Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση, αν αγοράσει κανείς συσκευή από κάποιο skroutzομάγαζο και εμφανίσει για χ λόγο πρόβλημα η συσκευή, μπορεί να το πάει σε ένα isquare για να το επιδιορθώσει; θα ισχύει η εγγύηση; και πώς θα ξέρει τo isquare για την εγγύηση;

 

Πας με την απόδειξη, δεν έχεις κανένα πρόβλημα, είναι στο σύστημα της apple ΙΜΕΙ κλπ, αυτοί βλέπουν πότε έγινε η πρώτη ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Πας με την απόδειξη, δεν έχεις κανένα πρόβλημα, είναι στο σύστημα της apple ΙΜΕΙ κλπ, αυτοί βλέπουν πότε έγινε η πρώτη ενεργοποίηση.

 

thx mate:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Ελπίζω να είστε όλοι καλά μετά από όσα γίνανε τις τελευταίες μέρες με την «Ευρυδίκη»! Από την Πιερία είμαι, θα είδατε τι έγινε στις ειδήσεις, που και πάλι δεν συγκρίνεται ό,τι συνέβη εδώ με την Αττική. Θα περιοριστώ στο ότι το αυτοκίνητο μου σώθηκε την τελευταία «κυριολεκτικά» στιγμή και μεταφέρθηκε με γερανό στην αντιπροσωπεία. Ευτυχώς όλα καλά.

Τα καλά νέα: Σας γράφω από το νέο μου iPhone 8 Plus!! :-) Ήρθε το κινητό την Τετάρτη. Σαφέστατα και βρίσκεται ήδη μέσα σε θήκη, μαζί με glass protection.

Τρίτη μέρα λειτουργίας και το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν μετάνιωσα που το αγόρασα. Δεν έχω λόγια ούτε για την ταχύτητα του, ούτε για την οθόνη του, τον ήχο, την απόκριση του iOS, την μπαταρία... είμαι 100% ικανοποιημένος! Έχω κάποιες «ενστάσεις» ό,τι αφορά το iTunes (στην Windows έκδοση του) που μέχρι σήμερα ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλο αυτό το άνω-κάτω σε σχέση με την παλιά έκδοση, αλλά ελπίζω η Apple μελλοντικά να το «απλοποιήσει» πάλι και να γίνει πιο user friendly. Αυτό βέβαια αφορά έμμεσα το κινητό, καθότι είναι λογισμικό PC που απλά συνδέει το iPhone με τον υπολογιστή.

Το τηλέφωνο ως τηλέφωνο είναι άψογο! Το TrueTone προς το παρόν το απενεργοποίησα (δεν ξέρω αν μου άρεσε) & σίγουρα θα έρθουν πολλές ερωτήσεις στη συνέχεια (καθότι άφησα το iOS στο iPhone 4 κι άλλαξε αρκετά), αλλά για αρχή... χαμογελάω! ΠΟΛΥ!! :-) :-) Είναι εκπληκτικό!!

Edited by Energy1980
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Μιά ερώτηση θα ήθελα να κάνω.

Είμαι Αμερική για μερικές μέρες με την οικογένεια, μπήκα σε ένα apple store, και ερωτεύτηκα το 8 Plus.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι, το παίρνω άφοβα ή πρέπει να κοιτάξω τίποτα με τα regions, ή κάτι άλλο;

 

Διάβασα και τόσα ωραία, εδώ για το συγκεκριμένο, που είμαι στο τσακ να το πάρω!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις άφοβα το factory unlocked από Apple Store.

Επίσης, και από κατάστημα της Verizon να το πάρεις, πάλι το ίδιο θα είναι.

Μόνο μακριά από καταστήματα των AT&T ή T-Mobile, μιας και οι συσκευές τους είναι κλειδωμένες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πάρα πολύ φίλε μου!

Οπότε τρέχω κατευθείαν σε Apple store.

Νάσαι καλά!!!

