Jump to content

Xiaomi Mi A1


Street
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απίστευτα πράγματα από το mi A1, με τα πάντα ανοιχτά, εντός σπιτιού με WiFi σήμερα, το εντυπωσιακό για μένα είναι ότι έχει χάσει μόνο 1% με κλειστή την οθόνη

e731d2f23f268d567baef5cd4efe6665.jpg7e519c4c332d018b7bb9f6c3d74f97b1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον Poco Launcher και πάει αρκετά καλά και γρήγορα σε σύγκριση με το δικό του... :)

 

Μου έβαλε και μια εφαρμογή...''Caping'' αν το έγραψα σωστα...αλλά το έβγαλα γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει..

 

Avg Memory 51Mb.. Max. 170.

Edited by WhiteStorM
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα τον Poco Launcher και πάει αρκετά καλά και γρήγορα σε σύγκριση με το δικό του... :)

 

Μου έβαλε και μια εφαρμογή...''Caping'' αν το έγραψα σωστα...αλλά το έβγαλα γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει..

 

Avg Memory 51Mb.. Max. 170.

Τον έβαλα κι εγώ. Όντως είναι γρήγορος και αποδίδει εξαιρετικά,αλλά για κάποιο λόγο μου φαίνεται "λίγος".Κάτι δεν με κερδίζει.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα.

Το είχα αγοράσει Ιανουάριο 2018 από public, είναι ακόμα σε εγγύηση.

 

Προχθές μου έπεσε σε νερό, έκανα όλα τα απαραίτητα άμεσα βήματα (ρύζι, πιστολάκι κλπ) και τελικά σήμερα δεν παίζει το ακουστικό των κλήσεων, το ηχείο έχει βραχνιασει σε τραγικό βαθμό, και έχει βραχυκυκλωσει το jack των ακουστικών και φαίνεται να είναι συνδεδεμένα ακουστικά συνέχεια. ( Ο μόνος τρόπος να τσεκαρει τα άλλα ηχεία ήταν να συνδέσω Bluetooth ακουστικά, να κάνω κλήση και να επιλέξω μια να ακούγεται από ακουστικό, μια ανοιχτή ακρόαση κλπ)

 

Ενσύρματα ακουστικά παίζουν κανονικά.

 

Πήρα infoquest και μου είπαν σε περίπτωση που πέσει σε νερό η συσκευή προτείνουν αντικατάσταση όλης της συσκευής με ένα κόστος 169 ευρώ ή αντικατάσταση μητρικής.

 

Προφανώς κοίτα από αυτά δεν συμφέρει και ήθελα να μου πείτε αν έχετε καμία ιδέα εσείς.

 

Εγώ σκέφτηκα μήπως απλα το ανοίξω μόνος και με ισοπροπυλική αλκοόλη ξεκινήσω να καθαρίζω μπας και σωσώ τίποτα.

 

Βοήθεια παίδες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα.

Το είχα αγοράσει Ιανουάριο 2018 από public, είναι ακόμα σε εγγύηση.

 

Προχθές μου έπεσε σε νερό, έκανα όλα τα απαραίτητα άμεσα βήματα (ρύζι, πιστολάκι κλπ) και τελικά σήμερα δεν παίζει το ακουστικό των κλήσεων, το ηχείο έχει βραχνιασει σε τραγικό βαθμό, και έχει βραχυκυκλωσει το jack των ακουστικών και φαίνεται να είναι συνδεδεμένα ακουστικά συνέχεια. ( Ο μόνος τρόπος να τσεκαρει τα άλλα ηχεία ήταν να συνδέσω Bluetooth ακουστικά, να κάνω κλήση και να επιλέξω μια να ακούγεται από ακουστικό, μια ανοιχτή ακρόαση κλπ)

 

Ενσύρματα ακουστικά παίζουν κανονικά.

 

Πήρα infoquest και μου είπαν σε περίπτωση που πέσει σε νερό η συσκευή προτείνουν αντικατάσταση όλης της συσκευής με ένα κόστος 169 ευρώ ή αντικατάσταση μητρικής.

