Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω,το SE ειναι τρομερή συσκευή και απο τον Σεπτέμβρη που το έχω ειναι ενα κινητο τσέπης που κανει τα παντα.

Η καμερα μια χαρα και το βιντεο,ασύρματη φόρτιση με Qi εχεις κανονικα.

3Gb Ram ειναι υπέρ αρκετα,νομιζω το 8 ερχόταν με 2Gb.

Πριν ειχα Android,συγκεκριμενα Xiaomi με 4Gb Ram.

Στα μεταχειρισμένα βλεπω στα 250-270€ το 8αρι και στα 350€ το SE.

 

Δεν θα το έλεγα τρομερή συσκευή εγω πάντως

Εντάξει μια συσκευή compact που με λίγα λεφτά κάνει την δουλειά της

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν θα το έλεγα τρομερή συσκευή εγω πάντως

Εντάξει μια συσκευή compact που με λίγα λεφτά κάνει την δουλειά της

 

Πάντα μιλάμε για τα χρήματα της...αρκετά τίμια συσκευή.

Πλέον οι 6 ιντσες είναι must για να κάνεις άνετα ότι θέλεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μιλάμε για τα χρήματα της...αρκετά τίμια συσκευή.

Πλέον οι 6 ιντσες είναι must για να κάνεις άνετα ότι θέλεις.

 

 

Η ίντσες είναι προσωπικό θέμα και γούστο (για το μέγεθος της οθόνης μιλάω, μην παρεξηγηθώ :) ). Εγώ είμαι στην καλύτερη φάση μετά από 6S Plus/7 Plus/8 Plus/X/Xs και 11 Pro, τώρα με το 12 mini! Αλλά θα συμφωνήσω οτι το SE 2020 είναι μια καλή συσκευή, μέχρι εκεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Η ίντσες είναι προσωπικό θέμα και γούστο (για το μέγεθος της οθόνης μιλάω, μην παρεξηγηθώ :) ). Εγώ είμαι στην καλύτερη φάση μετά από 6S Plus/7 Plus/8 Plus/X/Xs και 11 Pro, τώρα με το 12 mini! Αλλά θα συμφωνήσω οτι το SE 2020 είναι μια καλή συσκευή, μέχρι εκεί.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Προσωπικα θεωρώ το 12 Mini ανώτερο με διαφορά.

Για μικρη συσκευη ειναι must,για budget Apple συσκευη το SE.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θεωρώ το 12 Mini ανώτερο με διαφορά.

Για μικρη συσκευη ειναι must,για budget Apple συσκευη το SE.

 

 

Συμφωνώ απόλυτα!! Και κρίμα που σταματάει η παραγωγή του 12 mini...για να δούμε πως θα το χειριστεί η Apple.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα!! Και κρίμα που σταματάει η παραγωγή του 12 mini...για να δούμε πως θα το χειριστεί η Apple.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως θα σταματήσει την παραγωγή και θα το επανεμφανίσει σαν ένα νέο iPhone se με τα αντίστοιχα internals

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα.Απ όταν είχα το 6s μετά se 7 και τώρα το 8)είχα παρατηρήσει πως όταν είχα κλήση η βίντεο κλήση από messenger η viber χανόταν το σήμα WiFi ενώ το τηλ ήταν κανονικά συνδεδεμένο. Το τηλ όταν βρίσκομαι σπίτι είναι πάντα σε λειτουργία πτήσεις κ την οποιαδήποτε ενημέρωση iOS έρχεται πάντα γίνεται σε λειτουργία πτήσης.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω επαναφορά το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χωρίς να πάρω το αντιγράφω ασφαλείας που έχω οι φωτο από το iCloud θα εμφανιστούν κανονικά; Παίζει να διορθωθεί αυτό το σκάλωμα; Ευχαριστώ. (Συγνώμη αν είναι παιδικη η ερώτηση μου)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Απ όταν είχα το 6s μετά se 7 και τώρα το 8)είχα παρατηρήσει πως όταν είχα κλήση η βίντεο κλήση από messenger η viber χανόταν το σήμα WiFi ενώ το τηλ ήταν κανονικά συνδεδεμένο. Το τηλ όταν βρίσκομαι σπίτι είναι πάντα σε λειτουργία πτήσεις κ την οποιαδήποτε ενημέρωση iOS έρχεται πάντα γίνεται σε λειτουργία πτήσης.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω επαναφορά το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χωρίς να πάρω το αντιγράφω ασφαλείας που έχω οι φωτο από το iCloud θα εμφανιστούν κανονικά; Παίζει να διορθωθεί αυτό το σκάλωμα; Ευχαριστώ. (Συγνώμη αν είναι παιδικη η ερώτηση μου)

