Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω το 6s(μικρό) και σκέφτομαι να πάω σε 8άρι(μικρό).

Θα δώ μεγάλη αύξηση σε αυτονομία(με την ίδια χρήση)?

Όλα τα άλλα θα είναι σίγουρα καλύτερα.

 

Και η δικη μου άποψη είναι να μείνεις ένα χρόνο ακόμα μέχρι το επόμενο μοντέλο.

Αν έχεις θέμα με τη μπαταρία, πήγαινε να την αλλάξεις σε istorm και να γλυτώσεις πολλά λεφτά σε σχέση με τη διαφορά με το 8αρι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά έχω το 6s(μικρό) και σκέφτομαι να πάω σε 8άρι(μικρό).

Θα δώ μεγάλη αύξηση σε αυτονομία(με την ίδια χρήση)?

Όλα τα άλλα θα είναι σίγουρα καλύτερα.

 

Μείνε όπως είσαι

Με 20€ βάλε μια καινούργια μπαταρία και είσαι για 12-16 μήνες μια χαρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου είναι μια χαρά γιατί το χρησιμοποιούσα μαζί με ενα Sony Z3(έχω 2 τηλέφωνα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνος μου δεν το επιχειρώ.

Μπορεί να σε επισκεφτώ... :happy: Τάσο...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου είναι μια χαρά γιατί το χρησιμοποιούσα μαζί με ενα Sony Z3(έχω 2 τηλέφωνα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνος μου δεν το επιχειρώ.

Μπορεί να σε επισκεφτώ... :happy: Τάσο...

 

Ε τότε τι διαφορά να δεις;

Από το 6 και μετά λίγο πολύ είναι καλά σε αυτονομία τα μικρά iPhone

Και να κερδίσεις ένα 20% δεν το θεωρώ πολύ.

Θα σου φύγουν 500€ συν το 6s για να πάρεις συσκευή σχεδόν ίδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είδα τεράστια διαφορά σε σχέση με το 6. Μόλις μπλόκαρα και τελείως τα update και πιστεύω για 3 χρόνια θα μαι καλυμένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στους χρήστες του Forum,

 

Πριν 1,5 μήνα περίπου αντικατέστησα το Samsung Galaxy S4 και πήρα το iPhone 8.

Χωρίς να μακρηγορώ σας παραθέτω τα εξής προβλήματα που μου παρουσιάζονται.

 

1. Οι συντομεύσεις στο κάτω μέρος της οθόνης (τηλέφωνο, μηνύματα κ.α.) μερικές φορές δεν έχουν το κλασσικό "ζωντανό" χρώμα τους αλλά είναι πιο σκούρο. Εάν υπάρχει κάποιος με το ίδιο πρόβλημα θα καταλάβει ακριβώς τι εννοώ.

2. Σπανίως ψιλοκολλάει όταν μπαινοβγαίνω σε εφαρμογές και αφού το κλειδώσω/ξεκλειδώσω επανέρχεται στα κανονικές γρήγορες ταχύτητες.

3.Παρόλο που το έχω ρυθμίζει να κλειδώνει αυτόματα μόνο του μετά από 30 δευτερόλεπτα αδράνειας, δεν κλειδώνει.

 

Φαντάζομαι όλα τα παραπάνω με κάποια νεότερη αναβάθμιση θα στρώσουν, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα τέτοια μικρό προβλήματα από την Apple.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα αναφέρεις είναι διαπιστωμένα προβλήματα της αναθεματισμένης έκδοσης 11 του iOS.

Αυτό που θα πρότεινα είναι υπομονή μέχρι να διατεθεί η έκδοση 11.2. Λέγεται πως διορθώνει πολλά από τα πρόβλημα. Πιστεύω να τη δούμε πριν τις γιορτές.

 

Όσο αφορά την αναβάθμιση αυτή καθαυτή, θα πρότεινα, όταν έρθει η ώρα, να προβείς σε πλήρη επαναφορά και αναβάθμισης μέσω του iTunes. Να μην την κάνεις απλά μέσω over the air.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ελπίζω να είναι έτσι όπως τα λες διότι είμαι τελείως καινούργιος στην Apple και όπως καταλαβαίνεις οι προσδοκίες μου είναι πολύ υψηλές.

