Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς πρέπει να αναφέρω ένα πρόβλημα, που δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται. Oι 7 στους 10 τους οποίους καλώ ή με καλούν, μου λένε το ίδιο (μα ακριβώς το ίδιο) πράγμα... "Νίκο δεν ακούγεσαι καθαρά, ακούγεσαι βαθιά, ακούγεσαι σαν να μιλάς απομακρυσμένα από το μικρόφωνο"! Μόλις μου το λένε κι αλλάζω αυτί ή έστω μετακινώ το κινητό ελαφρώς από τη θέση που μιλάω (στο ίδιο αυτί), μου λένε "τώρα όλα ΟΚ, ακούγεσαι καθαρά"! Αρχικά θεώρησα ότι ευθύνεται το σήμα, αλλά όπως δείχνουν τα πράγματα αυτό συμβαίνει γενικά όπου κι αν βρίσκομαι, είτε με άριστη κάλυψη, είτε με χαμηλό σήμα. Το πρόβλημα όπως δείχνουν τα πράγματα αναφέρεται από πολλούς χρήστες, χωρίς να είναι ξεκάθαρο αν πρόκειται για πρόβλημα hardware ή software. https://discussions.apple.com/thread/8086732?start=0&tstart=0 Δυστυχώς μετά από 6 σελίδες thread δεν βρίσκεται λύση. Μάλιστα οι περισσότεροι αναφέρουν ότι ακόμη και με αντικατάσταση, οι καινούριες τους συσκευές έχουν το ίδιο θέμα. Τι συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πρέπει να αναφέρω ένα πρόβλημα, που δεν μπορώ να καταλάβω από που προέρχεται. Oι 7 στους 10 τους οποίους καλώ ή με καλούν, μου λένε το ίδιο (μα ακριβώς το ίδιο) πράγμα... "Νίκο δεν ακούγεσαι καθαρά, ακούγεσαι βαθιά, ακούγεσαι σαν να μιλάς απομακρυσμένα από το μικρόφωνο"! Μόλις μου το λένε κι αλλάζω αυτί ή έστω μετακινώ το κινητό ελαφρώς από τη θέση που μιλάω (στο ίδιο αυτί), μου λένε "τώρα όλα ΟΚ, ακούγεσαι καθαρά"! Αρχικά θεώρησα ότι ευθύνεται το σήμα, αλλά όπως δείχνουν τα πράγματα αυτό συμβαίνει γενικά όπου κι αν βρίσκομαι, είτε με άριστη κάλυψη, είτε με χαμηλό σήμα. Το πρόβλημα όπως δείχνουν τα πράγματα αναφέρεται από πολλούς χρήστες, χωρίς να είναι ξεκάθαρο αν πρόκειται για πρόβλημα hardware ή software. https://discussions.apple.com/thread/8086732?start=0&tstart=0 Δυστυχώς μετά από 6 σελίδες thread δεν βρίσκεται λύση. Μάλιστα οι περισσότεροι αναφέρουν ότι ακόμη και με αντικατάσταση, οι καινούριες τους συσκευές έχουν το ίδιο θέμα. Τι συμβαίνει;

Έτσι οπως τα λες μαλλον για software μου φαίνεται...

Εαν δεν βαριέσαι κάνε ενα reset all content and settings και καντο setup clean και οχι απο backup.

 

Είχα 8 Plus χωρίς κανένα πρόβλημα, και φίλος κολλητός έχει αλλάξει 4 ....κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με έχει εντυπωσιάσει στο 8 Plus από 8 ώρες περίπου χρήση στο 7 Plus τώρα είμαι στις 10+.ειμουν πολύ ευχαριστημένος με το 7 Plus και δεν μου έκανε κλικ το X για κάποια πραγματάκια που είχε η δεν είχε .ετσι πήγα στο 8 Plus και μέχρι τώρα όλα καλά είναι ένα βελτιωμένο 7 Plus σε αρκετά σημεια :)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με έχει εντυπωσιάσει στο 8 Plus από 8 ώρες περίπου χρήση στο 7 Plus τώρα είμαι στις 10+.ειμουν πολύ ευχαριστημένος με το 7 Plus και δεν μου έκανε κλικ το X για κάποια πραγματάκια που είχε η δεν είχε .ετσι πήγα στο 8 Plus και μέχρι τώρα όλα καλά είναι ένα βελτιωμένο 7 Plus σε αρκετά σημεια :)

