Jump to content

[Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει να προτεινει καποιος μια ζελατινα οχι γυαλι που να πιανει ολη την οθονη ;
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όποιος έχει τοποθετήσει το γυαλί το terrapin είναι μήπως εύκολο να βάλει μια φωτο πως κάθεται στο κινητό? Γιατί σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αλλά το φοβάμαι μη γεμίσει πάλι φούσκες από κάτω και πάνε πάλι χαμένα τα λεφτά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει τοποθετήσει το γυαλί το terrapin είναι μήπως εύκολο να βάλει μια φωτο πως κάθεται στο κινητό? Γιατί σκέφτομαι να το πάρω και εγώ αλλά το φοβάμαι μη γεμίσει πάλι φούσκες από κάτω και πάνε πάλι χαμένα τα λεφτά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Δεν εχω ακουσει κανενα tempered γυαλι να κανει φουσκες. Φουσκες κανουν οι ζελατινες.

Το γυαλι της terrapin εκατσε τελεια, χωρις κανενα προβλημα.

Απλα το ζυγισα και το αφησα πανω στην οθονη. Πιο ευκολο δεν μπορει να γινει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτεινει καποιος μια ζελατινα οχι γυαλι που να πιανει ολη την οθονη ;
Screen knight από eBay. Έχει κάπου στα 4 5 ευρώ. Προσωπικά έχω βάλει Skinomi αλλά και Screen knight. Εξίσου καλά και τα 2 αλλά έχουν διαφορά στην τιμή. Για εμένα να βάλεις screen knight . Επίσης σε 4 5 μέρες είναι στην πόρτα σου.

 

Samsung Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Σκέφτομαι να πάρω την Alcantara θήκη της Samsung. Την έχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις; Επίσης θέλω ανάμεσα σε θήκη και κινητό να βαλω ένα μικρό λαμάκι για βάση αυτοκινήτου της Scosche, πιστεύετε πως θα κάνει μεγάλο καρούμπαλο; Παλιότερα το είχα βάλει ανάμεσα στην μπαταρία και το καπάκι της μπαταρίας σε ένα Note 3 και ήταν μια χαρά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ακουσει κανενα tempered γυαλι να κανει φουσκες. Φουσκες κανουν οι ζελατινες.

Το γυαλι της terrapin εκατσε τελεια, χωρις κανενα προβλημα.

Απλα το ζυγισα και το αφησα πανω στην οθονη. Πιο ευκολο δεν μπορει να γινει.

 

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία για όλους!

 

Εχθές πήγα στο μαγαζί που πουλάει το terrapin και μου το τοποθέτησαν εκεί.

Πολύ πρόθυμα και εξυπηρετικοί τα παιδιά.

Το τζαμί παρότι το πρώτο που έβαλαν δεν κάθησε σωστά το πέταξαν και άνοιξαν δεύτερο. Εννοείται χωρίς χρέωση.

Δυστυχώς δεν έχει καλή απόκριση η οθόνη ούτε στην αφή του δακτύλου ούτε στο spen ειδικά όσο πηγαίνεις προς τις edge άκρες.

Ίσως να έτυχε τι να πω.

Ίσως να παίζει ρόλο ότι για 1 μήνα είχα την οθόνη ακάλυπτη και είχα καλομάθει στην άμεση ανταπόκριση.

Πάντως εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος και το κρατάω με νύχια και με δόντια επάνω στην οθόνη.

Επίσης, κάνει δακτυλιες πολύ εύκολα και θέλει συχνό καθάρισμα μέσα στη μέρα προκειμένου να μην φαίνεται θαμπή η οθόνη όταν είναι σβηστη.

