Jump to content

Doogee Y6


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Doogee Y6

2/16 presale $99 (tinydeal, ...)

 

οθονη 5.5" (SHARP / 720x1280 / 2.5D / 5 σημειων αφης)

android 6 (με εργοστασιακα ελληνικα)

2G/3G/4G+ (και 800mhz)

δικαρτο (2 micro sim)

2ram/16rom, 4ram/64rom (μονο σε χρωματισμο jet black)

sd card

8πυρηνος επεξεργαστης mtk6750 [antutu ~37.000]

γραφικα mali t860

καμερα εμπρος 8mp με φλας

καμερα πισω 13mp samsung με φλας

fingerprint (πολλαπλες χρησεις) / μεταλλο / πυξιδα / ραδιοφωνο / ...

μπαταρια 3200mah / fast charging / ευρωπαϊκος φορτιστης

βαρος 197γρ

 

υπο διευκρινιση:

- notification led ?? πολυχρωμο ?? προγραμματιζομενο ??

- χρονισμος επεξεργαστη ??

- μπαταρια αφαιρουμενη ??

- θεση sd κοινη με sim ??

- tap to wake ??

- cameras interpolation ??

 

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το παρήγγειλα για ένα φιλο που ήθελε μ λίγα χρήματα πολλά χαρακτηριστικά,σε τιμή 86 ευρώ κ 8 ευρώ no tax fee από Allie express.Δε ξέρω τι θ βγει σαν κινητό ,εντυπώσεις όταν το παραλάβω κ του το στήσω.

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

αν και σχετικα ομορφο και με καλα χαρακτηριστικα, δεν βλεπω να τράβηξε !

το εχει κανεις?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη τ περιμένω

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

απλο εχω φιλε

 

πες και λίγα πραγματάκια για το κινητό αν θέλεις (gps,μπαταρία,κάμερες,led ειδοποιήσεων)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Τη ROMφοράει?Έχει εργοστασιακά ελληνικά ?Λένε ότι περνάει OTA updates

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Εχει Ελληνικα ναι.

Η μεγαλη εκδοση 4/64 προσωπικα πιστευω οτι θα πουλησει τρελα βλεποντας οτι τις πρωτες μερες εχουν φυγει παρα πολλα κομματια αλλα και απο βιντεακια.

Pre-sale : http://www.banggood.com/DOOGEE-Y6-Piano-Black-5_5-Inch-Fingerprint-4GB-RAM-64GB-ROM-MTK6750-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1111092.html?p=Z507097241414201611H

 

http://img.banggood.com/images/oaupload/banggood/images/F4/C3/e4418f2f-235e-4e93-b2bc-d00514313082.jpg

http://img.banggood.com/images/oaupload/banggood/images/C0/EF/69b69799-34aa-4051-a097-3eb320b058b5.jpg

 

video by DOOGEE Official

Edited by lefthedef
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παρελαβε και ο φιλος μου..Πολυ καλο το τηλεφωνο γαι τα χρηματα του..Στα αρνητικα το ηχειο που δεν ειναι ο ηχος τοσο δυνατος.Η μαπταρια με αρκετο σερφαρισμα κραταει 1μιση μερα.

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

παρελαβε και ο φιλος μου..Πολυ καλο το τηλεφωνο γαι τα χρηματα του..Στα αρνητικα το ηχειο που δεν ειναι ο ηχος τοσο δυνατος.Η μαπταρια με αρκετο σερφαρισμα κραταει 1μιση μερα.

 

εμενα μια χαρα ειναι ο ηχος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ενταξει το τμημα software tis doogee το τερματισε.. Η μπροστινη καμερα ερχεται με ολα τα "καλουδια" που εχουν ενα καρο malware. Διαβαζω επισης οτι εχει και breast mode ?????:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Breast mode δεν έχει, αλλά έχει το Beauty mode το οποίο χρησιμοποιεί ένα service απο μια τρίτη εφαρμογή που δε θυμαμαι ποια ακριβώς είναι και το κινητο το έχει η γυναίκα μου ( ;) ), θα το κοιτάξω το βραδάκι. πως λέγεται. Αυτο που κάνει ειναι απλά sharpen/ soften με ρυθμιζόμενο Slide ή auto.

