Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου αλλάζει την ένδειξη HD δίπλα στο εικονίδιο σήματος της COSMOTE οπότε αυτό μάλλον σημαίνει ότι ενεργοποιείται το VoLTE, ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, το HD υποδηλώνει το VoLTE.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σήμερα το πρωί ξαφνικά η εφαρμογή Google άρχισε να βγάζει σφάλμα χωρίς λόγο. Το ίδιο έκανε και στο Μi Note 4.

Καμία ενημέρωση δεν διόρθωνε το πρόβλημα. Η μόνη λύση που βρήκα (τουλάχιστον μέχρι στιγμής) ήταν η εκκαθάριση τόσο της προσωρινής μνήμης όσο και αυτής με τις αναζητήσεις.

Έχετε το ίδιο πρόβλημα?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε το ίδιο πρόβλημα?

 

Όχι, αλλά σε γενικές γραμμές καλό είναι να καθαρίζεις την cache (προσωρινή μνήμη) σε τακτά διαστήματα, γιατί δημιουργεί πρόβλημα σε όλες τις συσκευές, όχι μόνο σε αυτές που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικευμένο το πρόβλημα.

Δες εδώ.

 

Δεν μου το είχε κάνει ποτέ, αλλά μόλις τώρα μου έβγαλε αναβάθμιση η εφαρμογή της Google. Καθόλου τυχαίο φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου κανένα πρόβλημα

 

Αν και βλέπω πως είναι πολλοί αυτοί που έχουν προβλήματα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=490019

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.....εμενα δεν ανοιγει καθολου......μενει καλλημενο στο adroidone......παταω το power ξανα το ιδιο.......παταω και τα δυο κουμπια μενει στο fastboot.....τι να κανω ρε παιδια...καμια ιδεα?...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.....εμενα δεν ανοιγει καθολου......μενει καλλημενο στο adroidone......παταω το power ξανα το ιδιο.......παταω και τα δυο κουμπια μενει στο fastboot.....τι να κανω ρε παιδια...καμια ιδεα?...

 

Όταν μένει στο fastboot, αν πατήσεις μόνο του το power δεν κάνει κανονικό reboot;

Link to comment
Share on other sites

Όταν μένει στο fastboot, αν πατήσεις μόνο του το power δεν κάνει κανονικό reboot;

 

 

οχι φιλε μου...προσπαθει να κανει επανεκινηση....και μενει στο adroidone.....εκει ολη την ωρα.....

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου...προσπαθει να κανει επανεκινηση....και μενει στο adroidone.....εκει ολη την ωρα.....

 

Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1
  • 2 weeks later...
On 23/6/2021 at 12:08 ΜΜ, parkakias said:

 

 

οχι φιλε μου...προσπαθει να κανει επανεκινηση....και μενει στο adroidone.....εκει ολη την ωρα.....

Πρέπει να περάσεις custom rom  με τη βοήθεια υπολογιστή δες στο google γράψε mi a1 custom rom , στο xda , η μπες pixelexperience έχουν την καλύτερη και πιο σταθερή rom για mi a1 και με android 11

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.

Θα σας περιγράψω την "Οδύσσειά" των τελευταίων 2 ημερών με αυτό το τηλέφωνο, την εφαρμογή "Covid Free Wallet" και την προσπάθειά μου να περάσω την ταυτότητα (δυνατότητα που δόθηκε τις 2 τελευταίες ημέρες).

Η εφαρμογή λειτουργούσε άψογα από την 1η στιγμή για τα πιστοποιητικά, έπαιρνε κατά καιρούς τις αναβαθμίσεις της, όπως και με την τελευταία για την εισαγωγή της ταυτότητας.

Όμως ενώ σε ένα άλλο Xiaomi Note 9t Pro, σε ένα Samsung A32 και σε ένα Iphone 11 Pro η ταυτότητα έμπαινε με την 1η προσπάθεια, εδώ αρνούνταν να μπει, συνήθως με το μήνυμα "αδυναμία επικοινωνίας με το Taxis".

