Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά παιδιά μην τρελαινεστε τόσο πολύ με το dome. Ένα μήνα μόνο το άντεξα και μετά το έβγαλα. Καταρχήν να το τοποθετήσεις τέλεια είναι σχεδόν ακατόρθωτο. Όλο και κάποια σκονιτσα θα έχει κολλήσει στην κόλλα περιμετρικά που εμένα προσωπικά με χαλούσε να το βλέπω. Επίσης είναι πολύ χοντρό και φαίνεται σαν ξένο σώμα πάνω στο κινητό κάνοντας το να χάνει σε ομορφιά. Σίγουρα προστατεύει και δεν έχει θέμα με touch και ευκρίνεια αλλά όπως και να έχει χάνει σε όλα σε σύγκριση με τη γυμνή οθόνη. Το συμπέρασμα μου είναι ότι δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάνε. Βέβαια γούστα είναι αυτά και κάποιον μπορεί να μην τον χαλάνε όλα αυτά που είπα. Εγώ πάντως το έστειλα πίσω (amazon) με full refund.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμένω εντυπώσεις φίλε μου. Έχω την led cover τώρα, αλλά θα με έψηνε να βάλω μια απλή θήκη σε συνδυασμό με το dome

Με προσεκτικη τοποθετηση του dome σε συνδυασμο με την tough armor ΤΑ ΣΠΑΕΙ!! Το εβαλα, ευτυχως εκατσε αψογα, κ το βραδυ θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο. Το γυαλι ειναι τελειο, αξιζει κ το τελευταιο ευρω.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Με προσεκτικη τοποθετηση του dome σε συνδυασμο με την tough armor ΤΑ ΣΠΑΕΙ!! Το εβαλα, ευτυχως εκατσε αψογα, κ το βραδυ θα προσπαθησω να ανεβασω φωτο. Το γυαλι ειναι τελειο, αξιζει κ το τελευταιο ευρω.
Ναι όμως πάει περίπατο η ομορφιά του κινητού και έχεις ένα τούβλο. Προστατευμένο βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να είναι τούβλο κ αύριο μεθαύριο να μπορέσω να το πουλήσω σε μια αξιοπρεπή τιμή παρά να φαίνεται θεωρητικά πιο όμορφο κ να γίνει συχρηστο..

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να είναι τούβλο κ αύριο μεθαύριο να μπορέσω να το πουλήσω σε μια αξιοπρεπή τιμή παρά να φαίνεται θεωρητικά πιο όμορφο κ να γίνει συχρηστο..
Φιλε μου δεν αγοράζεις μια συσκευή με σκοπό να την πουλήσεις και να την χαρεί ο επόμενος σαν καινούρια. Την αγοράζεις για να την χαρείς εσύ! Αν την αλλάζεις πάνω στον χρόνο κάνεις μια ασφάλεια και είσαι οκ αν σου τύχει κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν αγοράζεις μια συσκευή με σκοπό να την πουλήσεις και να την χαρεί ο επόμενος σαν καινούρια. Την αγοράζεις για να την χαρείς εσύ! Αν την αλλάζεις πάνω στον χρόνο κάνεις μια ασφάλεια και είσαι οκ αν σου τύχει κάτι.

 

Έχω τελείως διαφορετική άποψη από τη δική σου αλλά είναι σεβαστή και στο κάτω κάτω είναι θέμα γούστου. Εγώ δεν θεωρώ ότι το κινητό γίνεται πιο άσχημο με μια καλή θήκη.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ολοι δικιο εχετε.

Και εγω θελω να χαιρομαι τη συσκευη μου. Και τη χαιρομαι οταν ειναι αψογη, σαν καινουρια.

Οποτε; Θηκη και γυαλι.... Οχι για να το πουλησω, αλλα γιατι ετσι το χαιρομαι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αφού παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό που μου έπεσε κάτω και έσπασε το γυαλί που είχα, πλέον καμία έκπτωση. Μη σου πω και 2 dome θα βάλω το ένα πάνω στο άλλο!