 

Το 8 Plus έχει ακριβως την ιδια μπαταρια που ειχε το 7Plus με την 10.3.2

πραγματικα κορυφαια αναμεσα απο τα κινητα σημερα.

Κανενα άλλο top δεν το φθανει σε πραγματικη χρηση.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το 8 Plus έχει ακριβως την ιδια μπαταρια που ειχε το 7Plus με την 10.3.2

πραγματικα κορυφαια αναμεσα απο τα κινητα σημερα.

Κανενα άλλο top δεν το φθανει σε πραγματικη χρηση.

 

Είναι αρκετά καλύτερη από αυτό που λες .το είχα και με την 10.3.2 και πάνω από 8.30 ώρες δεν είχα δει με την χρήση που το έκανα .στο 8plus με την μια πέρασα τις 10 ώρες πράγμα που είχα μόνο σε Ipad !

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά καλύτερη από αυτό που λες .το είχα και με την 10.3.2 και πάνω από 8.30 ώρες δεν είχα δει με την χρήση που το έκανα .στο 8plus με την μια πέρασα τις 10 ώρες πράγμα που είχα μόνο σε Ipad !

 

φοβερο.

εχουν κανει εξαιρετικη δουλεια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Από χτες βράδυ με την 11.2 τα πράγματα συνεχίζουν να είναι πολύ καλά 4,44 ωρες χρήση με 64 % μπαταρία τώρα κυριος WiFi Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με έχει εντυπωσιάσει στο 8 Plus από 8 ώρες περίπου χρήση στο 7 Plus τώρα είμαι στις 10+.ειμουν πολύ ευχαριστημένος με το 7 Plus και δεν μου έκανε κλικ το X για κάποια πραγματάκια που είχε η δεν είχε .ετσι πήγα στο 8 Plus και μέχρι τώρα όλα καλά είναι ένα βελτιωμένο 7 Plus σε αρκετά σημεια :)

 

 

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου για το Χ, έτσι κατέληξα κι εγώ στο 8 Plus (256Gb). Μπήκα στον πειρασμό για το Χ, αλλά στα 256Gb ξεφεύγει η τιμή σε παράλογα επίπεδα. Και φεύγοντας από 7 Plus 128Gb, δεν θα πήγαινα σε 64Gb. Το 7 Plus πήγε στην γυναίκα, και είμαστε και οι δύο άψογα από θέμα λειτουργιάς αλλά και μπαταρίας. Εγώ κράτησα για δεύτερο το 7αρι της γυναίκας, που και αυτό επίσης είναι άψογο!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Μόνο διαβάζω για καλές αυτονομίες αλλά τέτοια νούμερα δεν μπορώ να βγάλω ποτέ.

Εντελώς περίεργο όμως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος του μαύρου κινητού.. ό,τι και να πει κανείς για το κινητό ως συσκευή ειναι λίγο. Ας κάνω το πρώτο μου παράπονο, ως γνωστός γκρινιάρης. Ενώ το κινητό πετάει, όταν κατεβάζω εφαρμογή από το store, σέρνεται και κάνει αρκετή ώρα να την κατεβάσει. ξέρουμε γιατί ;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι οπως τα λες μαλλον για software μου φαίνεται...

Εαν δεν βαριέσαι κάνε ενα reset all content and settings και καντο setup clean και οχι απο backup.

