Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11.14.1 φοράω ,για το 1Blocker ξέρεις αν μπλοκάρει τις διαφημίσεις και από τις εφαρμογές;
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

11.14.1 φοράω ,για το 1Blocker ξέρεις αν μπλοκάρει τις διαφημίσεις και από τις εφαρμογές;

 

Weblock: adblock & proxy από FutureMind

 

Εγώ προσωπικά έδωσα στο iPad στο builds.io(το αναζητάς στο safari) εγγράφεσαι εγκαθιστάς ένα προφίλ και έχεις

 

1. YouTube άνευ ad

2. Kodi που παίζει στο 90% πολύ καλά

3. Popcorntime(είναι κρυμμένο στο builds.io για πνευματικά δικαιώματα)

 

 

Και όλα αυτά με 14 ευρώ για ένα έτος και με πολλά update αλλά τα ελέγχεις manually και δεν σου ζητάει κάθε 7 μέρες αλλαγή προφίλ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Weblock φαίνεται να δουλεύει μια χαρά ,αυτό με τις 7 μέρες δεν κατάλαβα τι εννοείς ;
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Weblock φαίνεται να δουλεύει μια χαρά ,αυτό με τις 7 μέρες δεν κατάλαβα τι εννοείς ;

 

Παλιά εάν εγκαθιστούσες εφαρμογές εκτός AppStore ήθελαν ανανέωση τα προφίλ κάθε εβδομάδα. Δες και το builds.io ένα έτος με 14 ευρώ είναι τέλειο και έχει popcorn κρυμμένο ;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος εφαρμογή για offline μουσική που να μην χρειάζεται να αποθηκευσεις τα τραγούδια στο κινητό και να μειωθεί ο αποθηκευτικός χώρος ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Πως θα γίνει αυτό που ζητάς;

Αν θέλεις offline δλδ χωρίς σύνδεση στο διαδίκτυο και δεν θέλεις και να υπάρχει η μουσική στον αποθηκευτικό χώρο, που θα βρει η συσκευή τα αρχεία;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν είναι για μένα εγω χρησιμοποιώ το Spotify. Το άτομο που ενδιαφέρεται δουλεύει σε μέρος χωρίς σήμα κινητής κ με εξαιρετικά ασθενές WiFi, θέλει κάτι σαν το Spotify απλά να είναι δωρεάν εγω είπα να ρωτήσω
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά δεν είναι για μένα εγω χρησιμοποιώ το Spotify. Το άτομο που ενδιαφέρεται δουλεύει σε μέρος χωρίς σήμα κινητής κ με εξαιρετικά ασθενές WiFi, θέλει κάτι σαν το Spotify απλά να είναι δωρεάν εγω είπα να ρωτήσω

 

Δωρεάν Spotify? Free account δλδ; Δεν τον βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαραίτητο να πάρω θήκη και τζαμακι ( τα χέρια μου δεν τρέμουν ούτε ειμαι τσαπατσουλης);

 

Αν ηταν απο αλουμινιο οπως το 7 plus πχ,θα σου ελεγα οτι η θηκη δεν χρειαζεται οχι. Αλλα σε κινητα απο γυαλι προσωπικα χωρις θηκη δεν τα αφηνω,ειδικα αν το κοστος επισκευης τους ειναι οπως του 8.

https://support.apple.com/iphone/repair/service/pricing

 

Κατα τα αλλα νομιζω οτι περαν του κλειστου λειτουργικου και ορισμενων περιορισμων(μιας αναφερεις και android)δεν θα σε απογοητευσει σε κατι.

 

Επιδοσεις φωτια,πολυ καλη καμερα και ειδικα video,παρα πολυ ποιοτικα ηχεια(2-3 video αν δεις θα καταλαβεις διαφορα),πολυ καλη οθονη απο πλευρας αποδοσης χρωματων(για μενα προσωπικα απο τις κορυφαιες ips της αγορας),καλη αυτονομια μπαταριας κυριως σε stand by(δεν θα δεις σχεδον ποτε τυχαια καταναλωση μπαταριας οπως στα android κινητα),αξιοπιστο δακτυλικο.

 

Θα το αγοραζα και εγω(σιγουρα σε κοκκινο χρωμα που δεν ειχα και ποτε) αλλα σαν πρωην κατοχος 6 και 7+,περιμενω τα επομενα κινητα για κατι πιο φρεσκο απο εμφανιση και πιο οικονομικο σε τιμη απο το X.

