Jump to content

HTC U Ultra


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Το πήρα κ εγώ το κινητό χθες και στην γυναίκα είχα πάρει ίδιο πριν κάτι μήνες. Στα 200€ που μου βγαίνει χωρίς ΦΠΑ λόγω εταιρίας είναι ότι καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως το κινητό είναι ότι καλύτερο σε αυτά τα λεφτά. Απλά δεν ξέρω αν κάποιος έχει πάρει κάποιο τζαμακι προστασίας κ να κάθετε σωστά χωρίς κενά. Το έχω περίπου 5 μήνες κ βλέπω 2 αχνές γρατζουνιές. Αν έχει πάρει κανείς ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό και δεν έχει καθόλου κενά στα πλαϊνά. το πήρα όμως όταν ήταν 8 λίρες (βρίσκομαι αγγλία) https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0756WSTB1/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

το μόνο μέιον που έχει νομίζω είναι η μπαταρία, αλλά οκ για 140ε που έδωσα νομίζω ότι είναι το πιο vfm κινητό που έχω πάρει.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά το κινητό έχει κάποιου είδους αδιαβροχοποίηση; Φεύγω από 10 λόγω πρόβλημα hardware και πάω σε Ultra. Ελπίζω να μείνω ευχαριστημένος...

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Link to comment
Share on other sites

Από το να πάρεις κάνα Κινέζο καλύτερο είναι. Έχει καλή φώτο είναι γρήγορο και η μπαταρία σε απαιτητικούς χρήστες δεν βγάζει μέρα με τίποτα.. Μεσημέρι μπορεί να φτάνει. Καμία αδιαβροχοποιηση.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Του 10 η μπαταρία μου έβγαζε τη μέρα πάντως. Για να δούμε... για τις δικές μου απαιτήσεις είναι υπερπλήρες! Το browsing και οι φώτο μ'ενδιαφέρουν περισσότερο. Ελπίζω να το συνηθίσω και στο χέρι γιατί πρώτη φορά παίρνω τόσο μεγάλο κινητό!!!

 

Στάλθηκε από το πανέξυπνο κινητό μου χρησιμοποιώντας Taheriamou

Link to comment
Share on other sites

ολοτ κινητο ειναι ενα μειον,η δευτερη οθονη ειναι τελειως αχρηστη,το εχω απο το πασχα και ουτε μια φορα δεν με χρειαστηκε.εκλεισε το κινητο απο μπαταρια και δεν ανοιξε.και αναγκαστηκα να ξεκωλησω το πισω καπακι και να βγαλω το καλωδιο απο την μπαταρια,για να ξεκωλησει!!!
Link to comment
Share on other sites

ολοτ κινητο ειναι ενα μειον,η δευτερη οθονη ειναι τελειως αχρηστη,το εχω απο το πασχα και ουτε μια φορα δεν με χρειαστηκε.εκλεισε το κινητο απο μπαταρια και δεν ανοιξε.και αναγκαστηκα να ξεκωλησω το πισω καπακι και να βγαλω το καλωδιο απο την μπαταρια,για να ξεκωλησει!!!

 

Μάλλον με το θέμα της μπαταρίας στάθηκες άτυχος. Όσο για την δεύτερη οθόνη Ίσως εσένα δεν έχει βολέψει γιατί σε μένα πολλές φορές με βοήθεια πολύ άσε που την χρησιμοποιώ χωρίς να ανοίξω όλη τη οθόνη.κατα εμε με έχει βολέψει.το μόνο αρνητικό που έχει αυτό το κινητό που δεν ανέφερες και θα συμφωνούσα είναι το ότι έχει μικρή μπαταρία κ με χρήση 4g αδειάζει σχετικά γρήγορα, αλλά από την άλλη φορτίζει και γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ καλό. Η 2η οθόνη μπορεί να μην είναι απαραίτητη αλλά βοηθάει...είναι πολύ βολικό να έχεις 6 επαφές η εφαρμογές που χρησιμοποιείς συχνά και να τις ανοίγεις άμεσα χωρίς να κλείνεις αυτό που κάνεις στη βασική οθόνη. Άσε που δεν πιάνουν και περιττό χώρο με widgets κλπ.

Μακάρι να μη βγάλει κανένα πρόβλημα και να το κρατήσω...

