Jump to content

iPhone X


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο 7 plus στο Χ εχω να πω τα καλυτερα

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

απο 7 plus στο Χ εχω να πω τα καλυτερα

 

Εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι τα plus μοντέλα είναι καλύτερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω την εντύπωση ότι τα plus μοντέλα είναι καλύτερα
Και εγω συμφωνω.Στο 7 plus που εχω ειναι σιγουρα καλυτερα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα βάλει στο μάτι αλλα μόνο και μόνο από το μέγεθος σε σχέση με το plus ξενέρωσα εντελώς.. Του χρόνου τα ξαναλέμε

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έβγαλε την πράσινη γραμμή. Έστειλα μήνυμα στο tweeter στο Apple support και με ρώτησαν πιο iOS φοράω,το σειριακό της συσκευής και αν το κινητό μου έχει πέσει ή βραχεί. Τους έχω απαντήσει και περιμένω να δω τι θα νου πουν. Το θέμα είναι τι γίνεται;
Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άραγε όσοι το έχουν λένε ότι: τo X είναι μακράν καλύτερο σε ΟΛΑ.-

Λέτε να μας κοροϊδεύουν;

:p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έβγαλε την πράσινη γραμμή. Έστειλα μήνυμα στο tweeter στο Apple support και με ρώτησαν πιο iOS φοράω,το σειριακό της συσκευής και αν το κινητό μου έχει πέσει ή βραχεί. Τους έχω απαντήσει και περιμένω να δω τι θα νου πουν. Το θέμα είναι τι γίνεται;
πολυ κρίμα ! Προφανώς και θα στο αλλάξουν! Απλά θα μπεις σε μικρή περιπέτεια. Πόσες μέρες το έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έβγαλε την πράσινη γραμμή. Έστειλα μήνυμα στο tweeter στο Apple support και με ρώτησαν πιο iOS φοράω,το σειριακό της συσκευής και αν το κινητό μου έχει πέσει ή βραχεί. Τους έχω απαντήσει και περιμένω να δω τι θα νου πουν. Το θέμα είναι τι γίνεται;

Ατυχια ρε μαμοτο

Πηγαινε το αυριο iStorm η Document και μην ανυσηχεις δεν θα υπαρξει προβλημα αλλαγης

Που την εβγαλε? βαλε μια φωτο να δουμε

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω από την πρώτη ημέρα που βγήκε. Έχει βγει τέρμα δεξιά αλλά βλέπω και κάτι πράσινες ανεπαίσθητες κηλίδες σε μαύρο φόντο.

Μου έστειλε το Support να κάνω λέει restore χωρίς backup. Clean.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φανεί χαζή η απορία μου αλλά αναρωτιέμαι αν η συσκευή με τα 64 GB θα φτάσει ή πρέπει να πάω σε αυτή με τα 256. Τώρα έχω iPhone 6 με 64GB και είμαι στα 10 free. Μήπως όμως το X έχει πιο βαριά προγράμματα και χρειάζεται περισσότερο. Μου έκανε εντύπωση ότι η συσκευή που έπιασα στο public ( χωρίς προγράμματα και λίγες μόνο φωτό) είχε ήδη 10 gb χρησιμοποιημένα. Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για τη φλυαρία μου.
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Η «πράσινη γραμμή του θανάτου» έχει ήδη εξοργίσει και απογοητεύσει ιδιοκτήτες του iPhone X πηγή Lifo.

 

 

http://m.lifo.gr/now/digital-life/168518

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έβγαλε την πράσινη γραμμή. Έστειλα μήνυμα στο tweeter στο Apple support και με ρώτησαν πιο iOS φοράω,το σειριακό της συσκευής και αν το κινητό μου έχει πέσει ή βραχεί. Τους έχω απαντήσει και περιμένω να δω τι θα νου πουν. Το θέμα είναι τι γίνεται;
με doa δεν γίνεται να σου το αντικαταστήσουν με ένα άλλο; Από το κατάστημα που το πήρες εννοώ .
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την 11.1.1

 

Προφανώς μπορούν να μου το αντικαταστήσουν σαν doa...το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα όπως ξέρετε..

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα μου έβγαλε την πράσινη γραμμή. Έστειλα μήνυμα στο tweeter στο Apple support και με ρώτησαν πιο iOS φοράω,το σειριακό της συσκευής και αν το κινητό μου έχει πέσει ή βραχεί. Τους έχω απαντήσει και περιμένω να δω τι θα νου πουν. Το θέμα είναι τι γίνεται;

Η Apple θα προχωρήσει σε αντικατάσταση συσκευης.

