Jump to content

iPhone 8


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ Tna.

Κάπου διάβαζα ότι λόγω της γυάλινης πλάτης, ο SAR θα είναι σημαντικά χαμηλότερος σε σχέση με το 7. Δεν βλέπω καμιά σημαντική μείωση. 1,19 έχει το 7.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάποιος πού έχει αγοράσει την συσκευή μπορεί να μάς πει αν αξίζει... ευχαριστημένος η όχι?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συναγερμός για τα iPhone8: Μπαταρίες «φουσκώνουν» και τα κινητά ανοίγουν στα δύο.

 

http://www.protothema.gr/technology/article/719694/sunagermos-gia-ta-iphone8-bataries-fouskonoun-kai-ta-kinita-anoigoun-sta-duo-/

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Συναγερμός για τα iPhone8: Μπαταρίες «φουσκώνουν» και τα κινητά ανοίγουν στα δύο.

 

http://www.protothema.gr/technology/article/719694/sunagermos-gia-ta-iphone8-bataries-fouskonoun-kai-ta-kinita-anoigoun-sta-duo-/

Προφανώς μιλάμε για τα 8 plus κ όχι το απλό?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από ότι διάβασα το πρόβλημα υφίσταται και στα plus και στα απλά. Όποτε όντως είναι μεγάλο θέμα προς το παρόν η Apple έρευνα 5 περιστατικά αλλά φαντάζομαι θα εμφανιστούν και αλλά.

Επειδή οι περιπτώσεις δεν εντόπιζονται σε μια χώρα αλλά σε διάφορες μεταξύ των όποιων και μια εδώ στην Ελλάδα το πρόβλημα μάλλον είναι γενικό και δεν ωφειλεται σε ελαττωματική παρτίδα

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι το 8 είναι μία πολϋ καλή αναβάθμιση για όσους προέρχονται από παλιότερα μοντέλα (6) και/ή με μικρότερη οθόνη (5S, SE). Όσοι έχουν από 6S και πάνω πραγματική αναβάθμιση είναι το Χ...

Καλησπερα JimboAthens προσωπικα επειδη εχω το iPhone 7 Plus 32GB θα μεταδω στο iPhone 8 64GB επειδη μου αρεσει που ναι απο γυαλι φτιαχμενο και επειδη δεν εχω τοσα χρηματα για το iPhone X ειτε να το παρω με συμβολαιο ειτε Cash δεν συμφερει. Αυτο το iPhone X συμφερει σε οσους περνουν υψα ποσα καθε μηνα ανω των 1000.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα JimboAthens προσωπικα επειδη εχω το iPhone 7 Plus 32GB θα μεταδω στο iPhone 8 64GB επειδη μου αρεσει που ναι απο γυαλι φτιαχμενο και επειδη δεν εχω τοσα χρηματα για το iPhone X ειτε να το παρω με συμβολαιο ειτε Cash δεν συμφερει. Αυτο το iPhone X συμφερει σε οσους περνουν υψα ποσα καθε μηνα ανω των 1000.

 

Καλησπέρα και από εμένα. Νομίζω ότι έμμεσα επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα. Θα κάνεις την μετάβαση από το 7 Plus στο 8άρι επειδή σου αρέσει η κατασκευή από γυαλί. Αλλαγή στην everyday χρήση θεωρώ πως δεν θα δεις γιατί ουσιαστικά δεν υπάρχει. Βέβαια θέλεις να πας από οθόνη 5,5’’ σε οθόνη 4,7’’ και πρόσεξε μην το μετανοιώσεις.

 

Σε συσκευές όπως το iPhone X η λέξη «συμφέρει» δεν υφίσταται. Το αγοράζεις αν το γουστάρεις τρελλά γιατί ξέρεις ότι θα ξεχωρίζει, και αν φυσικά έχεις την οικονομική δυνατότητα...

