Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Ωραία θήκη και θα ταιριάζει με το κόκκινο 8 plus.

Μετά από πολλές μέρες με το τηλ ένα έχω να πω.

Τι μπαταρία είναι αυτή; Το σκαλίζω συνέχεια και κραταει απίστευτα.

Για τα υπόλοιπα δεν χρειάζεται να πω κάτι. Ταχύτητα, οθονη κλπ κλπ όλα σούπερ.

Πίσω στο iOS μετά από 5 χρόνια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο.

Οντως η μπαταρία του είναι εξαιρετική.

Πέντε χρόνια αποχή ;

Με τι συσκευές ήσουν πριν ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Από 4s πήγα σε HTC one M7 και μετά σε S7edge. Ευχαριστημένος και από τις 2 συσκευές.

Με είχε κουράσει το iOS τότε και είχα και προβληματική συσκευή και στο home button και στο power button.

Ήθελα να επιστρέψω με το 7 plus αλλά είχα πάρει ήδη το edge και δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Από 4s πήγα σε HTC one M7 και μετά σε S7edge. Ευχαριστημένος και από τις 2 συσκευές.

Με είχε κουράσει το iOS τότε και είχα και προβληματική συσκευή και στο home button και στο power button.

Ήθελα να επιστρέψω με το 7 plus αλλά είχα πάρει ήδη το edge και δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Οι συσκευές που είχες δεν ήταν και τέρατα αυτονομίας

Σαφώς η συσκευή σου τώρα είναι πολύ αξιόλογη αλλά ότι και να έπαιρνες με αυτά τα λεφτά ακόμα και στο android θα ήσουν πάλι αρκετά ικανοποιημένος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το one μου έβγαζε μια μέρα out of the box με 2,5 ώρες οθόνης. Το edge ήταν μια χαρά από αυτονομία με 5+ ώρες οθόνης στη δική μου χρήση πάντα. Αλλά για να το πετύχω είχα κάνει ολόκληρη διαδικασία (disable προεγκατεστημενων εφαρμογών, optimization σε άλλες). Ε κάπου κουράστηκα να ξαναμπαινω στη διαδικασία (μεγαλώσαμε κιολας) και μετά από ώριμη σκέψη επανήλθα στο iOS που όλα πάνε ρολόι out of the box.

Για μην είμαι off :

Ωραίο το true tone. Δεν το περιμενα.

Γενικότερα η λειτουργία είναι απλά απρόσκοπτη. Κάνω ότι χρειάζομαι χώρις τσικ. (Πχ συνεργασία μια εφαρμογής password vault με το login σε άλλες εφαρμογές).

Έχω εντυπωσιαστεί με το 3d touch. Ελπίζω να μην το βγάλει σε επόμενες γενιές.

Και το files με βολεύει πολύ.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν. :)

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Το one μου έβγαζε μια μέρα out of the box με 2,5 ώρες οθόνης. Το edge ήταν μια χαρά από αυτονομία με 5+ ώρες οθόνης στη δική μου χρήση πάντα. Αλλά για να το πετύχω είχα κάνει ολόκληρη διαδικασία (disable προεγκατεστημενων εφαρμογών, optimization σε άλλες). Ε κάπου κουράστηκα να ξαναμπαινω στη διαδικασία (μεγαλώσαμε κιολας) και μετά από ώριμη σκέψη επανήλθα στο iOS που όλα πάνε ρολόι out of the box.

Για μην είμαι off :

Ωραίο το true tone. Δεν το περιμενα.

Γενικότερα η λειτουργία είναι απλά απρόσκοπτη. Κάνω ότι χρειάζομαι χώρις τσικ. (Πχ συνεργασία μια εφαρμογής password vault με το login σε άλλες εφαρμογές).

Έχω εντυπωσιαστεί με το 3d touch. Ελπίζω να μην το βγάλει σε επόμενες γενιές.

Και το files με βολεύει πολύ.

