδομένα , bluetooth , ομιλία πολύ, μηνύματα, φωτογρφίες συνεχόμενα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά, καλή δείχνει η αυτονομία λοιπόν, εδώ που είμαι το βρίσκω στα 1005€ όποτε καλή είναι η τιμή για το 64αρι (1200€ το 256gb)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι τα ‘θελα, πάω να το πάρω τώρα σε Silver

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Κουκλι ειναι σε silver!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κουκλι ειναι σε silver!!!

 

Είναι πολύ καλό σε όλα του, νομίζω είναι απίθανο κάποιος να γυρίσει πίσω στα «συμβατικά» μετά από αυτήν την συσκευή.. επιτέλους εργονομία, τα gestures δεν είναι κάτι το φοβερό, το λειτουργικό τρέχει πολύ ομαλά εδώ (νομίζω σκόπιμα).. ακριβό πολύ αλλά και πολύ καλό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό σε όλα του, νομίζω είναι απίθανο κάποιος να γυρίσει πίσω στα «συμβατικά» μετά από αυτήν την συσκευή.. επιτέλους εργονομία, τα gestures δεν είναι κάτι το φοβερό, το λειτουργικό τρέχει πολύ ομαλά εδώ (νομίζω σκόπιμα).. ακριβό πολύ αλλά και πολύ καλό

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Εργονομία αλλά τα gestures δεν είναι βολικά. Μάλιστα

Και το silver είναι ωραιο;;;

Μάλλον εγώ δεν βλέπω καλά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο πανέμορφα μου φαινόνται. Επίσης, προσπάθησα να λειτουργήσω λίγο τη προηγούμενη μου συσκευή 6s Plus και ήταν εντελώς άβολη η χρήση. Ειδικά οι γωνιές, τουλάχιστον για τώρα, μου φάνηκαν εντελώς παράξενες στη χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ότι και να λέμε είναι εντυπωσιακή. Σε κανά δυο χρόνια όλες οι συσκευές της Apple θα έχουν ακολουθήσει σχεδιαστικά αυτό το πρότυπο... Edited by JIMBOAthens
Link to comment
Share on other sites

Εργονομία αλλά τα gestures δεν είναι βολικά. Μάλιστα

 

Και το silver είναι ωραιο;;;

 

Μάλλον εγώ δεν βλέπω καλά

 

Ήθελα να γράψω τα gestures δεν είναι κάτι φοβερό να τα συνηθίσεις.. όσο για το χρωμα τι να πω βρε φίλε μου γούστα είναι αυτά, έχω βαρεθεί τα μαύρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να γράψω τα gestures δεν είναι κάτι φοβερό να τα συνηθίσεις.. όσο για το χρωμα τι να πω βρε φίλε μου γούστα είναι αυτά, έχω βαρεθεί τα μαύρα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Οκ γιατί άλλο άφησες να εννοηθεί

Το άσπρο το είδα από κοντά και δεν μ άρεσε καθόλου μα καθόλου

Ναι γούστα όντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οκ γιατί άλλο άφησες να εννοηθεί

 

Το άσπρο το είδα από κοντά και δεν μ άρεσε καθόλου μα καθόλου

 

Ναι γούστα όντως

 

Και πολύ θετικό το one tap to wake επίσης..

Μου αρέσει το περιμετρικό chrome bezel, του δίνει ένα extra luxury touch και το μαύρο φυσικά είναι πολύ ωραίο, καλά να είμαστε και επιλογές υπάρχουν..

τώρα αρχίζω να το συνηθίζω και βλέπω ότι όλα γίνονται αρκετά γρήγορα με τα gestures, το λειτουργικό πάει πολύ καλά σε αυτή την συσκευή, η οθόνη είναι καταπληκτική και η μπαταρία δείχνει πολύ ικανή αν και είναι νωρίς να κρίνω.. δεκ θα το βάλω σε θήκη αλλά μάλλον ένα διάφανο skin ώστε να το χαρώ όπως κάνω με όλες μου τις συσκευές

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ θετικό το one tap to wake επίσης..

Μου αρέσει το περιμετρικό chrome bezel, του δίνει ένα extra luxury touch και το μαύρο φυσικά είναι πολύ ωραίο, καλά να είμαστε και επιλογές υπάρχουν..