Link to comment
Share on other sites

Κατα περιόδους παρατηρώ σαν η συσκευή να χάνει frames... ακόμα και στο μενού . Πιστεύω πως γίνεται όταν κάνει διεργασίες από πίσω για τις φωτο. το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό;
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Και γω το βλέπω που και που στο 8 plus. Πιστεύω είναι η 11 που φταίει. Στα επόμενα update λογικά θα στρώσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Κατα περιόδους παρατηρώ σαν η συσκευή να χάνει frames... ακόμα και στο μενού . Πιστεύω πως γίνεται όταν κάνει διεργασίες από πίσω για τις φωτο. το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό;

 

Διεργασίες για τις φωτό κάνει σε εμένα επειδή στέλνω τις φωτό στο icloud και συγχρόνως να έχω απενεργοποιήσει την αποστολή φωτό με δίκτυο δεδομένων χωρίς να είμαι στο wifi....Τότε όταν ανοίγω την εφαρμογή των φωτό φαίνεται το spinning που γυρίζει μόνιμα επάνω δίπλα στον πάροχο και από κάτω γράφει ενημέρωση με τελείες δίπλα, χωρίς να σταματά ποτέ

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ότι χάνει frames και τέτοια

Δεν έχω δει κανένα πρόβλημα στον ...κολοκοτρώνη μου..iphone 6

Το μόνο που έχω δει είναι αυτό που έγραψα και λίγο περισσότερους χρόνους χρήσης στην αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κάνει και το 7αρι και τώρα με iOS 11 αλλά και στις πρώτες εκδόσεις του iOS 10

Δεν κάνουν καλή δουλειά ρε παιδιά στην αρχή μην το ψάχνετε.

Αναμένουμε αναβαθμίσεις μπας και διορθωθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια κάνει και το 7αρι και τώρα με iOS 11 αλλά και στις πρώτες εκδόσεις του iOS 10

Δεν κάνουν καλή δουλειά ρε παιδιά στην αρχή μην το ψάχνετε.

Αναμένουμε αναβαθμίσεις μπας και διορθωθεί

 

Kαι που να δεις Τάσο ....δεν ξέρω αν συγχρονίζεις φωτό με το icloud όπως εγώ.....πες ότι δεν έχουν ανέβει όλες στο σύννεφο.....και κάνεις συγχρονισμό.......τοτε σου γραφει από κάτω....Παύση....συνεχεια..παυση μέχρι απόψε ..και αλλα τέτοια κουλά...κάποιο σκεπτικό έχουν αλλα δεν κατάλαβα τίποτα :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Kαι που να δεις Τάσο ....δεν ξέρω αν συγχρονίζεις φωτό με το icloud όπως εγώ.....πες ότι δεν έχουν ανέβει όλες στο σύννεφο.....και κάνεις συγχρονισμό.......τοτε σου γραφει από κάτω....Παύση....συνεχεια..παυση μέχρι απόψε ..και αλλα τέτοια κουλά...κάποιο σκεπτικό έχουν αλλα δεν κατάλαβα τίποτα :wacko::wacko:

 

Όχι δεν συγχρονιζω

Ξέρω όμως ότι κολλάει αλλά και όλα τα αλλά είναι σπαστικα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Νομίζω ότι έμμεσα επιβεβαιώνεις αυτό που έγραψα. Θα κάνεις την μετάβαση από το 7 Plus στο 8άρι επειδή σου αρέσει η κατασκευή από γυαλί. Αλλαγή στην everyday χρήση θεωρώ πως δεν θα δεις γιατί ουσιαστικά δεν υπάρχει. Βέβαια θέλεις να πας από οθόνη 5,5’’ σε οθόνη 4,7’’ και πρόσεξε μην το μετανοιώσεις.

 

Σε συσκευές όπως το iPhone X η λέξη «συμφέρει» δεν υφίσταται. Το αγοράζεις αν το γουστάρεις τρελλά γιατί ξέρεις ότι θα ξεχωρίζει, και αν φυσικά έχεις την οικονομική δυνατότητα...

