Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου λοιπόν μίλησα με όποιον μπορέιτε να φανταστείτε, και με όποια εταιρία ξεκινάει απο "i" κατέληξα στο εξής:

 

θα πρέπει να στείλω την συσκευή στο service (isystem) όπου θα δουν την βλάβη, και θα μου πουν σε περίπου 10 ημέρες, τι πρόκειται να γίνει αν 1) θα δώσουν ανακατασκευασμένο ή 2) θα πάρω καινούργιο.

Μου διαβεβαίωσαν (όλοι) οτι πουθενά δεν γίνεται άμεση αντικατάσταση.Εξάλλου, πέρα απο τις πολιτικές Apple, δεν υπάρχει απόθεμα!

Προσέξτε, και ψάξτε λίγο τι συμβάινει με τα DOA στην Ελλάδα, ή apple είναι τσακωμένη με αυτή την λέξη..

Άμεση αντικατάσταση έκαναν μόνο στα καταστήματα "Apple stores" εαν και εφόσον ήταν αγοράσμένα απο εκεί. Και μόνο εκει, εδω Ελλαδίτσα δεν έχουμε.

Οι περισσότεροι τεχνικοί που μίλησα, έμαθαν για την βλάβη απο εμένα.Μάλιστα πήρα και απάντηση "Α!!..Πρόλαβε και ήρθε και εδω???" (τι να του έλεγα?)

 

Προσοχή!!!

ουτε backup & restore , ουτε clean restore (as new) το επαναφέρει. Κατά την γνώμη και την εμπειρία μου, δεν είναι software κατά 95%.

Δεν είναι μόνο η πράσινη γραμμή....Σε σκούρο φόντο, κάνει κάποιες ανεπάισθητες πράσινες κυλίδες.

 

Το σκεπτικό σου δεν λέει κάτι για το που οφείλεται το πρόβλημα

Κάποιοι είπαν ότι θα λυθεί με update οχι με reset ούτε με restore

Δηλαδη με κάποιες αλλαγές στο λογισμικό θα διορθωθεί. Εσύ δεν έκανες αλλαγές. Απλά έσβησες αυτά που είχες περάσει αλλά είναι δευτερεύοντα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφου λοιπόν μίλησα με όποιον μπορέιτε να φανταστείτε, και με όποια εταιρία ξεκινάει απο "i" κατέληξα στο εξής:

 

θα πρέπει να στείλω την συσκευή στο service (isystem) όπου θα δουν την βλάβη, και θα μου πουν σε περίπου 10 ημέρες, τι πρόκειται να γίνει αν 1) θα δώσουν ανακατασκευασμένο ή 2) θα πάρω καινούργιο.

Μου διαβεβαίωσαν (όλοι) οτι πουθενά δεν γίνεται άμεση αντικατάσταση.Εξάλλου, πέρα απο τις πολιτικές Apple, δεν υπάρχει απόθεμα!

Προσέξτε, και ψάξτε λίγο τι συμβάινει με τα DOA στην Ελλάδα, ή apple είναι τσακωμένη με αυτή την λέξη..

Άμεση αντικατάσταση έκαναν μόνο στα καταστήματα "Apple stores" εαν και εφόσον ήταν αγοράσμένα απο εκεί. Και μόνο εκει, εδω Ελλαδίτσα δεν έχουμε.

Οι περισσότεροι τεχνικοί που μίλησα, έμαθαν για την βλάβη απο εμένα.Μάλιστα πήρα και απάντηση "Α!!..Πρόλαβε και ήρθε και εδω???" (τι να του έλεγα?)

 

Προσοχή!!!

ουτε backup & restore , ουτε clean restore (as new) το επαναφέρει. Κατά την γνώμη και την εμπειρία μου, δεν είναι software κατά 95%.

Δεν είναι μόνο η πράσινη γραμμή....Σε σκούρο φόντο, κάνει κάποιες ανεπάισθητες πράσινες κυλίδες.

 

 

Καλά τα λες φίλε, δεν υπάρχει DOA σε apple προϊόντα δυστυχώς, εγώ την είχα πατήσει με ένα iPhone 5s από Πλαίσιο, το άνοιξα και δεν δούλευε, ήταν ωρών και δεν με κάλυψαν.

