Jump to content

[Note 8] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις/ Εφαρμογές


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογής call.app σε κάποιους δεν θα λειτουργεί το mod REQUELINE big photo όπου μεγαλώνει την φωτογραφία αυτού που σας καλεί...

Για να ξανά λειτουργήσει θα πρέπει :

Να απεγκαταστησετε το παλιό mod, επανάκινηση

Ξανά περνάτε το mod, επανάκινηση

Στα καπάκια ξανά περνάτε το mod και θα πρέπει να λειτουργεί όπως πριν

 

Μετα απο το χθεσινο update του τηλεφώνου δεν μου λειτουργεί πλεον το modακι παρολο που ακολουθησα το unintsall> reboot > install > reboot.

 

Αλλος με παρομοιο θεματάκι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 200
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μενα δεν χαλασε.δουλευει κανονικα οπως πριν

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο το χθεσινο update του τηλεφώνου δεν μου λειτουργεί πλεον το modακι παρολο που ακολουθησα το unintsall> reboot > install > reboot.

 

Αλλος με παρομοιο θεματάκι?

 

Δοκίμασε ξανά unintsall> reboot > install > reboot και μόλις ανοίξει ξανά κανε instal χωρίς να κάνεις επανεκκίνηση και δοκίμασε το.....εγω αυτό έκανα και μου δούλεψε.....το έγραψα και παραπάνω αλλά σου ξέφυγε το τελευταίο βήμα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ξανά unintsall> reboot > install > reboot και μόλις ανοίξει ξανά κανε instal χωρίς να κάνεις επανεκκίνηση και δοκίμασε το.....εγω αυτό έκανα και μου δούλεψε.....το έγραψα και παραπάνω αλλά σου ξέφυγε το τελευταίο βήμα....

 

Eιχες δικιο, μου ξεφυγε το τελευταιο :) Ολα καλα τωρα, ευχαριστω!

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει Duos και θέλει και microSD :) - hp://www.simore.com/en/sim-card-extension-adapter-dualsim-hybrid-slot-smartphones-tablets-x-extender.html

 

Παίζει υποδειγματικά - χρειάζεται θήκη για σωστο fitting.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μια ερώτηση για να μην διαβάζω όλα τα topic από αρχής, το adhell2 το έχει κάνει καποιος να δουλέψει σωστά στο note8 ? Στο s7edge δούλευε τέλεια αλλά στο note8 αν καταφερεις να το κάνεις να δουλέψει που θέλει πολύ προσπάθεια, το τηλ δε δουλεύει σωστά μπλοκάρουν πολλές εφαρμογές, διευθύνσεις και γενικά σέρνεται. Αν και στο xda τα ίδια βλεπω πανω κάτω υπαρχει εμπειρία από κάποιον εδώ?

 

Προς στιγμήν έχω βάλει το blokada που είναι πολύ καλή εφαρμογή και κόβει σχεδόν τα πάντα από διαφημίσεις αλλά εχει μονιμο notification (το οποίο συνηθίζεται δεν είναι τόσο ασχημο) αλλά δουλεύει μεσω vpn και θεωρητικά ίσως καταναλώνει επιπλέον μπαταρία...

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για όποιον έχει Duos και θέλει και microSD :) - hp://www.simore.com/en/sim-card-extension-adapter-dualsim-hybrid-slot-smartphones-tablets-x-extender.html

 

Παίζει υποδειγματικά - χρειάζεται θήκη για σωστο fitting.

Φίλε μου δυστυχώς είναι απάτη!!! Δε δουλεύει....όλοι έτσι λένε στα reviews και στα forum.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς είναι απάτη!!! Δε δουλεύει....όλοι έτσι λένε στα reviews και στα forum.....