 

Προφανώς κοίτα από αυτά δεν συμφέρει και ήθελα να μου πείτε αν έχετε καμία ιδέα εσείς.

 

Εγώ σκέφτηκα μήπως απλα το ανοίξω μόνος και με ισοπροπυλική αλκοόλη ξεκινήσω να καθαρίζω μπας και σωσώ τίποτα.

 

Βοήθεια παίδες

 

Προσωπικη αποψη απο προηγούμενη συσκευή που ειχα και εαν πιανουν τα χερια σου,ειναι να το κανεις μονος σου.Οπου και να το πας θα σου λενε το μακρυ και το κοντο τους και θα σου ζητήσουν και ενα σωρο λεφτα.(Αποψη μου πάντα.)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα infoquest και μου είπαν σε περίπτωση που πέσει σε νερό η συσκευή προτείνουν αντικατάσταση όλης της συσκευής με ένα κόστος 169 ευρώ ή αντικατάσταση μητρικής.

Βοήθεια παίδες

 

Από τη στιγμή που βράχηκε, εγγύηση δεν έχεις. Σίγουρα δεν αξίζει να δώσεις 169 ευρώ, αφού το 64άρι σήμερα το βρίσκεις ολοκαίνουριο με μόλις ένα δεκάρικο παραπάνω σε σκρουτζομάγαζο η με 20άρικο στα seven spots (δεν κάνω διαφήμιση, απλά τα αναφέρω γιατί νομίζω ότι αυτά δεν είναι παραεισαγωγής,χωρίς να είμαι σίγουρος για αυτό). Από εξωτερικό θα το βρεις και φθηνότερα.

Προσωπικά, αφού δουλεύει ακόμη, θα έπαιρνα ένα μπακάπ και θα δοκίμαζα να το φτιάξω. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες έχω χάσει το 4G της WIND. Έκανα επαναφορά του τηλεφώνου τα ίδια. Βάζω την Qcard του γιού μου κι έχω κανονικά 4G σήμα. Τι μπορεί να φταίει?

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα, μου κόβει επίσης τη κάρτα και δεν έχω σήμα, μόνο wind .

Δεν έχω βρει λύση ακόμα.

Η sim σε άλλο κινητό παίζει μια χαρά.

Άβυσσος το τσιπ της wind :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα.

Το είχα αγοράσει Ιανουάριο 2018 από public, είναι ακόμα σε εγγύηση.

 

Προχθές μου έπεσε σε νερό, έκανα όλα τα απαραίτητα άμεσα βήματα (ρύζι, πιστολάκι κλπ) και τελικά σήμερα δεν παίζει το ακουστικό των κλήσεων, το ηχείο έχει βραχνιασει σε τραγικό βαθμό, και έχει βραχυκυκλωσει το jack των ακουστικών και φαίνεται να είναι συνδεδεμένα ακουστικά συνέχεια. ( Ο μόνος τρόπος να τσεκαρει τα άλλα ηχεία ήταν να συνδέσω Bluetooth ακουστικά, να κάνω κλήση και να επιλέξω μια να ακούγεται από ακουστικό, μια ανοιχτή ακρόαση κλπ)

 

Ενσύρματα ακουστικά παίζουν κανονικά.

 

Πήρα infoquest και μου είπαν σε περίπτωση που πέσει σε νερό η συσκευή προτείνουν αντικατάσταση όλης της συσκευής με ένα κόστος 169 ευρώ ή αντικατάσταση μητρικής.

 

Προφανώς κοίτα από αυτά δεν συμφέρει και ήθελα να μου πείτε αν έχετε καμία ιδέα εσείς.

 

Εγώ σκέφτηκα μήπως απλα το ανοίξω μόνος και με ισοπροπυλική αλκοόλη ξεκινήσω να καθαρίζω μπας και σωσώ τίποτα.

 

Βοήθεια παίδες

 

Βαλτο πανω σε αφυγραντηρας, θα παίξει.

 

Αστο μερικές ώρες.

 

 

Αν έχει στεγνώσει καλά, περνάει την εγγύηση μιας που δεν έχει μεμβράνη υγρασίας...

