Jump to content

Phone 8 Plus


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή εγώ την «πάτησα» έτσι με το 6s που είχα,τώρα δεν μπήκα καν στη διαδικασία να δω αν αντέχει η οθόνη και με την μια πήρα μαζί μια θήκη puro και ένα screen protector. Και με το γυαλί αλλά και με την θηκη(μια ultra slim ) είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την ίδια θήκη είχα πάρει και στο 6s αλλά με τα μπες βγες είχε ξεχειλώσει . Τώρα δεν την έχω βγάλει ακόμα από την πρώτη μέρα και δεν έχει ανοίξει καθόλου. Το τζαμί επίσης πολύ καλό σε αίσθηση,αν και δεν έχω δοκιμάσει αλλά πιο καλα, δεν έχω κανενα πρόβλημα,το έβαλα μόνος μου και έχει κάτσει ακριβώς πάνω στην οθόνη,ούτε περισσεύει στο πλάι ούτε είναι πιο κοντό.πελον το χρησιμοποιώ άφοβα το τηλέφωνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ την «πάτησα» έτσι με το 6s που είχα,τώρα δεν μπήκα καν στη διαδικασία να δω αν αντέχει η οθόνη και με την μια πήρα μαζί μια θήκη puro και ένα screen protector. Και με το γυαλί αλλά και με την θηκη(μια ultra slim ) είμαι πολύ ευχαριστημένος. Την ίδια θήκη είχα πάρει και στο 6s αλλά με τα μπες βγες είχε ξεχειλώσει . Τώρα δεν την έχω βγάλει ακόμα από την πρώτη μέρα και δεν έχει ανοίξει καθόλου. Το τζαμί επίσης πολύ καλό σε αίσθηση,αν και δεν έχω δοκιμάσει αλλά πιο καλα, δεν έχω κανενα πρόβλημα,το έβαλα μόνος μου και έχει κάτσει ακριβώς πάνω στην οθόνη,ούτε περισσεύει στο πλάι ούτε είναι πιο κοντό.πελον το χρησιμοποιώ άφοβα το τηλέφωνο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σούπερ! Ήταν η επόμενη μου ερώτηση. Επειδή δεν θα ξεχάσω τις 2 φορές που μου έσπασε το iPhone 4... Σου έχει πέσει ποτέ το 6s (με την θήκη)? Έσπασε?

Link to comment
Share on other sites

Και η οθόνη του δικού μου iPhone απέκτησε μια λεπτή γρατζουνιά, περιμένοντας να έρθει το προστατευτικό της οθόνης.

 

Βέβαια εγώ το έβαζα στη τσέπη αλλά νομίζω ότι την απέκτησε όταν μια φορά το σκούπισα ανεπαίσθητα και πρέπει να είχε πάνω κάποιον κόκκο σκόνης αρκετά σκληρό.

 

Το προστατευτικό που επέλεξα είναι της klearlook αγορασμένο από το Amazon Αγγλίας.

http:// https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01JFWDL9K/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

d73606202b0ad6c8aa9851f2b71f6af2.jpg

 

34413e66b9b073f5b3c55186076f5f44.jpg

 

47d16d04be23e6882012d608d296951a.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

iPhone 8+
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ! Ήταν η επόμενη μου ερώτηση. Επειδή δεν θα ξεχάσω τις 2 φορές που μου έσπασε το iPhone 4... Σου έχει πέσει ποτέ το 6s (με την θήκη)? Έσπασε?

 

 

 

Το 6s δεν μου είχε πέσει ποτέ,ελπίζω ούτε τώρα το 8+,όποτε δεν ξέρω τι θα προστατέψει . Απλά μπορώ να το αφήνω άφοβα πάνω σε τραπέζια κτλ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό (πακέτο των 2) και είναι καταπληκτικό!

https://www.amazon.de/gp/product/B075M9QYRH/ref=oh_aui_detailpage_o08_s00?ie=UTF8&psc=1

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση screen protector είναι επιβεβλημένη.

Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια το InvisibleShield Glass+ από τη Zagg. Είναι λιγάκι ακριβούτσικο, αλλά τα αξίζει τα λεφτά του.

 

Όσο αφορά για θήκη, κάνω χρήση της CandyShell Grip Case, από τη Speck.

Εφαρμόζει τέλεια, και προστατεύει επαρκώς.

 

Τον συνδυασμό αυτόν τον έχω από το 2013 όταν είχα το iPhone 5, μέχρι και σήμερα που έχω το 6S Plus.