 

Σαν την "γυμνή" οθόνη δεν υπάρχει τίποτα. -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Σκέφτομαι να πάρω την Alcantara θήκη της Samsung. Την έχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις; Επίσης θέλω ανάμεσα σε θήκη και κινητό να βαλω ένα μικρό λαμάκι για βάση αυτοκινήτου της Scosche, πιστεύετε πως θα κάνει μεγάλο καρούμπαλο; Παλιότερα το είχα βάλει ανάμεσα στην μπαταρία και το καπάκι της μπαταρίας σε ένα Note 3 και ήταν μια χαρά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Φιλε μου εχω την παρακατω θηκη.. πολυ ευχαριστημενος γενικα, καλη ποιοτητα κατασκευης και αισθηση οταν κρατας το τηλεφωνο. δεν το μεγαλωνει το μονο μειονεκτημα για εμενα ειναι οτι αφηνει το καρω μερος της συσκευης ακαλυτπο..

https://www.skroutz.gr/s/12785598/Samsung-Alcantara-Cover-Gray-Galaxy-Note-8.html

επισης αν θα την εβρισκες σε καλυτερη τιμη ακομα καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω την παρακατω θηκη.. πολυ ευχαριστημενος γενικα, καλη ποιοτητα κατασκευης και αισθηση οταν κρατας το τηλεφωνο. δεν το μεγαλωνει το μονο μειονεκτημα για εμενα ειναι οτι αφηνει το καρω μερος της συσκευης ακαλυτπο..

https://www.skroutz.gr/s/12785598/Samsung-Alcantara-Cover-Gray-Galaxy-Note-8.html

επισης αν θα την εβρισκες σε καλυτερη τιμη ακομα καλυτερα.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Πότε δεν είχα θήκη σε κινητό. Όσες φορές έβαζα μετά από μια με δύο μέρες την έβγαζα. Γενικά μου αρέσει γυμνό το κινητό στο χέρι. Αλλά επειδή το φοβάμαι το 8αρι με την τιμή που έχε είπα να πάρω μια θήκη. Η Alcantara είναι η μόνη που με έψησε. Την παρήγγειλα στα 32,90 που ήταν η πιο χαμηλή τιμή που βρήκα. Επίσης το ξέρω ότι δεν καλύπτει το κάτω μέρος αλλά τι να κάνουμε δεν μπορείς να τα έχεις και όλα. Να είσαι καλά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία για όλους!

 

Εχθές πήγα στο μαγαζί που πουλάει το terrapin και μου το τοποθέτησαν εκεί.

Πολύ πρόθυμα και εξυπηρετικοί τα παιδιά.

Το τζαμί παρότι το πρώτο που έβαλαν δεν κάθησε σωστά το πέταξαν και άνοιξαν δεύτερο. Εννοείται χωρίς χρέωση.

Δυστυχώς δεν έχει καλή απόκριση η οθόνη ούτε στην αφή του δακτύλου ούτε στο spen ειδικά όσο πηγαίνεις προς τις edge άκρες.

Ίσως να έτυχε τι να πω.

Ίσως να παίζει ρόλο ότι για 1 μήνα είχα την οθόνη ακάλυπτη και είχα καλομάθει στην άμεση ανταπόκριση.

Πάντως εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος και το κρατάω με νύχια και με δόντια επάνω στην οθόνη.

Επίσης, κάνει δακτυλιες πολύ εύκολα και θέλει συχνό καθάρισμα μέσα στη μέρα προκειμένου να μην φαίνεται θαμπή η οθόνη όταν είναι σβηστη.

 

Σαν την "γυμνή" οθόνη δεν υπάρχει τίποτα. -

 

Σαν τη γυμνή οθόνη δεν υπάρχει τίποτα, συμφωνώ.

Όμως σε εμένα τουλάχιστον η απόκριση είναι άριστη και γι αυτό το πρότεινα.

Δακτυλιές μαζεύει όπως μαζεύει και η γυμνή οθόνη. Φεύγουν εύκολα με καθάρισμα.