 

Επισης αν το παρεις απο Αμερικη, εγγυηση στην Ελλαδα δε θα παιξει.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν το παρεις απο Αμερικη, εγγυηση στην Ελλαδα δε θα παιξει.

Ένα έτος παγκόσμια εγγύηση δεν προσφέρει η apple;

https://store.apple.com/Catalog/Images/worldwidewarranty.html

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ένα έτος παγκόσμια εγγύηση δεν προσφέρει η apple;

https://store.apple.com/Catalog/Images/worldwidewarranty.html

Στη θεωρια ναι, στην πραξη προσφατα αρνηθηκαν αντικατασταση σε προβληματικο αμερικανικο iPhone εδω στην Ελλαδα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήταν άλλος ο λόγος...

 

OK εγω δε θα ρισκαρα παντως να παρω αμερικανικο, οταν μαλιστα τα 8αρια εχουν πεσει στα 800€ στα σκρουτζομαγαζα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κοιτάξει πολλές φορές για αγορά από εξωτερικό

Υπάρχουν μειονεκτηματα όπως

Δεν γλυτώνεις αρκετά χρήματα

Δεν έχεις ευρωπαϊκό φορτιστή

Εγγύηση ακόμα δεν ξέρουμε 100% τι ισχύει

 

Κατέληξα ότι τα χρήματα που θα γλυτώσεις δεν αξίζουν τόσο όσο να ρισκάρεις να αγοράσεις από Αμερική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Ελπίζω να είστε όλοι καλά μετά από όσα γίνανε τις τελευταίες μέρες με την «Ευρυδίκη»! Από την Πιερία είμαι, θα είδατε τι έγινε στις ειδήσεις, που και πάλι δεν συγκρίνεται ό,τι συνέβη εδώ με την Αττική. Θα περιοριστώ στο ότι το αυτοκίνητο μου σώθηκε την τελευταία «κυριολεκτικά» στιγμή και μεταφέρθηκε με γερανό στην αντιπροσωπεία. Ευτυχώς όλα καλά.

Τα καλά νέα: Σας γράφω από το νέο μου iPhone 8 Plus!! :-) Ήρθε το κινητό την Τετάρτη. Σαφέστατα και βρίσκεται ήδη μέσα σε θήκη, μαζί με glass protection.

Τρίτη μέρα λειτουργίας και το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν μετάνιωσα που το αγόρασα. Δεν έχω λόγια ούτε για την ταχύτητα του, ούτε για την οθόνη του, τον ήχο, την απόκριση του iOS, την μπαταρία... είμαι 100% ικανοποιημένος! Έχω κάποιες «ενστάσεις» ό,τι αφορά το iTunes (στην Windows έκδοση του) που μέχρι σήμερα ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλο αυτό το άνω-κάτω σε σχέση με την παλιά έκδοση, αλλά ελπίζω η Apple μελλοντικά να το «απλοποιήσει» πάλι και να γίνει πιο user friendly. Αυτό βέβαια αφορά έμμεσα το κινητό, καθότι είναι λογισμικό PC που απλά συνδέει το iPhone με τον υπολογιστή.

Το τηλέφωνο ως τηλέφωνο είναι άψογο! Το TrueTone προς το παρόν το απενεργοποίησα (δεν ξέρω αν μου άρεσε) & σίγουρα θα έρθουν πολλές ερωτήσεις στη συνέχεια (καθότι άφησα το iOS στο iPhone 4 κι άλλαξε αρκετά), αλλά για αρχή... χαμογελάω! ΠΟΛΥ!! :-) :-) Είναι εκπληκτικό!!

Καλορίζικο, να το χαρείς όσο δεν πάει σου εύχομαι:)

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για όλες τις πληροφορίες!

Τελικά το πήρα σήμερα, από Apple store το Gold.

Πολύ ευχαριστημένος!

Να το χαρείς τώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παίδες! :)

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για όλες τις πληροφορίες!