 

Το συγκεκριμένο δεν γνωρίζω αν δουλεύει αλλά όποιος θέλει 2 σιμ και κάρτα μνήμης μπορεί να το κάνει (με λίγη προσοχή) κόβωντας την μία κάρτα σιμ (αφού την έχει αφήσει σε ένα ποτηράκι με οινόπνευμα για καμία ώρα ώστε να μαλακώσει) και κολλώντας την προσεκτικά πάνω στην κάρτα μνήμης.Υπάρχουν σχετικά βίντεο στο youtube.Το είχα καταφέρει με την 1η προσπάθεια σε προηγούμενη συσκευή.Τώρα δεν το επιχειρώ γιατί τα 64 gb μου είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς root στο note ?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να σεταρω το νοτε 8 να κανω ότι μου είναι χρήσιμο, χωρίς να κανω ροοτ..

Εχω βρει μερικές καλες λύσεις.

Πχ η παρακάτω εφαρμογή, όταν παίζει μουσική με διπλο κλικ στο volume + παει στο επόμενο τραγούδι, αντίστοιχα για volume -. Φυσικά δουλευει και με τα αντίστοιχα κουμπία των ακουστικών. Ενω έχει και. Διαφορες αλλες επιλογές να δονηται σε sms, κλήσεις.

Όσοι πχ τρέχουν και ακούν μουσική με το κινητό στην τσέπη θα το εκτίμησουν ιδιαίτερα.

Δωρεαν: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartvibration

 

Επίσης κατι πολυ καλο, με την εφαρμογή bxactions ρυθμίζεις το πλήκτρο της άχρηστης (για μενα) Bixby. Το έχω ρυθμίσει ως εξης:

Οταν η οθονη ειναι αναμενη, ενα κλικ=back, 2κλικ= home.

Ουσιαστικά ετσι σχεδόν χειρίζεσαι ολο το κινητο σε full-screen χωρίς χρηση των softkey. Το εχω βρει απίστευτα βολικό σε καποιες εφαρμογές.

Ενω στη lockscreen ή με οθόνη κλειστη, 1 κλικ απλα αναβει η οθονη, 2 κλικ=καμερα, 2 κλικ αλλα στο 2ο κλικ κρατας πατημένο το κουμπί (δεν το αφηνεις αμεσως) =αναβει ο φακός, το φλας της κάμερας δηλαδή..

Δίνω ιδέες τι μπορείς να κάνεις σε οσους δεν έχουν δοκιμάσει. Για να δουλέψει πραγματικά τελεια χωρις να πετάγεται για λιγο η εικόνα της Bixby, θελει σεταρισμα με pc, και package disabler. Εχει οδηγίες.

Τελος για διαφημίσεις για την ωρα, το καλύτερο που εχω βρει, blokada lite.

Με μειον 80 εφαρμογές/υπηρεσίες που εχω παγωσει, nova launcher, και μειωση διάρκειας των εφε στο 0.5 παει πραγματικά σφαίρα. Μονο μειον η μπαταρία του που οπως παντα λεω, είναι απλα μέτρια ειδικά σε βαριά χρηση..

Αν το δωσω σύντομα θα είναι αποκλειστικά και μόνο γι αυτό.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να σεταρω το νοτε 8 να κανω ότι μου είναι χρήσιμο, χωρίς να κανω ροοτ..

Εχω βρει μερικές καλες λύσεις.

Πχ η παρακάτω εφαρμογή, όταν παίζει μουσική με διπλο κλικ στο volume + παει στο επόμενο τραγούδι, αντίστοιχα για volume -. Φυσικά δουλευει και με τα αντίστοιχα κουμπία των ακουστικών. Ενω έχει και. Διαφορες αλλες επιλογές να δονηται σε sms, κλήσεις.

Όσοι πχ τρέχουν και ακούν μουσική με το κινητό στην τσέπη θα το εκτίμησουν ιδιαίτερα.