 

Τέλος πάντων, τι να πώ..... ή εσένα σου έτυχε, ή εμένα μου έτυχε. Πάντως το συγκεκριμένο γυαλί το έμαθα από ένα συμφορουμίτη που το είχε προτείνει γιατί είχε μείνει ευχαριστημένος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Σκέφτομαι να πάρω την Alcantara θήκη της Samsung. Την έχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις; Επίσης θέλω ανάμεσα σε θήκη και κινητό να βαλω ένα μικρό λαμάκι για βάση αυτοκινήτου της Scosche, πιστεύετε πως θα κάνει μεγάλο καρούμπαλο; Παλιότερα το είχα βάλει ανάμεσα στην μπαταρία και το καπάκι της μπαταρίας σε ένα Note 3 και ήταν μια χαρά.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Την συγκεκριμένη θήκη δεν την έχω όμως έχω το μεταλλικό κομμάτι που αναφέρεις για τη μαγνητική βάση αυτοκινήτου και δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε λειτουργικά ούτε αισθητικά.

Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη θήκη δεν την έχω όμως έχω το μεταλλικό κομμάτι που αναφέρεις για τη μαγνητική βάση αυτοκινήτου και δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε λειτουργικά ούτε αισθητικά.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Εννοείς πως έχεις βάλει το λαμάκι σε αλλά θήκη φαντάζομαι. Σε ποια θήκη;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία για όλους!

 

Εχθές πήγα στο μαγαζί που πουλάει το terrapin και μου το τοποθέτησαν εκεί.

Πολύ πρόθυμα και εξυπηρετικοί τα παιδιά.

Το τζαμί παρότι το πρώτο που έβαλαν δεν κάθησε σωστά το πέταξαν και άνοιξαν δεύτερο. Εννοείται χωρίς χρέωση.

Δυστυχώς δεν έχει καλή απόκριση η οθόνη ούτε στην αφή του δακτύλου ούτε στο spen ειδικά όσο πηγαίνεις προς τις edge άκρες.

Ίσως να έτυχε τι να πω.

Ίσως να παίζει ρόλο ότι για 1 μήνα είχα την οθόνη ακάλυπτη και είχα καλομάθει στην άμεση ανταπόκριση.

Πάντως εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος και το κρατάω με νύχια και με δόντια επάνω στην οθόνη.

Επίσης, κάνει δακτυλιες πολύ εύκολα και θέλει συχνό καθάρισμα μέσα στη μέρα προκειμένου να μην φαίνεται θαμπή η οθόνη όταν είναι σβηστη.

 

Σαν την "γυμνή" οθόνη δεν υπάρχει τίποτα. -

 

Και εγω φιλαρακι μου τα ιδια θεματακια εχω(σημερα το εβαλα)!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω φιλαρακι μου τα ιδια θεματακια εχω(σημερα το εβαλα)!!!

 

Ακομα δεν μάθαμε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση οθόνης ε? Έτσι για να το αφήσουμε γυμνο.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μάθαμε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση οθόνης ε? Έτσι για να το αφήσουμε γυμνο.

 

με ένα email στην smartec σου απαντανε σε λίγη ωρα....

 

info@smartec.gr

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

με ένα email στην smartec σου απαντανε σε λίγη ωρα....

 

info@smartec.gr

 

Εστειλα εχθές .χιχιχι αλλά δεν απάντησαν.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν μάθαμε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση οθόνης ε? Έτσι για να το αφήσουμε γυμνο.

 

 

 

300€......

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που ρώτησε την alcantara έχω κι εγώ, παρόλο που μισώ τις θήκες και δεν έβαζα σε καμία συσκευή παρά μόνο στο s7edge στα τελευταία πριν το δώσω και στο note8 εξαρχής γτ είναι πολλά τα λεφτά και το λυπάμαι , έχω να σου πω ότι δένει με το κινητό σαν να είναι εργοστασιακή και έχει απίστευτη αίσθηση κ αφη/υφη.

Αν ειναι και ανθεκτική στο χρόνο χωρίς να ξεφτιζει κλπ τότε παίρνει άριστα!