 

Το μονο που θα σου αναφερω σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις και ισως σου κακοφανει στην αρχη,ειναι οτι ενω υποστηριζει γρηγορη φορτιση,ο φορτιστης μεσα στο κουτι δεν ειναι ταχυ φορτιστης.Και η αργη φορτιση αν του αδειασεις την μπαταρια παιρνει 2;30 με 3ωρες.

 

Το μαυρο/κοκκινο πανεμορφο σαν χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν απο αλουμινιο οπως το 7 plus πχ,θα σου ελεγα οτι η θηκη δεν χρειαζεται οχι. Αλλα σε κινητα απο γυαλι προσωπικα χωρις θηκη δεν τα αφηνω,ειδικα αν το κοστος επισκευης τους ειναι οπως του 8.

https://support.apple.com/iphone/repair/service/pricing

Κατα τα αλλα νομιζω οτι περαν του κλειστου λειτουργικου και ορισμενων περιορισμων(μιας αναφερεις και android)δεν θα σε απογοητευσει σε κατι.

Επιδοσεις φωτια,πολυ καλη καμερα και ειδικα video,παρα πολυ ποιοτικα ηχεια(2-3 video αν δεις θα καταλαβεις διαφορα),πολυ καλη οθονη απο πλευρας αποδοσης χρωματων(για μενα προσωπικα απο τις κορυφαιες ips της αγορας),καλη αυτονομια μπαταριας κυριως σε stand by(δεν θα δεις σχεδον ποτε τυχαια καταναλωση μπαταριας οπως στα android κινητα),αξιοπιστο δακτυλικο.

Το μονο που θα σου αναφερω σε περιπτωση που δεν το γνωριζεις και ισως σου κακοφανει στην αρχη,ειναι οτι ενω υποστηριζει γρηγορη φορτιση,ο φορτιστης μεσα στο κουτι δεν ειναι ταχυ φορτιστης.Και η αργη φορτιση αν του αδειασεις την μπαταρια παιρνει 2;30 με 3ωρες.

Και εγώ σκεφτόμουν να περιμένω να βγουν τα καινούργια αλλά λίγο που το έψαξα το φθηνό iphone θα έχει μια κάμερα και το ανανεωμένο Χ δεν θα έχει δακτυλικό αποτύπωμα και δεν θα είναι και πουθενά κοντά στα 700 ευρώ που είναι το μαξ μου.

Στα του 8 τωρα ακόμα δεν μου ήρθε περιμένω πως και πως, 2.5 ώρες είναι πολλές υπάρχουν φθηνές επιλογές γρήγορου φορτιστή ή μόνο της apple με τιμή φωτιά; θήκη θα πάρω μια φθηνή για αρχή 10 15 ευρώ γιατί στην δουλειά θα το ακουμπάω σε μεταλλικές επιφάνειες με σκουριά και θα γρατζουνισει έπειτα θα πάρω μια ακριβότερη.

Για την θύρα ακουστικών έχω να πω ότι μου φάνηκε παρά πολύ έξυπνη κίνηση αλλά δεν ήταν η ώρα της. Δλδ πρώτα θα έπρεπε να έχουν γίνει στάνταρ τα ασύρματα ακουστικά να τα δίνουν μαζί με τα κινητά και μετά να την αφαιρέσει. Άντε δεν περνάν οι μέρες να το πάρω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν να περιμένω να βγουν τα καινούργια αλλά λίγο που το έψαξα το φθηνό iphone θα έχει μια κάμερα και το ανανεωμένο Χ δεν θα έχει δακτυλικό αποτύπωμα και δεν θα είναι και πουθενά κοντά στα 700 ευρώ που είναι το μαξ μου.

Στα του 8 τωρα ακόμα δεν μου ήρθε περιμένω πως και πως, 2.5 ώρες είναι πολλές υπάρχουν φθηνές επιλογές γρήγορου φορτιστή ή μόνο της apple με τιμή φωτιά; θήκη θα πάρω μια φθηνή για αρχή 10 15 ευρώ γιατί στην δουλειά θα το ακουμπάω σε μεταλλικές επιφάνειες με σκουριά και θα γρατζουνισει έπειτα θα πάρω μια ακριβότερη.