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γυαλι φιλε μου εσπασε μπροστα η πισω?Επι τη ευκαιρια υπαρχει γυαλι προστασιας για την πλατη?Μηπως ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Γυαλι φιλε μου εσπασε μπροστα η πισω?Επι τη ευκαιρια υπαρχει γυαλι προστασιας για την πλατη?Μηπως ξερεις?

 

Δεν έχω δει για την πλάτη. Μόνο ζελατίνες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γυαλι φιλε μου εσπασε μπροστα η πισω?Επι τη ευκαιρια υπαρχει γυαλι προστασιας για την πλατη?Μηπως ξερεις?

 

Το temper glass που είχα μπροστά έσπασε ευτυχώς όχι η οθόνη. Πίσω δεν έχω θέμα φοράω τη LED.

Για προστασία του γυαλιού πίσω φορέστε κανένα skin dbrand αν δε θέλετε θήκη.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Το temper glass που είχα μπροστά έσπασε ευτυχώς όχι η οθόνη. Πίσω δεν έχω θέμα φοράω τη LED.

Για προστασία του γυαλιού πίσω φορέστε κανένα skin dbrand αν δε θέλετε θήκη.

 

Tο dbrand είναι αξιόπιστο? αν παραγγείλω skin με 14 δολάρια και Estimated Shipping 5 δολάρια. Xρειάζεται και αλλα λεφτά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για θήκη έχω καταλήξει στην Spigen tough armour, και για τζαμακι η μεμβράνη, θα ήθελα την βοήθεια σας, για κάποια που κάθετε καλά, και δεν θα βρίσκει στην θήκη στα πλάγια... Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για θήκη έχω καταλήξει στην Spigen tough armour, και για τζαμακι η μεμβράνη, θα ήθελα την βοήθεια σας, για κάποια που κάθετε καλά, και δεν θα βρίσκει στην θήκη στα πλάγια... Ευχαριστώ

 

Φίλε μου έχω την ίδια θήκη και το Σάββατο που μας πέρασε τοποθέτησα το dome. Όλα άψογα, ταιριάζει απόλυτα.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω κι εγώ να πάρω κάτι κυρίως για την προστασία της οθόνης. Έλεγα να πάρω ένα απλό tempered glass από ebay, γιατί 50 για να πάρω το dome δε δίνω με τίποτα...

Έχει πάρει κανείς κάποιο της προκοπής από ebay / aliexpress?

 

Επίσης, για προστασία του πίσω μέρους, τώρα έχω την samsung clear cover διάφανη, μα ψάχνω για κάποια άλλη γιατί δε μου πολυαρέσει. Βρήκα αυτό εδώ, που είναι ουσιαστικά σα tempered glass για την πλάτη του κινητού, έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο;

https://www.ebay.com/itm/Luxury-Tempered-Glass-Full-Back-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-S8-Plus-S8-Note-8/282832120013?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=582191840828&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω κι εγώ να πάρω κάτι κυρίως για την προστασία της οθόνης. Έλεγα να πάρω ένα απλό tempered glass από ebay, γιατί 50 για να πάρω το dome δε δίνω με τίποτα...

Έχει πάρει κανείς κάποιο της προκοπής από ebay / aliexpress?

 

Επίσης, για προστασία του πίσω μέρους, τώρα έχω την samsung clear cover διάφανη, μα ψάχνω για κάποια άλλη γιατί δε μου πολυαρέσει. Βρήκα αυτό εδώ, που είναι ουσιαστικά σα tempered glass για την πλάτη του κινητού, έχει δοκιμάσει κανείς κάτι τέτοιο;

https://www.ebay.com/itm/Luxury-Tempered-Glass-Full-Back-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-S8-Plus-S8-Note-8/282832120013?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=582191840828&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Οποιοδήποτε tempered εκτός από dome για το note 8 είναι κοτσάνα.. πεταμένα λεφτά. Πήγαινε σε μεμβράνη και συγκεκριμένα σε αυτή:

https://www.ringkestore.com/collections/samsung-galaxy-note-8/products/samsung-galaxy-note-8-ringke-invisible-defender-full-coverage-screen-protector?variant=47436286538