Αμφότερα τα προϊόντα υπάρχουν και για iPhone 8 Plus.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!

Το οτι ειναι επιβεβλημενη η χρηση προστατευτικου το εμαθα δυστυχως, the hard way!

 

Εχετε αποψη για ενα της belkin νομιζω, που εχουν στα istorm που βαζουν το κινητο σε ενα καλουπι και υποτιθεται εφαρμοζει τελεια;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!

Το οτι ειναι επιβεβλημενη η χρηση προστατευτικου το εμαθα δυστυχως, the hard way!

 

Εχετε αποψη για ενα της belkin νομιζω, που εχουν στα istorm που βαζουν το κινητο σε ενα καλουπι και υποτιθεται εφαρμοζει τελεια;

 

Εγώ πήρα αυτή. http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Belkin-Memvrani-Prostasias-gia-iPhone-6-6s-Plus-7-Plus-1tmx-Guali-F8W813VF.htm

Δεν ξέρω αν είναι ίδια με του istorm. Μπήκε τέλεια , είναι λεπτή και έχει ωραία υφή.

:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μόλις ενημερώθηκα ότι πιθανόν να παραλάβω το κινητό τέλος του μήνα και έχω νεύρα! 1 μήνα αναμονή... Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Ελπίζω να έρθει νωρίτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μόλις ενημερώθηκα ότι πιθανόν να παραλάβω το κινητό τέλος του μήνα και έχω νεύρα! 1 μήνα αναμονή... Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Ελπίζω να έρθει νωρίτερα.

 

Από που το περιμένεις

Στο skroutz υπάρχει διαθεσιμότητα γιατί δεν το ακυρώνεις και να το πάρεις από αλλού πιο γρήγορα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κοτσόβολο. Επειδή είναι μαζί με συμβόλαιο κινητής.

 

Τότε υπομονή δεν γίνεται αλλιώς

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κοτσόβολο. Επειδή είναι μαζί με συμβόλαιο κινητής.

 

Υπομονη γιατι θα αποζημιωθεις και με το παραπανω απο το κινητο!

Και να εχεις ετοιμο screen protector! ;)

Link to comment
Share on other sites

:-) Αυτό ούτε καν το συζητώ... Πριν έρθει το κινητό θα έχω αγοράσει Screen Protector & θήκη, απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο/ποια να επιλέξω. Πάντως χαίρομαι πάρα πολύ που επιστρέφω στο iOS & μάλιστα με ένα τόσο όμορφο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

:-) Αυτό ούτε καν το συζητώ... Πριν έρθει το κινητό θα έχω αγοράσει Screen Protector & θήκη, απλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα ποιο/ποια να επιλέξω. Πάντως χαίρομαι πάρα πολύ που επιστρέφω στο iOS & μάλιστα με ένα τόσο όμορφο κινητό.

 

Με γεια!!

Τι κινητο ειχες πριν φιλε μου;

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Με γεια!!

Τι κινητο ειχες πριν φιλε μου;

 

4 smartphone είχα ως τώρα. To πρώτο ήταν το iPhone 4. Μου άρεσε σαν λειτουργικό το iOS (παρόλο που δεν μου αρέσουν καθόλου τα MAC), αλλά μου έπεσε 2 φορές & έσπασε. Μάλιστα από χαμηλό ύψος! Την δεύτερη φορά δεν το διόρθωσα και πήρα ένα Nokia Lumia 630 White. Λάτρεψα Windows Phone (πανέμορφο λειτουργικό), αλλά η τεράστια έλλειψη εφαρμογών με οδήγησαν μετά από 2 χρόνια στο τρίτο κινητό (το οποίο μου κάνανε δώρο). Το Samsung A5 2016 White. Όμορφο κινητό, αλλά δυστυχώς βγήκε knock out μέσα σε 4 μήνες. Χτυπήθηκε η πλακέτα (μου είπανε), άγνωστο γιατί! Προφανώς ελαττωματικό εξαρχής. Μου το φέρανε από Γερμανία, οπότε δεν μπήκα στην διαδικασία να ψαχτώ με εγγυήσεις, πήρα κατευθείαν το Huawei 2017 Lite (White). Όμορφο κινητό, αλλά... δεν συμφιλιώθηκα ποτέ 100% με το Android! Παραμετροποιήσιμο, με τις περισσότερες δυνατότητες που μπορεί να σου προσφέρει smartphone λειτουργικό, όμορφο αφού μπορείς να αλλάξεις τα πάντα στην εμφάνιση του... δυστυχώς όμως με κολλήματα & γενικά με ένα μενού ΑΝΩ-ΚΑΤΩ! Δεν μου άρεσε αυτό το χάος στις ρυθμίσεις. Οπότε τώρα επιστρέφω στο iOS με το iPhone 8 Plus Gold 256gb που ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά και τέλος!

