Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτά το iOS 13 ειναι ομορφο ....μην σου πω πιο smooth και πιο γρηγορη απο την 12 ,το μονο θεμα ειναι το drain .

Αν λυθεί ..(που δεν νομίζω) τότε θα είμαστε κομπλέ .:p

 

Μετά τις εορτές θα έχουν λυθεί τα θέματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εντάξει χθες εκνευρίστικα με αυτές τις ενημερώσεις που ουσιαστικά φτιάχνουν bug παρά αναβαθμίσεις κλπ

Διάβασα όλο το κατεβατό τι διορθώνει και έπεσε το μάτι μου σε μια διόρθωση που χάνονται οι σημειώσεις από την εφαρμογή σημειώσεις

Γιαυτο τόσο καιρό τις έψαχνα και νόμιζα ότι τις είχα διαγράψει κατά λάθος !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά!

 

Μήπως έχει κανείς να μου προτείνει ένα καλό και αξιόπιστο power bank για το 8-άρι μου;

 

Δε θέλω να δώσω πολλά, μέχρι 20€ για να το έχω για γρήγορη φόρτιση εκτός σπιτιού, καθώς έχει αρχίσει και τα φτύνει η μπαταρία!

 

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Μήπως έχει κανείς να μου προτείνει ένα καλό και αξιόπιστο power bank για το 8-άρι μου;

 

Δε θέλω να δώσω πολλά, μέχρι 20€ για να το έχω για γρήγορη φόρτιση εκτός σπιτιού, καθώς έχει αρχίσει και τα φτύνει η μπαταρία!

 

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν δίνεις 69€ να αλλάξεις καινούργια μπαταρία αντί να κουβαλάς και να φορτίζεις ακόμη μια συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν δίνεις 69€ να αλλάξεις καινούργια μπαταρία αντί να κουβαλάς και να φορτίζεις ακόμη μια συσκευή;

 

Η μπαταρία μου είναι στο 94%, οπότε δεν αξίζει ακόμα να την αλλάξω!

 

Απλά το θέλω για να γλιτώσω το άγχος του καθημερινού φορτίσματος, καθώς ανάλογα τη χρήση μπορεί να μη μου βγάλει τη μέρα! ;)

 

Θα με βόλευε να έχει και μικρό καλωδιάκι lightning για να μη κουβαλάω το μακρύ, αλλά μόνο στο amazon βρίσκω... :(

 

Καμιά πρόταση - ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν μπορείς να το βάλεις μισή ώρα σε μια πρίζα στη δουλειά ή στο αυτοκίνητο, αλλα προτιμάς μια δεύτερη μπαταρία;

Τεσπα

 

Οποιο επώνυμο και να παρεις θα είναι μια χαρά.

Δες belkin, verbatim, intenso, Samsung κλπ

Να δίνει 2Α στην έξοδο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Δυο ερωτήσεις:

Μετάβαση από android σε iOS. Πως μεταφέρω όλες μου τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους στο νέο iPhone 8, ψάχνω για τον καλύτερο τροπο.

 

Επίσης αν χρησιμοποιείτε στο iPhone 8 κάποιο πληκτρολόγιο που μπορεί να μεγαλώσει το μέγεθος του, επειδή στο μαμισιο οι χαρακτηρες είναι πολύ μικροί.

Ευχαριστω πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυο ερωτήσεις:

Μετάβαση από android σε iOS. Πως μεταφέρω όλες μου τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους στο νέο iPhone 8, ψάχνω για τον καλύτερο τροπο.

 

Επίσης αν χρησιμοποιείτε στο iPhone 8 κάποιο πληκτρολόγιο που μπορεί να μεγαλώσει το μέγεθος του, επειδή στο μαμισιο οι χαρακτηρες είναι πολύ μικροί.

Ευχαριστω πολύ.

 

Εφαρμογές τις κατεβάζεις μια μια από το App Store

Εάν έχουν συγχρονισμό τότε όταν σε μάθε εφαρμογή συνδεθείς θα περαστούν κάποια δεδομένα

Να αντιγράψεις εφαρμογές με την έννοια του copy paste δεν υπάρχει τρόπος.

Μπορεί να βλέπεις εφαρμογή κι εκεί YouTube κι εδώ youtube αλλά μόνο αυτό που βλέπουμε εμείς είναι σχεδόν ίδιο.

Το πίσω μέρος είναι όλο διαφορετικό.

 

Πληκτρολόγια μπορείς να κατεβάσεις 2-3 και να δοκιμάσεις.

