Jump to content

HTC U Ultra


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικε εμένα μου φαίνεται χειρότερη η φώτο που ανέβασες.

Μαύρα χάλια έχει. Θόρυβο, χάλια χρώματα, κτλ κτλ ..

.

 

θόρυβο σε bokeh φωτογραφία; το ακούσαμε κι αυτό.. τελος πάντων αντε για να σε βοηθήσω:

https://www.doctoranytime.gr/s/Ofthalmiatros-eopyy

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν να συγκρινουμε την καμερα του ultra με το S8. Είναι αλλο επίπεδο το galaxy τι να λεμε.

Υπάρχουν παμπολλα συγκριτικά στο θέμα με τις κάμερες να το επιβαιβεωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν να συγκρινουμε την καμερα του ultra με το S8. Είναι αλλο επίπεδο το galaxy τι να λεμε.

Υπάρχουν παμπολλα συγκριτικά στο θέμα με τις κάμερες να το επιβαιβεωσουν.

 

εγώ δεν αντιλέγω οτι ειναι καλό στη φωτογραφία, απλώς αναφέρθηκε οτι ειναι παρόμοιο με το S8 και ζήτησα ενα δείγμα για να δω αν αξίζει όντως και να το πάρω μιας κι έχει καλή τιμή.. απο εκει και περα εξυπνάδες απο άκυρους μου ειναι απλά αδιάφορες

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με bill_thes εδώ. Ακούμε διάφορες ταρζανιές από μερικά μέλη οι οποίες δεν ισχύουν.

Προφανώς και κάμερα του s8 με του u ultra δεν έχουν σχέση.

Link to comment
Share on other sites

 

Ειδα τις βραδυνες που ανεβασες με το ultra και επειδη ειχα το u11 για μισο χρονο περιπου κι ειχα βγαλει απειρες φωτο με αυτο...

...μπορω να πω με σιγουρια το εξης.

Η καμερα του ultra και του u11 ειναι σχεδον πανομοιοτυπες.

Οι βραδυνες που ανεβασες ειναι καλυτερες απο τις βραδυνες του S8...τουλαχιστον στα δικα μου ματια.

Και σε χρωματα, σε επεξεργασια, διαχειριση θορυβου κ.τλ.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα τις βραδυνες που ανεβασες με το ultra και επειδη ειχα το u11 για μισο χρονο περιπου κι ειχα βγαλει απειρες φωτο με αυτο...

...μπορω να πω με σιγουρια το εξης.

Η καμερα του ultra και του u11 ειναι σχεδον πανομοιοτυπες.

Οι βραδυνες που ανεβασες ειναι καλυτερες απο τις βραδυνες του S8...τουλαχιστον στα δικα μου ματια.

Και σε χρωματα, σε επεξεργασια, διαχειριση θορυβου κ.τλ.

 

Τις ανεβασα μιας και δεν υπηρχαν δειγματα και μου τις ζητησε ο Antretng. Τωρα επειδη δεν ειμαι γκουρου στις φωτογραφιες, απλα ανοιγω την καμερα και τραβαω, δεν εχω καποια αποψη, καθως δε μπορω να τις συγκρινω με αλλο κινητο. Την δουλεια του ομως την κανει :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με bill_thes εδώ. Ακούμε διάφορες ταρζανιές από μερικά μέλη οι οποίες δεν ισχύουν.

Προφανώς και κάμερα του s8 με του u ultra δεν έχουν σχέση.

Ετσι ακριβώς είναι φίλε, καλή κάμερα αλλά μέχρι εκεί τα υπόλοιπα που γράφονται είναι για κατανάλωση.
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο μεγάλη η διάφορα μεταξύ τους όμως ώστε να πεις : θα δώσω τα διπλάσια χρήματα?? Πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο από τα πάντα. Κι αν δεν υπάρχει θα βγει σε τρεις με έξι μήνες... Νομίζω ότι στα 250€ δεν έχει αντίπαλο..

 

Same Sh1t...Different Day.

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο μεγάλη η διάφορα μεταξύ τους όμως ώστε να πεις : θα δώσω τα διπλάσια χρήματα?? Πάντα θα υπάρχει κάτι καλύτερο από τα πάντα. Κι αν δεν υπάρχει θα βγει σε τρεις με έξι μήνες... Νομίζω ότι στα 250€ δεν έχει αντίπαλο..

 

Same Sh1t...Different Day.

Αλλο αυτό φίλε και εγω την προτεινα την συσκευή σε μελος του φόρουμ που ρωτούσε για την αγορά του.

Γενικά ισχύει σε όλες τις ακριβες συσκευές οτι δεν είναι αναλογική η αξία τους με την τιμή. Αυτό όμως είναι οφφ τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Τις ανεβασα μιας και δεν υπηρχαν δειγματα και μου τις ζητησε ο Antretng. Τωρα επειδη δεν ειμαι γκουρου στις φωτογραφιες, απλα ανοιγω την καμερα και τραβαω, δεν εχω καποια αποψη, καθως δε μπορω να τις συγκρινω με αλλο κινητο. Την δουλεια του ομως την κανει :)

 

Οταν τραβας βραδυνες η σε κλειστους χωρους με λιγο φως...να εχεις παντα το hdr στο auto.