Link to comment
Share on other sites

4 smartphone είχα ως τώρα. To πρώτο ήταν το iPhone 4. Μου άρεσε σαν λειτουργικό το iOS (παρόλο που δεν μου αρέσουν καθόλου τα MAC), αλλά μου έπεσε 2 φορές & έσπασε. Μάλιστα από χαμηλό ύψος! Την δεύτερη φορά δεν το διόρθωσα και πήρα ένα Nokia Lumia 630 White. Λάτρεψα Windows Phone (πανέμορφο λειτουργικό), αλλά η τεράστια έλλειψη εφαρμογών με οδήγησαν μετά από 2 χρόνια στο τρίτο κινητό (το οποίο μου κάνανε δώρο). Το Samsung A5 2016 White. Όμορφο κινητό, αλλά δυστυχώς βγήκε knock out μέσα σε 4 μήνες. Χτυπήθηκε η πλακέτα (μου είπανε), άγνωστο γιατί! Προφανώς ελαττωματικό εξαρχής. Μου το φέρανε από Γερμανία, οπότε δεν μπήκα στην διαδικασία να ψαχτώ με εγγυήσεις, πήρα κατευθείαν το Huawei 2017 Lite (White). Όμορφο κινητό, αλλά... δεν συμφιλιώθηκα ποτέ 100% με το Android! Παραμετροποιήσιμο, με τις περισσότερες δυνατότητες που μπορεί να σου προσφέρει smartphone λειτουργικό, όμορφο αφού μπορείς να αλλάξεις τα πάντα στην εμφάνιση του... δυστυχώς όμως με κολλήματα & γενικά με ένα μενού ΑΝΩ-ΚΑΤΩ! Δεν μου άρεσε αυτό το χάος στις ρυθμίσεις. Οπότε τώρα επιστρέφω στο iOS με το iPhone 8 Plus Gold 256gb που ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά και τέλος!

 

Βάλε μια καλή θήκη γιατί σε βλέπω να παίρνεις xiaomi αυτήν την φορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχα Ναι... :-P

Είναι αλήθεια ότι οι θήκες των iPhone 7 Plus ταιριάζουν και στα 8 Plus? Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχαχα Ναι... :-P

Είναι αλήθεια ότι οι θήκες των iPhone 7 Plus ταιριάζουν και στα 8 Plus? Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος?

 

 

 

100% ισχύει, πέρασα το 7 Plus 128Gb στην σύζυγο, και πήρα 8 Plus 256Gb, και είμαι με την ίδια θήκη, Spigen Slim Armor! Ότι καλύτερο είχα ποτέ σε θήκη (την ίδια έχω και στο 7 που επχω για δεύτερο).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

100% ισχύει, πέρασα το 7 Plus 128Gb στην σύζυγο, και πήρα 8 Plus 256Gb, και είμαι με την ίδια θήκη, Spigen Slim Armor! Ότι καλύτερο είχα ποτέ σε θήκη (την ίδια έχω και στο 7 που επχω για δεύτερο).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αυτές όπου έχουν μόνο την οπή για το μήλο δεν ταιριάζουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω και μία με «τρύπα» για να φαίνεται το μήλο (που δεν μου αρέσει και δεν χρησιμοποιώ) η οποία μπαίνει κανονικά, μόλις την δοκίμασα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω και μία με «τρύπα» για να φαίνεται το μήλο (που δεν μου αρέσει και δεν χρησιμοποιώ) η οποία μπαίνει κανονικά, μόλις την δοκίμασα...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κάπου νομίζω το είχα διαβάσει

Μάλλον κάνω λάθος τότε συγγνώμη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτές όπου έχουν μόνο την οπή για το μήλο δεν ταιριάζουν

 

Μια χαρα ταιριαζουν αυτην εχω. Το μηλο απλα πεφτει λογο πιο κατω

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ταιριαζουν αυτην εχω. Το μηλο απλα πεφτει λογο πιο κατω

 

Αυτό έχω διαβάσει κι εγώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Phone 8 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...