Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχω συνδεμένο bluetooth headset, και δέχομαι ή πάω να κάνω skype call το γυρνάει αυτόματα στο speaker του κινητού. Γνωρίζετε αν είναι κάποιου είδους bug ή αν υπάρχει ρύθμιση που να το διορθώνει?
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω συνδεμένο bluetooth headset, και δέχομαι ή πάω να κάνω skype call το γυρνάει αυτόματα στο speaker του κινητού. Γνωρίζετε αν είναι κάποιου είδους bug ή αν υπάρχει ρύθμιση που να το διορθώνει?

 

μου το κανει αρκετες φορες με τα Plantronic που έχω απλα ειναι μετ ις ώρες του όπως επισης χάνει κάποιες φορες και τη σύνδεση...

με τα airpods που το ειχα καποιες ωρες ποτε...

 

αρα λογικα ή ειναι επειδη τα bluetooth μου ειναι σχεδον δεκετίας ή λόγο κακου pairing που έχουν μεταξύ τους γενικα σαν εταιρίες....

Link to comment
Share on other sites

Και γω μέσω iTunes την έκανα. Και στο δικό μου και στης γυναίκας μου το 7αρι. Το 7 χθες το βράδυ το άφησε με 37% και σήμερα το πρωί το βρήκα κλειστό. Μπορεί να ήταν και τυχαίο. Το 8plus μου είναι σε καλύτερη φάση , αλλά δεν βλέπω την αυτονομία όπως ήταν πριν. Θα το παρακαολουθησω και στα δυο τις επόμενες μέρες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να προσθέσω αριθμούς στη λίστα αποκλεισμένων του τηλεφώνου μου ;

Έχω 25 ενοχλητικά νούμερα που θέλω να τα προσθέσω εγώ στη λίστα αλλά μέχρι τώρα δεν βρήκα τον τρόπο ! :mad:

 

Μπορώ να βάλω σε αποκλεισμό μόνο αν μου έχει κάνει ήδη κλήση το x ενοχλητικό νούμερο.

Όπως φυσικά και όποιον θέλω από τις δικές μου επαφές.

 

Νομίζω πως δεν γίνεται.... :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω τι λέει από αυτονομια( νομίζω ότι είναι πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα, αλλα είναι νωρίς ακόμα για να είμαι σιγουρος) Πάντως το 8 plus μου λειτουργεί καλύτερα με την 11.3. Δεν παρατηρώ πλέον τα μικρο bugs που έβλεπα με την 11.2.6 και νομίζω ότι είναι πιο σβέλτο.

 

ΥΓ: Άσχετο αλλα στα EarPods μου δεν ακούγεται πλέον ήχος από το δεξί ακουστικό. Καινούργια ακουστικά ούτε ενός χρονου(είναι αυτά που είχε στο κουτί του το 8 plus όταν το πήρα) και χάλασαν. Απαράδεκτο...

Edited by nick10
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Άψογη η 11.3 σε όλα νομίζω και από μπαταρία τρομερή δεν πέφτει ποτέ με βαριά χρήση βγάζεις για πλάκα ολόκληρη ημέρα και με ελαφριά χρήση έχω βγάλει μέχρι και 48 ώρο!
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να προσθέσω αριθμούς στη λίστα αποκλεισμένων του τηλεφώνου μου ;

Έχω 25 ενοχλητικά νούμερα που θέλω να τα προσθέσω εγώ στη λίστα αλλά μέχρι τώρα δεν βρήκα τον τρόπο ! :mad:

 

Μπορώ να βάλω σε αποκλεισμό μόνο αν μου έχει κάνει ήδη κλήση το x ενοχλητικό νούμερο.

Όπως φυσικά και όποιον θέλω από τις δικές μου επαφές.

 

Νομίζω πως δεν γίνεται.... :(

 

Δημιούργησε μια επαφή με αυτά τα 25 ενοχλητικά νούμερα και κάνε αποκλεισμό αυτής της επαφής. Τότε θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησε μια επαφή με αυτά τα 25 ενοχλητικά νούμερα και κάνε αποκλεισμό αυτής της επαφής. Τότε θα είσαι οκ.