 

Μπορεί να φανεί χαζή η απορία μου αλλά αναρωτιέμαι αν η συσκευή με τα 64 GB θα φτάσει ή πρέπει να πάω σε αυτή με τα 256. Τώρα έχω iPhone 6 με 64GB και είμαι στα 10 free. Μήπως όμως το X έχει πιο βαριά προγράμματα και χρειάζεται περισσότερο. Μου έκανε εντύπωση ότι η συσκευή που έπιασα στο public ( χωρίς προγράμματα και λίγες μόνο φωτό) είχε ήδη 10 gb χρησιμοποιημένα. Ευχαριστώ προκαταβολικά και συγνώμη για τη φλυαρία μου.

Προτείνω να πας στα 256 GB, καθως θα γεμίσει πολύ γρήγορα κυρίως λόγω φωτογραφιών και ιδιαίτερα λόγω λήψης video.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από την πρώτη ημέρα που βγήκε. Έχει βγει τέρμα δεξιά αλλά βλέπω και κάτι πράσινες ανεπαίσθητες κηλίδες σε μαύρο φόντο.

Μου έστειλε το Support να κάνω λέει restore χωρίς backup. Clean.

 

Να το πας πίσω μην το καθυστερείς καθόλου και να σου δώσουν καινούργια .Πόσο καιρό το έχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Να το πας πίσω μην το καθυστερείς καθόλου και να σου δώσουν καινούργια .Πόσο καιρό το έχεις ;

 

Κανένα χρόνο πρέπει να το έχει

Link to comment
Share on other sites

Πλακώσανε και οι εξυπνάκηδες εδώ μέσα ?

 

Μα ποσο καιρό μπορει να το έχει; Υπολόγιζε λιγότερο από δέκα μέρες. Και να το πάει πίσω δεν υπάρχει πουθενά συσκευή να του δώσουν λογο έλλειψης. Μην νευριάζεις μια πλάκα έκανα

Link to comment
Share on other sites

Μα ποσο καιρό μπορει να το έχει; Υπολόγιζε λιγότερο από δέκα μέρες. Και να το πάει πίσω δεν υπάρχει πουθενά συσκευή να του δώσουν λογο έλλειψης. Μην νευριάζεις μια πλάκα έκανα

 

Άλλο ότι δεν έχει συσκευές και άλλο αν του δώσουν ανακατασκευασμένη

Αν παράδειγμα το έχει 9 μέρες και δικαιούται DOA στις 10 μέρες τότε θα πάρει καινούργια συσκευή κούτα ζελατίνα

 

Αν το έχει 11 μέρες και έχει DOA 10 ημερών τότε θα το πάει θα το στείλουν στο service. Θα του έρθει νέα συσκευή αλλά ανακατασκευασμένη σε μια εβδομάδα

 

Αν πληρώσει κάποιος 1200€ και για μια μερα πάρει μετά ανακατασκευασμένη τότε δεν νομίζω ότι είναι και τόσο αστεία τα πράγματα

 

Οπότε καλό είναι να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους για να μπορεί και κάποιος που έχει διάθεση, να βοηθήσει

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση και η μία μέρα παραπάνω κατοχής της συσκευής είναι κρίσιμη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μα ποσο καιρό μπορει να το έχει; Υπολόγιζε λιγότερο από δέκα μέρες. Και να το πάει πίσω δεν υπάρχει πουθενά συσκευή να του δώσουν λογο έλλειψης. Μην νευριάζεις μια πλάκα έκανα

 

Να σκεφτόμαστε λιγάκι πριν λέμε κάτι, δεν είναι θέμα αν υπάρχει άλλη συσκευή να πάρει ...το θέμα είναι να την δώσει πίσω αμέσως γιατί υπάρχει και το DOA στη μέση ..1100 ευρώ έδωσε ο χριστιανός..και ας του δώσουν άλλη ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΑ σε ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Στα επίσημα κέντρα επισκευής, πχ Document, iStorm και θα αντικατασταθεί άμεσα ή σε 1-2 εργάσιμες. Το στοκ για τις αντικαταστάσεις είναι διαφορετικό στην Apple.

Θα τα δει και ο ίδιος όταν απευθυνθεί σε ένα από αυτά. Τα premium συνήθως είναι ακόμα καλύτερα (σύμφωνα με την Apple).