 

 

Να ψαχτείς με το ρουτερ σου ...δεν γίνεται ολες οι συσκευές που είχες να είχαν πρόβλημα.....κατά την γνώμη μου ετσι.....για να μην πεδευεσαι με επαναφορές αδικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Απ όταν είχα το 6s μετά se 7 και τώρα το 8)είχα παρατηρήσει πως όταν είχα κλήση η βίντεο κλήση από messenger η viber χανόταν το σήμα WiFi ενώ το τηλ ήταν κανονικά συνδεδεμένο. Το τηλ όταν βρίσκομαι σπίτι είναι πάντα σε λειτουργία πτήσεις κ την οποιαδήποτε ενημέρωση iOS έρχεται πάντα γίνεται σε λειτουργία πτήσης.Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω επαναφορά το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις χωρίς να πάρω το αντιγράφω ασφαλείας που έχω οι φωτο από το iCloud θα εμφανιστούν κανονικά; Παίζει να διορθωθεί αυτό το σκάλωμα; Ευχαριστώ. (Συγνώμη αν είναι παιδικη η ερώτηση μου)

 

Δεν νομίζω κι εγώ ότι φταίει η συσκευή σου όπως ειπώθηκε και παρά πάνω

Κάτι γίνεται με το router

Σε άλλα δίκτυα στο κάνει;

Κάνε όλα μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου

Θα σβήσουν οι ρυθμίσεις και τα αποθηκευμένα wifi δίκτυα δεν θα χάσεις κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά έκανα επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου δοκίμασα κ σε άλλο wifi και το πρόβλημα παραμένει..Δε μου είπατε όμως αν κάνω ολική επαναφορά χωρίς να πάρω αντιγράφω από cloud οι φωτο θα εμφανιστούν ή θα πρέπει να τις περάσω «χειροκίνητα»; Και πάλι ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά έκανα επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου δοκίμασα κ σε άλλο wifi και το πρόβλημα παραμένει..Δε μου είπατε όμως αν κάνω ολική επαναφορά χωρίς να πάρω αντιγράφω από cloud οι φωτο θα εμφανιστούν ή θα πρέπει να τις περάσω «χειροκίνητα»; Και πάλι ευχαριστώ.

 

Θα κρατήσεις αντίγραφο στο iCloud πριν το reset και στην επαναφορά θα επαναφέρεις μόνο τις φωτογραφίες σου ή/και ότι άλλο θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Πρόσφατος κάτοχος κι εγώ της συσκευής. Είναι απλά θηρίο ακόμα και σήμερα, στο μέγεθος του. Το μόνο που παρατήρησα (μεταχειρισμένο το πήρα) είναι ότι λείπει η επιλογή True Tone κάτι το οποίο μου μαρτυράει ότι έχει αλλαχθεί η οθόνη η οποία εξαρχής μου φάνηκε κάπως άτονη. Αξίζει να ασχοληθώ με το να το πάω να μου βάλουν μια γνήσια στο μέλλον, μαζί με μια αλλαγή μπαταρίας που θα χρειαστεί κάποια στιγμή (είναι στο 82% αυτή τη στιγμή);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρόσφατος κάτοχος κι εγώ της συσκευής. Είναι απλά θηρίο ακόμα και σήμερα, στο μέγεθος του. Το μόνο που παρατήρησα (μεταχειρισμένο το πήρα) είναι ότι λείπει η επιλογή True Tone κάτι το οποίο μου μαρτυράει ότι έχει αλλαχθεί η οθόνη η οποία εξαρχής μου φάνηκε κάπως άτονη. Αξίζει να ασχοληθώ με το να το πάω να μου βάλουν μια γνήσια στο μέλλον, μαζί με μια αλλαγή μπαταρίας που θα χρειαστεί κάποια στιγμή (είναι στο 82% αυτή τη στιγμή);

