Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα πω την εμπειρία μου με το iPhone X της γυναίκας μου. Είχε πρόβλημα στο κουμπί που μπαίνει στη δόνηση , το πήγα istorm και μου το αλλάξανε με καινούριο - ανακατασκευασμένο. Το Χ ήταν 1.5 χρόνων περίπου αγορασμένο από το public. Το τσέκαρε το παλικάρι στο σέρβις , είδε ότι ήταν σε διετή εγγύηση και όλα καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω την εμπειρία μου με το iPhone X της γυναίκας μου. Είχε πρόβλημα στο κουμπί που μπαίνει στη δόνηση , το πήγα istorm και μου το αλλάξανε με καινούριο - ανακατασκευασμένο. Το Χ ήταν 1.5 χρόνων περίπου αγορασμένο από το public. Το τσέκαρε το παλικάρι στο σέρβις , είδε ότι ήταν σε διετή εγγύηση και όλα καλά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχω τύχει κι εγώ παρόμοια περίπτωση με 5s

Κανονικά 2ετη εγγύηση χωρίς το παραμικρό

Αλλαγή βέβαια με συσκευή ανακατασκευασμένη αλλά έτσι κι αλλιώς τις θεωρώ καινούργιες αφού έχουν αλλαγμένα ότι χρειάζεται και έχουν περάσει όλους τους ελέγχους στα μηχανήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θέλει και απόδειξη αγοράς έτσι που να αναγράφεται το IMEI της συσκευής...

Για κάποιο μαγικό λόγο (βλακεια μου) το είχα αγοράσει απο ένα κατάστημα που πρότεινε φίλος που το είχε προσφορά(αν και δεν θα το προτιμούσα) αλλά δεν βρίσκω στα μαιλ μου την αποδειξη με το ΙΜΕΙ. Πρέπει να δώ μόλις γυρίσω Ελλάδα αν έχω κρατήσει στο κουτι την απόδειξη γιατι αλλιώς.... αυτή τη στιγμή το website τους βρίσκεται σε αυτήτην κατάσταση

http://www.playmobiles.gr/index.php?route=common/home :cry::cry::cry:

 

Τους έστειλα μαιλ ώστε να μου βρούν την απόδειξη ξανά...αλλιώς την κάτσαμε...

 

Τραγικό λάθος μου να πάρω από σκρουτζ τόσο ακριβή συσκευή και να μην ζητήσω αμέσως με μαιλ κάτι...αλλα να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι τι έγινε...δεν μπορεί να το άφησα έτσι...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι ισχύει με την εγγύηση γιατί έχω μπερδευτεί. 1 ή 2 χρόνια?

 

2 χρονια εγγυηση με την αποδειξη αγορας.

Για τιμολογια λεγεται οτι ισχυει μονο ο χρονος του κατασκευαστη ο οποιος στα iphone ειναι 1χρονος(παγκοσμια εγγυηση).

Link to comment
Share on other sites

2 χρονια εγγυηση με την αποδειξη αγορας.

Για τιμολογια λεγεται οτι ισχυει μονο ο χρονος του κατασκευαστη ο οποιος στα iphone ειναι 1χρονος(παγκοσμια εγγυηση).

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο είναι πραγματικά για γέλια αλλά δεν το πιστεύω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω τι διαφορα εχει η αποδειξη με το τιμολογιο στην εγγυηση. Θεωρω οτι ειναι δυο χρονια με οποιοδηποτε παραστατικο αγορας.
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω τι διαφορα εχει η αποδειξη με το τιμολογιο στην εγγυηση. Θεωρω οτι ειναι δυο χρονια με οποιοδηποτε παραστατικο αγορας.

 

 

 

Έχει διαφορά νομίζω, επειδή τα 2 έτη ισχύουν με απόδειξη λόγω του ότι αντιμετωπιζεσαι ως καταναλωτής (όπως ορίζει και η εγχώρια και ευρωπαϊκή νομοθεσία), ενώ με τιμολόγιο αντιμετωπιζεσαι ως επαγγελματίας (και άρα δεν υπάγεσαι στην νομοθεσία προστασίας καταναλωτή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά νομίζω, επειδή τα 2 έτη ισχύουν με απόδειξη λόγω του ότι αντιμετωπιζεσαι ως καταναλωτής (όπως ορίζει και η εγχώρια και ευρωπαϊκή νομοθεσία), ενώ με τιμολόγιο αντιμετωπιζεσαι ως επαγγελματίας (και άρα δεν υπάγεσαι στην νομοθεσία προστασίας καταναλωτή.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ΑΝ ισχύει αυτό (προσωπικά δεν μπορώ να το πιστέψω) είναι για γελια και για κλάματα.

Το ΊΔΙΟ προϊόν που πωλείται στην ΊΔΙΑ τιμή, στον Α το δίνουν με 2 χρόνια εγγύηση και στον Β με 1....!!! Σε κανένα μα κανένα προϊόν (κινητό, υπολογιστή, ταμπλετ, αυτοκίνητο και οτιδήποτε άλλο) δεν συμβαίνει αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ισχύει αυτό (προσωπικά δεν μπορώ να το πιστέψω) είναι για γελια και για κλάματα.