Μόνο Cosmote & Γερμανός δίνουν DOA κι αυτό για 1 ή 2 ημέρες... τουλάχιστο είχαν τότε...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τα γνωρίζετε τα πράγματα καλά

DOA δίνει το κατάστημα που το πήρες όχι η apple

 

Βρήκα και από ένα άλλο forum κάποιες πληροφορίες

 

 

 

ΙΣΧΥΟΝ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ APPLE:

Αυτό που μας λέει η Αpple και κατ' επέκταση και οι πωλητές, είναι πως τα προϊόντα της συνοδεύονται από 12 μήνες εγγύηση καλής λειτουργίας. Κατόπιν μπορούμε να αγοράσουμε έξτρα χρόνο εγγύησης , το γνωστό AppleCare ( Παράλληλα η Apple έχει αναρτήσει το συγκεκριμένο πινακάκι http://www.apple.com...utory-warranty/, στο οποίο θα αναφερθούμε παρακάτω.

Ας αρχίσουμε από τα πιο απλά αναλύοντας διάφορες επιμέρους μορφές της ευρύτερης έννοιας "εγγύησης".

DOA (DeadOnArrival)

Όλοι γνωρίζουμε τι σημαίνει. Αν το κινητό μας παρουσιάσει πρόβλημα εντός του χρονικού διαστήματος που καλύπτει το DOA, o πωλητής υποχρεούται να μας το αντικαταστήσει αμέσως με καινούριο του κουτιού. Συνήθως το DOA είναι 3 ημέρες από την αγορά, αλλά μπορεί και να φτάσει και τις 2 εβδομάδες, ανάλογα το κατάστημα.

Τι είναι όμως το DOA νομικά;

Είναι έξτρα υπηρεσία που παρέχει ένα κατάστημα ενδυναμώνοντας την αξιοπιστία του για ευνόητους λόγους (ανταγωνισμός κλπ).

Δεν υποχρεούται εκ του νόμου (εξάλλου υπάρχουν οι γενικές διατάξεις που μας καλύπτουν), να παράσχει τέτοια υποχρέωση, εδώ έχουμε εφαρμογή ενδοτικού δικαίου.

Εξηγώ: Το δίκαιό μας είναι αναγκαστικό κι ενδοτικό. Διατάξεις αναγκαστικού δικαίου είναι στην περίπτωσή μας εδώ οι διατάξεις της 24μηνης παραγραφής, τα πραγματικά ελαττώματα κλπ., δηλαδή ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει παρέκλιση από αυτές. Αντιθέτως το DOA είναι ενδοτικό δίκαιο, δηλαδή μια επιπλέον συμφωνία των συμβαλλόμενων μερών (πωλητής-αγοραστής) προς το συμφέρον του αγοραστή, η οποία φυσικά δεσμεύει τον πωλητή και εφόσον την παράσχει θα πρέπει και να την τηρήσει.

Το DOA βρίσκεται ως έννοια στο άρθρο 559 του Αστικού Κώδικα:

"Αν ο πωλητής ή τρίτος έχει παράσχει εγγύηση για το πράγμα που πουλήθηκε, ο αγοραστής έχει, έναντι εκείνου που εγγυήθηκε, τα δικαιώματα που απορρέουν από τη δήλωση της εγγύησης σύμφωνα με τους όρους που περιέχονται σε αυτήν ή τη σχετική διαφήμιση, χωρίς να παραβλάπτονται τα δικαιώματά του που πηγάζουν από το νόμο. (Όπως το άρθρο αντικαταστάθηκε από το άρθρο 1 παρ.1 του ν. 3043/2002 ΦΕΚ 192Α/21-08-2002)".

Το συναντάμε επίσης και σε άλλες διατάξεις του Γενικού Ενοχικού Δικαίου (ενοχή=η έννομη σχέση για πράξεις και παροχές στις συμβάσεις που απορρέουν από το Νόμο ή τις επιμέρους συμφωνίες των συμβαλλομένων μερων)

Επομένως :

- Δεν προβλέπεται πουθενά στο νόμο ως υποχρεωτική δέσμευση του πωλητή. Πρέπει να το προσφέρει ο πωλητής / κατάστημα.

- Από τη στιγμή που ο πωλητής/κατάστημα διαφημίζει ότι προσφέρει DOA, είναι υποχρεωμένος να το εφαρμόσει.

- Αν δεν το εφαρμόσει και μας πει πχ “ δεν έχουμε κινητό αυτή τη στιγμή, θα έχουμε σε μια εβδομάδα”, η σύμβαση είναι άκυρη διότι δεν εφαρμόζεται το DOA.