 

Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό αλλά έλεγα μήπως υπάρχει άλλος τρόπος... :worry:

Ευχαριστώ , αναγκαστικά αυτό θα κάνω !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

11.3 και ακόμα δεν μπόρεσαν να διορθώσουν το bug με τα "πατημένα" εικονίδια στην bottom bar.
Link to comment
Share on other sites

11.3 και ακόμα δεν μπόρεσαν να διορθώσουν το bug με τα "πατημένα" εικονίδια στην bottom bar.

 

Σωστός όντως το παρατήρησα κι εγώ, αμελητέο μεν απαράδεκτο δε.

Link to comment
Share on other sites

11.3 και ακόμα δεν μπόρεσαν να διορθώσουν το bug με τα "πατημένα" εικονίδια στην bottom bar.

 

Συγγνώμη αλλά τι είναι αυτό το bug;

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά τι είναι αυτό το bug;

 

 

 

Όταν πατάς ένα εικονίδιο γίνεται πιο αχνό. Μερικές φορές τα εικονίδια μένουν αχνά δηλαδή λες και είναι πατημένα. Γνωστό bug εδώ και καιρό αλλά ακόμα δεν το διόρθωσαν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς ένα εικονίδιο γίνεται πιο αχνό. Μερικές φορές τα εικονίδια μένουν αχνά δηλαδή λες και είναι πατημένα. Γνωστό bug εδώ και καιρό αλλά ακόμα δεν το διόρθωσαν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν μου έτυχε ποτέ αυτό το bug. Αλλά γενικά το έχω δει να το αναφέρουν κι αλλού.

:D
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς ένα εικονίδιο γίνεται πιο αχνό. Μερικές φορές τα εικονίδια μένουν αχνά δηλαδή λες και είναι πατημένα. Γνωστό bug εδώ και καιρό αλλά ακόμα δεν το διόρθωσαν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Α κατάλαβα τι εννοείς, ναι αυτό το έχω και εγώ, μόλις σήμερα μου το έκανε πάλι...

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά :D

Εγώ είδα 2 bugakia:p

Δεν έφευγε το νούμερο που ενημερώνει για τις αναπάντητες δίπλα στο εικονίδιο του τηλεφώνου κ δεν γινόταν ενεργοποίηση της κάμερας ενώ ητο κλειδωμένο το τηλέφωνο!!

Κ τα δύο λύθηκαν με επανεκκίνηση :happy:

Έχει γίνει ένα τσικ πιο γρήγορο απλά η διάρκεια της μπαταρίας νομίζω ητο καλύτερη !!

Θα δείξει :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα ενώ το είχα αθόρυβο και χωρίς να δεχτώ κλήση ακούστηκε το ringtone για μισό δευτερόλεπτο όταν κάποια στιγμή έκλεισα το WiFi. Πάρε iPhone μου λέγανε, έχει το καλύτερο os μου λέγανε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα ενώ το είχα αθόρυβο και χωρίς να δεχτώ κλήση ακούστηκε το ringtone για μισό δευτερόλεπτο όταν κάποια στιγμή έκλεισα το WiFi. Πάρε iPhone μου λέγανε, έχει το καλύτερο os μου λέγανε

 

Πώς τυχαίνουν πάντα κάτι τέτοια μόνο σε μερικούς δύσπιστους δεν ξέρω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πώς τυχαίνουν πάντα κάτι τέτοια μόνο σε μερικούς δύσπιστους δεν ξέρω

 

Το κρατάμε λάθος εμείς οι "δύσπιστοι" μάλλον που έλεγε και ο συγχωρεμένος...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα ενώ το είχα αθόρυβο και χωρίς να δεχτώ κλήση ακούστηκε το ringtone για μισό δευτερόλεπτο όταν κάποια στιγμή έκλεισα το WiFi. Πάρε iPhone μου λέγανε, έχει το καλύτερο os μου λέγανε
Αφού δεν ξύπνησε η γειτονιά πάλι καλά να λες

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...