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε tempered εκτός από dome για το note 8 είναι κοτσάνα.. πεταμένα λεφτά. Πήγαινε σε μεμβράνη και συγκεκριμένα σε αυτή:

https://www.ringkestore.com/collections/samsung-galaxy-note-8/products/samsung-galaxy-note-8-ringke-invisible-defender-full-coverage-screen-protector?variant=47436286538

 

Και το Spigen και το Ringke και το Dome και το Olixar λειτουργουν απροβλημάτιστα εσυ τα δοκιμασε και δεν σου λειτουργησαν τα πρώτα 2? για πιο λόγο είναι κοτσάνα αυτα τα αλλα temperd glass? όση τα έχουμε εδώ μέσα δεν έχουμε θέματα. Γιατι εγω τα εχω και τα 3 και ειναι πολυ ωραια. Kαι γιατί να βάλει μεμβράνη?

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Και το Spigen και το Ringke και το Dome και το Olixar λειτουργουν απροβλημάτιστα εσυ τα δοκιμασε και δεν σου λειτουργησαν τα πρώτα 2? για πιο λόγο είναι κοτσάνα αυτα τα αλλα temperd glass? όση τα έχουμε εδώ μέσα δεν έχουμε θέματα. Γιατι εγω τα εχω και τα 3 και ειναι πολυ ωραια. Kαι γιατί να βάλει μεμβράνη?

 

Δεν τα δοκίμασα και συγγνώμη αν τα χαρακτήρισα με υπερβολικό τόνο, απλά φαντάζομαι πχ για το spigen, απ τη στιγμή που δεν υπάρχει 100% επαφή με την οθόνη και κολλάει μόνο περιμετρικά, και η απόκριση της αφής δεν θα είναι το ίδιο καλή και νερό θα μπορέσει να εισέλθει ανάμεσα στο τζαμάκι και την οθόνη (το τελευταίο το έχω δει σ ένα review στο yt).

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα δοκίμασα και συγγνώμη αν τα χαρακτήρισα με υπερβολικό τόνο, απλά φαντάζομαι πχ για το spigen, απ τη στιγμή που δεν υπάρχει 100% επαφή με την οθόνη και κολλάει μόνο περιμετρικά, και η απόκριση της αφής δεν θα είναι το ίδιο καλή και νερό θα μπορέσει να εισέλθει ανάμεσα στο τζαμάκι και την οθόνη (το τελευταίο το έχω δει σ ένα review στο yt).

 

Oχι σιγά τι συγγνώμη. Νερό ακόμα δεν μου πέρασε σε κανενα. Oλα το ίδιο πιάνουν περιμετρικά την οθόνη. Aπόκριση δεν έχω θέματα ούτε στα χρώματα. Tο Dome έχει κόλα ενώ τα αλλα όχι. Aυτό προφανώς θα το κάνει να έχει καλύτερο κράτημα στην οθόνη. Eγώ συνιστώ Spigen και Dome. Tο Dome φτάνει 65 euro ενώ το Spigen 30 και πάνω κάτω τα ίδια είναι. Tο Spigen καλύβι και την περίμετρο στο πάνω μέρος που το Dome το έχει κομμένο. Πιο είναι πιο δυνατό άμα πέσει κάτω το κινητό δεν ξέρω. Πάντως Olixar Dome Spigen Ringke είναι πολύ προσεγμένα. Aλλα το Olixar και το Ringke δεν ξέρω αν τα έχει Eλλάδα και στο Ringke καμια φορα η άποψης διίστανται άμα είναι τόσο καλο. Eγώ τα είχα πάρει από το ebay. Γι αυτο προτείνω πρώτα Spigen και μετά Dome άμα διαθέτη κάποιος 65 euro για temperd glass. Δεν είναι μονόδρομος το Dome πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Oχι σιγά τι συγγνώμη. Νερό ακόμα δεν μου πέρασε σε κανενα. Oλα το ίδιο πιάνουν περιμετρικά την οθόνη. Aπόκριση δεν έχω θέματα ούτε στα χρώματα. Tο Dome έχει κόλα ενώ τα αλλα όχι. Aυτό προφανώς θα το κάνει να έχει καλύτερο κράτημα στην οθόνη. Eγώ συνιστώ Spigen και Dome. Tο Dome φτάνει 65 euro ενώ το Spigen 30 και πάνω κάτω τα ίδια είναι. Tο Spigen καλύβι και την περίμετρο στο πάνω μέρος που το Dome το έχει κομμένο. Πιο είναι πιο δυνατό άμα πέσει κάτω το κινητό δεν ξέρω. Πάντως Olixar Dome Spigen Ringke είναι πολύ προσεγμένα. Aλλα το Olixar και το Ringke δεν ξέρω αν τα έχει Eλλάδα και στο Ringke καμια φορα η άποψης διίστανται άμα είναι τόσο καλο. Eγώ τα είχα πάρει από το ebay. Γι αυτο προτείνω πρώτα Spigen και μετά Dome άμα διαθέτη κάποιος 65 euro για temperd glass. Δεν είναι μονόδρομος το Dome πάντως.