- Οφείλει να μας προμηθεύσει αμέσως με νέο κινητό. Σε περίπτωση πραγματικής και ανυπαίτιας αδυναμίας του καταστήματος να μας προμηθεύσει με νέο κινητό, θέτουμε ένα εύλογο χρονικό διάστημα, κατά την άποψή μου όχι παραπάνω από 2 ημέρες. Και αυτό διότι το DOA έχει τον χαρακτήρα της άμεσης αντικατάστασης.

- Στο DOA παίρνουμε καινούριο κινητό στο κουτί του με τη ζελατίνα του. Όχι ανακατασκευασμένο/επιδιορθωμένο σε σακουλάκι. Αν συμβεί κάτι τέτοιο η σύμβαση είναι άκυρη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφου λοιπόν μίλησα με όποιον μπορέιτε να φανταστείτε, και με όποια εταιρία ξεκινάει απο "i" κατέληξα στο εξής:

 

θα πρέπει να στείλω την συσκευή στο service (isystem) όπου θα δουν την βλάβη, και θα μου πουν σε περίπου 10 ημέρες, τι πρόκειται να γίνει αν 1) θα δώσουν ανακατασκευασμένο ή 2) θα πάρω καινούργιο.

Μου διαβεβαίωσαν (όλοι) οτι πουθενά δεν γίνεται άμεση αντικατάσταση.Εξάλλου, πέρα απο τις πολιτικές Apple, δεν υπάρχει απόθεμα!

Προσέξτε, και ψάξτε λίγο τι συμβάινει με τα DOA στην Ελλάδα, ή apple είναι τσακωμένη με αυτή την λέξη..

Άμεση αντικατάσταση έκαναν μόνο στα καταστήματα "Apple stores" εαν και εφόσον ήταν αγοράσμένα απο εκεί. Και μόνο εκει, εδω Ελλαδίτσα δεν έχουμε.

Οι περισσότεροι τεχνικοί που μίλησα, έμαθαν για την βλάβη απο εμένα.Μάλιστα πήρα και απάντηση "Α!!..Πρόλαβε και ήρθε και εδω???" (τι να του έλεγα?)

 

Προσοχή!!!

ουτε backup & restore , ουτε clean restore (as new) το επαναφέρει. Κατά την γνώμη και την εμπειρία μου, δεν είναι software κατά 95%.

Δεν είναι μόνο η πράσινη γραμμή....Σε σκούρο φόντο, κάνει κάποιες ανεπάισθητες πράσινες κυλίδες.

Δοκίμασες και το premium;

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικό σου δεν λέει κάτι για το που οφείλεται το πρόβλημα

Κάποιοι είπαν ότι θα λυθεί με update οχι με reset ούτε με restore

Δηλαδη με κάποιες αλλαγές στο λογισμικό θα διορθωθεί. Εσύ δεν έκανες αλλαγές. Απλά έσβησες αυτά που είχες περάσει αλλά είναι δευτερεύοντα

 

Παντως αν ειναι παρομοιο με το προβλημα που παρουσιαστηκε στα S7 (Βλεπε πρασινη ή ροζ γραμμη) δεν διορθωθηκε με Software Update χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο προς θεου απλα επειδη απο οσο γνωριζουμε η samsung εφτιαξε και τις συγκεκριμενες οθονες μαλλον κατι βρωμισε.

Το θεμα ειναι οτι ξαφνικα εχουμε οτι χειροτερο μπορουσε να συμβει στο νεο iphone , προβλημα στην οθονη , κουραγιο και μακαρι να φτιαχτει με software update (χλωμο το βλεπω) ή να ειναι ελαχιστες οι προβληματικες οθονες και οσο πιο συντομα γινεται να αλλαχτει στα παιδια που εχουν προβλημα και να χαρουν το Χ τους.