 

Όσον αφορά τα τζαμακια tempered ζελατίνες κλπ έχω ξαναπεί και παλιότερα την γνώμη μου, ότι δεν θα έβαζα ούτε να με πληρώνανε. Δεν έχω βάλει σε καμία συσκευή και αν είχε κατά την αγορά την αφαιρούσε στο πρώτο μισάωρο. Λίγο προσοχή παραπάνω και μια ασφάλεια όπως έχω κάνει και τέλος. Είναι κρίμα να μην χαίρομαι την αίσθηση της οθόνης αυτής. Βέβαια ο καθένας έχει τις ανάγκες του πχ άλλος θέλει να το πετάει στο τσαντάκι με τα κλειδιά η να το βάσει στην τσέπη με τα κέρματα και γενικά να το ταλαιπωρεί οπότε θα τον καταλάβω. Απλά εγώ έχω άλλη άποψη.

 

Τέλος για το φιλο που το rootαρε του εύχομαι καλή τύχη.

 

 

Μέχρι και το note4 δεν υπήρχε συσκευή που να μην έχω rootαρει. Ακόμα έχω το S4 9506 και το S4mini με root από την πρώτη βδομάδα και δεν έχουν κανει κιχ.

 

ΟΜΩΣ είχα και 2 note4, είχα ρουταρει και τα 2 και 2 φορές βρέθηκα εκτός εγγύησης, τη μια για πρόβλημα στην πλακέτα φόρτισης στο ενα και τη δεύτερη και σημαντικότερη λόγω μητρικης στο δεύτερο (δυστυχώς στα note4 η samsung έκανε τον κινέζο στα mmc fail για όσους γνωριζουν) .

 

Μετά λοιπόν από αυτά που έπαθα ποτέ ξανα root σε κανένα samsung εκτός κι αν βρεθεί (που δεν πρόκειται) τρόπος να μην γράψει ο knox.

Ο λόγος που έκανα root όλες τις συσκευές ήταν ΚΥΡΙΩΣ το κόψιμο διαφημίσεων και το titanium.

Από το s7 edge και μετά Υπάρχει τρόπος να κοπούν οι διαφημίσεις με παρόμοιο τρόπο όπως το adaway και συγκεκριμένα το adhell που χρησιμοποιεί τον knox, και όσον αφορά το back up μπορείς πλέον να τα πάρεις απο google και απο Samsung cloud(ακόμα και το στησιμο των ρυθμισεων και τις διατάξεις των εικονιδίων).

 

 

Οπότε θα ήθελα να μου βρει κάποιος έναν πραγματικό λόγο που αξίζει να χάσω εγγύηση 2 ΕΤΩΝ για μια συσκευή που κοστίζει ένα χιλιάρικο.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Για το φίλο που ρώτησε την alcantara έχω κι εγώ, παρόλο που μισώ τις θήκες και δεν έβαζα σε καμία συσκευή παρά μόνο στο s7edge στα τελευταία πριν το δώσω και στο note8 εξαρχής γτ είναι πολλά τα λεφτά και το λυπάμαι , έχω να σου πω ότι δένει με το κινητό σαν να είναι εργοστασιακή και έχει απίστευτη αίσθηση κ αφη/υφη.

Αν ειναι και ανθεκτική στο χρόνο χωρίς να ξεφτιζει κλπ τότε παίρνει άριστα!

 

Όσον αφορά τα τζαμακια tempered ζελατίνες κλπ έχω ξαναπεί και παλιότερα την γνώμη μου, ότι δεν θα έβαζα ούτε να με πληρώνανε. Δεν έχω βάλει σε καμία συσκευή και αν είχε κατά την αγορά την αφαιρούσε στο πρώτο μισάωρο. Λίγο προσοχή παραπάνω και μια ασφάλεια όπως έχω κάνει και τέλος. Είναι κρίμα να μην χαίρομαι την αίσθηση της οθόνης αυτής. Βέβαια ο καθένας έχει τις ανάγκες του πχ άλλος θέλει να το πετάει στο τσαντάκι με τα κλειδιά η να το βάσει στην τσέπη με τα κέρματα και γενικά να το ταλαιπωρεί οπότε θα τον καταλάβω. Απλά εγώ έχω άλλη άποψη.

 

Τέλος για το φιλο που το rootαρε του εύχομαι καλή τύχη.