Δωρεαν: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartvibration

 

Επίσης κατι πολυ καλο, με την εφαρμογή bxactions ρυθμίζεις το πλήκτρο της άχρηστης (για μενα) Bixby. Το έχω ρυθμίσει ως εξης:

Οταν η οθονη ειναι αναμενη, ενα κλικ=back, 2κλικ= home.

Ουσιαστικά ετσι σχεδόν χειρίζεσαι ολο το κινητο σε full-screen χωρίς χρηση των softkey. Το εχω βρει απίστευτα βολικό σε καποιες εφαρμογές.

Ενω στη lockscreen ή με οθόνη κλειστη, 1 κλικ απλα αναβει η οθονη, 2 κλικ=καμερα, 2 κλικ αλλα στο 2ο κλικ κρατας πατημένο το κουμπί (δεν το αφηνεις αμεσως) =αναβει ο φακός, το φλας της κάμερας δηλαδή..

Δίνω ιδέες τι μπορείς να κάνεις σε οσους δεν έχουν δοκιμάσει. Για να δουλέψει πραγματικά τελεια χωρις να πετάγεται για λιγο η εικόνα της Bixby, θελει σεταρισμα με pc, και package disabler. Εχει οδηγίες.

Τελος για διαφημίσεις για την ωρα, το καλύτερο που εχω βρει, blokada lite.

Με μειον 80 εφαρμογές/υπηρεσίες που εχω παγωσει, nova launcher, και μειωση διάρκειας των εφε στο 0.5 παει πραγματικά σφαίρα. Μονο μειον η μπαταρία του που οπως παντα λεω, είναι απλα μέτρια ειδικά σε βαριά χρηση..

Αν το δωσω σύντομα θα είναι αποκλειστικά και μόνο γι αυτό.

 

Kαλοφορετο

Link to comment
Share on other sites

Kαλοφορετο

Χεχε, Thanks! Το βρηκα σε τιμή που θα ηταν ιεροσυλία να μη το παρω, ουτε 15 ημερων..

Αυτο που παντα εθαβα στην συγκεκριμένη συσκευή ηταν η μπαταρία και μόνο..

Σε ολα τα υπολοιπα κατα τη γνώμη μου είναι μακραν η καλύτερη συσκευή της αγορας, ειδικα ετσι οπως βγηκαν τα υπολοιπα..

Τωρα που το δουλεύω καμια βδομάδα, και εχω σεταρει ολα οπως θελω, επιμένω 200% σε οτι εγραφα για την μπαταρία και οχι για να πω οτι εχω δίκιο ευχαριστώς θα εγραφα τα αντίθετα.

Απλα συμβιβαστηκα οτι θα φορτιζω 2 φορες τη μερα με τη χρηση που κανω, κατι που συμβαίνει συχνα.

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, Thanks! Το βρηκα σε τιμή που θα ηταν ιεροσυλία να μη το παρω, ουτε 15 ημερων..

Αυτο που παντα εθαβα στην συγκεκριμένη συσκευή ηταν η μπαταρία και μόνο..

Σε ολα τα υπολοιπα κατα τη γνώμη μου είναι μακραν η καλύτερη συσκευή της αγορας, ειδικα ετσι οπως βγηκαν τα υπολοιπα..

Τωρα που το δουλεύω καμια βδομάδα, και εχω σεταρει ολα οπως θελω, επιμένω 200% σε οτι εγραφα για την μπαταρία και οχι για να πω οτι εχω δίκιο ευχαριστώς θα εγραφα τα αντίθετα.

Απλα συμβιβαστηκα οτι θα φορτιζω 2 φορες τη μερα με τη χρηση που κανω, κατι που συμβαίνει συχνα.