Και φυσικα ας περιμενουμε και την επισημη θεση της Apple που μαλλον περιμενει να δει τον ογκο του προβληματος και μετα να ανακοινωσει κατι ....οπως παντα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν έχω δει εξωγήινους

Παιδιά μάλλον έχει ξεφύγει η κουβέντα

Κάποιοι βοηθάνε και κάποιοι κοροϊδεύουν

 

Στο τέλος μην μείνουν στο forum μόνο αυτοί που κοροϊδεύουν γιατί βλέπω μια ανυπαρξία mod τελευταία

 

Αυτός που κοροϊδεύει είσαι εσυ. Τι εξωγήινους και σαχλαμάρες μας λες; Τι δεν καταλαβαίνεις; Στο λένε και άλλοι ότι τα προϊόντα της απλ δεν έχουν doa. Η μπορεί να βρεις σε ένα με δυο καταστήματα στην Ελλάδα. Από κοσμοτε και πλαίσιο που πήρα iPhone τα οποία το ένα ήταν χαλασμένη η οθονη στο ένα και στο άλλο δεν δούλευαν τα volume button δεν με κάλυψαν με doa εξηγώντας μου ότι doa δίνουν σε όλες τις συσκευες εκτός της Apple. Το τι είναι doa που γράφεις παρακάτω το ξέρουμε πολύ καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως αν ειναι παρομοιο με το προβλημα που παρουσιαστηκε στα S7 (Βλεπε πρασινη ή ροζ γραμμη) δεν διορθωθηκε με Software Update χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο προς θεου απλα επειδη απο οσο γνωριζουμε η samsung εφτιαξε και τις συγκεκριμενες οθονες μαλλον κατι βρωμισε.

Το θεμα ειναι οτι ξαφνικα εχουμε οτι χειροτερο μπορουσε να συμβει στο νεο iphone , προβλημα στην οθονη , κουραγιο και μακαρι να φτιαχτει με software update (χλωμο το βλεπω) ή να ειναι ελαχιστες οι προβληματικες οθονες και οσο πιο συντομα γινεται να αλλαχτει στα παιδια που εχουν προβλημα και να χαρουν το Χ τους.

Και φυσικα ας περιμενουμε και την επισημη θεση της Apple που μαλλον περιμενει να δει τον ογκο του προβληματος και μετα να ανακοινωσει κατι ....οπως παντα.

 

Αυτό ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που κοροϊδεύει είσαι εσυ. Τι εξωγήινους και σαχλαμάρες μας λες; Τι δεν καταλαβαίνεις; Στο λένε και άλλοι ότι τα προϊόντα της απλ δεν έχουν doa. Η μπορεί να βρεις σε ένα με δυο καταστήματα στην Ελλάδα. Από κοσμοτε και πλαίσιο που πήρα iPhone τα οποία το ένα ήταν χαλασμένη η οθονη στο ένα και στο άλλο δεν δούλευαν τα volume button δεν με κάλυψαν με doa εξηγώντας μου ότι doa δίνουν σε όλες τις συσκευες εκτός της Apple. Το τι είναι doa που γράφεις παρακάτω το ξέρουμε πολύ καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό ακριβώς

 

Αν δίνει η όχι DOA το κατάστημα που αγόρασε ο φίλος το Χ που να ξέρω

 

Αν δεν δίνει τότε δεν παίζει ρόλο πότε το αγόρασε. Αναγκαστικά θα παραλάβει ανακατασκευασμένη συσκευή

 

Αυτό που αναφέρω ξανά είναι ότι DOA δίνει το κατάστημα όχι η Apple Samsung και λοιπά

 

(Το ότι εσύ δεν έχεις δει DOA σε iPhone δεν σημαίνει ότι δεν δίνουν κάποιοι. Εκεί πήγαινε ότι κι εγώ δεν έχω δει εξωγήινους. Δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν όμως)

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παραμείνετε στο θέμα της συζήτησης δίχως καυστικά σχόλια και προσωπικες αντιπαραθέσεις. Έχετε πολύ καλά δώσει όλοι την συμβουλή σας και την εμπειρία σας σχετικά με αντίστοιχες περιπτώσεις, όποτε οι άμεσα ενδιαφερόμενοι γνωρίζουν πλέον τι πρέπει να κάνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αν δίνει η όχι DOA το κατάστημα που αγόρασε ο φίλος το Χ που να ξέρω

 

Αν δεν δίνει τότε δεν παίζει ρόλο πότε το αγόρασε. Αναγκαστικά θα παραλάβει ανακατασκευασμένη συσκευή

 

Αυτό που αναφέρω ξανά είναι ότι DOA δίνει το κατάστημα όχι η Apple Samsung και λοιπά

 

(Το ότι εσύ δεν έχεις δει DOA σε iPhone δεν σημαίνει ότι δεν δίνουν κάποιοι. Εκεί πήγαινε ότι κι εγώ δεν έχω δει εξωγήινους. Δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν όμως)

 

Εφόσον δίνει το κατάστημα doa γιατί αποφεύγουν προϊόντα της απλ; Πιστεύω ότι βάζει το χεράκι της η μήλοεταιρία. Δεν μιλάω σαν hater μιας και έχω παραγγείλει το συγκεκριμένο smartphone silver 256 και ακόμα αναμένω.