 

 

Μέχρι και το note4 δεν υπήρχε συσκευή που να μην έχω rootαρει. Ακόμα έχω το S4 9506 και το S4mini με root από την πρώτη βδομάδα και δεν έχουν κανει κιχ.

 

ΟΜΩΣ είχα και 2 note4, είχα ρουταρει και τα 2 και 2 φορές βρέθηκα εκτός εγγύησης, τη μια για πρόβλημα στην πλακέτα φόρτισης στο ενα και τη δεύτερη και σημαντικότερη λόγω μητρικης στο δεύτερο (δυστυχώς στα note4 η samsung έκανε τον κινέζο στα mmc fail για όσους γνωριζουν) .

 

Μετά λοιπόν από αυτά που έπαθα ποτέ ξανα root σε κανένα samsung εκτός κι αν βρεθεί (που δεν πρόκειται) τρόπος να μην γράψει ο knox.

Ο λόγος που έκανα root όλες τις συσκευές ήταν ΚΥΡΙΩΣ το κόψιμο διαφημίσεων και το titanium.

Από το s7 edge και μετά Υπάρχει τρόπος να κοπούν οι διαφημίσεις με παρόμοιο τρόπο όπως το adaway και συγκεκριμένα το adhell που χρησιμοποιεί τον knox, και όσον αφορά το back up μπορείς πλέον να τα πάρεις απο google και απο Samsung cloud(ακόμα και το στησιμο των ρυθμισεων και τις διατάξεις των εικονιδίων).

 

 

Οπότε θα ήθελα να μου βρει κάποιος έναν πραγματικό λόγο που αξίζει να χάσω εγγύηση 2 ΕΤΩΝ για μια συσκευή που κοστίζει ένα χιλιάρικο.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες για την θήκη. Να είσαι καλά!

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

300€......

Απάντηση από την smartec..

Σε όλες τις συσκευές που πληρούν το πρότυπο IPxx ισχύουν ακρβώς οι ίδιες προδιαγραφές όπως από το εργοστάσιο και περνάνε τεστ στεγανοποίησης.

 

 

 

Το κόστος αντικατάστασης της οθόνης για το note8 ανέρχεται ενδεικτικά περίπου στα 270€ (τελική τιμή με ΦΠΑ), εφόσον δεν υπάρχει κάποιο επιπρόσθετο πρόβλημα στη συσκευή και δε χρειαστεί

 

αντικατάσταση άλλου ανταλλακτικού. Σε κάθε περίπτωση προηγείται έλεγχος από τους τεχνικούς μας και ενημερώνεστε για το τελικό κόστος.

 

Για οποιαδήποτε μορφή επισκευής τα δεδομένα διαγράφονται υποχρεωτικά από την μνήμη της συσκευής.

 

 

 

Σε περίπτωση που επισκεφθείτε το επισκευαστικό μας κέντρο υπάρχει η δυνατότητα να επισκευαστεί το κινητό σας εντός 1 ώρας *. Εντός 20΄ από την ώρα που θα παραδώσετε τη συσκευή σας θα μπορείτε να ενημερωθείτε για την πορεία της επισκευής σας, Στη συνέχεια , εντός 1 ώρας θα έχετε τη δυνατότητα να παραλάβετε τη συσκευή σας επισκευασμένη. * (Η επισκευή ενδέχεται να διαρκέσει περισσότερο χρονικό διάστημα σε περιπτώσεις όπως έλλειψη ανταλλακτικού, περιοδική βλάβη,ιδιαιτερότητα συσκευής κ.α.)