Για την θύρα ακουστικών έχω να πω ότι μου φάνηκε παρά πολύ έξυπνη κίνηση αλλά δεν ήταν η ώρα της. Δλδ πρώτα θα έπρεπε να έχουν γίνει στάνταρ τα ασύρματα ακουστικά να τα δίνουν μαζί με τα κινητά και μετά να την αφαιρέσει. Άντε δεν περνάν οι μέρες να το πάρω

 

 

 

Rhinoshield playproof ή solidsuit πάλι από rhinoshield αναζήτησε τες στο google και στο YouTube και θα με θυμηθείς. Οι απόλυτες θήκες. Βάλε και ένα τζαμάκι και είσαι άρχοντας. Δοκίμασα όλα τα κινέζικα. Καλά αλλά δεν προσεγγίζουν το πανάκριβο temperedcurved της Belkin στα 30 ευρώ από istorm. Η υφή του είναι μοναδική επιβεβαιώνοντας το ότι πληρώσεις παίρνεις. Καλημέρα και καλορίζικο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έχει προσέξει κανείς κακή απαγωγή θερμότητας φορώντας θήκη στο τηλέφωνο;

Του έχω βάλει μια spigen ultra hybrid από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος μεν από άποψη προστασίας όμως υποψιάζομαι ότι εξαιτίας της δεν κάνει καλή απαγωγή θερμότητας.

Πχ την Κυριακή πήγαινα εκδρομή και το είχα στο παμπριζ για gps και εκτός του ότι είχε ζεσταθεί αρκετά (λογικό με 35 βαθμούς έξω) η μπαταρία δεν φόρτιζε, είχε μείνει κολλημένη στο 80% καιήταν αρκετά ζεστό.

Επίσης άλλη φορά θα τύχει να κάθομαι στο μπαλκόνι να παίζω ένα αρκετά απαιτητικό παιχνίδι, η οθόνη να είναι στο φουλ και επειδή ζεστάθηκε θα μου μειώσει την φωτεινότητα της οθόνης από μόνο του ενώ στις ρυθμίσεις θα μου δείχνει την ρύθμιση της φουλ φωτεινότητας

(Στο αμάξι έχω αξιόπιστο φορτιστή κ καλωδίο της Ανκερ.)

 

Έχει προσέξει κανείς άλλος συμπτώματα υψηλής θερμοκρασίας με θήκη ;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έχει προσέξει κανείς κακή απαγωγή θερμότητας φορώντας θήκη στο τηλέφωνο;

Του έχω βάλει μια spigen ultra hybrid από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος μεν από άποψη προστασίας όμως υποψιάζομαι ότι εξαιτίας της δεν κάνει καλή απαγωγή θερμότητας.

Πχ την Κυριακή πήγαινα εκδρομή και το είχα στο παμπριζ για gps και εκτός του ότι είχε ζεσταθεί αρκετά (λογικό με 35 βαθμούς έξω) η μπαταρία δεν φόρτιζε, είχε μείνει κολλημένη στο 80% καιήταν αρκετά ζεστό.

Επίσης άλλη φορά θα τύχει να κάθομαι στο μπαλκόνι να παίζω ένα αρκετά απαιτητικό παιχνίδι, η οθόνη να είναι στο φουλ και επειδή ζεστάθηκε θα μου μειώσει την φωτεινότητα της οθόνης από μόνο του ενώ στις ρυθμίσεις θα μου δείχνει την ρύθμιση της φουλ φωτεινότητας

(Στο αμάξι έχω αξιόπιστο φορτιστή κ καλωδίο της Ανκερ.)

 

Έχει προσέξει κανείς άλλος συμπτώματα υψηλής θερμοκρασίας με θήκη ;

 

Τα ίδια συμπτώματα μπορείς να έχεις και χωρίς θήκη

Φαντάσου τώρα να το έχεις και κουκουλομενο με την θήκη

Ειδικά στο αμάξι με ανοιχτό gps και κολλημένο στο παρμπρίζ να το βλέπει ο ήλιος και να έχεις και ανοιχτά δεδομένα... Ορολογιακη βόμβα θα έλεγα ότι είναι παρά κινητό τηλέφωνο

 

Ειδικά τώρα το καλοκαίρι θέλει πολύ μεγάλη προσοχή η συσκευή σε αυτά τα θέματα

Οι θήκες κάνουν ακόμα χειρότερη την απαγωγή θερμότητας.