Καλημερα φιλε μου εχεις δικαιο τωρα που το καλο σκεφτομαι επειδη τα iPhone ειναι iPhone οπως και να το κανουμε δεν θα δω διαφορες απο το iPhone 7 Plus που εχω παραμονο μειων 4.7 οθονη μικροτερο απο τις 5.5 που εχει το iPhone 7 Plus μου και δεν θελω να πεσω στις 4.7 οθονη εν τελη του 2017 δεν αξιζει. Τωρα οσο για το iPhone X που διαφερει πρεπει να χεις τα χρηματα επειδη εδω στην Κυπρο θα ναι 1230Ευρω πιο πολλα και απο το Note 8 που πηρα δηλαδη. Με κανενα συμβολαιο δεν νομιζω να πεφτει η τιμη του κατω αλλα πληρωνεις κανενα 500ευρω οποτε παλι δεν συμφερει αρα ειναι για τους πολυ πλουσιους το iPhone X και οχι για εμας.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Θα έχω αύριο μεθαύριο το απλό 8άρι 64gb :) . Το μικρό SE επωλήθη. Για να δούμε τι gate θα έχει αυτό. Ελπίζω να μην έρθει φουσκωμένο:lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα έχω αύριο μεθαύριο το απλό 8άρι 64gb :) . Το μικρό SE επωλήθη. Για να δούμε τι gate θα έχει αυτό. Ελπίζω να μην έρθει φουσκωμένο:lol:

 

Μπα μόνο τα Plus φουσκώνουν:lol::lol: Μη πιστεύετε ότι -gate σκεφτούν. Εγώ εχω το Plus μια βδομαδα τώρα και τρεχει σφαιρα χωρισ προβλήματα όπως και σε όλους όσους το πηραν;)

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

Θα έχω αύριο μεθαύριο το απλό 8άρι 64gb :) . Το μικρό SE επωλήθη. Για να δούμε τι gate θα έχει αυτό. Ελπίζω να μην έρθει φουσκωμένο:lol:

 

Στις πρώτες παρτίδες συμβαίνουν αυτά

Κάποια εκατομμύρια συσκευές έφυγαν αρχή αρχή εδώ και 1 μήνα

Δεν θα έχεις θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπα μόνο τα Plus φουσκώνουν:lol::lol: Μη πιστεύετε ότι -gate σκεφτούν. Εγώ εχω το Plus μια βδομαδα τώρα και τρεχει σφαιρα χωρισ προβλήματα όπως και σε όλους όσους το πηραν;)

 

Στις πρώτες παρτίδες συμβαίνουν αυτά

Κάποια εκατομμύρια συσκευές έφυγαν αρχή αρχή εδώ και 1 μήνα

Δεν θα έχεις θέμα

Εννοείται δεν θα αχοληθώ με τα "gate" φίλτατοι. Νομίζω θα το ευχαριστηθώ το τηλέφωνο αρκετά. Θα γράψω εντυπώσεις αν και δεν θα έχουν τόσο μεγάλη αξία όσο κάποιου που μεταβαίνει από 6s ή 7.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται δεν θα αχοληθώ με τα "gate" φίλτατοι. Νομίζω θα το ευχαριστηθώ το τηλέφωνο αρκετά. Θα γράψω εντυπώσεις αν και δεν θα έχουν τόσο μεγάλη αξία όσο κάποιου που μεταβαίνει από 6s ή 7.

 

Κάθε φορά η μεγαλύτερη διαφορά παρατηρείται από 2 μοντέλα και πάνω.

Από μοντέλο σε μοντέλο δεν είναι και τόσο τραγικές οι διάφορες

Κάτοχος πχ 6s σε 8αρι θα δει διάφορες αρκετές

Από 6 σε 6s όχι τόσο μεγάλες.

Αξίζει η μετάβαση από την συσκευή οι έχεις στα χέρια σου σε 2 μοντέλα νεότερη πάντοτε νομίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά η μεγαλύτερη διαφορά παρατηρείται από 2 μοντέλα και πάνω.

Από μοντέλο σε μοντέλο δεν είναι και τόσο τραγικές οι διάφορες

Κάτοχος πχ 6s σε 8αρι θα δει διάφορες αρκετές

Από 6 σε 6s όχι τόσο μεγάλες.

Αξίζει η μετάβαση από την συσκευή οι έχεις στα χέρια σου σε 2 μοντέλα νεότερη πάντοτε νομίζω

Ναι. Θα συμφωνήσω με το παραπάνω. Μάλιστα πιστεύω ότι ισχύει για όλες τις εταιρίες αυτό. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν πήρα το Galaxy S7. Περίμενα το S8 αλλά απογοητεύτηκα από την τάση της samsung να τα κάνει όλο και μεγαλύτερα τα τηλέφωνα.