 

Και εγω ακριβως ετσι. Γενικα τα note παντα τα θεωρω τα τοπ κινητα και το 8. Το 8 θα το ηθελα να ειχε 3700κ ακομα και 4000κ μπαταρια για ενα τετοιο κινητο τετοιας εμβελειας αλλα τεσπα. 1-2 φορες θα χρειαστει ναι. Στο xda δεν εχει πολυ ζωντανια μονο 1 rom μπορω να πω αξιζει full η ketan.rom ελπιζω ως το καλοκαιρι να εχει τιποτα αξιολογο απο roms και kernels.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακριβως ετσι. Γενικα τα note παντα τα θεωρω τα τοπ κινητα και το 8. Το 8 θα το ηθελα να ειχε 3700κ ακομα και 4000κ μπαταρια για ενα τετοιο κινητο τετοιας εμβελειας αλλα τεσπα. 1-2 φορες θα χρειαστει ναι. Στο xda δεν εχει πολυ ζωντανια μονο 1 rom μπορω να πω αξιζει full η ketan.rom ελπιζω ως το καλοκαιρι να εχει τιποτα αξιολογο απο roms και kernels.

Εγω παρακολουθώ και την aospwiz, για πολυ έμπειρους βεβαια.. Ως ελάχιστη βαση ωστε μετα να προσθέσεις οτι αλλο θες και λειπει.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/development/rom-15-01-17-v1-0-t3735592/page11

Αλλα για την ωρα αποφάσισ να μεινω αρουταριστος.. Ρεκόρ για μενα βδομάδα αρουταριστος μετα απο καμια 10ρια κινητα που ρουταρα απο την 1η ώρα.. :lol:

Σχεδον βρηκα λυσεις για ολα, αλλά το αντίτιμο, χαλαει η αυτονομια. Με τις λύσεις ροοτ θα ειχα απειρως καλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ακριβως ετσι. Γενικα τα note παντα τα θεωρω τα τοπ κινητα και το 8. Το 8 θα το ηθελα να ειχε 3700κ ακομα και 4000κ μπαταρια για ενα τετοιο κινητο τετοιας εμβελειας αλλα τεσπα. 1-2 φορες θα χρειαστει ναι. Στο xda δεν εχει πολυ ζωντανια μονο 1 rom μπορω να πω αξιζει full η ketan.rom ελπιζω ως το καλοκαιρι να εχει τιποτα αξιολογο απο roms και kernels.
Πολύ καλή και με φοβερή μπαταρία η Rom του Dr.Ketan. Την κράτησα για 3 μέρες και πραγματικά η μπαταρία ήταν απίστευτη. Εγώ προσωπικά κέρδισα πάνω κάτω 2 ώρες οθόνη και από 3 3.30 πηγα στις 5 5.20 .

 

Πήρα ένα nandroid της Rom του Ketan και χθες πέρασα την echoe. Θα την δοκιμάσω λίγες μέρες και θα δω πως θα πάει .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρακολουθώ και την aospwiz, για πολυ έμπειρους βεβαια.. Ως ελάχιστη βαση ωστε μετα να προσθέσεις οτι αλλο θες και λειπει.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/development/rom-15-01-17-v1-0-t3735592/page11

Αλλα για την ωρα αποφάσισ να μεινω αρουταριστος.. Ρεκόρ για μενα βδομάδα αρουταριστος μετα απο καμια 10ρια κινητα που ρουταρα απο την 1η ώρα.. :lol:

Σχεδον βρηκα λυσεις για ολα, αλλά το αντίτιμο, χαλαει η αυτονομια. Με τις λύσεις ροοτ θα ειχα απειρως καλύτερη μπαταρία.

 

Δεν χανεις και τιποτα 1-2 roms μονο αξιζουν προς το παρον. Θα την δοκιμασω το Σαββατοκυριακο που θα εχω χρονο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλή και με φοβερή μπαταρία η Rom του Dr.Ketan. Την κράτησα για 3 μέρες και πραγματικά η μπαταρία ήταν απίστευτη. Εγώ προσωπικά κέρδισα πάνω κάτω 2 ώρες οθόνη και από 3 3.30 πηγα στις 5 5.20 .