Πάντως απο apps και γενικά, το Clueful και MBAM το βρήκαν καθαρο, βασικά ειναι πανάλαφρο Out of the box

σε dirty flash πάνω απο το Marshmallow είχα μικρο-θεματάκια αλλα σε clεan install φυσάει, τα τεστ τα αναλαμβάνει ο μικρός, Play store και κοντρα βάλε-παίξε- βγάλε game mod on

 

Το έχω φιλοσοφήσει, αν ήθελα κάτι ασφαλές θα έπαιρνα BlackBerry αν θέλω κάτι να του βγάλουν τα μάτια στο xda και στο android-zone παίρνω Κινέζο! :lol::p

 

*αν θυμαμαι καλά το service που λέω έχει στοιχεία απο κάποια beautify* εφαρμογή, αλλα δεν θυμαμαι περισσότερα

Edited by chillo
κάτι εθυμήθην
Link to comment
Share on other sites

τί έπαθε;

κουμπωτά ειναι αυτά, τη γωνία την ανοίγεις με τον αντίχειρα, αλλα μετά θα χρειαστείς εργαλειάκια αλλιώς θα σπάσουν τα κουμπώματα

Οι μπαταρίες επίσης σε τέτοιες περιπτώσεις ειναι όπως στα τάμπλετς με καλωδιοταινία και μικροκονέκτορα που εύκολα καταστρέφεται

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΑΠΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΑΠΟ ΚΙΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΟΜΑΙ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια ρομ φοράτε;Αξίζει αυτή που έρχεται από έξω;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv X800 US

Official 11s Translated

with Greek Language

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποια ρομ φοράτε;Αξίζει αυτή που έρχεται από έξω;

 

Στάλθηκε από το Le 1 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:ninja:

Αν εννοείς την 7.0 ρίχτην! τι εχεις να χάσεις. Δηλαδή μια χαρουλα ειναι, εγώ την έχω μονιμοποιήσει! :D

Με TWRP κι ένα ολοκληρωμένο Back up της stock που φοράμε , αντιγραφή τον φάκελο στο pc

και μετά φλασάρουμε οτι θεμε, δε μας κρατάει κανεις :)

Δε το κάνουμε μόνο αν δεν ξέρουμε τι κάνουμε :P

Δεν ειναι δύσκολο για κανεναν, αλλα εχει μερικές λακουβες.. Πχ μην ενεργοποιήσετε στο TWRP την παρέμβαση στο σύστημα που ζητάει γιατί πέφτει σε Bootloop. Read only και μόνο! Δεν ξέρω αν αυτό διορθώθηκε με το 3.0.3 twrp Που βγάλαν, αλλα δεν νομίζω , πλέον το systemless μας εχει πάρει μονότερμα. Ακόμα και σε αυτή βεβαια τη περίπτωση φλασάρουμε τα στοκ recovery boot και system και ειμαστε σα καινουργιοι , δεν υπάρχει πρόβλημα

Αυτιά, όποιος σκαλώνει-διαβάζει τη βιβλιοθήκη του Google και ρωτάει και όλο κάποιος ξενυχτης θα βρεθει κι εδω γυρω να απαντησει ,

*ευχαριστως να βοηθησω κι εγώ, όπου κι όποτε μπορώ

 

Ντουκι FTW! ! !

 

:p:p

Edited by chillo
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημερα σας,εχω παρει το Y6 και εχω ενα προβλημα δεν μπορω να δω ποιος με εχει παρει τηλεφωνο οταν χασω την κλιση ,δεν φαινεται ποιος με πηρε ,επισης οταν ερθει μυνημα το ιδιο δεν ξερω απο ποιον ερχεται δεν ανοιγη,μου δειχνη ειδοποιηση αλλα οταν την ανοιγω δεν δειχνη το μυνημα η απο ποιον ηρθε,ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

 

ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΝΑ DOOGEE Υ6, ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΩΣΤΑ ΤΟ GPS ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ RESET ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΦΛΑΣΑΡΩ ΞΑΝΑ ΤΗΝ FIRMWARE. ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ NEEDROM KAI ΒΡΗΚΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ, ΦΛΑΣΑΡΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΞΑΝΑ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ. ΦΛΑΣΑΡΩ ΑΛΛΗ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΝΩ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ANDROID ΚΑΤΩ ΧΑΜΗΛΑ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ ''NORMAL BOOT''

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΟΨΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Doogee Y6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...