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Ελπίζω να είναι έτσι όπως τα λες διότι είμαι τελείως καινούργιος στην Apple και όπως καταλαβαίνεις οι προσδοκίες μου είναι πολύ υψηλές.

Δυστυχώς το Iphone 8 σε συνδυασμό με το IOS11 εμένα με απογοήτευσε.

 

όσα γράφεις ισχύουν και περιμένουμε αναβάθμιση

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Iphone 8 σε συνδυασμό με το IOS11 εμένα με απογοήτευσε.

 

όσα γράφεις ισχύουν και περιμένουμε αναβάθμιση

 

Για πιο λόγο σε απογοήτευσε;

"He who asks a question remains a fool for five minutes

 

He who does not ask remains a fool forever."

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο σε απογοήτευσε;

 

Έχει κολλήματα το λογισμικό ακόμα δεν έχει φτάσει στο επίπεδο που αρμόζει για τέτοιες συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Iphone 8 σε συνδυασμό με το IOS11 εμένα με απογοήτευσε.

 

όσα γράφεις ισχύουν και περιμένουμε αναβάθμιση

 

Δεν ξέρω από ποια συσκευή ήρθες και που πήγες. Εμένα το iphone 8 με υπερ ικανοποίησε και μπροστά του το iphone 6 μοιάζει καβουρδιστήρι. Τώρα σχετικά με τα bugs ναι υπάρχουν. Εμένα προσωπικά δε με χαλάνε. Θα μείνω στην 11.0.3 θυμάμαι το 6αρη μου όταν το απόκτησα. Αψεγάδιαστο στην 8.3 και μετά άρχισαν τα προβλήματα στα επόμενα Ios που έγινε αργό. Έχει τύχει το appstore να βγάλει μαύρο να πατήσω home button και να με βγάλει στο αρχικό μενού και να δουλεύει κανονικά. Το ίδιο μου έκανε και στην κάμερα, σα να με πέταξε στο αρχικό μενού. Μετά από ένα restart έστρωσε. Πλέον δεν μου το κάνει ποτέ και δουλεύει πολύ καλά. Για θήκη προτείνω rhinoshield playproof τσεκάρετε την!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μείνω στην 11.0.3....

Για ποιο λόγο? Σήμερα κυκλοφόρησε η 11.2 και δεν υπάρχουν πια παράπονα....

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο? Σήμερα κυκλοφόρησε η 11.2 και δεν υπάρχουν πια παράπονα....

 

Δεν θελω να βαρύνει η συσκευή. Θα περιμένω vs σε youtube:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο να βαρύνει ρε παιδιά, στο iOS 13 κι αν....Εδώ το 6s ακόμα πετάει με iOS 11

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα το πρωί βρήκα τη συσκευή κλειστή από μπαταρία ενώ το έβγαλα στη μέση της νύχτας από φόρτιση με 80%. Μές τον ύπνο μου δεν κατάλαβα τι έγινε αλλά προφανώς κάπου εκεί δημιουργήθηκε το πρόβλημα.

Το σύνδεσα για φόρτιση πάλι για να μπορέσει να ανοίξει και εκείνη τη στιγμή είδα ότι κάθε 10" περίπου με πετάει στην αρχική οθόνη κάνοντας το κυκλάκι ότι φορτώνει για 2-4". Αυτό το πράγμα κάνει loop συνεχώς και παράλληλα ζεσταίνεται αρκετά με αποτέλεσμα να ρουφάει μπαταρία με απίστευτα γρήγορο ρυθμό.

Θα κάνω επαναφορά με itunes αν καταφέρω και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα το πρωί βρήκα τη συσκευή κλειστή από μπαταρία ενώ το έβγαλα στη μέση της νύχτας από φόρτιση με 80%. Μές τον ύπνο μου δεν κατάλαβα τι έγινε αλλά προφανώς κάπου εκεί δημιουργήθηκε το πρόβλημα.