Τελικά το πήρα σήμερα, από Apple store το Gold.

Πολύ ευχαριστημένος!

 

Καλορίζικο και σε σένα φίλε! Το ίδιο χρώμα πήραμε. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, είναι άψογο! Εγώ προτίμησα space grey, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου. Δεν με έπεισε το Χ, και προτίμησα το 8 Plus σε 256Gb, και δεν το μετάνοιωσα καθόλου. Ίσως του χρόνου, να πάω στο X Plus, αν το βγάλει όντως!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, είναι άψογο! Εγώ προτίμησα space grey, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου. Δεν με έπεισε το Χ, και προτίμησα το 8 Plus σε 256Gb, και δεν το μετάνοιωσα καθόλου. Ίσως του χρόνου, να πάω στο X Plus, αν το βγάλει όντως!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν σας φαίνεται λίγο βαρύ ? Τώρα πριν το συνηθίσεις- γιατί εκεί κόλλησα και έκανα πίσω !

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας φαίνεται λίγο βαρύ ? Τώρα πριν το συνηθίσεις- γιατί εκεί κόλλησα και έκανα πίσω !

 

Είναι από τα πιο βαριά

Ακόμα και από το 7 plus είναι πιο βαρύ

Όλα μια συνήθεια είναι

Βέβαια το βάρος πολλές φορές δίνει αίσθηση στιβαρότητας δεν ειναι και κακό ως ένα σημείο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας φαίνεται λίγο βαρύ ? Τώρα πριν το συνηθίσεις- γιατί εκεί κόλλησα και έκανα πίσω !

 

Το εχω ακριβως ενα μηνα σημερα. Μεχρι τοτε ειχα ενα 5s και ανησυχουσα ακομα και την ωρα που το αγοραζα μηπως δεν το συνηθισω λογω μεγεθους και βαρους.

 

Στην δευτερη μερα χρησης, βρηκα το ρυθμο μου και εξαφανιστηκαν οι επιφυλαξεις μου. Τωρα ουτε καν μου φαινεται κατι περιεργο ή βαρυ ή οτιδηποτε. Ειναι τελειο στο χερι μου, το χειριζομαι ανετα και αερατα και με μια προσεγμενη θηκη δε νιωθεις εξτρα ογκο και βαρος.

 

Για την εμπειρια δε απο τις 4 στις 5.5 ειναι λες και μπηκα σε αλλη εποχη! Τωρα οταν πιανω το 5 μου φαινεται σα σπιρτοκουτο!

Link to comment
Share on other sites

Το μέγεθος σε συνδυασμό με το χρώμα ήταν ο ένας από τους 2 βασικούς λόγους που επέλεξα το 8 Plus. Το βάρος κι εμένα μου αρέσει! Αντιθέτως αν ήταν ελαφρύ θα με χαλούσε. Όμορφο και το X (ασυζητητί), αλλά για το δικό μου γούστο... μικρό! :-) Πόσο μάλλον και για τα λεφτά που κοστίζει. Και ο δεύτερος λόγος όπως το ανέφερα και σε άλλη απάντηση... «δακτυλικό αποτύπωμα»! Το θέλω. Κι όσο μπορώ ακόμα να το επιλέγω, θα το επιλέγω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γτ η εγγύηση στο e-shop αναφέρει ότι ειναι 1 χρόνος; δεν ειναι 2 στάνταρ για κάθε προϊόν;

 

Υπάρχει ανάλογο νήμα για την εγγύηση

Μπορείς να βρεις ότι πληροφορία χρειάζεσαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γτ η εγγύηση στο e-shop αναφέρει ότι ειναι 1 χρόνος; δεν ειναι 2 στάνταρ για κάθε προϊόν;

 

1 χρόνος είναι η εγγύηση στην Ελλάδα για όλα τα προϊόντα της Apple από οποιοδήποτε κατάστημα, με δυνατότητα 2ου χρόνου μετά από συγκεκριμένη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...