Jump to content

iOS 11


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 91
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Данный вид обуви вошел в линейку элитной продукции. На первый взгляд неказистые сапожки завоевали огромную популярность и пользуются огромным спросом, поскольку в первую очередь, это комфорт и качество. Читайте об этом подробнее на сайте womanmaniya.ru
Link to comment
Share on other sites

Φιλτατοι συνφορουμιτες,

 

κατ' αρχας ν' αναφερω οτι εχω ενα iphone 5S με την πιο προσφατη εκδοση του iOS 11.

δεν ξερω εαν ειμαι ο πρωτος που το αναφερει αλλα το iOS 11 σε ολες τις μεχρι σημερα εκδοσεις του, εχει ενα πολυ σοβαρο bug (για μενα τουλαχιστον).

Οταν το τηλεφωνο ειναι συνδεδεμενο με bluetooth headset, ενω "ανοιγει" η εφαρμογη Φωνητικος Ελεγχος (Voice Control),

δεν ανταποκρινεται σε φωνητικες εντολες.

Εαν το τηλεφωνο δεν ειναι συνδεδεμενο με bluetooth, ο φωνητικος ελεγχος ανταποκρινεται μια χαρα στις φωνητικες εντολες.

 

Μεχρι να βρω αυτο το forum εχω κανει τις εξης ενεργειες:

1. εχω παει σε istorm store που ελαφρα τη καρδία μου ειπαν οι "επαϊωντες" σερβισαδες οτι αφου εκανα update σε iOS 11, μαλλον θα θελει update και το bluetooth headset (!!!).. ειδαλως να χρησιμοποιω το Siri (που ομως επειδη δεν υποστηριζει Ελληνικη γλωσσα) με "συμβουλευσαν" ν' αλλαξω τις 350 επαφες μου σε ....Greeklish (!!!!) για να μπορω να κανω κλησεις μεσω φωνητικων εντολων απο το bluetooth..

2. εχω καλεσει το Ελληνικο Apple Support και μου ειπαν οτι .. (!!!!!!) το iOS 11 κατηργησε το Voice Contor..

3. εχω chatαρει με την Αμερικανικη Apple Support, που μου ειπαν να κανω reset στα Factory Settings (το εκανα 2 φορες, μια απο τις Ρυθμισεις του τηλεφωνου και μια απο itunes), χωρις να διορθωθει το προβλημα μου.

4. εχω συνδεσει 4 διαφορετικα μοντελα bluetooth headsets στο τηλεφωνο, προκειμενου ν' αποκλεισω το ενδεχομενο συμβατοτητας.

5. επειδη μετα απο ολα αυτα και πριν παραδωσω (οπως με συμβουλεψαν οι Αμερικανοι) το τηλεφωνο σ' ενα σερβις προκειμενου να μου το "γιατρεψουν".. σκεφτηκα μπας και το προβλημα δεν ειναι ουτε στο τηλεφωνο ουτε στο bluetooth και ζητησα απο φιλους που εχουν 6αρια και 7αρια (iphone 6 & iphone7) να συνδεσουν τα τηλεφωνα τους με bluetooth (και το δικο μου headset και τα δικα τους) και να προσπαθησουν να καλεσουν μεσω φωνητικης εντολης στον Φωνητικο Ελεγχο. Το αποτελεσμα ενα και το αυτο, κανενα τηλεφωνο (iphone) δεν ανταποκρινεται στις φωνητικες εντολες μεσω Φωνητικου Ελεγχου..

Αρα ? που καταληγουμε ?

οτι το iOS 11 εχει καποιο bug που δεν αναγνωριζει τις φωνητικες εντολες μεσω Φωνητικου Ελεγχου.

Κι επειδη δεν εχω καμμια διαθεση να περιμενω εαν και ποτε θα το διορθωσουν τ' Αμερικανακια..

ρωταω εσας εαν υπαρχει κανενας τροπος να κανω downgrade σε iOS 10 ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Κατανοώ πλήρως το θέμα σου με το iOS 11 σε συνδυασμό με τον φωνητικό έλεγχο. Δεν είσαι ο μόνος. Υπάρχουν πολλοί σαν και εσένα, μετά από αναβάθμιση στο iOS 11. Αυτό που θα πρότεινα είναι υπομονή μέχρι να διατεθεί το iOS 11.2, καθώς λέγεται πως διορθώνει το εν λόγω πρόβλημα. Πιστεύω πως θα τη δούμε πριν τις γιορτές.

 

Όσο αφορά την επιστροφή σου στο iOS 10...