 

Το περισσότερο ζόρι το τρώει η μπαταρία που δεν κάνει να ανεβάζει μεγάλες θερμοκρασίες.

Η συσκευή για προστασία αρχίζει και ρίχνει όπως είπες την φωτεινότητα και λοιπά και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν να περιμένω να βγουν τα καινούργια αλλά λίγο που το έψαξα το φθηνό iphone θα έχει μια κάμερα και το ανανεωμένο Χ δεν θα έχει δακτυλικό αποτύπωμα και δεν θα είναι και πουθενά κοντά στα 700 ευρώ που είναι το μαξ μου.

Στα του 8 τωρα ακόμα δεν μου ήρθε περιμένω πως και πως, 2.5 ώρες είναι πολλές υπάρχουν φθηνές επιλογές γρήγορου φορτιστή ή μόνο της apple με τιμή φωτιά; θήκη θα πάρω μια φθηνή για αρχή 10 15 ευρώ γιατί στην δουλειά θα το ακουμπάω σε μεταλλικές επιφάνειες με σκουριά και θα γρατζουνισει έπειτα θα πάρω μια ακριβότερη.

Για την θύρα ακουστικών έχω να πω ότι μου φάνηκε παρά πολύ έξυπνη κίνηση αλλά δεν ήταν η ώρα της. Δλδ πρώτα θα έπρεπε να έχουν γίνει στάνταρ τα ασύρματα ακουστικά να τα δίνουν μαζί με τα κινητά και μετά να την αφαιρέσει. Άντε δεν περνάν οι μέρες να το πάρω

 

MΠορεις να προτιμησεις και φορτιστες της ANKER ειναι αξιολογοι , καλες τιμες και MFI.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έχει προσέξει κανείς κακή απαγωγή θερμότητας φορώντας θήκη στο τηλέφωνο;

Του έχω βάλει μια spigen ultra hybrid από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος μεν από άποψη προστασίας όμως υποψιάζομαι ότι εξαιτίας της δεν κάνει καλή απαγωγή θερμότητας.

Πχ την Κυριακή πήγαινα εκδρομή και το είχα στο παμπριζ για gps και εκτός του ότι είχε ζεσταθεί αρκετά (λογικό με 35 βαθμούς έξω) η μπαταρία δεν φόρτιζε, είχε μείνει κολλημένη στο 80% καιήταν αρκετά ζεστό.

Επίσης άλλη φορά θα τύχει να κάθομαι στο μπαλκόνι να παίζω ένα αρκετά απαιτητικό παιχνίδι, η οθόνη να είναι στο φουλ και επειδή ζεστάθηκε θα μου μειώσει την φωτεινότητα της οθόνης από μόνο του ενώ στις ρυθμίσεις θα μου δείχνει την ρύθμιση της φουλ φωτεινότητας

(Στο αμάξι έχω αξιόπιστο φορτιστή κ καλωδίο της Ανκερ.)

 

Έχει προσέξει κανείς άλλος συμπτώματα υψηλής θερμοκρασίας με θήκη ;

 

Ο Χριστός και η Παναγία !!!!! :lol::worry::shock:

Το έβαλες βρε τώρα το καλοκαίρι στο παρμπρίζ του αυτοκινήτου σου για GPS ???!!!!

Τυχερός είσαι που δεν έσκασε !! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έχει προσέξει κανείς κακή απαγωγή θερμότητας φορώντας θήκη στο τηλέφωνο;

Του έχω βάλει μια spigen ultra hybrid από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος μεν από άποψη προστασίας όμως υποψιάζομαι ότι εξαιτίας της δεν κάνει καλή απαγωγή θερμότητας.

Πχ την Κυριακή πήγαινα εκδρομή και το είχα στο παμπριζ για gps και εκτός του ότι είχε ζεσταθεί αρκετά (λογικό με 35 βαθμούς έξω) η μπαταρία δεν φόρτιζε, είχε μείνει κολλημένη στο 80% καιήταν αρκετά ζεστό.

Επίσης άλλη φορά θα τύχει να κάθομαι στο μπαλκόνι να παίζω ένα αρκετά απαιτητικό παιχνίδι, η οθόνη να είναι στο φουλ και επειδή ζεστάθηκε θα μου μειώσει την φωτεινότητα της οθόνης από μόνο του ενώ στις ρυθμίσεις θα μου δείχνει την ρύθμιση της φουλ φωτεινότητας

(Στο αμάξι έχω αξιόπιστο φορτιστή κ καλωδίο της Ανκερ.)