Απλά μ αρέσει να λέω την αλήθεια και Δεν είμαι σαν αυτούς που έχουν βάλει αβαταρ iPhone ενώ είναι hater

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δίνει το κατάστημα doa γιατί αποφεύγουν προϊόντα της απλ; Πιστεύω ότι βάζει το χεράκι της η μήλοεταιρία. Δεν μιλάω σαν hater μιας και έχω παραγγείλει το συγκεκριμένο smartphone silver 256 και ακόμα αναμένω.

Απλά μ αρέσει να λέω την αλήθεια και Δεν είμαι σαν αυτούς που έχουν βάλει αβαταρ iPhone ενώ είναι hater

 

Τι να σου πω το κάθε μαγαζί πως συμπεριφέρεται και τι after sales care δείχνει στον πελάτη δεν το ξέρω

Ευτυχώς δεν μου έτυχε ποτέ

 

Επιλέγω να μην αγοράζω day one και γλιτώνω από όλα αυτά τα τρεξίματα

 

Μια φορά έτυχε τηνε κοπέλας μου ενα iPhone 5s να καει. Το δώσαμε και σε 7-8 μέρες είχαμε ανακατασκευασμένο που ήταν σαν καινούργιο δεν καταλαβαίνεις κάτι.

 

Αν όμως έδινα 1400€ και σε δύο μέρες μου έδιναν ανακατασκευής θα είχα θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε τόσο καινούργιο προϊόν δεν υπάρχουν ανακατασκευασμένα. Υπάρχει στοκ σέρβις που έρχεται σε πιο φθηνό κουτί και χωρίς παρελκόμενα.

Είχε θέμα το iPad Pro μου το καλοκαίρι, το είχα πάρει με προπαραγγελία και μετά από 10 μέρες ράγισε η οθόνη. Ήταν μάλλον στραβά τοποθετημένη. Το έστειλα Quest και την άλλη μέρα μου έστειλαν ένα ίδιο από το στοκ αντικατάστασης. Ολοκαίνουργιο ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω το κάθε μαγαζί πως συμπεριφέρεται και τι after sales care δείχνει στον πελάτη δεν το ξέρω

Ευτυχώς δεν μου έτυχε ποτέ

 

Επιλέγω να μην αγοράζω day one και γλιτώνω από όλα αυτά τα τρεξίματα

 

Μια φορά έτυχε τηνε κοπέλας μου ενα iPhone 5s να καει. Το δώσαμε και σε 7-8 μέρες είχαμε ανακατασκευασμένο που ήταν σαν καινούργιο δεν καταλαβαίνεις κάτι.

 

Αν όμως έδινα 1400€ και σε δύο μέρες μου έδιναν ανακατασκευής θα είχα θέμα

 

Όταν δω κάτι και μου αρέσει το αγοράζω από πρώτη μέρα. Έτσι τώρα και με το Χ, εύχομαι να μην μου βγάλει κάποιο πρόβλημα αλλα και να βγάλει δεν θα σκάσω διότι η ανακατασκευασμενη είναι στην ουσία καινούργια συσκευή, τρεις ανακατασκευασμένες συσκευες έχω πάρει και δεν είχα κάποιο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Όλα ωραία όλα καλά ρε παίδες αλλά το iPhone X για να στο αντικαταστήσει που θα το βρει η Apple; Εδώ δεν υπάρχει λέπι στην αγορά για να αγοράσει κάποιος όχι για αντικατάσταση......πάντως αν είσαι τυχερός να ξέρεις ότι θα πάρει καιρό πρέπει να το στείλουν στην Apple να δώσει έγκριση η Apple για αντικατάσταση να στείλει καινούριο μοντέλο και να αντικατασταθεί.