 

Είχα 8 Plus χωρίς κανένα πρόβλημα, και φίλος κολλητός έχει αλλάξει 4 ....κανένα πρόβλημα

 

Κατέβασα κι εγκατέστησα το iOS 11.2 σήμερα το πρωί. Το πρόβλημα σταμάτησε, που σημαίνει ότι κατά πάσα πιθανότητα ήταν θέμα software! Και σήμερα λόγω γιορτής δέχτηκα πολλά τηλεφωνήματα, οπότε αν συνέχιζε να υπάρχει θέμα, θα μου το είχε πει κάποιος από όσους με κάλεσαν. Οπότε (προς το παρόν) όλα ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι εγκατέστησα το iOS 11.2 σήμερα το πρωί. Το πρόβλημα σταμάτησε, που σημαίνει ότι κατά πάσα πιθανότητα ήταν θέμα software! Και σήμερα λόγω γιορτής δέχτηκα πολλά τηλεφωνήματα, οπότε αν συνέχιζε να υπάρχει θέμα, θα μου το είχε πει κάποιος από όσους με κάλεσαν. Οπότε (προς το παρόν) όλα ΟΚ

 

Πάλι καλά

Πολλά προβλήματα οφείλονται σε software αν και όλοι μπερδεύονται και νομίζουν ότι φταίει κάποια από τα κομμάτια του hardware

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κάτοχος του μαύρου κινητού.. ό,τι και να πει κανείς για το κινητό ως συσκευή ειναι λίγο. Ας κάνω το πρώτο μου παράπονο, ως γνωστός γκρινιάρης. Ενώ το κινητό πετάει, όταν κατεβάζω εφαρμογή από το store, σέρνεται και κάνει αρκετή ώρα να την κατεβάσει. ξέρουμε γιατί ;

Δεν νομίζω πως έχει να κάνει με τη συσκευή αυτή καθαυτή. Περισσότερο σχετίζεται με τη σύνδεση σου στο Internet και με τους servers του App Store.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως έχει να κάνει με τη συσκευή αυτή καθαυτή. Περισσότερο σχετίζεται με τη σύνδεση σου στο Internet και με τους servers του App Store.

 

Οι servers έχουν θέμα όντως εδώ και καιρό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τελικα αγορασα το Silver.

φοβαμαι το μαυρο μην κανει σημαδια στο lightning με το βαλε βγαλε.

ασε που επειδη αλλαζω συνεχως θηκες θα κανει σημασια και στην πλατη ενω με το silver δεν θα τα βλεπω .

 

τωρα απλα το περιμενω

ελπιζω να φανω χρησιμος στο τοπικο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο μάλλον. Βρέθηκα σε άλλο χώρο και μόλις συνδέθηκα με το εκεί wifi, πήγαινε σφαίρα. Βέβαια οι εφαρμογές πάλι μου κάνουν κάτι κόγξες. Το πρωί κατέβασα το gmail σε λίγα δευτερόλεπτα, ενώ η ενημέρωση του garbage band μου πήρε καμία ώρα...
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο μάλλον. Βρέθηκα σε άλλο χώρο και μόλις συνδέθηκα με το εκεί wifi, πήγαινε σφαίρα. Βέβαια οι εφαρμογές πάλι μου κάνουν κάτι κόγξες. Το πρωί κατέβασα το gmail σε λίγα δευτερόλεπτα, ενώ η ενημέρωση του garbage band μου πήρε καμία ώρα...

 

Ναι διότι το garage band είναι εφαρμογή 1,5g με συνήθη update της τάξης των εκατοντάδων mb.

Ενώ το Gmail πολύ μικρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι διότι το garage band είναι εφαρμογή 1,5g με συνήθη update της τάξης των εκατοντάδων mb.

Ενώ το Gmail πολύ μικρότερο.

 

εμ, ειμαι που ειμαι άσχετος από το ios ακόμα, δεν μπήκα στον κόπο να τσεκάρω τα μεγέθη των εφαρμογών που κατέβηκαν ή έκαναν αναβάθμιση. thaanx

Link to comment
Share on other sites

τελικα αγορασα το Silver.

 

φοβαμαι το μαυρο μην κανει σημαδια στο lightning με το βαλε βγαλε.