Παρά τις άπειρες προσπάθειες αρνούνταν πεισματικά να ολοκληρώσει την διαδικασία. Τελικά πρόσεξα ότι κατά την διαδικασία μου ζητούσε 2-3 φορές να ξεκλειδώσω την οθόνη, πράγμα που έκανα είτε με το "μοτίβο" που έχω ορίσει, είτε με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Αποφάσισα λοιπόν να απενεργοποιήσω το "μοτίβο" & το δακτυλικό αποτύπωμα από τις Ρυθμίσεις Ασφαλείας. Ως δια μαγείας η ταυτότητα καταχωρήθηκε αμέσως !!!!!!..............😁😂😜

Πιθανόν αυτό να βοηθήσει κάποιον.............................Καλή Χρονιά.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ath156 said:

Πιθανόν αυτό να βοηθήσει κάποιον.............................Καλή Χρονιά.

Δεν ήταν θέμα του κινητού σου. Ήταν πρόβλημα της υπηρεσίας του taxisnet. Επειδή άπειρος κόσμος προσπαθούσε να κάνει την ίδια δουλειά ακριβώς είχαν κρεμάσει τα συστήματα. Και κάθε κινητό συμπεριφερόταν με άλλον τρόπο. Όλα όμως κρεμούσαν στην προσπάθεια να κάνεις την ταυτοποίηση. Το έκανα σε 6 κινητά, και κάθε κινητό συμπεριφερόταν εντελώς διαφορετικά. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, harrisxan said:

Δεν ήταν θέμα του κινητού σου. Ήταν πρόβλημα της υπηρεσίας του taxisnet. Επειδή άπειρος κόσμος προσπαθούσε να κάνει την ίδια δουλειά ακριβώς είχαν κρεμάσει τα συστήματα. Και κάθε κινητό συμπεριφερόταν με άλλον τρόπο. Όλα όμως κρεμούσαν στην προσπάθεια να κάνεις την ταυτοποίηση. Το έκανα σε 6 κινητά, και κάθε κινητό συμπεριφερόταν εντελώς διαφορετικά. 

Είπα την λύση  για το συγκεκριμένο κινητό....απενεργοποίηση "μοτίβο" & "δακτυλικού αποτυπώματος"......με τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσεις στο Xiaomi Note 9t pro....δεν είχε κανένα θέμα.....άρα ??........σε κάθε περίπτωση ανέπτυξα την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο κινητό σε αντιπαράθεση με τα άλλα......Ήδη σήμερα υπήρχε καινούργιο update της εφαρμογής, δεν ξέρω τι άλλαξε με αυτό.....σε όποιον φανεί χρήσιμο έχει καλώς....και πάλι Καλή Χρονιά σε όλους.......

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια με υγεια σε ολους...παιδια εμενα δεν μπανει με τιποτα...θα δοκιμασω να απενεργοποιησω το μοτιβο να δω αν γινεται...να στε καλα καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλησπερα παιδια..να σας ρωτησω η συσκευη δεν υποστιριζει nfc..τι μπορουμε να κανουμε?...υπαρχει εφαρμογη που μπορουμε να κατεβασουμε?...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ψάχνεις να κάνεις;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, parkakias said:

καλησπερα παιδια..να σας ρωτησω η συσκευη δεν υποστιριζει nfc..τι μπορουμε να κανουμε?...υπαρχει εφαρμογη που μπορουμε να κατεβασουμε?...

 

ευχαριστω

Το nfc είναι θέμα hardware, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Χρησιμοποιεί κάποιος την εφαρμογή Gov.gr Wallet ? (για ταυτότητα και δίπλωμα)? Σταμάτησε να λειτουργεί από εχθές λόγω αναβάθμισης. Σας βγάζει λάθος μόλις πάτε να επαληθεύσετε τα στοιχεία?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...