 

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα... κατεβαινει συνεχεια το notification bar μονο χωρις να παταω κατι, το εχω κανει reset τιποτα, δοκιμασα σε safe mode τα ιδια, εχει κανεις καποια ιδεα;

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα... κατεβαινει συνεχεια το notification bar μονο χωρις να παταω κατι, το εχω κανει reset τιποτα, δοκιμασα σε safe mode τα ιδια, εχει κανεις καποια ιδεα;

 

Τσέκαρε στο Settings -> System -> Gestures ότι έχεις απενεργοποιημένο το Swipe fingerprint for notifications

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε στο Settings -> System -> Gestures ότι έχεις απενεργοποιημένο το Swipe fingerprint for notifications

Απενεργοποιημενο και αυτο...

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα... κατεβαινει συνεχεια το notification bar μονο χωρις να παταω κατι, το εχω κανει reset τιποτα, δοκιμασα σε safe mode τα ιδια, εχει κανεις καποια ιδεα;

 

Ενεργοποίησε την επιλογή για προγραμματιστές, τσέκαρε την επιλογή για το touch και δες αν σου κάνει γραμμές, αν ναι, έχει πρόβλημα η οθόνη.

Αλλιώς αν δεν ξέρεις πως τα κάνεις αυτά, κατέβασε το https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid&hl=el και κάνε τα ανάλογα τεστ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Η απίστευτη κάμερα του πιξελ3 δουλεύει στο δικό μας.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_6.1.009_MiMaxII_A8.1+_V0.apk

 

Μόνο η μπροστινή στο πορτραίτο είδα δεν δουλεύει. Γενικά τα σπάει.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η απίστευτη κάμερα του πιξελ3 δουλεύει στο δικό μας.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_6.1.009_MiMaxII_A8.1+_V0.apk

 

Μόνο η μπροστινή στο πορτραίτο είδα δεν δουλεύει. Γενικά τα σπάει.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι λες τωρα; Απιστευτες νεες λειτουργιες. Φιλε μου μιας και εισαι απο αυτούς που ασχολουνται πολυ με την καμερα μολις βρεις καποια να λειτουργει απροβλημτατιστα και σε πορτρετο παρακαλω ενημερωσε μας!!! :):)

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχαρίστως. Τώρα την δοκιμάζω και μου αρέσει το αποτέλεσμα πάντως.αξιζει να την δείτε

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ, πολύ καλή όσον αφορά την φωτογραφία. Άλλες λειτουργίες δεν δοκίμασα.
Link to comment
Share on other sites

Έχει γενικά θέμα η σελφι κάμερα. Μου την βγάζει πράσινη την φωτογραφία. Και θολή. Αλλά η κανονική κάμερα κάνει παπάδες.

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε ασχολειθει με την gcam εχετε βρει καποιον σίγουρο τροπο να την περασω και εγω.Δοκιμασα 2 τροπους που ειχαν αναφερθεί πιο πισω αλλα μου εκανε παντα reset στο τελος. Edited by tifozi13
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μόλις είναι του Οκτωβρίου, τώρα τι αλλαγές είχε αν ξέρει κάποιος ας μας ενημέρωση δεν βλέπω κάτι οπτικά.
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε ασχολειθει με την gcam εχετε βρει καποιον σίγουρο τροπο να την περασω και εγω.Δοκιμασα 2 τροπους που ειχαν αναφερθεί πιο πισω αλλα μου εκανε παντα reset στο τελος.
Δες εδώ

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3823595&share_tid=3823595&share_fid=3793&share_type=t

Τι πρόβλημα έχεις; Ψάξε και βίντεο στο YouTube για βήμα βήμα

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πω πω πω πω σκοτώνει η 6αρα η κάμερα.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο το YouTube ειδα δυο βιντεακια και ολα τα εκανα σωστα αλλα την ωρα που εκανε επανεκκίνηση και έπρεπε να πατησω το vol- μου εκανε reset.Και λεω αν καποιος εχει καποιο σίγουρο και δοκιμασμενο τροπο ας τον ποσταρει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi A1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...