Ήδη σε ξένα sites λένε ότι υπάρχει έλλειψη στην Αμερική για νέες παρτίδες iphones x για να δοθούν για αγορά στα διαφορά Apple stores και μιλάνε για μέσα ή τέλη Δεκεμβρίου άρα εφόσον δεν υπάρχουν iPhones για πώληση ποσό μάλλον θα υπάρχει κάτι για αντικατάσταση. Πάντως το θέμα με την πράσινη γραμμή στην οθόνη έχει πάρει διαστάσεις και καθημερινά αναφέρονται και καινούργια κρούσματα κρίμα ειλικρινά για τόσο ακριβό τηλέφωνο. Εύχομαι φίλε μου να σου έρθουν όλα βολικά και να στο αντικαταστήσουν όσος συντομότερα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι επιλέγετε να αγνοείτε αυτό που γράψαμε, ότι δηλαδή οι συσκευές αντικατάστασης έχουν διαφορετικό στοκ και αυτή τη στιγμή είναι ολοκαίνουριες και χωρίς τα παρελκόμενα.

 

Έχετε κουράσει. Πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Ας το πούμε αλλιώς.

Δεσμεύει η Apple 10000 συσκευες από προπαραγγελίες για Ελλάδα.

Στέλνει στους retailers 10000 συσκευές και άλλες 100 στα σέρβις γιατί ξέρει ότι στατιστικά έχει 1% failure rate που θα χρειαστεί αντικατάσταση.

Τα νούμερα είναι τυχαία, δεν ξέρω τα ποσοστά τους αλλά ελπίζω να έγινα σαφής.

Όταν χάλασε το iPad μου ήταν σε έλλειψη σε όλα τα καταστήματα λόγω μεγάλης ζήτησης.

Σε μια μέρα όμως είχα καινούργιο από το ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΣΤΟΚ ΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.

Πιθανόν ο φίλος να βρει συσκευή αντικατάστασης και χωρίς να υπάρχει διαθεσιμότητα για αγορά. Αν όμως έπεσαν ελαφρώς έξω στους υπολογισμούς τους (είχαν π.χ. 1.5% αντικατάσταση αντί για 1%) τότε μπορεί να μην υπάρχει ούτε στοκ αντικατάστασης και να περιμένει στην αναμονή. Το καλό είναι ότι περιμένει στην αναμονή του στοκ αντικατάστασης (όχι στην αναμονή αγοράς) και θα σταλεί από το στοκ αντικατάστασης άλλης χώρας συσκευή για να του δοθεί.

Link to comment
Share on other sites

πέρυσι είχα πάρει το 7 και το έδωσα για να πάρω το plus αλλά λόγω μεγέθους με κούραζε πολύ και πούλησα το πλας και πήρα πάλι το μικρό. Σήμερα είχα το Χ για δυο ώρες μου το έδωσε ένας ξάδερφος μου για να δω αν με βολεύει σε μέγεθος ξέροντας ότι το έχω προπληρώσει μήπως δεν με βολεύει ώστε να ακυρώσω την παραγγελια. Η συσκευή πιστεύω από εμάς που έχουμε τα μικρά είναι ότι καλύτερο δεν με κούρασε ουτε δευτερόλεπτο στο χέρι και το ότι δεν έχει home button το συνήθισα από τα πέντε πρώτα λεπτά. Πανέμορφη και στιβαρή συσκευη όπως μας έχει συνηθίσει η απλ.

Αναμένω με μεγυτερη ανυπομονησία να μου έρθει τώρα :)

Καλορίζικη σε όσους την έχουν και όσους την πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν την συσκευή, από αυτονομία σε σχέση με το Plus πως τα πάει?

Πάνω κάτω τα ίδια είναι, αλλά εξαρτάται από τη χρήση. Θα έλεγα ότι το X πάει ελαφρά καλύτερα σε αυτονομία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Είδα την συσκευή λίγο σήμερα από κοντά

Πολύ εντυπωσιακή αρχικά

Το home button αν και λειπει δεν δυσκολευει

Οθόνη φωτεινή

Δίπλα είχε το iPhone 8. Τα βλέπεις και λες καμία διαφορά. Σιγά το πράγμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είδα την συσκευή λίγο σήμερα από κοντά

Πολύ εντυπωσιακή αρχικά

Το home button αν και λειπει δεν δυσκολευει

Οθόνη φωτεινή

Δίπλα είχε το iPhone 8. Τα βλέπεις και λες καμία διαφορά. Σιγά το πράγμα

Μπροστά πολύ όμορφο, πλάγια λες και είναι iPhone 3G, πίσω κακόγουστη κινεζιά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά πολύ όμορφο, πλάγια λες και είναι iPhone 3G, πίσω κακόγουστη κινεζιά