Αυτο ειναι πολυ σημαντικο...γιατι μονο τοτε ενεργοποιουνται οι αλγοριθμοι επεξεργασιας.

Με αλλα λογια τοτε παιρνεις το βελτιστο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αξιζει στα 260 ευρω σημερα;

Το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα. Η μπαταρια με αγχωνει καπως.

 

ενα λινκ φίλε; μ ενδιαφέρει και μενα σε αυτή την τιμή

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα θα σε βγάζει λογικά από μπαταρία.Κοιτά τα αμαζον Ισπανίας Γαλλίας και Γερμανίας για τέτοιες τιμές..

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε αυτα.

XIAOMI MI NOTE 3

HTC U ULTRA

MEIZU M6 NOTE.

Mε ενδιαφερει πολυ η καμερα και ο ηχος στα ακουστικα

ποιο μου προτινετε?υπαρχoun και το NUBIA Z17S και htc u11αλλα ειναι σε αλλη τιμη.

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε αυτα.

XIAOMI MI NOTE 3

HTC U ULTRA

MEIZU M6 NOTE.

Mε ενδιαφερει πολυ η καμερα και ο ηχος στα ακουστικα

ποιο μου προτινετε?υπαρχoun και το NUBIA Z17S και htc u11αλλα ειναι σε αλλη τιμη.

ευχαριστω πολυ

 

Ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο u11 νομίζω είναι η καλύτερη σου επιλογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ηλεκτρονικα προτιμω καινουρια φιλε

 

Δεν μπορώ να πω κάτι πάνω σ αυτό απλά με τα ίδια χρήματα θα πάρεις καλύτερη συσκευή που έτσι κι αλλιώς θα έχει υπόλοιπο από 2ετη εγγύηση όποτε δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα σε αυτα.

XIAOMI MI NOTE 3

HTC U ULTRA

MEIZU M6 NOTE.

Mε ενδιαφερει πολυ η καμερα και ο ηχος στα ακουστικα

ποιο μου προτινετε?υπαρχoun και το NUBIA Z17S και htc u11αλλα ειναι σε αλλη τιμη.

ευχαριστω πολυ

HTC U Ultra, κάμερα εφάμιλλη του 10 και του πρώτου pixel. Αν ο ήχος είναι ίδιος με του HTC 10 τότε πάλι μιλάμε για κορυφαία επιλογή.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, αξιζει στα 260 ευρω σημερα;

Το σκεφτομαι παρα πολυ σοβαρα. Η μπαταρια με αγχωνει καπως.

 

Αν σκεφτεις οτι ηταν συσκευη των 750 ευρω και τωρα την παιρνεις 260 νομιζω αξιζει. Τετοια specs σε αυτη την τιμη δεν παιρνεις. Για την μπαταρια δεν μπορω να σου πω καθως καθε χρηστης εχει αλλες αναγκες, παντως εγω απο το lumia 930 :D βλεπω αισθητη βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites

γιατι τα κινητα που πουλανε στην Ελλαδα εχουν μονο αγγλικο μενου?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος τα σπάει παιδιά.. Δεν ξέρω βέβαια τις απαιτήσεις του καθενός. Στερεοφωνικό ήχο δεν είχα σε άλλα κινητά και μου φαίνεται σούπερ. Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ γιατί δεν το βρίσκω..Υπάρχει τρόπος να πηγαίνουν οι φώτο και τα βίντεο απευθείας στην κάρτα μνήμης ?

Μια χαρά ελληνικό μενού έχουν παιδιά.

 

Same Sh1t... Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η διάθεση της Oreo με build number 2.19.400.1.. Αντε να δούμε. Κάποιοι μιλούν για καλύτερη διαχείριση και βελτίωση αυτονομίας!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια που τελειώνει σε .2 και είναι μεγαλύτερη λένε στο gsm.. Αντε να δούμε.. Ποτέ θα έρθει προς τα δω..

 

 

Τελικα μαλλον δεν πρεπει να βιαστούμε..

 

 

https://forum.xda-developers.com/u-ultra/how-to/ultra-oreo-8-0-update-half-baked-t3760576

 

Same Sh1t... Different Day

Edited by karajim80
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας παιδιά..Αξίζει να το αγοράσει κάποιος επειδή έχει περάσει ήδη ένας χρόνος κυκλοφορίας του..Για φωτογραφία και βίντεο ενδιαφέρομαι. Το λέω γιατί Πήρα το meizu 6 note αλλά το γύρισα πίσω διότι το βίντεο ήταν απαράδεκτο. Σίγουρα τα χρήματα δεν ήταν το ίδιο αλλο 175 ευρω και άλλο 290 για το HTC U Ultra (από σκρουτζ). Τώρα για την μπαταρία ανάλογα την χρήση που του κάνει ο καθένας..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...