 

Πήρα ένα nandroid της Rom του Ketan και χθες πέρασα την echoe. Θα την δοκιμάσω λίγες μέρες και θα δω πως θα πάει .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο Dr.Ketan βγαζει roms και για αλλα note πχ το note4 και note5. Στο 5 που την εχω ειναι τρομερη το ιδιο ειναι και στο Note8 αυτη εχω εδω και 2 βδομαδες η RR που παντα εχω στα κινητα μου ειναι χαλια μαυρα για το note8 δεν ξανα ασχολουμε παρα μονο αμα βρεθει Dev να ασχολειται καθημερινα, του Dr.Ketan εχει τρομερο support και ειναι πολυ καλογραμμενη πολυ ωρα μπαταρια no drain no lags no bugs και οτι χρειαστει απανταει αμεσως με fix.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα RR στο s7 edge και S8 plus.Στο Note 8 δεν την εβαλα γιατι ο dev ειπε πως θα ξανα βγαλει ρομ μεχρι την ελευση του Oreo και μου φανηκε καπως.

 

Και η Echoe παντως καλη ειναι.

 

Kernel εχεις βαλει?Τωρα ειμαι με stock και σκεφτομαι να περασω κανεναν αν και δεν το πολυ χρειαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κάποιες ερωτήσεις να μου τα ξεκαθαρίσει κάποιος αν τα ξερει καλά γιατί είναι τόσα πολλά που χάνομαι..

Το note 8 βγαίνει σε 2 εκδόσεις επεξεργαστή.

Τον exynos και τον snapdragon.

Το μοντέλο SM-959fd είναι exynos.

έχει ακουστεί ποια έκδοση επεξεργαστή είναι καλύτερη;

Όσο αναφορά το root ξεκλείδωμα κλπ και τα 2 έχουν υποστήριξη από xda?

Μειωνεκτει σε κάτι ή έκδοση με snapdragon;

Κοιτάω προς αυτή την έκδοση μόνο κ μόνο από αναφορές ότι δουλεύει το FM radio κοινώς ραδιόφωνο.

Γνωριζει κανείς σχετικά;

Οι custom ROMs υποστηρίζουν και τα 2 μοντέλα;

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κάποιες ερωτήσεις να μου τα ξεκαθαρίσει κάποιος αν τα ξερει καλά γιατί είναι τόσα πολλά που χάνομαι..

Το note 8 βγαίνει σε 2 εκδόσεις επεξεργαστή.

Τον exynos και τον snapdragon.

Το μοντέλο SM-959fd είναι exynos.

έχει ακουστεί ποια έκδοση επεξεργαστή είναι καλύτερη;

Όσο αναφορά το root ξεκλείδωμα κλπ και τα 2 έχουν υποστήριξη από xda?

Μειωνεκτει σε κάτι ή έκδοση με snapdragon;

Κοιτάω προς αυτή την έκδοση μόνο κ μόνο από αναφορές ότι δουλεύει το FM radio κοινώς ραδιόφωνο.

Γνωριζει κανείς σχετικά;

Οι custom ROMs υποστηρίζουν και τα 2 μοντέλα;

Καλημερα, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=456287&page=184 διαβασε το ποστ 2751 :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ άρχοντα..

Με νοιάζει ωστόσο και η υποστήριξη custom rom..

Θεωρώ τη Samsung άχρηστη σε software. Οπότε αν οι roms που κυκλοφορούν κάνουν τότε είναι μονόδρομος..

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο δεν γνωρίζω αν δουλεύει αλλά όποιος θέλει 2 σιμ και κάρτα μνήμης μπορεί να το κάνει (με λίγη προσοχή) κόβωντας την μία κάρτα σιμ (αφού την έχει αφήσει σε ένα ποτηράκι με οινόπνευμα για καμία ώρα ώστε να μαλακώσει) και κολλώντας την προσεκτικά πάνω στην κάρτα μνήμης.Υπάρχουν σχετικά βίντεο στο youtube.Το είχα καταφέρει με την 1η προσπάθεια σε προηγούμενη συσκευή.Τώρα δεν το επιχειρώ γιατί τα 64 gb μου είναι αρκετά.