 

Έχει προσέξει κανείς άλλος συμπτώματα υψηλής θερμοκρασίας με θήκη ;

 

Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να απαντήσω. Ο αινσταιν κάποια στιγμή είχε πει κάτι. Πιστεύω να κατάλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Έχει προσέξει κανείς κακή απαγωγή θερμότητας φορώντας θήκη στο τηλέφωνο;

Του έχω βάλει μια spigen ultra hybrid από την οποία είμαι πολύ ευχαριστημένος μεν από άποψη προστασίας όμως υποψιάζομαι ότι εξαιτίας της δεν κάνει καλή απαγωγή θερμότητας.

Πχ την Κυριακή πήγαινα εκδρομή και το είχα στο παμπριζ για gps και εκτός του ότι είχε ζεσταθεί αρκετά (λογικό με 35 βαθμούς έξω) η μπαταρία δεν φόρτιζε, είχε μείνει κολλημένη στο 80% καιήταν αρκετά ζεστό.

Επίσης άλλη φορά θα τύχει να κάθομαι στο μπαλκόνι να παίζω ένα αρκετά απαιτητικό παιχνίδι, η οθόνη να είναι στο φουλ και επειδή ζεστάθηκε θα μου μειώσει την φωτεινότητα της οθόνης από μόνο του ενώ στις ρυθμίσεις θα μου δείχνει την ρύθμιση της φουλ φωτεινότητας

(Στο αμάξι έχω αξιόπιστο φορτιστή κ καλωδίο της Ανκερ.)

 

Έχει προσέξει κανείς άλλος συμπτώματα υψηλής θερμοκρασίας με θήκη ;

 

Φίλε μην φοβάσαι. Εγώ το είχα για δύο ώρες μέσα στο φούρνο που έψηνα Χανιώτικο μπουρέκι και δεν έπαθε τίποτε.

Έτσι είναι τα iPhone πάντως καιρού και συνθηκών.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κινητό εδώ και δυο μέρες άρα ήρθε και η ώρα για την πρώτη κριτική. Θέλω να με διορθώσετε αν κάτι που θα πω για αρνητικό υπάρχει λύση αλλά δεν την έχω βρει ακόμα. Προέρχομαι από lg g3 άρα με αυτό θα το συγκρίνω και η εμπειρία μου με iPhone ήταν να βγάλω μια σελφι κλπ.

Εμφάνιση - κατασκευή: Η ποιότητα κατασκευής φαίνεται από την πρώτη μάτια. Όσον αναφορά την εμφάνιση ναι μεν είναι η ίδια εδώ και χρόνια αλλά είναι όμορφο κινητό και κόκκινο που το πήρα εγώ δείχνει σούπερ. Τα μπεζελς αν και μεγάλα δεν με ενοχλούν και ας είχε το lg μηδαμινά για την εποχή του. Το γυαλί δεν δείχνει τόσο γυαλί που να φοβάσαι να το πιάσεις. Από μπετόν είναι το κινητό και είναι τόσο βαρύ;

Ταχύτατα: πύραυλος

Οθόνη : Τρελή φωτεινότητα την έχω ας πούμε στο 25%. Από χρώματα όμως δεν τρελάθηκα τα έβαλα δίπλα δίπλα με το g3 και δεν έχανε πουθενά ίσα ίσα που στα άσπρα είναι αρκετά καλύτερο παρά τα χρόνια του. True Tone wtf is this; Το είχε ενεργοποιημένο στην αρχή και νόμιζα κάτι έχει η οθόνη και είναι κίτρινη.

Κάμερα : πολύ δυνατή την μέρα αλλά την νύχτα δεν μου έδειξε μεγάλη διαφορά από το lg.

Home button: Θα μου πάρει καιρό να το συνηθίσω μιας και είχα μάθει χωρίς τόσα χρόνια. Και ίσα που το αγγίζω γιατί νομίζω θα χαλάσει αφού δεν είναι κανονικό.

Audio jack : Έπιασα τον εαυτό μου να θέλει να δει βίντεο στο γιουτουμπ και να μην έχω και μπαταρία. Δεν ήρθε η εποχή του για να φύγει η τρύπα για μένα.