Το σύνδεσα για φόρτιση πάλι για να μπορέσει να ανοίξει και εκείνη τη στιγμή είδα ότι κάθε 10" περίπου με πετάει στην αρχική οθόνη κάνοντας το κυκλάκι ότι φορτώνει για 2-4". Αυτό το πράγμα κάνει loop συνεχώς και παράλληλα ζεσταίνεται αρκετά με αποτέλεσμα να ρουφάει μπαταρία με απίστευτα γρήγορο ρυθμό.

Θα κάνω επαναφορά με itunes αν καταφέρω και βλέπουμε.

 

Ειναι γνωστο bug του ios. Κανε αναβαθμιση σε 11.2 .

Link to comment
Share on other sites

Έγινε. 2 σε ένα. Update και επαναφορά μαζί.

Μέχρι στιγμής πάει ρολόι. Αγχώθηκα πάρα πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Σήμερα το πρωί βρήκα τη συσκευή κλειστή από μπαταρία ενώ το έβγαλα στη μέση της νύχτας από φόρτιση με 80%. Μές τον ύπνο μου δεν κατάλαβα τι έγινε αλλά προφανώς κάπου εκεί δημιουργήθηκε το πρόβλημα.

Το σύνδεσα για φόρτιση πάλι για να μπορέσει να ανοίξει και εκείνη τη στιγμή είδα ότι κάθε 10" περίπου με πετάει στην αρχική οθόνη κάνοντας το κυκλάκι ότι φορτώνει για 2-4". Αυτό το πράγμα κάνει loop συνεχώς και παράλληλα ζεσταίνεται αρκετά με αποτέλεσμα να ρουφάει μπαταρία με απίστευτα γρήγορο ρυθμό.

Θα κάνω επαναφορά με itunes αν καταφέρω και βλέπουμε.

 

11.1.x είχες μέσα περασμένη;

Αν ναι φταίει αυτό.

Όπως ειπώθηκε και από πάνω πρέπει να περάσεις την 11.2

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι δυστυχώς αν είχα περάσει την 11.2 από πριν. Αλλά για μισό λεπτό...

Αφού όταν το σύνδεσα με iTunes είπε μόνο του ότι θέλει update. Άρα ήμουν με την προηγούμενη.

Όπως και να χει δουλεύει κανονικά τώρα και συνεχίζει να κατεβάζει απρόσκοπτα εφαρμογές χωρίς να ζεσταίνεται. Όλα καλά.

Επίσης ευχαριστώ για την υποστήριξη παιδιά.

Edited by JohnDoe954
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι δυστυχώς αν είχα περάσει την 11.2 από πριν. Αλλά για μισό λεπτό...

Αφού όταν το σύνδεσα με iTunes είπε μόνο του ότι θέλει update. Άρα ήμουν με την προηγούμενη.

Όπως και να χει δουλεύει κανονικά τώρα και συνεχίζει να κατεβάζει απρόσκοπτα εφαρμογές χωρίς να ζεσταίνεται. Όλα καλά.

Επίσης ευχαριστώ για την υποστήριξη παιδιά.

 

Έκανες αναβάθμιση δηλαδή σε 11.2;

Όλα καλά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο? Σήμερα κυκλοφόρησε η 11.2 και δεν υπάρχουν πια παράπονα....

 

Σε 6αρι παντως η χρονικη αποκριση της καμερας απο την ωρα που θα την ανοιξεις μεχρι να ειναι ετοιμη να τραβηξει φωτο ειναι πιο αργη πλεον και δεν εχει διορθωθει το θεμα με την 11.2

Link to comment
Share on other sites

Σε 6αρι παντως η χρονικη αποκριση της καμερας απο την ωρα που θα την ανοιξεις μεχρι να ειναι ετοιμη να τραβηξει φωτο ειναι πιο αργη πλεον και δεν εχει διορθωθει το θεμα με την 11.2

 

Αν και πρώην κάτοχος του 6, κάπως δεν πρέπει να τα σκοτώσουν με το update? Φαντάσου....iphone 6 που έχει την ίδια ταχύτητα με το 6s που έχει την ίδια ταχύτητα με το 7. Τότε ποιος είναι ο λόγος να μεταβείς στο 6s και στο 7 ή και στο 8 εάν προσφέρουν σχεδόν τα ίδια πράγματα?