Παιδια το καλύτερο service. Όσο για την οθόνη δεν είναι τραγικά ακριβή. Αν έχεις καβάτζα λεφτά το αφήνεις και χωρίς τίποτα και το ευχαριστιέσαι..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εννοείς πως έχεις βάλει το λαμάκι σε αλλά θήκη φαντάζομαι. Σε ποια θήκη;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Συγνώμη για την καθυστέρηση. Αυτή έχω προς το παρόν

https://www.skroutz.gr/s/13131366/OEM-MSVII-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-8.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα!Εχω για θηκη την rugged armor αλλα θα ηθελα καποια διαφανη θηκη και σκεφτομαι την spigen crystal και θα ηθελα αν καποιος την εχει να προτεινει τζαμακι που να ταιριαζει. Και αλλη διαφανη αν εχει καποιος να προτεινει. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέταξα και το 2ο τζαμάκι και έβαλα στην οθόνη μεμβράνη από τα media markt. Κυριολεκτικά έγινε άλλη συσκευή. Πιο ελαφρύ στο χέρι και καλύτερη αίσθηση για εμένα. Επίσης η απόκριση δεν έχει πλέον σκοτεινά σημεία. 18 ευρώ έδωσα (έβαλα την καλύτερη ποιότητα - η απλή έχει 15) αλλά αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέταξα και το 2ο τζαμάκι και έβαλα στην οθόνη μεμβράνη από τα media markt. Κυριολεκτικά έγινε άλλη συσκευή. Πιο ελαφρύ στο χέρι και καλύτερη αίσθηση για εμένα. Επίσης η απόκριση δεν έχει πλέον σκοτεινά σημεία. 18 ευρώ έδωσα (έβαλα την καλύτερη ποιότητα - η απλή έχει 15) αλλά αξίζει.
Μπορείς να ανεβάσεις καμία φώτο??

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέταξα και το 2ο τζαμάκι και έβαλα στην οθόνη μεμβράνη από τα media markt. Κυριολεκτικά έγινε άλλη συσκευή. Πιο ελαφρύ στο χέρι και καλύτερη αίσθηση για εμένα. Επίσης η απόκριση δεν έχει πλέον σκοτεινά σημεία. 18 ευρώ έδωσα (έβαλα την καλύτερη ποιότητα - η απλή έχει 15) αλλά αξίζει.

 

Καλημέρα, με την συγκεκριμένη μεμβράνη είσαι ευχαριστημένος, αξίζει ή σε μερικές μέρες θα ψαχτείς για κάτι καλύτερο;

Πριν βάλεις την μεμβράνη ποια τζαμακια είχες;

Σε ρωτάω γιατί κι εγώ βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση και επειδή το terrapin μου έχει κάνει τη ζωή δύσκολη λέω να το πετάξω αλλά δεν βρίσκω τι να χρησιμοποιήσω για αντικατάστατη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Φωτογραφία θα προσπαθήσω να ανεβάσω μέσα στην ημέρα (αν και δεν θα φανεί ιδιαίτερα γιατί είναι πολύ λεπτό) είχα ένα φθηνό τζαμάκι αρχικά το οποίο το έβγαλα την 2η μέρα. Έβαλα ένα 9h στα 14 ευρώ το οποίο κράτησα σχεδόν 10 μέρες. Αναγκαζόμουν να πατάω 2 και 3 φορές τα πλήκτρα λες και είχα κινέζικο ταμπλετ. Επειδή τη συγκεκριμένη λύση την ακολουθώ επί εποχής s7 edge (το είχα και σε s8 plus) που έχουν κυρτή οθόνη, ήταν για εμένα η μόνη λύση προστασίας που δεν επηρεάζει εμφάνιση, βάρος και απόκριση. Οπότε χθες πέρασα από media markt Συγγρού και το έβαλα και ησύχασα. Να προσθέσω ότι το φοράω μαζί με αυτή τη θήκη https://www.skroutz.gr/s/13131366/OEM-MSVII-Back-Cover-%CE%A0%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-Note-8.html

χωρίς καμία επιπλοκή. Επιπλέον έχει και εγγύηση άμεσης αντικατάστασης για 3 μήνες (αν και δεν τη χρειάστηκα ποτέ). Τέλος, σας συμβουλεύω όσοι το δοκιμάσετε να δώσετε τα 3 ευρώ παραπάνω και να βάλετε την καλύτερη ποιότητα. Είναι πιο ανθεκτική στις γρατσουνιές από ότι μου είπε ο υπάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 8] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...