Φορτιστής: Τραγικός σε όλα τα επίπεδα μικρό καλώδιο και επίσης μικρό και το άλλο εξάρτημα που μπαίνει στην πρίζα δεν μπορώ να το βγάλω τόσο μικρό που είναι.

Πληκτρολόγιο App Store και επαφές: Τα δυο τελευταία απλά μου φάνηκαν κακογραμμένα (γιατί δεν μπορώ να αγοράσω με τα λεφτά του υπόλοιπου μου;) και το πληκτρολόγιο με ενοχλεί που δεν είναι qwerty όπως το ξέρουμε με το τελικό σ τα σημεία στίξης και αριθμούς.

Έχει παρά πολλά features και ρυθμίσεις που αν ήμουν κανας γέρος θα το έσπαζα αλλά θα μου λείψουν κανα δυο από το lg όπως το να κάνω αντιγραφές πολλά διαφορετικά πράγματα και να μην κρατάει μόνο το τελευταίο, το διπλό χτύπημα στην οθόνη και το led Χριστέ μου γιατί δεν έχει;

Αυτά μου ήρθαν προς το παρών θα επιστρέψω για ερωτήσεις πως κάνω αυτο το άλλο κλπ. Μια βαθμολόγια αν θα έβαζα στο κινητό αυτή θα ήταν 8,7 στα 10. Για μένα κανένα κινητό δεν αξίζει 1000 ευρώ γιατί δεν κάνει πραγματικά τίποτα παραπάνω από ένα απλό των 200 ευρώ και πιστεύω αν δεν έρθει μια πραγματική καινοτομία τα επόμενα χρόνια θα σκάσει η φούσκα των smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυσνόητο το κατεβατό που έγραψες

Δεν έχει σχεδόν καμία επαφή το g3 με το 8 plus

Δώσε λίγο χρόνο να το μάθεις και θα καταλάβεις

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι βαρύ όντως.

Ο φορτιστής του είναι μικρός 1Α

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυσνόητο το κατεβατό που έγραψες

Δεν έχει σχεδόν καμία επαφή το g3 με το 8 plus

Δώσε λίγο χρόνο να το μάθεις και θα καταλάβεις

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι βαρύ όντως.

Ο φορτιστής του είναι μικρός 1Α

Το κινητό είναι ολοκληρωμένο από όλες τις απόψεις δεν του λείπει τίποτα που να έχει ο ανταγωνισμός. Δεν έκανα σύγκριση στις επιδόσεις αλλά σε επιμέρους χαρακτηριστικά όπως οθόνη και πολλαπλές αντιγραφές κειμένου. Λοιπόν όταν γράφω κείμενο καλή ώρα η οθόνη δεν ακολουθεί τον κέρσορα τι φάση; Το Touch ID αρκετές φορές δεν πιάνει φταίει που τα βάζω οριζόντια τα δάχτυλα, που είναι αρκετά λιπαρά η μήπως δεν έκανα σωστά την ρύθμιση του; Το keychain παίζει να μπορώ να το βγάλω έξω σαν συντόμευση και πως θα το κάνω να αποθηκεύει και κωδικούς από εφαρμογές αυτόματα Facebook κλπ

Link to comment
Share on other sites

Το touch id είναι μεν πολύ καλό αλλά επειδή είναι υγρά τα δάχτυλά μου δεν έχω πάντα καλό ποσοστό επιτυχίας. Πχ στο S7 είχα καλύτερα αποτελέσματα. Αλλά αυτό εξαρτάται απο το δέρμα. Προφανώς στη δική μου περίπτωση θα βόλευε το face id. Για το πληκτρολόγιο δεν είδα να υπάρχει τέτοιο θέμα με τον κέρσορα. Όμως γενικά δεν έχει έξυπνη εισαγωγή στα ελληνικά ούτε μέθοδο swipe γεγονός που το κάνει αρκετά δύσχρηστο. Γι αυτό το λόγο έβαλα swiftkey.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφω αυτό το comment για να κραξω μιας και είμαι Apple User Mac για χρόνια (και δεν θα γυρνουσα ποτέ πίσω)

Και iPhone ένα χρόνο αλλά εκεί ίσως γυρνουσα...