 

Το ΊΔΙΟ προϊόν που πωλείται στην ΊΔΙΑ τιμή, στον Α το δίνουν με 2 χρόνια εγγύηση και στον Β με 1....!!! Σε κανένα μα κανένα προϊόν (κινητό, υπολογιστή, ταμπλετ, αυτοκίνητο και οτιδήποτε άλλο) δεν συμβαίνει αυτό.

 

 

 

Στα αλλά προϊόντα δεν ισχύει αυτό επειδή η 2ετης εγγύηση και για καταναλωτή και για επαγγελματία είναι του κατασκευαστή (και εκεί το στέλνει ο πωλητής για σερβις).

 

Εδώ (Apple) υπάρχει το πρωτο έτος από τον κατασκευαστή και το δεύτερο από τον πωλητή.

Δυστυχώς ο νόμος ορίζει ότι ο καταναλωτής δικαιούται εγγύηση 2 ετών από τον πωλητή.

Οποτε, αν δεν είσαι καταναλωτής, αλλά επαγγελματίας (βλ. Τιμολόγιο) τότε καλύπτεσαι από το πρωτο έτος εγγύησης, αφού η Apple δεν δίνει 2ο έτος ως κατασκευαστής.

 

Αν δεν έχω καταλάβει σωστά, ας με διορθώσει κάποιος.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω μία ερώτηση και επειδή πρόκειται για δώρο και λόγω ότι δεν είμαι φαν της των αιφον, θα ήθελα βοήθεια για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Λοιπόν, καταρχήν σε τι χρώματα κυκλοφορεί;

Το χρυσό είναι αυτό που λένε rose gold ή έχει κυκλοφορήσει και σε ροζ (γιατί κάπου το είδα);

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπόν, καταρχήν σε τι χρώματα κυκλοφορεί;

Το χρυσό είναι αυτό που λένε rose gold ή έχει κυκλοφορήσει και σε ροζ (γιατί κάπου το είδα);

 

Ευχαριστώ πολύ.

Αυτά είναι τα διαθέσιμα χρώματα...

iPhone8Plus_color_selection.jpg

Κάποια στιγμή είχε βγάλει και ένα Product(RED).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά μετά από πολύ σκέψη αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο της αγοράς ενός iPhone 8 plus. Επειδή οικονομικά δε μπορώ να πάω παραπάνω(μέχρι 550€ το πολύ) έτσι ώστε να έχω ένα νεότερο μοντέλο (με ότι σημαίνει αυτό), θα ήθελα να μου πείτε αν τώρα μετά από 3 χρόνια που βγήκε το εν λόγω κινητό, αξίζει η αγορά του; Η χρήση που το θέλω είναι για σερφαρισμα στο ίντερνετ, μουσική, και φωτογραφίες(εδώ με ενδιαφέρει πολύ αυτό το κομμάτι). Ελάχιστα παιχνίδια και ίσως και καμιά ταινία. Εννοείται ότι και το θέμα μπαταρίας είναι στις πρώτες επιλογές. Μου αρέσει αυτό το κλασικό στιλ που έχει. Το θέμα είναι για πόσο καιρό ακόμα θα υποστηρίζεται; Αν το πάρω και σε 2 χρόνια σταματήσει η υποστήριξη, θα είναι σα να πήρα ένα Android... Η γνώμη σας μετράει πολύ μιας και απευθύνομαι σε χρήστες του συγκεκριμένου μοντέλου (και όχι μόνο). Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από πολύ σκέψη αρχίζω να σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο της αγοράς ενός iPhone 8 plus. Επειδή οικονομικά δε μπορώ να πάω παραπάνω(μέχρι 550€ το πολύ) έτσι ώστε να έχω ένα νεότερο μοντέλο (με ότι σημαίνει αυτό), θα ήθελα να μου πείτε αν τώρα μετά από 3 χρόνια που βγήκε το εν λόγω κινητό, αξίζει η αγορά του; Η χρήση που το θέλω είναι για σερφαρισμα στο ίντερνετ, μουσική, και φωτογραφίες(εδώ με ενδιαφέρει πολύ αυτό το κομμάτι). Ελάχιστα παιχνίδια και ίσως και καμιά ταινία. Εννοείται ότι και το θέμα μπαταρίας είναι στις πρώτες επιλογές. Μου αρέσει αυτό το κλασικό στιλ που έχει. Το θέμα είναι για πόσο καιρό ακόμα θα υποστηρίζεται; Αν το πάρω και σε 2 χρόνια σταματήσει η υποστήριξη, θα είναι σα να πήρα ένα Android... Η γνώμη σας μετράει πολύ μιας και απευθύνομαι σε χρήστες του συγκεκριμένου μοντέλου (και όχι μόνο). Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!

 

Με 550 παίρνεις περίπου iPhone XR, XS(μεταχειρισμένο), iPhone X(μεταχειρισμένο και με λιγότερα χρήματα)

Δεν βλέπω τον λόγο να πάρεις 8 plus

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Τάσο.

Ποιο τηλέφωνο έχεις τώρα? Για να δω αν θα δεις διαφορά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατάλαβα. Θα το ψάξω να δω. Έχω ένα iphone se και ένα OnePlus 3T. Σίγουρα θα διαφορά.

 

Κάτι από αυτά νομίζω είχες αγοράσει από εμένα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο:lol:

Καλά θυμάσαι:D

 

Όποτε άκουσε με άλλη μια φορά και δεν θα χάσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...