τώρα αρχίζω να το συνηθίζω και βλέπω ότι όλα γίνονται αρκετά γρήγορα με τα gestures, το λειτουργικό πάει πολύ καλά σε αυτή την συσκευή, η οθόνη είναι καταπληκτική και η μπαταρία δείχνει πολύ ικανή αν και είναι νωρίς να κρίνω.. δεκ θα το βάλω σε θήκη αλλά μάλλον ένα διάφανο skin ώστε να το χαρώ όπως κάνω με όλες μου τις συσκευές

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Τα gestures είναι όλη η δουλειά στην συσκευή αυτή

Εκεί πάει η τεχνογνωσία τους και το πως θα κινηθεί από εδώ και πέρα η εταιρεία με το ios

Αρχικά νομίζω ότι είναι σαν μικρό πείραμα. Αν πετύχει όλα τα μοντέλα τους θα δουλεύουν έτσι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα gestures είναι όλη η δουλειά στην συσκευή αυτή

 

Εκεί πάει η τεχνογνωσία τους και το πως θα κινηθεί από εδώ και πέρα η εταιρεία με το ios

 

Αρχικά νομίζω ότι είναι σαν μικρό πείραμα. Αν πετύχει όλα τα μοντέλα τους θα δουλεύουν έτσι

 

Συμφωνώ απόλυτα. Εδώ που είμαι πάντως και παίζει χρήμα γενικά πουλάει σαν τρελό από ότι κου είπε ο ιδιοκτήτης.. ο μόνο μου ενδοιασμος ήταν το μέγεθος ερχόμενος από μεγάλα μόνο plus μοντέλα αλλά μου αρέσει το μικρό και βολικό μέγεθος και η οθόνη δεν με ξενίζει δείχνοντας μικρή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα Gestures είναι το ίδιο το κινητό.

Διασκέδαση.

 

Είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χερια μου από το 1994 και έχω αγοράσει ούτε που θυμάμαι.

 

Οποιος το θέλει για βραδυνες να μη το αγοράσει....είναι κάτω του μετριου.....οποιος θέλει πρωινές και σε εσωτερικούς χώρους είναι τέλειο.

 

Είναι κινητό για να περνάς καλά μαζί του.

Για τον ήχο να πω ?

Να μη ξεκινήσω.

 

Η Apple κατάλαβε ότι κάνανε σωστή δουλειά και το απαίτησε.

Οποιος θέλει έρχεται σου λέει.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Εδώ που είμαι πάντως και παίζει χρήμα γενικά πουλάει σαν τρελό από ότι κου είπε ο ιδιοκτήτης.. ο μόνο μου ενδοιασμος ήταν το μέγεθος ερχόμενος από μεγάλα μόνο plus μοντέλα αλλά μου αρέσει το μικρό και βολικό μέγεθος και η οθόνη δεν με ξενίζει δείχνοντας μικρή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Η οθόνη επειδή έκανα κάποιες συγκρίσεις στα γρήγορα με ένα 8 plus, σε κάποιες ιστοσελίδες δείχνει παραπάνω περιεχόμενο από το plus

Σε κάποιες άλλες δείχνει ίσως και λιγότερο

Εξαρτάται πως είναι γραμμένη η σελίδα

Αν έχει πλάτος τότε κόβει πληροφορίες

Αν είναι η ιστοσελίδα μακρόστενη τότε δείχνει παραπάνω πράγματα

Σαν εμβαδόν είναι το ίδιο όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Καλοριζικο ξανα φιλε μ με φωτο που ποστάρες να το χερεσαι οπως επιθυμεις.

Edited by energetic

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ότι και να λέμε είναι εντυπωσιακή. Σε κανά δυο χρόνια όλες οι συσκευές της Apple θα έχουν ακολουθήσει σχεδιαστικά αυτό το πρότυπο...
Θα έχουν και notch;;
Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν και notch;;

 

 

Και αν έχουν τι έγινε δλδ; Εμένα έχει και δεν με ενοχλεί καθόλου, το έχεις δοκιμάσει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι από φιλο και με χάλασε απίστευτα. Ειδικά όταν σε βίντεο ή σε φωτό κρύβει πράγματα. Δε δικαιολογείται για το ακριβότερο κινητό του κόσμου κατά τη γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί καθόλου . Δεν μου κεντρίζει την προσοχή καν! Είναι το σήμα κατατεθέν πλέον και κάτω από αυτή τη μαύρη εγκοπή βρίσκεται η πιο ολοκληρωμένη υλοποίηση της τεχνολογίας για κινητά όσον αφορά την ασφάλεια του κινητού!

