Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά,

 

προχωράμε άφοβα στην αναβάθμιση 12.1??? :confused:

 

Ευχαριστώ.

 

Κάνε καθαρή εγκατάσταση. Είναι τρομερή από διαχείριση ενέργειας. Καμία σχέση με τις προηγούμενες. Απλώς κρατά κατά νου ότι ενεργοποιήθηκε το. throttling. Που σημαίνει μείωση επιδόσεων μόλις η μπαταρία τα φτύσει. Βέβαια στο 80% προτείνεται να πας στους επισήμους και να βάλεις μπαταρία με 39 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πάντως στο 6s μου μετά την 12.1 στα 3d party BT ακουστικά μου δεν ακούω τον συνομιλητή μου.

Υπάρχουν πολλά topic στο διαδίκτυο για το συγκεκριμένο πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καθαρή εγκατάσταση. Είναι τρομερή από διαχείριση ενέργειας. Καμία σχέση με τις προηγούμενες. Απλώς κρατά κατά νου ότι ενεργοποιήθηκε το. throttling. Που σημαίνει μείωση επιδόσεων μόλις η μπαταρία τα φτύσει. Βέβαια στο 80% προτείνεται να πας στους επισήμους και να βάλεις μπαταρία με 39 ευρώ.

 

Τι εννοείς "στο 80%"?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι εννοείς "στο 80%"?

 

Εννοεί ότι όταν η υγεία της μπαταρίας φτάσει στο 80%, πας τη συσκευή σου στο επίσημο service για αλλαγή μπαταρίας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι όταν η υγεία της μπαταρίας φτάσει στο 80%, πας τη συσκευή σου στο επίσημο service για αλλαγή μπαταρίας.

 

Αυτό μπορείς να το δεις από κάπου ή το καταλαβαίνεις από την πτώση απόδοσης της?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καθαρή εγκατάσταση. Είναι τρομερή από διαχείριση ενέργειας. Καμία σχέση με τις προηγούμενες. Απλώς κρατά κατά νου ότι ενεργοποιήθηκε το. throttling. Που σημαίνει μείωση επιδόσεων μόλις η μπαταρία τα φτύσει. Βέβαια στο 80% προτείνεται να πας στους επισήμους και να βάλεις μπαταρία με 39 ευρώ.

 

Γιατί τι θεωρείται κακό αυτό με το 80%

Είναι ένα πάρα πολύ καλό χαρακτηριστικό.

Πιο παλιά όταν η μπαταρία έπεφτε άρχιζε η συσκευή τα ξαφνικά shut down

Πλέον με αυτό έχει το πρόβλημα λυθεί προσωρινά γιατί ρίχνει τις επιδόσεις του επεξεργαστή για να μην κλείνει η συσκευή ξαφνικά

Κάποια στιγμή αλλάζεις μπαταρία και ησυχάζεις

Όμως παλαιότερα δεν ήξερες τι φταίει, σ έσπαγε τα νεύρα, έχανες κλήσεις, κάποια δουλειά που άφηνες στην μέση πριν κλείσει απότομα η συσκευή

 

Ο σχεδιασμός του επεξεργαστή είναι τέτοιος που θέλει σταθερή τάση. Όταν η μπαταρία πέσει δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

Εγώ το θεωρώ ένα πολύ καλό χαρακτηριστικό που σε σώζει από μπελάδες αρκεί να το βάλεις στο πρόγραμμα να αλλάξεις την μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνουν και ενεργοποιούν το throttle, γιατί τα 8ρια έχουν τίποτα νέας γενιάς μπαταρία που δε θα φθίνει λόγω χρήσης;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό μπορείς να το δεις από κάπου ή το καταλαβαίνεις από την πτώση απόδοσης της?

Settings -> Battery -> Battery Health.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να διαγράψω φωτογραφίες τις οποίες έχω συγχρωνήσει με τον υπολογιστή;;

 

Δεν δίνεται η δυνατότητα διαγραφής, παρά μόνο προσθήκης σε άλμπουμ ή κοινοποίησης...

 

Δοκίμασα να κόψω τον συγχρονισμό μέσω itunes, όπως όταν τις μετέφερα, αλλά επειδή έχω σβήσει τον φάκελο με τις φωρογραφίες από τον υπολογιστή δεν κάνει τίποτα! :confused:

 

Καμία ιδέα;;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω το p10. Αξίζει θεωρείτε η μετάβαση στο 8? Σκέφτομαι γενικά την πιο vfm επιλογή σε Apple.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω το p10. Αξίζει θεωρείτε η μετάβαση στο 8? Σκέφτομαι γενικά την πιο vfm επιλογή σε Apple.

 

Εγώ είμαι ερωτευμένος απόλυτα με το 8αρη μου το μαύρο. Πήρα και το iPad 2018 και είμαι καλυμμένος για μια 4ετια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θέλω να αλλάξω το p10. Αξίζει θεωρείτε η μετάβαση στο 8? Σκέφτομαι γενικά την πιο vfm επιλογή σε Apple.

 

Το 8άρι είναι μια χαρά, αρκεί να ξέρεις τι να περιμένεις ερχόμενος από το Android στο iOS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το 8άρι είναι μια χαρά, αρκεί να ξέρεις τι να περιμένεις ερχόμενος από το Android στο iOS.

 

Τίποτα. Με builds io καλύπτεσαι πλήρως.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τίποτα. Με builds io καλύπτεσαι πλήρως.

 

Δεν είναι τόσο απλό... Η φιλοσοφία των δύο λειτουργικών είναι διαφορετική και αυτό πρέπει να έχει στο μυαλό του όποιος κάνει τη μετάβαση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί, άμα πάμε ρυθμίσεις μπαταρία και επιλέξουμε τις τελευταίες 10 μέρες, ίσως είναι ο μοναδικός τρόπος να συγκρίνουμε τις αποδόσεις μεταξύ συσκευών, έστω μπακάλικα όπως μέχρι το 11. Πχ το γράφημα αυτό είναι από iPhone SE, δυο μέρες φορτίστηκε και δις οπως βλέπετε και γιαυτο τα ποσοστά χρήσης άνω του 100%, σχεδόν στο 150% και από κάτω η αντίστοιχη δραστηριότητα σε ώρες, ανεξαρτήτως πότε το φορτίσαμε

528fd71155fe2be3dc05de9204fcafb8.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα. το iphone 8 έχει tap to wake;ευχαριστώ.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Οχι ,έχει Raise to Wake.

 

Μια χαρά και το raise to wake. Να φανταστώ ότι από τα χ και πάνω τα έχουν και τα δυο;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...