Μία μέρα ακόμα... :)

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα το πρωί και το άφησα να συγχρονιστεί με το "παλιό", με icloud, να κατεβάσει εφαρμογές. Μόνο που δεν μου έφερε τη μουσική μου που είχα καμιά 50αριά τραγούδια. Δεν το κατάλαβα αυτό αλλά θα το συγχρονίσω στο σπίτι. Μάλλον δεν περιλαμβάνεται στο backup αυτό αλλά μόνο στο itunes? Μαθαίνω ακόμη. Μην βαράτε:)

Γρήγορο ακόμα και όταν κατέβαζε τις εφαρμογές. Μετά προσπάθησα να το στρεσάρω αλλά δεν δείχνει σημάδια λαγκαρίσματος, κολλήματος ή οτιδήποτε σχετικό. Στα μάτια μου τουλάχιστον. Συμπαγής αίσθηση, λίγο διαφορετική από ένα 6s συναδέλφου αλλά όχι αντιληπτή διαφορά στο βάρος. Μου αρέσει πολύ γενικά στην χρήση και την αίσθηση στο χέρι. To capacitive πλήκτρο το συνηθίζω σιγά σιγά.

Αυτά. Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω και δεν έχω και μέτρο σύγκρισης εκτός του SE.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα το πρωί και το άφησα να συγχρονιστεί με το "παλιό", με icloud, να κατεβάσει εφαρμογές. Μόνο που δεν μου έφερε τη μουσική μου που είχα καμιά 50αριά τραγούδια. Δεν το κατάλαβα αυτό αλλά θα το συγχρονίσω στο σπίτι. Μάλλον δεν περιλαμβάνεται στο backup αυτό αλλά μόνο στο itunes? Μαθαίνω ακόμη. Μην βαράτε:)

Γρήγορο ακόμα και όταν κατέβαζε τις εφαρμογές. Μετά προσπάθησα να το στρεσάρω αλλά δεν δείχνει σημάδια λαγκαρίσματος, κολλήματος ή οτιδήποτε σχετικό. Στα μάτια μου τουλάχιστον. Συμπαγής αίσθηση, λίγο διαφορετική από ένα 6s συναδέλφου αλλά όχι αντιληπτή διαφορά στο βάρος. Μου αρέσει πολύ γενικά στην χρήση και την αίσθηση στο χέρι. To capacitive πλήκτρο το συνηθίζω σιγά σιγά.

Αυτά. Δεν ξέρω τι άλλο να σας πω και δεν έχω και μέτρο σύγκρισης εκτός του SE.

 

Εχει αρκετες διαφορες με το 6s ασχετα αν μοιαζουν σε εμφανιση.

Το συστημα των δονησεων και του 3d touch μονο που τα δουλευεις σοιυ δινουν την εντυοωση αλλης συσκευης.

Εχει πολλα νεα πραγματα δεν ειναι 1 και 2 για να τα αναφερουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σε ενα μηνα θα παρω το iPhone 8 64GB Siver και θα ηθελα να ξερω περι τα Αξεσουαρ του ειναι συμβατο το πισω Cover της Apple που μου ξεμεινε απο το iPhone 6S 16GB Siver μου ; Αν ειναι να το χρεισιμοποιησω αυτο μην αγοραζω αλλο αλλα 50ευρω.

Επισης το Χρυσο το χρωμα ειναι Ροζ τελικα ; Ετσι μου ειπε η κοπελλα εκει στο καταστημα που πηγα να το δω και να ρωτησω τους χρωματισμους.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια σε ενα μηνα θα παρω το iPhone 8 64GB Siver και θα ηθελα να ξερω περι τα Αξεσουαρ του ειναι συμβατο το πισω Cover της Apple που μου ξεμεινε απο το iPhone 6S 16GB Siver μου ; Αν ειναι να το χρεισιμοποιησω αυτο μην αγοραζω αλλο αλλα 50ευρω.

Επισης το Χρυσο το χρωμα ειναι Ροζ τελικα ; Ετσι μου ειπε η κοπελλα εκει στο καταστημα που πηγα να το δω και να ρωτησω τους χρωματισμους.

 

Τα πίσω καλυμματα-θηκες δεν ταιριάζουν γιατί είναι διαφορετικό το σχήμα της πίσω κάμερας

Τα αξεσουάρ είναι 4/4s

5/5s/se

6/6s

7/8

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 8
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...