 

Εγώ πάντως από Ελλάδα μαζί με μεταφορικά το dome μου πήγε στα 55 ευρώ. Όχι ότι είναι λίγα κ αυτά.

Πάντως αν ποτέ μου σπάσει, επειδή και το replacement kit είναι ακριβό, θα δοκιμάσω το spigen ;)

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.. Θα δοκιμάσω αρχικά κάποιο οικονομικό tempered glass και κάποια θηκη με tempered glass για την πλάτη.. Όταν έρθουν εξ'ανατολής, θα σας ενημερώσω και για εντυπώσεις :)
Link to comment
Share on other sites

Και το Spigen και το Ringke και το Dome και το Olixar λειτουργουν απροβλημάτιστα εσυ τα δοκιμασε και δεν σου λειτουργησαν τα πρώτα 2? για πιο λόγο είναι κοτσάνα αυτα τα αλλα temperd glass? όση τα έχουμε εδώ μέσα δεν έχουμε θέματα. Γιατι εγω τα εχω και τα 3 και ειναι πολυ ωραια. Kαι γιατί να βάλει μεμβράνη?

 

Ειδικά για το spigen βλέπω πολλές κακές κριτικές στο amazon.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για το spigen βλέπω πολλές κακές κριτικές στο amazon.

 

Στο amazon θα δεις κακές στο ebay καλές. Το θέμα είναι πως σε tempered glass δεν μπορείς να καταλάβεις αν είναι καλό η κακό κάποιο με βάση τα likes η τα reviews. Γιατί ο ένας περιμένει να είναι έτσι και άλλος αλλιώς. Ο μόνος τρόπος είναι να το αγοράσεις. Εγώ είμαι ευχαριστημένος με spigen και dome και olixar. Τα tempered glass γενικός είναι περίεργα. Σε άλλους κάθονται κάποια καλα σε άλλους οχι. Γιαυτό δεν δίνω καθόλου σημασία σε likes η reviews μονο στα tempered glass. Ούτε δίνω πολύ σημασία αν λένε πως το τάδε είναι καλό και το τάδε οχι. Γιατί πολύ πιθανό να μην κάθεται καλά στο δικό μου κινητό και ας το λένε καλο. Η μπορεί να κάθεται καλά και ας το λένε κακό. Τα tempered glass είναι περίπτωση.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα την πολυπόθητη dome.. 53€ σύνολο από Amazon.

Και τώρα η ερώτηση του 1 εκ $

Ποιος κάθεται να την βάλει....; :whistle:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα την πολυπόθητη dome.. 53€ σύνολο από Amazon.

Και τώρα η ερώτηση του 1 εκ $

Ποιος κάθεται να την βάλει....; :whistle:

 

θέλει προσοχή εμενα μου είχε πάρει 45 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα την πολυπόθητη dome.. 53€ σύνολο από Amazon.

Και τώρα η ερώτηση του 1 εκ $

Ποιος κάθεται να την βάλει....; :whistle:

Στο μαγαζί Mobile Freaks που γράφτηκε μερικές ημέρες πριν, στην Αιόλου 68 στο υπόγειο,έχουν το σύστημα που έχει το Dome και ξέρουν να το χρησιμοποιούν.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...