Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πίσω καλυμματα-θηκες δεν ταιριάζουν γιατί είναι διαφορετικό το σχήμα της πίσω κάμερας

Τα αξεσουάρ είναι 4/4s

5/5s/se

6/6s

7/8

Ναι αγαπητε μ αλλα η οθονη δεν ειναι 4.7 ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι αγαπητε μ αλλα η οθονη δεν ειναι 4.7 ;

 

Κάπως τα έχεις μπερδεμένα στο μυαλό σου

 

Μπες εδώ να δεις

https://m.gsmarena.com/apple_iphone_8-8573.php

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Του 7 ταιριάζουν κανονικά αλλά κάποιες που δοκίμασα με τρύπα για το μήλο (after market) ήταν σε άλλη θέση και δεν φαινόταν ωραίο.

(Του 6-6s καμία σχέση φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αγαπητε μ αλλα η οθονη δεν ειναι 4.7 ;
Τι σχέση έχει αυτό? Πίσω είναι σε αλλα σημεία όλα κλπ κλπ από το 7 μόνο κάνουν και αυτό όχι όλες μόνο όσες δεν έχουν τρύπα για μύλο πίσω
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό? Πίσω είναι σε αλλα σημεία όλα κλπ κλπ από το 7 μόνο κάνουν και αυτό όχι όλες μόνο όσες δεν έχουν τρύπα για μύλο πίσω

 

Συμφωνω και σε αυτο επισης εχει καλυτερα χαρακτηριστικα γι αυτο και εγω τον Νοεμβριο θα γινω μελος της παρεας σας.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οι μοναδικες θήκες που ταιριάζουν στο IPhone 8 /8+ είναι οι θήκες που έχουν σχεδιαστεί αντίστοιχα για IPhone 7/7+ δηλαδή η θήκη για το IPhone 7 ταιριάζει στο IPhone 8 & η θήκη για IPhone 7+ ταιριάζει στο IPhone 8+επειδή έχουν το ίδιο μέγεθος πίσω κάμερας.

Μπορεί το IPhone 6 το 7 και το 8 να έχουν τις ίδιες διαστάσεις ως συσκευές αλλά η κάμερες τους έχουν διαφορετικό μέγεθος στα 6 είναι μικρότερες από ότι στα 7 και 8 όποτε το άνοιγμα στο πίσω μέρος της θήκης του 6 είναι μικρότερο και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε 7 και 8 παρόλο που ως θήκη έχει το ίδιο μέγεθος. Το έκανα όσο πιο αναλυτικό περιγραφικά μπορούσα ώστε να μην υπάρχουν δυσνόητα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχουμε κανένα νέο για την 11.1? Ελπίζω να λύσει κάποια θέματα που έχω παρατηρήσει. Νομίζω frame drops είναι ο πιο ακριβής χαρακτηρισμός, δεν είμαι σίγουρος. Σε σπάνιες περιπτώσεις συμβαίνει στην εναλλαγή οθονών, και επίσης μια φορά το wallpaper στην προοπτική ρύθμιση, δεν μπορούσε να αποφασίσει σε ποια θέση θέλει να κάτσει. Έκανε "σπασμωδικές" κινήσεις. Το Viber καμιά φορά κάνει ώρες να εμφανίσει μηνύματα που μου έχουν στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχουμε κανένα νέο για την 11.1? Ελπίζω να λύσει κάποια θέματα που έχω παρατηρήσει. Νομίζω frame drops είναι ο πιο ακριβής χαρακτηρισμός, δεν είμαι σίγουρος. Σε σπάνιες περιπτώσεις συμβαίνει στην εναλλαγή οθονών, και επίσης μια φορά το wallpaper στην προοπτική ρύθμιση, δεν μπορούσε να αποφασίσει σε ποια θέση θέλει να κάτσει. Έκανε "σπασμωδικές" κινήσεις. Το Viber καμιά φορά κάνει ώρες να εμφανίσει μηνύματα που μου έχουν στείλει.

 

Σήμερα μετά τις 8 το βράδυ αναμένεται

Ήδη έχει βγει η 11.2 beta οπότε είμαστε κοντά για την 11.1

Λύνει κάποια από τα πρόβατα που έχεις

Για το Viber ευθύνεται ο σχεδιαστής της εφαρμογής εκεί πρέπει να αναμένεις αναβάθμιση μήπως διορθωθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα έχω το νου μου απόψε λοιπόν.