 

Άμα σου πούνε 400€ λες αξίζει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πρόσφατος κάτοχος κι εγώ της συσκευής. Είναι απλά θηρίο ακόμα και σήμερα, στο μέγεθος του. Το μόνο που παρατήρησα (μεταχειρισμένο το πήρα) είναι ότι λείπει η επιλογή True Tone κάτι το οποίο μου μαρτυράει ότι έχει αλλαχθεί η οθόνη η οποία εξαρχής μου φάνηκε κάπως άτονη. Αξίζει να ασχοληθώ με το να το πάω να μου βάλουν μια γνήσια στο μέλλον, μαζί με μια αλλαγή μπαταρίας που θα χρειαστεί κάποια στιγμή (είναι στο 82% αυτή τη στιγμή);

 

180 έχει η αντικατάσταση οθόνης και 60 η αλλαγή μπαταρίας για το 8 αρι με γνήσια στα επίσημα της apple

Link to comment
Share on other sites

180 έχει η αντικατάσταση οθόνης και 60 η αλλαγή μπαταρίας για το 8 αρι με γνήσια στα επίσημα της apple

 

Μηπως πάει μαζί με την μητρική λόγο του touch id;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μηπως πάει μαζί με την μητρική λόγο του touch id;

 

 

Δεν ξέρω ...Αυτό διάβασα

 

https://www.istorm.gr/iphone-service#replacedisplay

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned
  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

αντιμετωπίζω πρόβλημα με συνεχείς επανεκκινήσεις όταν το ποσοστό μπαταρίας πέσει περίπου κάτω από 80%. Να αναφέρω όταν το βάζω στη φόρτιση οι επανεκκινήσεις σταματάνε και η φόρτιση συνεχίζει κανονικά. Το ποσοστό υγείας της μπαταρίας είναι 89%. 

Φαντάζομαι πως η μπαταρία μάζεψε τις υπογρφές της σωστά?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Καλημέρα και καλή χρονιά .Ξέρει κάποιος αν η αντικατάσταση μπαταρίας σε επίσημο κατάστημα (i storm) γίνετε άμεσα ή το παίρνεις την επόμενη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, areace said:

Καλημέρα και καλή χρονιά .Ξέρει κάποιος αν η αντικατάσταση μπαταρίας σε επίσημο κατάστημα (i storm) γίνετε άμεσα ή το παίρνεις την επόμενη μέρα;

Νομίζω αν υπάρχει διαθεσιμότητα γίνεται άμεσα. 
Παρε ένα τηλέφωνο και ρώτησε όμως,εγώ αυτό θα εκανα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Nikolas14 said:

Νομίζω αν υπάρχει διαθεσιμότητα γίνεται άμεσα. 
Παρε ένα τηλέφωνο και ρώτησε όμως,εγώ αυτό θα εκανα.

Ανάλογα το φόρτο εργασίας στο service από λίγες ώρες έως την επόμενη μέρα  Τάδε έφη istorm

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
2 ώρες πριν, areace said:

Καλημέρα και καλή χρονιά .Ξέρει κάποιος αν η αντικατάσταση μπαταρίας σε επίσημο κατάστημα (i storm) γίνετε άμεσα ή το παίρνεις την επόμενη μέρα;

Ρώτησε και Document, προσωπικά το βάζω πρώτο στη λίστα των επίσημων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...