Καλώς σας βρήκα λοιπόν. :)

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το true tone όπως και στο night shift εγώ δεν τα αλλάζω είναι από τα καλύτερα πρόσθετα που έχει ένα τηλέφωνο

Άλλοι δεν θα θέλουν και δεν τους βολεύει

Αυτό το κίτρινο όμως την νύχτα είναι υπερβολικά πιο ξεκούραστο από εκείνο το μπλε που σου βγάζει τα μάτια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω από υγεία μπαταρίας πως πάτε;

Έχω το τηλέφωνο από τον Ιούλιο του 2018 κ η υγεία μπαταρίας γράφει μέγιστη χωρητικότητα 89%.

 

Ξέρετε πως μπορώ να την διατηρήσω σε ένα σταθερό επίπεδο ; Κ από ποιο επίπεδο κ κάτω θα πρέπει να σκεφτώ την αντικατάσταση της ;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω από υγεία μπαταρίας πως πάτε;

Έχω το τηλέφωνο από τον Ιούλιο του 2018 κ η υγεία μπαταρίας γράφει μέγιστη χωρητικότητα 89%.

 

Ξέρετε πως μπορώ να την διατηρήσω σε ένα σταθερό επίπεδο ; Κ από ποιο επίπεδο κ κάτω θα πρέπει να σκεφτώ την αντικατάσταση της ;

 

Κάτω από 80% πας μόνο document isystem με 59 ευρώ. Μην το καθυστερήσεις μετά το τέλος του έτους διότι η τιμή θα ανεβεί και άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω από υγεία μπαταρίας πως πάτε;

 

Έχω το τηλέφωνο από τον Ιούλιο του 2018 κ η υγεία μπαταρίας γράφει μέγιστη χωρητικότητα 89%.

 

 

 

Ξέρετε πως μπορώ να την διατηρήσω σε ένα σταθερό επίπεδο ; Κ από ποιο επίπεδο κ κάτω θα πρέπει να σκεφτώ την αντικατάσταση της ;

 

 

 

Αύγουστος 2018 εδώ με 96%.

Δεν πο αφήνω να πέσει κάτω από 20% αλλά όλες οι φορτίσεις πάνε μέχρι το 100%.

Όταν θα δω πτώση που δεν θα μου βγάζει μέρα θα πάω για αντικατάσταση.

Μη αγχώνεσαι δούλεψε το.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Νοέμβριος 2017, 91%

 

Για μενα, αν δε δεις αποτομες πτωσεις μεγαλης ταξης μετα απο φορτιση και δε σου βγαζει μερα, τοτε στειλ'το. Μεχρι τοτε μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μιλάω στο 8+ (με το τηλ. στο αυτί - οχι με ακουστικά) και όταν τελειώσω την συνομιλία και κοιτάξω το τηλέφωνο, η οθόνη είναι σβηστή, ενώ η γραμμή φαίνεται να παραμένει ανοικτή! Πρέπει να πατήσω τοhome για να δω τι γίνεται! Είναι λογικό?
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω στο 8+ (με το τηλ. στο αυτί - οχι με ακουστικά) και όταν τελειώσω την συνομιλία και κοιτάξω το τηλέφωνο, η οθόνη είναι σβηστή, ενώ η γραμμή φαίνεται να παραμένει ανοικτή! Πρέπει να πατήσω τοhome για να δω τι γίνεται! Είναι λογικό?

 