Πράττουν όπως θα έκανε ο καθένας μας σήμερα στην ελεύθερη αγορά. Κανείς δε δουλεύει για την ψυχή της μάνας του. Πλέον παίρνεις iphone και δεν αναβαθμίζεις ποτέ αυτή είναι η λύση. Σε έκδοση 8.1.2 που είχα το 6 έτρεχε απίστευτα γρήγορα. Σε 8.3 λίγο χειρότερα, σε 9 άρχισε τα πολύ μικρά χαζοκολλήματα και στην 11 άρχισε να τραβάει ζόρια εξαίρεση η 10 που ήταν λίγο πιο βαριά από την 9 αλλά πολύ σταθερή. Σε ένα παράλληλο σύμπαν η apple δεν θα είχε shsh και θα μπορούσες να κάνεις downgrade σε μικρότερες εκδόσεις χωρίς σφάλματα. Βέβαια το πρόβλημα είναι σύνθετο καθώς μαζί με το update του ios αναβαθμίζονται και οι εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Αν και πρώην κάτοχος του 6, κάπως δεν πρέπει να τα σκοτώσουν με το update? Φαντάσου....iphone 6 που έχει την ίδια ταχύτητα με το 6s που έχει την ίδια ταχύτητα με το 7. Τότε ποιος είναι ο λόγος να μεταβείς στο 6s και στο 7 ή και στο 8 εάν προσφέρουν σχεδόν τα ίδια πράγματα?

Πράττουν όπως θα έκανε ο καθένας μας σήμερα στην ελεύθερη αγορά. Κανείς δε δουλεύει για την ψυχή της μάνας του. Πλέον παίρνεις iphone και δεν αναβαθμίζεις ποτέ αυτή είναι η λύση. Σε έκδοση 8.1.2 που είχα το 6 έτρεχε απίστευτα γρήγορα. Σε 8.3 λίγο χειρότερα, σε 9 άρχισε τα πολύ μικρά χαζοκολλήματα και στην 11 άρχισε να τραβάει ζόρια εξαίρεση η 10 που ήταν λίγο πιο βαριά από την 9 αλλά πολύ σταθερή. Σε ένα παράλληλο σύμπαν η apple δεν θα είχε shsh και θα μπορούσες να κάνεις downgrade σε μικρότερες εκδόσεις χωρίς σφάλματα. Βέβαια το πρόβλημα είναι σύνθετο καθώς μαζί με το update του ios αναβαθμίζονται και οι εφαρμογές.

 

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια

Πολλές φορές το έχουμε πει και κάποιοι συνεχίζουν μεν μην το πιστεύουν

Το κέρδος και μόνο θέλουν. Σιγά σιγά καίνε τις παλιές συσκευές για να πας σε καινούργια

Κι εγώ αν είχα εταιρεία το ίδιο θα έκανα

Ο περισσότερος κόσμος δεν καταλαβαίνει και λέει εμένα η συσκευή μου δουλεύει μια χαρά αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι

Όσο αναβαθμίσεις τόσο κυνηγάς την τύχη σου

Παίρνεις κάποια νέα χαρακτηριστικά αλλά σε γενικές γραμμές η συσκευή αρχίζει να δείχνει παλιά.

 

Τι διαφορά πχ έχει το hardware του 7 Plus με του iPhone X?

Κι όμως παρόλο που είναι πολύ κοντά σε επιδόσεις, έχουν γράψει το λογισμικό έτσι ώστε στο Χ να τρέχει σφαίρα ενώ το 7 Plus να δείχνει λίγο παλαιότερο

Έτσι είναι η τεχνολογια δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι

Γι αυτό έχουν και τα shsh για να μην μπορούμε να πάμε πίσω

Γι αυτό και αν μείνεις με παλιά έκδοση θα αρχίσεις να μένεις και από εφαρμογές που δεν θα δουλεύουν πχ σε iOS 8

Είναι αλυσίδα όλα αυτά και ο πρώτος και τελευταίος κρίκος είναι το κέρδος για την εταιρεία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι Tasos. Έγινε επαναφορά, αναβάθμιση σε 11.2 και όλα πάνε ρολόι πλέον.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...