Δυστυχώς, δεν υπάρχει απολύτως κανένας τρόπος να επιστρέψεις σε παλιότερη έκδοση λογισμικού, έχοντας iPhone 5S. Γενικότερα, η Apple δεν επιτρέπει την εγκατάσταση παλαιότερων εκδόσεων του iOS λογισμικού της.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την επιστροφή σου στο iOS 10...

Δυστυχώς, δεν υπάρχει απολύτως κανένας τρόπος να επιστρέψεις σε παλιότερη έκδοση λογισμικού, έχοντας iPhone 5S. Γενικότερα, η Apple δεν επιτρέπει την εγκατάσταση παλαιότερων εκδόσεων του iOS λογισμικού της.

 

:cry: ---> :mad: ---> :angry:

 

:kill:Apple

:shoot:Apple

Apple:rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Είμαι κάτοχος iphone 6s plus. Εδώ και 10 μέρες έχω περάσει στο ios 11 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα... Πολλές φορές όταν πάω να κάνω εγκατάσταση διάφορες εφαρμογές ακόμη και όταν πάω να κάνω ενημέρωση τις ήδη υπάρχοντες δεν κατεβάινουν.. Πρέπει να κλείσω το κινητό να το ανοιξω και μετά να πάει πάλι να τις κατεβάσω..Γνωρίζω κάποιος κάτι γι αυτό?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Είμαι κάτοχος iphone 6s plus. Εδώ και 10 μέρες έχω περάσει στο ios 11 και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα... Πολλές φορές όταν πάω να κάνω εγκατάσταση διάφορες εφαρμογές ακόμη και όταν πάω να κάνω ενημέρωση τις ήδη υπάρχοντες δεν κατεβάινουν.. Πρέπει να κλείσω το κινητό να το ανοιξω και μετά να πάει πάλι να τις κατεβάσω..Γνωρίζω κάποιος κάτι γι αυτό?
Κανονικά θέλει restore και set as new (μόνο επαφές να κρατήσεις και όλες τα άλλα από την αρχή) οτιδιοτε άλλο ειναιιμημετρο
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο internet για ένα bug που θα κράσαρε στα iphones με ios 11.1.2 σήμερα στις 12:15 τα μεσάνυχτα. Το αντιμετώπισε κανείς από εδώ?

Βγήκε και το iOS 11.2 πριν λίγο που διοθρώνει αυτό το bug.

Σχετικά links:

Το άρθρο που διάβασα: https://www.theverge.com/2017/12/2/16727112/iphone-crash-bug-december-2nd-2017

Σχετικά βίντεο στο youtube:

και
Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμιτες καλη βδομαδα (και καθυστερημενα καλο μηνα..)

 

αφου δεν καταφερα να βρω ακρη με την Apple Ελλαδος (ουτε και περιμενα να βρω ..δηλαδη..)

ουτε με την Apple στο εξωτερικο, αντι για τον Φωνητικο Ελεγχο χρησιμοποιω πλεον το Siri

και απλα προσθεσα στις επαφες που πιο συχνα καλω οταν ειμαι πανω στην μηχανη, μεσω φωνητικων εντολων,

το ονομα και σε Greeklish ..π.χ. Σπιτι - Spiti (δουλευει το ιδιο ειτε ετσι γραμμενο ειτε ως Home).

Λες "Call Home" η "Call Spiti" και το καλει. Κριμα που δεν μου ..."εκοψε" νωριτερα για να μην χασω τοσες εργατωρες..

 

Αυτα απο μενα ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πως απενεργοποιώ την επιλογή να μην κατεβαίνει αυτόματα στο κινητό ότι εφαρμογη κατεβαζω στο αιπαντ και το αντίστροφο?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να απενεργοποιήσεις τις αυτόματες λήψεις.

Μπορείς να δεις εδώ το πως: https://support.apple.com/el-gr/HT202180

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε 6αρι γενικα με την 11 και μετα υπαρχει μια αργη ανταποκριση οταν ανοιγεις την καμερα.Δηλαδη ο χρονος απο την ωρα που ανοιγεις την καμερα μεχρι να ειναι ετοιμο να τραβηξει φωτογραφια περνανε λιγα δευτερολεπτα ενω πριν γινοταν αστραπιαια σχεδον.Με την 11.2 δεν εχει διορθωθει αλλα καποια αλλη δυσλειτουργια δεν παρατηρησα εδω και 4 μερες που εχω αναβαθμισει...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω γιατι σε 7 πλας με 2πλο πάτημα χωρίς δύναμη στο home κατέβαινει και αφήνει κενό...

Που αποσκοπεί αυτό αφού στο κενό αυτό δεν μπορείς να ανοιξεις 2η εφαρμογή; (πράγμα παρά πολύ μεγάλο μείον σε σχεση με αντροιντ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω γιατι σε 7 πλας με 2πλο πάτημα χωρίς δύναμη στο home κατέβαινει και αφήνει κενό...

