Jump to content

Η Cyta μεταβιβάστηκε στην Vodafone . (ex. Η Cyta πωλείται )


elephant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι έχει καιρό που άλλαξε το site... Τι άλλαξε δηλαδή, ίδιο είναι με άλλα χρώματα και το λογότυπο της Voda... Οσον αφορά αυξήσεις, εμένα ευτυχώς ο τελευταίος λογαριασμός που εκδόθηκε από Voda αυτή τη φορά, στο ίδιο ποσό είναι με όλους τους προηγούμενους...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 212
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.Όσοι έχουν συμβόλαιο εν ισχύ δεν μπορεί να σας κάνει καμία αύξηση. Ισχύει ότι έχεις μέχρι να λήξει. Όταν λήξει ζητάς προσφορά από την vodafone. Αν σε συμφέρει κάνεις καινούριο συμβόλαιο. Αν όχι παίρνεις προσφορές και από άλλες εταιρείες και αν βρεις καλύτερη τιμή πας όπου θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Όσοι έχουν συμβόλαιο εν ισχύ δεν μπορεί να σας κάνει καμία αύξηση. Ισχύει ότι έχεις μέχρι να λήξει. Όταν λήξει ζητάς προσφορά από την vodafone. Αν σε συμφέρει κάνεις καινούριο συμβόλαιο. Αν όχι παίρνεις προσφορές και από άλλες εταιρείες και αν βρεις καλύτερη τιμή πας όπου θέλεις.

 

Καλά τα λες, αλλά πρόσεξε να δεις τι γίνεται με εμένα... Είχα κάνει τον Νοέμβριο του 16 σύμβαση ενός έτους με τη Cyta, η οποία πιθανολογώ έληξε το Νοέμβριο του 2017... Από τότε και μέχρι σήμερα δεν ξέρω αν έχω κάποια σύμβαση και τι διάρκεια έχει αυτή... Επίσης 3 χρόνια κοντά που έχω τη Cyta, ποτέ δε με έχουν πάρει να μου αναφέρουν οτιδήποτε για ανανέωση/αναβάθμιση/προσφορά... Μήπως υπάρχει κάτι σαν αορίστου και φεύγω πχ όποτε θέλω; Αύξηση δεν είδα από τη Vodafone μέχρι τώρα, οπότε παραμένω ως έχω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εμένα όταν έληγε το προηγούμενο συμβόλαιο με πήραν από την cyta και μου είχαν κάνει προσφορά για να ανανέωση. Είχα κάνει αίτηση να πάω στη Vodafone και μου έκαναν αντί προσφορά το ίδιο πρόγραμμα με 15.50 ευρώ. Και έτσι έμεινα στη cyta για 2 ακόμα χρονιά. Τώρα το συμβόλαιο μου τελειώνει 24.6.2019. Θα δω τι θα κάνω όταν τελειώσει. Θα κάνω μια έρευνα στις άλλες εταιρίες να δω τι τιμή θα μου πουν, θα ρωτήσω και την Vodafone και θα δω που θα συνεχίσω. Όσο για εσένα μακάρι να συνεχίσει αορίστου χρόνου η σύνδεση σου και να μην πληρώσεις παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Τελικά μετά απο έρευνα αγοράς ανανέωσα στη Vofafone με 18.70 euro . Το ίδιο πρόγραμμα που είχα και στη cyta. 19.17 euro μου είπαν αλλά θα εξοφλώ ηλεκτρονικά τον λογαριασμό μου και δεν θα μου στέλνουν λογαριασμό στο σπίτι αλλά με email και sms και θα πληρώνω 18.70.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά μετά απο έρευνα αγοράς ανανέωσα στη Vofafone με 18.70 euro . Το ίδιο πρόγραμμα που είχα και στη cyta. 19.17 euro μου είπαν αλλά θα εξοφλώ ηλεκτρονικά τον λογαριασμό μου και δεν θα μου στέλνουν λογαριασμό στο σπίτι αλλά με email και sms και θα πληρώνω 18.70.