Στο note 8 είναι αρκετά πιο στενή η υποδοχή σε σχέση με άλλες συσκευές και είναι πολύ επικίνδυνο.

Επιπλέον αν υπολογίσεις το κόστος μιας πολύ καλής Microsd 128/256GB που φυσικά ούτε καν πλησιάζει τις εσωτερικές ταχύτητες, άλλα κυρίως το να σου μείνει στα χέρια η συσκευή, τότε 1000 φορές πας σε snapdragon που είναι και φτηνότερο.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Στο note 8 είναι αρκετά πιο στενή η υποδοχή σε σχέση με άλλες συσκευές και είναι πολύ επικίνδυνο.

Επιπλέον αν υπολογίσεις το κόστος μιας πολύ καλής Microsd 128/256GB που φυσικά ούτε καν πλησιάζει τις εσωτερικές ταχύτητες, άλλα κυρίως το να σου μείνει στα χέρια η συσκευή, τότε 1000 φορές πας σε snapdragon που είναι και φτηνότερο.

Υπάρχει σχετικό thread στο xda. Όντως κάποιοι τα εχουν βρει δύσκολα, αλλά είναι και πολοι που το έχουν κανει. Προσωπικά οταν χρειαστεί να βαλω 2η σιμ, θα το δοκιμάσω σίγουρα.

Στο s8, απλα κοβανε τη σιμ. Στο νοτε 8, θέλει να λιμαρεις λιγο και τη microsd ωστε να λεπτινει και αυτη.Και τα κολας με κολα. Αμα δεις και δεν μπαίνει δε θα πιεσεις και πολύ εννοείται. Για όποιον πιάνουν τα χέρια, μια φορά το κανεις και το εχεις μονιμα.. Πιστεύω αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετικό thread στο xda. Όντως κάποιοι τα εχουν βρει δύσκολα, αλλά είναι και πολοι που το έχουν κανει. Προσωπικά οταν χρειαστεί να βαλω 2η σιμ, θα το δοκιμάσω σίγουρα.

Στο s8, απλα κοβανε τη σιμ. Στο νοτε 8, θέλει να λιμαρεις λιγο και τη microsd ωστε να λεπτινει και αυτη.Και τα κολας με κολα. Αμα δεις και δεν μπαίνει δε θα πιεσεις και πολύ εννοείται. Για όποιον πιάνουν τα χέρια, μια φορά το κανεις και το εχεις μονιμα.. Πιστεύω αξιζει.

Το έχω κάνει και εγώ πολλές φορές σε παλαιότερες συσκευές και με την microsd λιμαρισμενη όσο περνει. Στο Note 8 είναι ακόμη δυσκολότερα τα πράγματα σε σχέση με συσκευές όπως το s7 edge για παράδειγμα. Επισης θέλει χρηση πολύ δυνατης κόλλας και μεγάλη προσοχή γιατί με λίγη πίεση παραπάνω ενδέχεται να σπάσει ο αναγνώστης της sim.

Θα έλεγα ότι στην περίπτωση του Note και έχοντας υπόψη ποσο κοστίζει, θα το σκεφτομουν πολύ περισσοτερο το εγχείρημα .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και εγώ πολλές φορές σε παλαιότερες συσκευές και με την microsd λιμαρισμενη όσο περνει. Στο Note 8 είναι ακόμη δυσκολότερα τα πράγματα σε σχέση με συσκευές όπως το s7 edge για παράδειγμα. Θέλει πολύ μεγάλη προσοχή γιατί με λίγη πίεση παραπάνω ενδέχεται να σπάσει ο αναγνώστης της sim και μετά....

Ναι δεν αμφιβάλλω, όντως είναι ποιο πακετο απο ποτε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις/ Εφαρμογές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...