Έχεις κάποια ζελατίνα ή τζάκι στην οθόνη;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το τζαμί «κρύβει» τον proximity sensor ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ενδεχομένως, μάλλον πρέπει να απευθυνθώ σε service. Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πας στο Service. Βγάλε το τζαμί που έχεις βάλει! Αυτό είναι το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας βρε παιδιά ! Μεταφέρω το ερώτημα ενός φίλου ο οποίος από Android (one plus 3) σκέφτεται να πάει στο iPhone 8 Plus. Το ερώτημα είναι αν αξίζει η μετάβαση μιας και 8 plus είναι δυο γενιές πίσω. Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι οι φωτογραφιες, η ταχύτητα και η υποστήριξη σε βάθος χρόνου (μέχρι ποσά χρόνια περίπου υπολογίζετε ότι θα υποστηρίζεται?). Τα χρήματα που διαθέτει είναι αυστηρά στα 600€ (οπότε δε μπορεί να πάει σε πιο νέο μοντέλο). Σας ευχαριστω για το χρόνο σας
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας βρε παιδιά ! Μεταφέρω το ερώτημα ενός φίλου ο οποίος από Android (one plus 3) σκέφτεται να πάει στο iPhone 8 Plus. Το ερώτημα είναι αν αξίζει η μετάβαση μιας και 8 plus είναι δυο γενιές πίσω. Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι οι φωτογραφιες, η ταχύτητα και η υποστήριξη σε βάθος χρόνου (μέχρι ποσά χρόνια περίπου υπολογίζετε ότι θα υποστηρίζεται?). Τα χρήματα που διαθέτει είναι αυστηρά στα 600€ (οπότε δε μπορεί να πάει σε πιο νέο μοντέλο). Σας ευχαριστω για το χρόνο σας

 

1 γενια πισω ειναι το 8Plus,οχι 2.

 

Η ναυαρχιδα μεχρι το Σεπτεμβριο του 2018 ηταν μαζι με το X.

 

Τωρα για υποστηριξη υπολογισε τουλαχιστον 3(μην σου πω και 4)χρονια.

 

Περαν του για τις φωτογραφιες να ξερεις μονο οτι ειναι χειροτερο απο τις φετινες ναυαρχιδες αλλα μια χαρα βγαζει πολυ καλες φωτογραφιες,απλα οπως και ολα τα Iphone υστερουν στις νυχτερινες ληψεις μιας και δεν εχουν κατι αντιστοιχο του Night mode των Huawei και Google.

 

Περαν τουτου οσο περιεργο και αν ακουστει για καποιους,αν δεν παει απο μια αλυσιδα να το δει απο κοντα το κινητο,ακρη δεν μπορει να βγαλει ετσι ευκολα για αυτο(να δοκιμασει καποια demo συσκευη).

 

Α και που εισαι μιας και λεει Oneplus,αν οντως το αγορασει το 8plus και τον ενδιαφερει η ταχυφορτιση,πες του φιλου σου να ξερει οτι στην συσκευασια δεν περιλαμβανεται ταχυφορτιστης,ειναι εξτρα αγορα μην του ερθει στο κεφαλι η αργη φορτιση του 8plus και νομιζει οτι ειναι χαλασμενο.

Link to comment
Share on other sites

Προσυπογράφω όσα σημειώνει ο Fulgore1 καθώς, χωρίς να ξέρω το oneplus 3, αλλά έχοντας κάνει μετάβαση από το S7edge στο iP8+ θα πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος και δεν νομίζω ότι υπολείπεται σε τίποτε σε σχέση με κινητό ανάλογου κόστους (που αναφέρει ο ενδιαφερόμενος), παρά μόνο σε νυχτερινές φωτό.

Αυτό που θα δυσκολέψει-ξενίσει-προβληματίσει είναι ότι κάποιες λειτουργίες του android εδώ γίνονται με διαφορετικό τρόπο (με κάποια workaround σε κάποιες περιπτώσεις) - αλλά γίνονται. Από την άλλη όλα γίονται όχι μόνο πιο ομαλά, αλλά το κυριότερο πιο σταθερά (πχ η συνδεσή μου με ενα NAS drive που έχω είναι πάντα πιο ομαλή και πιο σταθερή σε σχέση με 2-3 android συσκευές που είχα δουλέψει-δοκιμάσει με τις αντίστοιχες εφαρμογές).

Οι φωτό έχουν πάντα ένα σταθερά καλό αποτέλεσμα και είναι πάντα -το λιγότερο- ικανοποιητικές.