Ωραίο λέμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενοχλεί καθόλου . Δεν μου κεντρίζει την προσοχή καν! Είναι το σήμα κατατεθέν πλέον και κάτω από αυτή τη μαύρη εγκοπή βρίσκεται η πιο ολοκληρωμένη υλοποίηση της τεχνολογίας για κινητά όσον αφορά την ασφάλεια του κινητού!

Ωραίο λέμε! :D

Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Βάλε την πιο ολοκληρωμένη τεχνολογία από κάτω αλλά βάλε σχήμα οθόνης της προκοπής. Αν θες να ξεχωρίσεις και να είσαι ωραίος κάνεις κάτι όμορφο όχι αυτό το πράμα. Αν έχεις δώσει 1400 ευρώ όμως όλα ωραία σου φαίνονται.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες φιλε μου δεν ισχυει γιατι εαν δεν μας αρεσε δεν θα διναμε τοσα λεφτα για να το παρουμε. Δεν μας εβαλε κανεις το οπλο στο κεφαλι και μας υποχρεωσε να το παρουμε για να μας αρεσει αφου το πληρωσαμε. Δεν σου αρεσει και σεβαστο αλλα οι γενικευσεις του στυλ αφου το πληρωσατε ωραια σας φαινονται ειναι το λιγοτερο αστοχες.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το ένα άλλο το άλλο. Βάλε την πιο ολοκληρωμένη τεχνολογία από κάτω αλλά βάλε σχήμα οθόνης της προκοπής. Αν θες να ξεχωρίσεις και να είσαι ωραίος κάνεις κάτι όμορφο όχι αυτό το πράμα. Αν έχεις δώσει 1400 ευρώ όμως όλα ωραία σου φαίνονται.
οχι βέβαια επέλεξα να το πάρω αφού το είδα. Γούστα είναι αυτά φίλε μου. Δεν είναι τα χρήματα που έδωσα να με κάνουν να έχω άποψη. Μάθετε καμία φορά ότι υπάρχει και διαφορετικό γούστο από το δικό σας! Την άποψη μου εκφράζω κι εσυ σχολιάζεις με τρόπο που δεν δείχνει σεβασμό, αφού δεν λες τη δίκη σου άποψη, αλλά στοχεύεις στο χαρακτήρα μου και όχι στη συσκευή!
Link to comment
Share on other sites

οχι βέβαια επέλεξα να το πάρω αφού το είδα. Γούστα είναι αυτά φίλε μου. Δεν είναι τα χρήματα που έδωσα να με κάνουν να έχω άποψη. Μάθετε καμία φορά ότι υπάρχει και διαφορετικό γούστο από το δικό σας! Την άποψη μου εκφράζω κι εσυ σχολιάζεις με τρόπο που δεν δείχνει σεβασμό, αφού δεν λες τη δίκη σου άποψη, αλλά στοχεύεις στο χαρακτήρα μου και όχι στη συσκευή!
Γενικό ήταν το σχόλιο φίλε μου και όχι προσωπικό και ζητώ συγγνώμη αν σε προσέβαλα. Θα συμφωνήσω ότι είναι θέμα γούστου.offtopic τέλος. Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το κινητό 20 μέρες να πω ότι δεν έχω κανένα παράπονο σε γενικές γραμμές.με έχει βολέψει ιδανικά κι στο κράτημα και στον χειρισμό.ειχα γράψει στην αρχή ότι η μπαταρία του είναι καλύτερη από το 7plus που είχα.οχι δεν είναι όμως.ειναι χειρότερη και αρκετά θα έλεγα.με το plus έβγαζα δυο μέρες άνετα με 9 ώρες οθόνη ενώ με το x το πολύ 6 ώρες βγάζω οθόνη.παντα με την ίδια χρήση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...