 

ασε που επειδη αλλαζω συνεχως θηκες θα κανει σημασια και στην πλατη ενω με το silver δεν θα τα βλεπω .

 

 

 

τωρα απλα το περιμενω

 

ελπιζω να φανω χρησιμος στο τοπικο.

 

 

 

Καλορίζικο! Και εμένα μου αρέσει το silver back αλλά όχι το λευκό μπροστά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικα αγορασα το Silver.

φοβαμαι το μαυρο μην κανει σημαδια στο lightning με το βαλε βγαλε.

ασε που επειδη αλλαζω συνεχως θηκες θα κανει σημασια και στην πλατη ενω με το silver δεν θα τα βλεπω .

 

τωρα απλα το περιμενω

ελπιζω να φανω χρησιμος στο τοπικο.

 

Α ωραία μεγεια :) και γω silver(άσπρο) έχω είναι πολύ όμορφο

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ lazman & mantoniou :)

 

Το μαυρο το αποφευγω για τον λογο που ειπα.

Το χρυσο κάθε άλλο παρα χρυσο ηταν.

Ροζε είναι και γυναικειο χρωμα.

Οποτε δεν ειχα αλλη επιλογη.

 

 

Μου αρεσει το φινιρισμα και η αντιθεση της πισω καμερας σε σχεση με το γυαλι .

πολυ clean

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οι περσινές θήκες σιλικόνης της Apple για το 7 Plus κάνουν κανονικά στο 8 Plus; Μήπως σφίγγει περισσότερο το κινητό; Δεν πιστεύω να έχει θέμα εμφανισιακά π.χ η κάμερα πίσω να μην είναι στο κέντρο και να φαίνεται λίγο πιο πάνω ή κάτω έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Οι περσινές θήκες σιλικόνης της Apple για το 7 Plus κάνουν κανονικά στο 8 Plus; Μήπως σφίγγει περισσότερο το κινητό; Δεν πιστεύω να έχει θέμα εμφανισιακά π.χ η κάμερα πίσω να μην είναι στο κέντρο και να φαίνεται λίγο πιο πάνω ή κάτω έτσι;

 

πιστευω οι σιλικονης κανουν μια χαρα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οι γνησιες της Apple κάνουν μια χαρά :)

Πέρασα κ εγώ στο 8plus 256 ασημί :D

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι το πως πέρασε τις ρυθμίσεις κτλ από τα προηγούμενο iPhone!!!Μέχρι κ τον κωδικό :D

Επίσης κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι με το που πήγα να το βάλω στον ασύρματο φορτιστή -έναν της Samsung -πριν ακόμα τον ακουμπησω ενιωσα την δόνηση της φόρτισης!!

Μία ερώτηση παιδιά :

Όταν χρησιμοποιούμε την ασύρματη φόρτιση το κινητό φορτίζει κανονικά ή γρήγορα?

Βασικά εγώ θέλω να γίνεται η αργή φόρτιση κ όχι η γρήγορη!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Οι γνησιες της Apple κάνουν μια χαρά :)

Πέρασα κ εγώ στο 8plus 256 ασημί :D

Αυτό που με εντυπωσίασε είναι το πως πέρασε τις ρυθμίσεις κτλ από τα προηγούμενο iPhone!!!Μέχρι κ τον κωδικό :D

Επίσης κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι με το που πήγα να το βάλω στον ασύρματο φορτιστή -έναν της Samsung -πριν ακόμα τον ακουμπησω ενιωσα την δόνηση της φόρτισης!!

Μία ερώτηση παιδιά :

Όταν χρησιμοποιούμε την ασύρματη φόρτιση το κινητό φορτίζει κανονικά ή γρήγορα?

Βασικά εγώ θέλω να γίνεται η αργή φόρτιση κ όχι η γρήγορη!!!

 

Γρήγορη φόρτιση μόνο με καλώδιο και φορτιστή που προορίζεται για αυτή την δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...