Η φόρτιση είναι αργή και κάποιες φορές θα εκνευρίσει, αλλά η διάρκεια της μπαταρίες είναι πάρα μα πάρα πολύ καλή (με εξαίρεση αν βλέπεις πολύ youtube οπότε και λιώνει - λόγω LCD) και με καταπλητική αναμονή (χαρακτηριστικό των iphone). Στην προσωπική μου χρήση βγάζω περίπου 45-50λεπτά οθόνης ανά 10% μπαταρίας. H οθόνη είναι πολύ ξεκούραστη και με πολύ καλή ανάλυση και πιστότητα χρωμάτων.

Για ταχύτητα (μια και αυτό πρεσβευει η oneplus) είναι κάτι που πρέπει να το δει ο ίδιος ο ενδιαφερόμενος γιια να κάνει τις συγκρίσεις του μια και στα iphone τα animations - transitions ειναι πιο ομολά και όχι "μπουμ" όπως σε κάποιο πιο καθαρό android με τα animations "πειραγμένα" στο 0.5Χ στο developer mode.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απόψεις σας! Θα τον ενημερώσω. Πάντως από μια συζήτηση που είχαμε χθές, αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να έχει μια απροβληματιστη συσκευή με συνεχή και διαρκή ενημέρωση από την εταιρεία. Τη συσκευή θα τη κρατήσει σε βάθος χρόνου (3 με 4 χρόνια και για αυτό το λόγο δίνει 600€ για να παρει κάτι που θα κρατήσει.
Link to comment
Share on other sites

Να μην έχει καμία αμφιβολία.

Θα γεράσει μαζί του ευτυχισμένος, χωρίς καμία υπερβολή.

Αυτό σημαίνει Apple product.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απόψεις σας! Θα τον ενημερώσω. Πάντως από μια συζήτηση που είχαμε χθές, αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να έχει μια απροβληματιστη συσκευή με συνεχή και διαρκή ενημέρωση από την εταιρεία. Τη συσκευή θα τη κρατήσει σε βάθος χρόνου (3 με 4 χρόνια και για αυτό το λόγο δίνει 600€ για να παρει κάτι που θα κρατήσει.

 

Είναι μπροστά το iPhone 8 Plus και όχι πίσω όπως είπες

Μην κοιτάς τις ημερομηνίες παραγωγής

Είναι κορυφαία συσκευή σήμερα που μιλάμε ειδικά για τα χρήματα αυτά που λες

 

Και με ένα oneplus 6t/7/7 pro όμως δεν θα μείνει και δυσαρεστημένος

Το ίδιο κορυφαία συσκευή είναι και το oneplus 7 pro

 

Φεύγοντας από oneplus 3 η διαφορά θα του φανεί πολύ μεγάλη γιατί ήταν μια συσκευή που έμεινε αρκετά πίσω πλέον

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απόψεις σας! Θα τον ενημερώσω. Πάντως από μια συζήτηση που είχαμε χθές, αυτό που τον ενδιαφέρει είναι να έχει μια απροβληματιστη συσκευή με συνεχή και διαρκή ενημέρωση από την εταιρεία. Τη συσκευή θα τη κρατήσει σε βάθος χρόνου (3 με 4 χρόνια και για αυτό το λόγο δίνει 600€ για να παρει κάτι που θα κρατήσει.

 

Μιας και το έχει η σύζυγος και το συγκρίνω με ναυαρχίδες samsung που έχω εγώ θα σου πω τα εξής.

Απροβληματιστο, γρήγορο, σίγουρη υποστήριξη για 3-4 χρόνια.

Στη φωτογραφία δυστυχώς υστερεί και μάλιστα αρκετά στις βραδινές in door κλπ. Ειδικά αν σκεφτείς το κόστος αγοράς τότε μάλλον είναι μια απογοήτευση. Υπολογίζεις και κάποιες παραξενιές του ios (πχ την μεγάλη εξάρτηση από το iTunes) και αποφασίζεις.

Πάντως στα 600 βρίσκεις πααααρα πολλές ναυαρχίδες (και την συσκευή του νήματος βέβαια)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...