Η Apple έχει αλλάξει πολύ από την μετά Jobs εποχή και αυτό βγαίνει στις συσκευές της και τον τρόπο που αντιμετωπίζει τους καταναλωτές....

Και πριν είχαν γίνει λάθη αλλά υπήρχε πολύ καινοτομία στις συσκευές και πολύ διάθεση για καινούργιο και όχι μόνο φράγκα....

Αλλάζει modem σε Intel από Qualcomm για τα τρία καινούργια της κινητα άρα ετοιμαστείτε για νέα πρόβλημαρα σε πανάκριβα νέα κινητά...

Η Apple θα γίνει η εταιρεία που θα πιάσει πρώτη το 1 trillion worth....αλλα πιστεύω θα έπρεπε να είμαστε πιο σκεπτομενοι οι χρήστες της και να μην πέφτουμε με τα μούτρα στους status που έχει δημιουργήσει...να βλέπουμε τα ελάττωματα των συσκευών και σαν καταναλωτές να ζητάμε καλύτερη υποστήριξη...

 

Παραδείγματα στα παρακάτω βίντεο με απίστευτες συμπεριφορες εκ μέρους της Apple....

 

 

 

 

 

Αγοράστε με γνώση και υπεύθυνα ζητήστε αυτό που πληρώνεται από τη συσκευή σας έστω και αν αυτό είναι status στην καφετέρια η το Club....

Μην κάνετε τα στραβά ματιά...

Λοιπάμε που τα Mac δε. Είναι όπως παλιά και που το Ios δουλεύει πλέον προς τη μεριά της Apple και όχι της καινοτομίας και δεν μαθαίνει από τα Android...

Πραγματικά θα ήθελα περισσότερα από τις πραγματικά καλές συσκευές που πληρώνω γιατι απλά μου αρέσει η φιλοσοφία που είχε στο Mac και η ταχύτητα καμερα και μπαταρία των κινητών...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφω αυτό το comment για να κραξω μιας και είμαι Apple User Mac για χρόνια (και δεν θα γυρνουσα ποτέ πίσω)

Και iPhone ένα χρόνο αλλά εκεί ίσως γυρνουσα...

Η Apple έχει αλλάξει πολύ από την μετά Jobs εποχή και αυτό βγαίνει στις συσκευές της και τον τρόπο που αντιμετωπίζει τους καταναλωτές....

Και πριν είχαν γίνει λάθη αλλά υπήρχε πολύ καινοτομία στις συσκευές και πολύ διάθεση για καινούργιο και όχι μόνο φράγκα....

Αλλάζει modem σε Intel από Qualcomm για τα τρία καινούργια της κινητα άρα ετοιμαστείτε για νέα πρόβλημαρα σε πανάκριβα νέα κινητά...

Η Apple θα γίνει η εταιρεία που θα πιάσει πρώτη το 1 trillion worth....αλλα πιστεύω θα έπρεπε να είμαστε πιο σκεπτομενοι οι χρήστες της και να μην πέφτουμε με τα μούτρα στους status που έχει δημιουργήσει...να βλέπουμε τα ελάττωματα των συσκευών και σαν καταναλωτές να ζητάμε καλύτερη υποστήριξη...

 

Παραδείγματα στα παρακάτω βίντεο με απίστευτες συμπεριφορες εκ μέρους της Apple....

 

 

 

 

 

Αγοράστε με γνώση και υπεύθυνα ζητήστε αυτό που πληρώνεται από τη συσκευή σας έστω και αν αυτό είναι status στην καφετέρια η το Club....

Μην κάνετε τα στραβά ματιά...

Λοιπάμε που τα Mac δε. Είναι όπως παλιά και που το Ios δουλεύει πλέον προς τη μεριά της Apple και όχι της καινοτομίας και δεν μαθαίνει από τα Android...

Πραγματικά θα ήθελα περισσότερα από τις πραγματικά καλές συσκευές που πληρώνω γιατι απλά μου αρέσει η φιλοσοφία που είχε στο Mac και η ταχύτητα καμερα και μπαταρία των κινητών...

 

 

 

Δηλαδή ποια εταιρία θα δεχτεί να το ανοίξει μη εξουσιοδοτημένος και θα στο φτιάξει; Δεν ξέρω αν ζω σε άλλο πλανήτη, αλλά καμία εταιρία δεν θα το δεχτεί αυτό πράγμα. Αυτό γίνεται σε όλα τα επαγγέλματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...