Που αποσκοπεί αυτό αφού στο κενό αυτό δεν μπορείς να ανοιξεις 2η εφαρμογή; (πράγμα παρά πολύ μεγάλο μείον σε σχεση με αντροιντ)

To "Reachability", γνωστό στα ελληνικά ως "Εύκολη πρόσβαση", βοηθά τους χρήστες να χρησιμοποιούν την συσκευή με το ένα χέρι, αφού η οθόνη κατεβαίνει μέχρι τα μισά με σκοπό το πάνω μέρος της να είναι προσβάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να αναβαθμισω σε 11.2 αλλα μετα απο λιγο μου βγαζει αυτο https://imgur.com/a/y94B2

 

Γνωστο θεμα μου το κανει πολλες φορες. Ξαναπροσπαθησε μια δυο τρεις ξεκολλαει, αλλιως ΟΤΑ.

 

Προφανως κανει καποιο time out απο τον server και κοβεται.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωστο θεμα μου το κανει πολλες φορες. Ξαναπροσπαθησε μια δυο τρεις ξεκολλαει, αλλιως ΟΤΑ.

 

Προφανως κανει καποιο time out απο τον server και κοβεται.

 

πρωτη φορα μου το εκανε μετα την αναβαθμιση του itunes...το ξαναπροσπαθησα αλλες τρεις τεσσερις φορες αλλα κολλαει στα 100 κατι mb και πεταει το μηνυμα..τι εννοεις ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα μου το εκανε μετα την αναβαθμιση του itunes...το ξαναπροσπαθησα αλλες τρεις τεσσερις φορες αλλα κολλαει στα 100 κατι mb και πεταει το μηνυμα..τι εννοεις ΟΤΑ?

 

ΟΤΑ, δηλαδη να κανεις το update με wifi απευθειας απο το κινητο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα σας ! Θα ήθελα τη βοήθεια σας ! Έκανα το update iOS 11.2.1 προχθές και από εκείνη την ώρα δεν λειτουργεί το WiFi μου, έχει και μια κάθετη γραμμή στο εικονίδιο όταν πάω να το ενεργοποιήσω από το κέντρο ελέγχου πήγα να το ενεργοποιήσω και από της ρυθμισες και η μπάρα δεν μετακινείται καν είναι σαν κολλημένη το ίδιο με το Bluetooth δεν απενεργοποιείται από το κέντρο ελέγχου και από τις ρυθμίσεις κολλάει, έψαξα στο internet να δω αν ευθύνεται το update 11.2.1 και έπεσα πάνω στο forum ! Πήγα και σε καταστήματα για servise κινητών και μου είπαν πως μπορεί να είναι βλάβη στην πλακέτα του WiFi (κάτι τέτοιο αν κατάλαβα καλά δεν είμαι γνωστής) η ότι μπορεί το update να μου «έκαψε» κατά κάποιο τρόπο το WiFi μου, είπαν να περιμένω μήπως ευθυνετε το update και μήπως βγει ξανά άλλο για να βελτιώσει της βλάβες αυτές, το ίδιο που είχε συμβεί δηλαδή και με το προηγούμενο από το 11.2.1 ! Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει ευχαριστώ !!!
Link to comment
Share on other sites

Hard reset για αρχη και βλεπεις, ισως κατι δεν εκατσε καλα στο update.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Hard reset για αρχη και βλεπεις, ισως κατι δεν εκατσε καλα στο update.

 

Έκανα reset (αυτό που πατάς το κουμπί αφαιτηριας και το κουμπί κλειδώματος) αυτό εννοεις hard reset ; Έκανα επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου που έχει και επαναφορά σε όλα τις ρυθμίσεις που έχει επίσης, το έκλεισα το ξανά άνοιξα και τίποτα και όλα αυτά τα έκανα πάνω από δυο φορές. Λες να είναι το update ;;; Γιατί και στο προηγούμενο έβγαλε προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα reset (αυτό που πατάς το κουμπί αφαιτηριας και το κουμπί κλειδώματος) αυτό εννοεις hard reset ; Έκανα επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου που έχει και επαναφορά σε όλα τις ρυθμίσεις που έχει επίσης, το έκλεισα το ξανά άνοιξα και τίποτα και όλα αυτά τα έκανα πάνω από δυο φορές. Λες να είναι το update ;;; Γιατί και στο προηγούμενο έβγαλε προβλήματα...

 

Επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εννοει!!Πας:Ρυθμισεις-γενικα-και κατω κατω λεει επαναφορα.Θα επιλεξεις:Ολες οι ρυθμισεις ;) Μετα βεβαια θα τα περασεις ολα απο την αρχη!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...