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την οθόνη έχετε θέματα? Όταν

Δουλεύει αρκετή ώρα έχει θέματα? Σε σκούρο φόντο φαίνεται έντονα.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Το μόνο που θα ήθελα είναι η ρύθμιση για έντονα χρώματα όπως είχε το 10. Πραγματικά είναι οθονάρα! Ύστερα από το πρώτο σοκ με το μέγεθος που δυσκολεύτηκα να συνηθίσω τώρα την ευχαριστιέμαι πολύ. Ακόμα μου φαίνεται μεγάλο το κινητό αλλά το παλεύω γιατί αξίζει. Έχω κι ένα powerbank QC3 οπότε έλυσα και το πρόβλημα της αυτονομίας.

Όλα καλά λοιπόν!

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψάχνοντας στο Google βρήκα αυτό αλλά δεν είναι κάτι σίγουρο. Κανονικά θα πρέπει να δώσει έστω ένα security update.

 

It’s likely that only HTC’s U series will get the update, with the U11 Life, U11+, and U12+ all expected to receive Android Pie in Q4 2018. Following in early 2019 are the HTC U11 and U11 EYEs, and in Q2 2019 the HTC U Ultra.

 

https://www.techadvisor.co.uk/how-to/google-android/get-android-pie-now-3613690/

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πάλι. Πάντως δε λέει κάτι παραπάνω, απλά δημοσίευσα την πηγή.

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος να έχουμε τη ρύθμιση για επιλογή srgb η vivid όπως στο HTC 10; Θυμάμαι είχα επιλέξει vivid σε εκείνο και κάνοντας σύγκριση με Samsung φίλου (amoled) ήταν σχεδόν ίδια η απεικόνιση! Μου είχε κάνει εντύπωση και θα ήθελα να είχα ακομα αυτή την επιλογή. Παραθέτω εικόνα για όποιον δεν έχει δει αυτό που λέω... (στο Ultra υπάρχει μόνο η δεξιά επιλογή) 9d11d5e5f1c717efb0f046972b42a370.jpg

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αυτοί που έκαναν αναβάθμιση σε ορεο έχουν θέματα με την μπαταρία? Γενικά έγινε χειρότερη ή καλύτερη η συσκευή?

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι σε θέματα μπαταρίας έχει παραμείνει το ίδιο δεν άλλαξε τίποτα. Απλά έγινε λίγο ποίο σμουθ λίγο πιο γρήγορο . Όποιος έχει θέματα με την μπαταρία καλό θα ήταν να κοιτάξει μήπως κάποια εφαρμογή του την καταναλώνει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.

Έχω αναβαθμίσει το ultra μου στο ορεο 8 μετά από αποστολή στο service της εταιρίας γιατί μου πεταγωταν μήνυμα κατά τη διάρκεια αναζητης για νέο update πως οι φάκελοι είναι corupted. Μετά όμως την αναβάθμιση αντιμετωπίζω διαφορά προβλήματα όπως πχ να ασπρίζει η οθωνη για κάτι κλάσματα του δευτερόλεπτο και να επανέρχεται, κρασαρει η δεύτερη οθόνη και πολλές εφαρμογές είναι προβληματικες. Η πιο χαρακτηριστική προβληματική είναι με το YouTube στο οποίο τα βιντεακια δεν παιζουν σωστά και πολλά άλλα. Αν έχετε κάποια λύση θα το εκτιμούσα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω αναβαθμίσει το ultra μου στο ορεο 8 μετά από αποστολή στο service της εταιρίας γιατί μου πεταγωταν μήνυμα κατά τη διάρκεια αναζητης για νέο update πως οι φάκελοι είναι corupted. Μετά όμως την αναβάθμιση αντιμετωπίζω διαφορά προβλήματα όπως πχ να ασπρίζει η οθωνη για κάτι κλάσματα του δευτερόλεπτο και να επανέρχεται, κρασαρει η δεύτερη οθόνη και πολλές εφαρμογές είναι προβληματικες. Η πιο χαρακτηριστική προβληματική είναι με το YouTube στο οποίο τα βιντεακια δεν παιζουν σωστά και πολλά άλλα. Αν έχετε κάποια λύση θα το εκτιμούσα πολύ!

 

Καλησπέρα. Δοκίμασες να κάνεις factory reset μηπως στρώσει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...