Οι μαμά χαρακτήρες φαίνονται αρχικά λόγο οθόνης και ανάλυσης, μικροί αλλά μόλις συνηθίσεις γράφεις στο περίπου κι αυτό σου βγάζει ακριβώς ότι θα ήθελες να γράψεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυο ερωτήσεις:

Μετάβαση από android σε iOS. Πως μεταφέρω όλες μου τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους στο νέο iPhone 8, ψάχνω για τον καλύτερο τροπο.

 

Επίσης αν χρησιμοποιείτε στο iPhone 8 κάποιο πληκτρολόγιο που μπορεί να μεγαλώσει το μέγεθος του, επειδή στο μαμισιο οι χαρακτηρες είναι πολύ μικροί.

Ευχαριστω πολύ.

 

Για πληκτρολόγιο σε όλα τα iPhone που έχω χρησιμοποιώ το swiftkey. Το θεωρώ πολύ καλό και πολύ βολικό

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυο ερωτήσεις:

Μετάβαση από android σε iOS. Πως μεταφέρω όλες μου τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους στο νέο iPhone 8, ψάχνω για τον καλύτερο τροπο.

 

Επίσης αν χρησιμοποιείτε στο iPhone 8 κάποιο πληκτρολόγιο που μπορεί να μεγαλώσει το μέγεθος του, επειδή στο μαμισιο οι χαρακτηρες είναι πολύ μικροί.

Ευχαριστω πολύ.

 

Βάλε την εφαρμογή move to iOS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

όπως λέει και ο τίτλος, σε λίγες μέρες θα έχω στα χέρια μου το νέο κινητό μου ( πακετάκι και η γυναίκα μου, εκείνη από SE!), το 8αρι με τα 64GB..

ΔΕΝ είμαι νέος στα μήλο-τηλέφωνα, μιας και είμαι απο iphone 4 σε 5 , μετά 6Plus και τελευταίο το 6s, που μέχρι και σήμερα είναι σκυλί.. απλά έχει μπουκώσει λίγο το ακουστικό και δεν ακούω καλά και η μπαταρία δεν με βγάζει ούτε μέρα..:(

Και με αφορμή ότι το βρίσκω καινούργιο από skroutzομάγαζο σε τιμή 'ίσωμα', είπα να κάνω την μετάβαση..

Οι λόγοι , δεν ξέρω αν φαίνονται σε πολλούς χαζοί, που επέλεξα το 8 είναι :

1ον ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ και

2ον επειδή έχει ακόμα το HOME BUTTON!

 

Αφού σας ζάλισα με τον πρόλογο, θα ήθελα τους έμπειρους της παρέας, να μου πούν , άν έχει πράγματα που τους χαλάνε το 8αρι... παιδικές αρρώστιες ΕΠΟΥΔΕΝΙ δεν θα μπορούσα να τις χαρακτηρίσω, μιας και κοντεύει 3ετία το συγκεκριμένο μοντέλο..όπως επίσης κι άν υπάρχουν λόγοι που κανείς ΔΕΝ το αλλάζει..:D

 

Ευχαριστώ σας!

Αναμένω νέα σας!:shifty:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η συσκευή πηγαίνει ρολόι και σήμερα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Επειδή φαίνεται ότι είσαι και συνειδητοποιημένος χρήστης θα το χαρείς η μάλλον θα το χαρείτε. Φαντάσου πάσαρα το 6s plus στη γυναίκα όταν πήρα περισυ το Max, φέτος άλλαξε και μπαταρία και είναι σαν να το πήρε χτες. Σκυλιά με τελευταία αναβάθμιση και Παρί σφαίρα. Προχωρα χωρίς κανένα φόβο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

όπως λέει και ο τίτλος, σε λίγες μέρες θα έχω στα χέρια μου το νέο κινητό μου ( πακετάκι και η γυναίκα μου, εκείνη από SE!), το 8αρι με τα 64GB..

ΔΕΝ είμαι νέος στα μήλο-τηλέφωνα, μιας και είμαι απο iphone 4 σε 5 , μετά 6Plus και τελευταίο το 6s, που μέχρι και σήμερα είναι σκυλί.. απλά έχει μπουκώσει λίγο το ακουστικό και δεν ακούω καλά και η μπαταρία δεν με βγάζει ούτε μέρα..:(

Και με αφορμή ότι το βρίσκω καινούργιο από skroutzομάγαζο σε τιμή 'ίσωμα', είπα να κάνω την μετάβαση..

Οι λόγοι , δεν ξέρω αν φαίνονται σε πολλούς χαζοί, που επέλεξα το 8 είναι :

1ον ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ και

2ον επειδή έχει ακόμα το HOME BUTTON!