Μακάρι να διορθωθούν όλα. Όχι ότι έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα, αλλά δεν μπορώ να τα δικαιολογήσω κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Όπως ειπώθηκε έχει βγει ήδη η 11.2 beta όποτε η 11.1 θα κυκλοφορήσει επίσημα σύντομα. Σε εμένα με την 11.2 beta το Viber δουλεύει μια χαρά χωρίς πρόβλημα το ίδιο δούλευε και με την 11.1 beta σε iPhone 7 Plus 128gb
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το τηλέφωνο συνεχίζει να κάνει κουλά κωλύματα ...

 

1. κάποιες φορες κάνει σα να χάνει frames Και με επανεκκίνηση στρώνει .

2. το calculator αν πατήσεις πράξεις σχετικά γρήγορα γράφει ότι να 'ναι ! πχ 1+2+3 μου γράφει 23 και σε λίγο 24 !

7+8+9 = 89!!

3. κάνεις slide και στους φακέλους με ειδοποιήσεις κάνει 1 κλικ τους αριθμούς των ειδοποιήσεων σα να κατεβαίνουν 3-4 pixel

 

έκανα και reset και setup as new.... και τα ίδια

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το τηλέφωνο συνεχίζει να κάνει κουλά κωλύματα ...

 

1. κάποιες φορες κάνει σα να χάνει frames Και με επανεκκίνηση στρώνει .

2. το calculator αν πατήσεις πράξεις σχετικά γρήγορα γράφει ότι να 'ναι ! πχ 1+2+3 μου γράφει 23 και σε λίγο 24 !

7+8+9 = 89!!

3. κάνεις slide και στους φακέλους με ειδοποιήσεις κάνει 1 κλικ τους αριθμούς των ειδοποιήσεων σα να κατεβαίνουν 3-4 pixel

 

έκανα και reset και setup as new.... και τα ίδια

 

Σε ποια έκδοση είσαι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η τελευταία beta (11.2) διορθώνει κάποια σφάλματα στο calculator. Εσυ σε ποια έκδοση είσαι ;
Link to comment
Share on other sites

11.1 . Και στην 11.0.3 το ίδιο ισχυε

 

Δεν έχουν εξαφανιστεί όλα τα bug

Υπάρχουν ακόμα προβλήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όλο betas βγαίνουν και όλο bugs συνεχίζουν να υπάρχουν. Και καλά υποτίθεται οι developers τα επισημαίνουν......και κάθε καινούργια beta το μόνο που προσθέτει καινούριο είναι emoji δώστε emoji στον λαό....φαίνεται πλέον για την Apple μόνο αυτά έχουν σημασία
Link to comment
Share on other sites

Όλο betas βγαίνουν και όλο bugs συνεχίζουν να υπάρχουν. Και καλά υποτίθεται οι developers τα επισημαίνουν......και κάθε καινούργια beta το μόνο που προσθέτει καινούριο είναι emoji δώστε emoji στον λαό....φαίνεται πλέον για την Apple μόνο αυτά έχουν σημασία

 

Οι developers δεν είναι για να επισημαίνουν τα λάθη στην apple

Βάζουν τις beta για να κάνουν δοκιμές στις εφαρμογές τους αν δουλεύουν σωστά

Η apple παίρνει από όλες τις συσκευές τα δεδομένα ανάλυσης με crash και λοιπά και διορθώνει προβλήματα αλλά μάλλον δεν κάνουν τόσο καλή δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σας. Φεύγω τελικά από το 6 το οποίο άρχισε να παραδίδει πνεύμα και έρχομαι πλέον στο iphone 8. Δυστυχώς το plus είναι τεράστιο στα μικρά μου χεράκια. Μεθαύριο αγοράζω και την μοναδική θήκη της playproof rhinoshield και είμαι άρχοντας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 6s(μικρό) και σκέφτομαι να πάω σε 8άρι(μικρό).

Θα δώ μεγάλη αύξηση σε αυτονομία(με την ίδια χρήση)?

Όλα τα άλλα θα είναι σίγουρα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το 6s(μικρό) και σκέφτομαι να πάω σε 8άρι(μικρό).

Θα δώ μεγάλη αύξηση σε αυτονομία(με την ίδια χρήση)?

Όλα τα άλλα θα είναι σίγουρα καλύτερα.

Εγώ θα το κράταγα ένα χρόνο ακόμα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το κράταγα ένα χρόνο ακόμα

+1 Για απλή καθημερινή χρήση δεν θα δει κάποια ιδιαίτερη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...