Μετά την ανανέωση,θα παραμείνει να ανήκει στο πρώην δίκτυο της CYTA (θα παραμείνει ακριβώς όπως είναι με το ίδιο ρούτερ) ή θα επιστρέψει σε POTS/PSTN τηλεφωνία? Θα σε αφήνει να προβείς σε εγγραφή στην υπηρεσία My home account - Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, για αυτό προσπαθούν να κάνουν ανανέωση σε όλους τους πελάτες, ώστε να μεταφερθούν στην Vodafone.

Edit: ναι, θα μπαίνει στο MyHome Account.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκα σε δίκτυο Vodafone, αλλά η συνδεσμολογία παρέμεινε όπως στη cyta, δηλαδή τηλεφωνία μέσω ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι και αλλιώς αυτό είναι το μέλλον. Ευρωπαϊκή οδηγία όλες οι σταθερές συνδέσεις να μεταφερθούν σε voip. Το pstn θα είναι παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις 10/6 δεχθηκια μια προσφορα για το κινητο της μητερας μου (ηταν στο cyta 1500) απο εξωτερικο συνεργατη της vodafone δεχθηκα και συμφωνησαμε να ερθει ο κουριερ στις 13/6 για να υπογραψω.Στις 13/6 δεχομαι μια κληση απο καποια εταιρια κουριερ που μου λεει οτι θα καθυστερησουν τα χαρτια και οτι θα ερχοταν σημερα 19/6 με ΕΛΤΑ Κουριερ. Στις 17/6 του Αγιου Πνευματος με καλουν απο το κουριερ και με ρωτουν αν υπεγραψα τα χαρτια τους λεω οτι μου ειχαν πει για τεταρτη ωραια λεει θελετε να σας τα στειλουμε με ACS η ΕΛΤΑ λεω ACS συμφωνουμε ξανα για σημερα. Σημερα μου λενε οτι τα χαρτια γυρισανε πισω δεν φταιω εγω και περιμενουν λεει την voda να τους τα στειλει ξανα κοινως ενα μπαχαλο οταν τους ρωτησα ποια κουριερ ειναι δεν μου ειπαν. Με καλουν μονιμα απο κινητο και οταν ρωταω πραγματα απαντουν μονιμα θα σας καλεσουμε εμεις. ειχε κανεις παρομοια εμπειρια?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η VODAFONE- ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ ανακοινώνει την οριστική κατάργηση των υπηρεσιών κινητής συμβολαίου του πρώην δικτύου Cyta Ελλάδος στις 30/9/2019.

https://www.vodafone.gr/files/1490666400561-diakopi-Diakoph_diatheshs_kai_leitourgias_yphresiwn_kinhths_symvolaiou_prwhn_diktyou_CYTA_Ellados.pdf

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Ικανοποιημενος πελατης CYTA, ποτε δεν αισθάνθηκα πελατης της Vodafone. Ουτε προσφορα για ανανεωση ουτε τιποτα, μου ακριβηναν και το παγιο, η ταχυτατα ανεβαικατεβαινε... Οποτε πηγα σε Vodafone να κανω την γραμμη 50αρα και αν καταλαβα καλα δεν θεωρειται αναβαθμιση αλλα φορητοτητα!! Περα απο τις πανακριβες τιμες (πιο ακριβες και απο Κοσμοτε!!) ειπα για διαθεσιμοτητα δικτυου, ειχε διαθεσιμοτητα αλλα δεν ειχε θυρες! Λεω ποτε θα βρεθει θυρα? Μπορει και ποτε μου λεει! Εφυγα σκαστος και εκανα αιτηση σε Γερμανο και διαθεσιμοτητα και θυρες και δυο βδομαδες μετα συνδεθηκα. Το κορυφαιο ειναι μολις εκανα αιτηση μουρλαθηκαν να ερχονται κλησεις απο ενα 215 και ενω η Vodafone ειχε το κινητο μου για αντιπροσφορα, αυτοι επαιρναν εργασιμες ωρες στο σταθερο... Γκουγκλαρω το τηλεφωνο, εξυπηρετηση πελατων CYTA!!! Τι να πει κανεις...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...