 

https://locate.apple.com/gr/el/service/?pt=3&lat=37.9833333&lon=23.7333333&address=%CE%91%CE%B8%CE%AE%CE%BD%CE%B1&carrier=no-contract

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σκεφτόμαστε λιγάκι πριν λέμε κάτι, δεν είναι θέμα αν υπάρχει άλλη συσκευή να πάρει ...το θέμα είναι να την δώσει πίσω αμέσως γιατί υπάρχει και το DOA στη μέση ..1100 ευρώ έδωσε ο χριστιανός..και ας του δώσουν άλλη ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΑ σε ένα μήνα

Η συσκευή κυκλοφόρησε σχεδόν πριν 10 ημέρες. Δεν υπάρχουν refurbished στην αγορά. Ότι του δώσουν, καινούριο θα είναι.

Που και refurbished να του έδιναν, το μόνο που κρατάνε είναι η CPU πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ότι δεν έχει συσκευές και άλλο αν του δώσουν ανακατασκευασμένη

Αν παράδειγμα το έχει 9 μέρες και δικαιούται DOA στις 10 μέρες τότε θα πάρει καινούργια συσκευή κούτα ζελατίνα

 

Αν το έχει 11 μέρες και έχει DOA 10 ημερών τότε θα το πάει θα το στείλουν στο service. Θα του έρθει νέα συσκευή αλλά ανακατασκευασμένη σε μια εβδομάδα

 

Αν πληρώσει κάποιος 1200€ και για μια μερα πάρει μετά ανακατασκευασμένη τότε δεν νομίζω ότι είναι και τόσο αστεία τα πράγματα

 

Οπότε καλό είναι να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους για να μπορεί και κάποιος που έχει διάθεση, να βοηθήσει

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση και η μία μέρα παραπάνω κατοχής της συσκευής είναι κρίσιμη

Έχουν doa τα προϊόντα της Apple? Ανακατασκευή θα έχουν προλάβει να κάνουν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σκεφτόμαστε λιγάκι πριν λέμε κάτι, δεν είναι θέμα αν υπάρχει άλλη συσκευή να πάρει ...το θέμα είναι να την δώσει πίσω αμέσως γιατί υπάρχει και το DOA στη μέση ..1100 ευρώ έδωσε ο χριστιανός..και ας του δώσουν άλλη ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΑ σε ένα μήνα

 

Εγώ doa σε Apple συσκευή δεν έχω πάρει ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Έχουν doa τα προϊόντα της Apple? Ανακατασκευή θα έχουν προλάβει να κάνουν;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ doa σε Apple συσκευή δεν έχω πάρει ποτέ

 

Κι εγώ δεν έχω δει εξωγήινους

Παιδιά μάλλον έχει ξεφύγει η κουβέντα

Κάποιοι βοηθάνε και κάποιοι κοροϊδεύουν

 

Στο τέλος μην μείνουν στο forum μόνο αυτοί που κοροϊδεύουν γιατί βλέπω μια ανυπαρξία mod τελευταία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφου λοιπόν μίλησα με όποιον μπορέιτε να φανταστείτε, και με όποια εταιρία ξεκινάει απο "i" κατέληξα στο εξής:

 

θα πρέπει να στείλω την συσκευή στο service (isystem) όπου θα δουν την βλάβη, και θα μου πουν σε περίπου 10 ημέρες, τι πρόκειται να γίνει αν 1) θα δώσουν ανακατασκευασμένο ή 2) θα πάρω καινούργιο.

Μου διαβεβαίωσαν (όλοι) οτι πουθενά δεν γίνεται άμεση αντικατάσταση.Εξάλλου, πέρα απο τις πολιτικές Apple, δεν υπάρχει απόθεμα!

Προσέξτε, και ψάξτε λίγο τι συμβάινει με τα DOA στην Ελλάδα, ή apple είναι τσακωμένη με αυτή την λέξη..

Άμεση αντικατάσταση έκαναν μόνο στα καταστήματα "Apple stores" εαν και εφόσον ήταν αγοράσμένα απο εκεί. Και μόνο εκει, εδω Ελλαδίτσα δεν έχουμε.

Οι περισσότεροι τεχνικοί που μίλησα, έμαθαν για την βλάβη απο εμένα.Μάλιστα πήρα και απάντηση "Α!!..Πρόλαβε και ήρθε και εδω???" (τι να του έλεγα?)

 

Προσοχή!!!

ουτε backup & restore , ουτε clean restore (as new) το επαναφέρει. Κατά την γνώμη και την εμπειρία μου, δεν είναι software κατά 95%.

Δεν είναι μόνο η πράσινη γραμμή....Σε σκούρο φόντο, κάνει κάποιες ανεπάισθητες πράσινες κυλίδες.

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone X
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...