 

Αφού σας ζάλισα με τον πρόλογο, θα ήθελα τους έμπειρους της παρέας, να μου πούν , άν έχει πράγματα που τους χαλάνε το 8αρι... παιδικές αρρώστιες ΕΠΟΥΔΕΝΙ δεν θα μπορούσα να τις χαρακτηρίσω, μιας και κοντεύει 3ετία το συγκεκριμένο μοντέλο..όπως επίσης κι άν υπάρχουν λόγοι που κανείς ΔΕΝ το αλλάζει..:D

 

Ευχαριστώ σας!

Αναμένω νέα σας!:shifty:

 

Δώσε κάτι ψηλά παραπάνω και πάρε το XR να είσαι μέσα στην τεχνολογία

Άσε το home button είναι τεχνολογία του παρελθόντος

Το Face ID εάν το ενεργοποιήσεις θα σε βολέψει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφού το πήρε ο άνθρωπος.. Αν ήταν ανάμεσα στα δυο οκ και εγώ θα έλεγα το xr, (καθαρά για Face ID) αλλά φάνηκε να επιζητά το home button

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφού το πήρε ο άνθρωπος.. Αν ήταν ανάμεσα στα δυο οκ και εγώ θα έλεγα το xr, (καθαρά για Face ID) αλλά φάνηκε να επιζητά το home button

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Α δεν το πρόσεξα συγνώμη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

είμαι 'home-button-άκιας'..τί να κάνουμε... :P

Παιδιά...αν σκεφτείτε οτι έδωσα ...κάτω από 400 ευρώ.. νομίζω ήταν μονόδρομος...

(οκ.. στο σύνολο x2, ας όψεται το έτερον μου ήμισυ :) )

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες δουλέψει το FaceID δε θα ήσουν, πίστεψέ με.

 

Καλό και το Touch ID αλλά είπαμε είναι από το παρελθόν

Ένα βήμα παραπάνω είναι το Face ID

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλό και το Touch ID αλλά είπαμε είναι από το παρελθόν

Ένα βήμα παραπάνω είναι το Face ID

 

ορθό..αλλά ... money talks ρε παιδιά..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

ορθό..αλλά ... money talks ρε παιδιά..

 

Άλλο αυτό και άλλο επιλέγεις λόγο Touch ID

Έτσι κι αλλιώς εμείς οι καθημερινοί κοινοί θνητοί σιγά την ασφάλεια που χρειαζόμαστε στην συσκευή μας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άλλο αυτό και άλλο επιλέγεις λόγο Touch ID

Έτσι κι αλλιώς εμείς οι καθημερινοί κοινοί θνητοί σιγά την ασφάλεια που χρειαζόμαστε στην συσκευή μας

ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΟ αυτό που λες, αλλά.. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ έχουμε.. δεκτή η άποψή σου!

:D

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟΤΑΤΟ αυτό που λες, αλλά.. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ έχουμε.. δεκτή η άποψή σου!

:D

 

Δεν νομίζω κάποιος να χρειάζεται την τόσο μεγάλη ασφάλεια

Εκτός εάν έχεις μέσα τόσο ευαίσθητο υλικό που αφορά το υπουργείο άμυνας, την ασφάλεια στην αστυνομία, την ΕΥΠ και λοιπά

Σίγουρα δεν θα είχες iPhone τότε αλλά ποσό μάλλον ούτε και Android

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω κάποιος να χρειάζεται την τόσο μεγάλη ασφάλεια

Εκτός εάν έχεις μέσα τόσο ευαίσθητο υλικό που αφορά το υπουργείο άμυνας, την ασφάλεια στην αστυνομία, την ΕΥΠ και λοιπά

Σίγουρα δεν θα είχες iPhone τότε αλλά ποσό μάλλον ούτε και Android

 

Δηλαδή να σου κλέψει κάποιος το κινητο και να μη φοβάσαι για τις φωτογραφίες των ανήλικων παιδιών σου ή της συζύγου σου ή τα τραπεζικά σου δεδομένα δεν παίζει ε; Ή καμια σκαναρισμένη ταυτότητα της οικογένειάς σου ή κωδικούς taxis ή ή ή....

Πρέπει να διαχειρίζεσαι κωδικούς εκτόξευσης πυρηνικών όπλων για να πάρεις iPhone?

 

Πόσο κρίμα που κάποιοι υποβαθμίζετε το δικαίωμα στην ιδιωτικότητά σας.

Μόνο αν το χάσετε θα καταλάβετε πόσο πολύτιμο είναι.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...