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Το άσπρο είναι χάλια

Το μαύρο είναι ωραίο προσωπική μου άποψη

Το πλαϊνό nikel όντως σε κάποιους ίσως να μοιάζει κινεζια

 

Σαν το αλουμίνιο όμως του 5s/6s δεν θα είναι κανένα σε εμφάνιση αίσθηση και ποιότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είδα την συσκευή λίγο σήμερα από κοντά

Πολύ εντυπωσιακή αρχικά

Το home button αν και λειπει δεν δυσκολευει

Οθόνη φωτεινή

Δίπλα είχε το iPhone 8. Τα βλέπεις και λες καμία διαφορά. Σιγά το πράγμα

 

+1 Τάσο ακριβώς το ίδιο πράγμα έκανα πριν λίγο και εγώ επιστρέφοντας σπίτι και αποκόμισα ακριβώς την ίδια εμπειρία μεταξύ των 2.

Δεν έχουν τόσο μεγάλη αισθητική διαφορά όταν τα δεις δίπλα-δίπλα ειδικά στο space gray...

Link to comment
Share on other sites

Είδα την συσκευή λίγο σήμερα από κοντά

Πολύ εντυπωσιακή αρχικά

Το home button αν και λειπει δεν δυσκολευει

Οθόνη φωτεινή

Δίπλα είχε το iPhone 8. Τα βλέπεις και λες καμία διαφορά. Σιγά το πράγμα

Ακριβώς την αντίθετη αίσθηση σε εμένα! Μα εντελώς την αντίθετη. Με το 8άρι μέρα με τη νύχτα. Δεν συζητάω για το λευκό που φαίνονται και τα περιθώρια, αλλά και για το μαύρο υπάρχει τεράστια διαφορά στο χέρι , κατάλαβαίνεις τη συναρμογή του και τη στιβαρότητα , αλλά και το μέγεθος, αν και δεν ξεφεύφει πολύ, είναι πιο μεγάλο στο χέρι. Ιδανικό μου φαντάζει το μέγεθος τπου Χ. Είμαι χρήστης του πλας από το 6 και ύστερα, έχοντας αγοράσει όλα τα μοντέλα και από όταν το χειριστηκα αδημονώ ακόμα περισσότερο να παραλάβω. Όλες οι παραγγελίες μου ήταν την πρώτη ημέρα και παραλάμβανα από τους πρώτους. Δεν μου συνέβη ποτέ να παραλάβω ελαττωματική συσκευή. Ίσως να μου συμβεί τώρα με το Χ για πρώτη φορά! Θα το αντιμετωπίσω όμως !
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την αντίθετη αίσθηση σε εμένα! Μα εντελώς την αντίθετη. Με το 8άρι μέρα με τη νύχτα. Δεν συζητάω για το λευκό που φαίνονται και τα περιθώρια, αλλά και για το μαύρο υπάρχει τεράστια διαφορά στο χέρι , κατάλαβαίνεις τη συναρμογή του και τη στιβαρότητα , αλλά και το μέγεθος, αν και δεν ξεφεύφει πολύ, είναι πιο μεγάλο στο χέρι. Ιδανικό μου φαντάζει το μέγεθος τπου Χ. Είμαι χρήστης του πλας από το 6 και ύστερα, έχοντας αγοράσει όλα τα μοντέλα και από όταν το χειριστηκα αδημονώ ακόμα περισσότερο να παραλάβω. Όλες οι παραγγελίες μου ήταν την πρώτη ημέρα και παραλάμβανα από τους πρώτους. Δεν μου συνέβη ποτέ να παραλάβω ελαττωματική συσκευή. Ίσως να μου συμβεί τώρα με το Χ για πρώτη φορά! Θα το αντιμετωπίσω όμως !

 

Αν καθίσεις και το ψάχνεις και έχει διάφορες

Δίπλα ήταν ένας φίλος και μου λέει τι διαφορές έχουν σιγά το πράγμα ίδια φαίνονται

Ένας που δεν ασχολείται πολύ αυτό βλέπει ότι είναι σχεδόν ίδια

Και στο κάτω κάτω πέρα από την λίγο μεγαλύτερη οθόνη δεν έχουν διαφορά στην καθημερινή χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...